PDA

Zobraziť plnú verziu : Poznáte to?

gerka
28.11.2010, 18:13
6-minútový liftingový krém ETANI

Hlavné účinky: v priebehu šiestich minút vyhladí Vašu pleť a zbaví Vás jemných vrások okolo očí, úst, nosa bez bolestivých injekcíí alebo drahých plastických operácií. Cena 43 €
Obsahuje výhradne prírodné produkty. Aplikuje sa povrchovo a nevyžaduje žiadne bolestivé ijekcie a vpichy. ETANI neobsahuje žiadne toxíny, svalové relaxanty, alebo škodlivé a agresívne chemické prísady. S ETANI dosiahnete viditeľné výsledky už po 6 minútach po aplikácii bez potenciálneho nebezpečenstva spojeného s botoxom.
Poznáte to?

Ludmila
28.11.2010, 19:18
Mas to vyskusane?
/ Aj ja chcem byt pekna/.
Ale tu vidim kanadske seniorky, len s vraskami, prip. napudrovane.:proud:

babickaanna
28.11.2010, 20:00
6-minútový liftingový krém ETANI

Hlavné účinky: v priebehu šiestich minút vyhladí Vašu pleť a zbaví Vás jemných vrások okolo očí, úst, nosa bez bolestivých injekcíí alebo drahých plastických operácií. Cena 43 €
Obsahuje výhradne prírodné produkty. Aplikuje sa povrchovo a nevyžaduje žiadne bolestivé ijekcie a vpichy. ETANI neobsahuje žiadne toxíny, svalové relaxanty, alebo škodlivé a agresívne chemické prísady. S ETANI dosiahnete viditeľné výsledky už po 6 minútach po aplikácii bez potenciálneho nebezpečenstva spojeného s botoxom.
Poznáte to?

Gerka, napíš o tom niečo viac.Ak je to také účinné a neškodné doporučila by som mojim dievčencom.

gerka
28.11.2010, 21:17
Gerka, napíš o tom niečo viac.Ak je to také účinné a neškodné doporučila by som mojim dievčencom.

babickaanna, ja to osobne nepoznám, len som o tom čítala. Myslela som, že to niektorá z vás má odskúšané. Preto som nazvala tému Poznáte to?

Napíšem, len to, čo som sa dozvedela z internetu.

Účinné zložky 6-minútového krému: Aragania Spinosa, Leaf extract, Výťažok zo sladkého drievka, Xanthan Gum, Acetyl Tetrapeptide-9, výťažok z hrášku a sóje, Polypeptide, Oligosacharide Fraction, Epidermal Growth Factor, Malus Domestica Fruit Cell Culture, Glycerine, Lecithin, Phenoxyethanol, voda, Seamolient Extract, Vitamín E , METHYLISOTHIAZOLINONE / METHYLCHLORO ISOTHIAZOLINONE / BENZYL ALCOHOL / MAGNESIUM NITRATE/PROPYLENE GLYCOL
Cena produktu sa mi zdá vysoká a ktovie, aký dlhý účinok bude. Či vrásky zmiznú na deň, týždeň, či navždy. Ale zdá sa mi, že to asi ani jedna z vás ešte neskúšala. Ak nájdem adresu, kde je ponuka a budete mať záujem, pošlem.[/U]
" Je použitie tohto produktu bezpečné? Etani 6-minútový liftingový krém nieje liek. Ide o prírodný produkt starostlivosti o pleť. Krém je hypoalergénny a bol klinicky testovaný kde boli potvrdené jeho nedráždivé vlastnosti. Primárne zložky pozostávajú z ekologicky čistých botanických olejov, ktoré skutočne pomáhajú vyživovať pokožku. Výrobok neobsajuje žiadne agresívne chemické prísady alebo svalové ralaxanty. ETANI 6-minútový krém bol dermatologicky testovaný. Je jemný k pleti a vhodný pre všetky typy pokožky, dokonca aj pre citlivú pleť".:tee:[/COLOR]

gerka
28.11.2010, 21:37
Ale tu vidim kanadske seniorky, len s vraskami, prip. napudrovane.:proud:

Nože ich pošli na Slovensko.:hahaha:

babi ele
29.11.2010, 14:07
ja sa priznám, že tiež chcem byť pekná, ale odmietam vyhadzovať peniaze za zázračné mastičky, ktoré by k môjmu starému nevábnemu telu prikúzlili krásnu mladú tvár. to by bolo smiešne a trápne. a za trápne a úbohé pokladám všetko to súčasné naháňanie sa za "večnou mladosťou", namiesto aby človek dôstojne niesol svoje roky, ktoré si vyslúžil dlhou a neúnavnou prácou na svojom starnutí.ako sa volá ten klasický román o mládencovi, ktorý vždy pri pohľade do zrkadla omladol? Stále mi chodí po rozume christian dior, čo je samozrejme volovina, ale jeho skutočné meno nemôžem vypľuť z jazyka. gerka, ty budeš vedieť, končí to tak, že odrazu sa uvidí taký starý, ako v skutočnosti je.

inakl ja už roky používam len indulony - najprv obyčajnú modrú, potom nechtíkovú a teraz rakytníkovú.:nurse:

gerka
29.11.2010, 14:40
ja sa priznám, že tiež chcem byť pekná, ale odmietam vyhadzovať peniaze za zázračné mastičky, ktoré by k môjmu starému nevábnemu telu prikúzlili krásnu mladú tvár. to by bolo smiešne a trápne. a za trápne a úbohé pokladám všetko to súčasné naháňanie sa za "večnou mladosťou", namiesto aby človek dôstojne niesol svoje roky, ktoré si vyslúžil dlhou a neúnavnou prácou na svojom starnutí.
inakl ja už roky používam len indulony - najprv obyčajnú modrú, potom nechtíkovú a teraz rakytníkovú.:nurse:

babiele, starať sa o svoju pleť nie je hriechom ani priestupkom proti starobe. Mne sa páčia udržiavané dámy. Nie umelo operáciami tváre či tela. Ale proti prírodným produktom nič nemám, či už je to indulona, rakytník alebo iný krém, to je v podstate jedno. Umývanie a krémovanie je základná povinnosť voči sebe, nie?:nurse:

gerka
29.11.2010, 14:49
j Stále mi chodí po rozume christian dior, čo je samozrejme volovina, ale jeho skutočné meno nemôžem vypľuť z jazyka. gerka, ty budeš vedieť, končí to tak, že odrazu sa uvidí taký starý, ako v skutočnosti je.

Myslíš asi Obraz (Portrét) Doriana Graya, román od britského literáta Oscara Wilde. Kniha bola v minulosti odsudzovaná. No myslím si, že to nemôže ovplyvniť voľbu krému. :laugh:

babi ele
29.11.2010, 15:02
:congrats::congrats::congrats::congrats::congrats:
Myslíš asi Obraz (Portrét) Doriana Graya, román od britského literáta Oscara Wilde. Kniha bola v minulosti odsudzovaná. No myslím si, že to nemôže ovplyvniť voľbu krému. :laugh:

Ludmila
29.11.2010, 20:02
My tu mame kanadske aj americke televizne stanice. Niektore baby sa fakt necitia. Tvar vyumelkovana, vypchata botoxom a krk sama vraska. To je nepekny pohlad.:hmpf:
Starat sa o seba musime, ale tak ako aj ostatne , netreba to prehanat.:biggrin: :bebored:

Ludmila
2.12.2010, 18:03
Paci sa mi ako technicke, ze firma ktora tu v meste dodava domacnostiam plyn na vykurovanie , vykonava za mierny poplatok viackrat rocne reviznu kontolu zariadenia. Odberatelom plynu sa takato revizia oplati, lebo firma berie na seba aj zodpovednost za vady zariadenia .:proud:
Na Slovensku mozeme o takom niecom len snivat. :hmmmm:
Pri kolaudacii stavby , alebo zriadeni plynovej pripojky sa napise revizna sprava a zhasla fajka.:embarassed: Ak sa Vam nieco nezda, alebo kazdych pat rokov by sa mala vykonat revizia zariadenia.... je pekne, ale nech pridu do rodinneho domu plynari sami od seba.:idea: Ved plyn je drahy a moc.

babi ele
3.12.2010, 14:45
Paci sa mi ako technicke, ze firma ktora tu v meste dodava domacnostiam plyn na vykurovanie , vykonava za mierny poplatok viackrat rocne reviznu kontolu zariadenia. Odberatelom plynu sa takato revizia oplati, lebo firma berie na seba aj zodpovednost za vady zariadenia .:proud:
Na Slovensku mozeme o takom niecom len snivat. :hmmmm:
Pri kolaudacii stavby , alebo zriadeni plynovej pripojky sa napise revizna sprava a zhasla fajka.:embarassed: Ak sa Vam nieco nezda, alebo kazdych pat rokov by sa mala vykonat revizia zariadenia.... je pekne, ale nech pridu do rodinneho domu plynari sami od seba.:idea: Ved plyn je drahy a moc.

A nedá sa ním natierať tvár!!:argh::laugh:

dada
3.12.2010, 18:16

Vanilka to mienila zrejme v tom zmysle, že keď vám už nepomôže ani 6-minútový liftingový krém Etani, môžete si rovno pustiť plyn. :laugh:

A aby ste ho mali vždy dostatok poruke, musia mať plynové zariadenia pravidelnú údržbu! :laugh:

ana
3.12.2010, 18:28
Vanilka to mienila zrejme v tom zmysle, že keď vám už nepomôže ani 6-minútový liftingový krém Etani, môžete si rovno pustiť plyn. :laugh:

A aby ste ho mali vždy dostatok poruke, musia mať plynové zariadenia pravidelnú údržbu! :laugh:

Babča, chceš pokus? natri sa a škrtni zápalkou, bude lifting aj zadarmo plastika :shot::hmmmm:

Ludmila
3.12.2010, 19:49
Ja by som si tu aj nejaky Etani krem kupila a namaglajzovala si tvar, ale 9.12. sa tu v meste kona Vianocna party pre seniorov a taku vymladenu by ma tam potom mozno ani nepustili.:frown::hmmmm:
To by bola velka skoda, lebo vstup na party je volny.:proud::wavey:

dada
4.12.2010, 11:06
Ja by som si tu aj nejaky Etani krem kupila a namaglajzovala si tvar, ale 9.12. sa tu v meste kona Vianocna party pre seniorov a taku vymladenu by ma tam potom mozno ani nepustili.:frown::hmmmm:

Bodaj by nebol vstup voľný, keď ich celá párty nebude stáť skoro nič.
Veď hlavné atrakcie - maškary - im bezplatne budú robiť seniori... :bleee:

2339

Ja už som si na tohtoročný maškarný ples pripravila aj kostým...
No - nie som na zahryznutie? :laugh::laugh::laugh:

babi ele
4.12.2010, 15:12

A ja som to myslela tak, že už zase sme v inej téme, než by sme mali byť!

babi ele
4.12.2010, 15:14
Babča, chceš pokus? natri sa a škrtni zápalkou, bude lifting aj zadarmo plastika :shot::hmmmm:
Plynom sa natrieť neviem, a benzínom sa nebudem, po tom, čo tu v baraku jeden chytrák umýval nádrž z motorky v kuchyni v dreze, zatiaľ, čo mamka varila a pri tam fajčila.:banghead:

babi ele
4.12.2010, 15:15
Mohla by si tam ísť s maskou, bola by si pekná maškara!:bebored:

babi ele
4.12.2010, 15:17
Bodaj by nebol vstup voľný, keď ich celá párty nebude stáť skoro nič.
Veď hlavné atrakcie - maškary - im bezplatne budú robiť seniori... :bleee:

2339

Ja už som si na tohtoročný maškarný ples pripravila aj kostým...
No - nie som na zahryznutie? :laugh::laugh::laugh:

A prečo si si Bendžiho vopchala do gatí?

dada
4.12.2010, 17:19
A ja som to myslela tak, že už zase sme v inej téme, než by sme mali byť!

Viem, ako si to myslela!
Veď práve preto som plyn dala do súvisu s krémom.
Aby aj Vanilka nemala průser.
A "poznáte to?" znie dosť univerzálne, tiež sa tam zmestí všeličo...

dada
4.12.2010, 17:23
A prečo si si Bendžiho vopchala do gatí?

Aby som neprechladla. :laugh:
Netušila som, že to bude vidieť...

A nie sú gate príliš vulgárny výraz?
Čo takto do spodnej časti intímnej dámskej bielizne? :laugh:

Ludmila
5.12.2010, 01:56
Dada mas pekny maskarny kostym aj s Bendzim " za pasom ".:laugh::five::bandit:

Aky som , taky som
v kostyme , to ja som.
Len nikto neuveri,
ze sa tam vmestil cely.:bebored::proud::lollypop:

babi ele
5.12.2010, 15:02
Aby som neprechladla. :laugh:
Netušila som, že to bude vidieť...

A nie sú gate príliš vulgárny výraz?
Čo takto do spodnej časti intímnej dámskej bielizne? :laugh:

No ale veď to nebola yntýmna bielizeň, ale normálne /či nenormálne/ vonkajšie gace.

gerka
10.12.2010, 10:21
Dnes som dostala e-mailom takúto zaujímavú informáciu. Kto chce nech číta, zaujme svoj názor. Mňa to trošku prekvapilo.

Velká cholesterolová lež
MUDr. Dwight Lundell (redakce%28at%29wmmagazin.cz) | 16. 06. 2010 | Omyly v medicíně (http://www.wmmagazin.cz/search.php?rsvelikost=prehled&rstext=all-phpRS-all&rstema=59)
Jako kardiochirurg jsem vykonal více než 5000 operací srdce, a dnes přišel den, abych napravil svůj omyl lékařskými a vědeckými fakty.
My lékaři jsme se mýlili

"My lékaři se vším naším vzděláním, znalostmi a autoritou si často vybudujeme dost velké ego, které nám pak ztěžuje přiznat, že jsme se mýlili. Takže tady to je. Otevřeně přiznávám, že jsem se mýlil. Jako kardiochirurg s pětadvaceti lety praxe jsem vykonal více než 5000 operací srdce, a dnes přišel den, abych napravil svůj omyl lékařskými a vědeckými fakty.
Mnoho let jsem praktikoval s dalšími prominentními chirurgy, označovanými za „tvůrce veřejného mínění“. Bombardováni vědeckou literaturou, neustále na seminářích, jsme my, coby tvůrci veřejného mínění, trvali na tom, že onemocnění srdce je prostě důsledkem zvýšené hladiny cholesterolu v krvi.
Jedinou přijatelnou léčbou bylo předepisování léků na snižování krevního cholesterolu a diety s velmi nízkým obsahem tuků. Pochopitelně jsme trvali na tom, že taková dieta sníží hladinu cholesterolu a výskyt onemocnění srdce. Odchýlit se od těchto doporučení bylo považováno za kacířství a mohlo vést až k žalobě.
Nefunguje to!
Tato doporučení již nejsou vědecky ani morálně obhajitelná. Už před lety bylo zjištěno, že skutečným důvodem onemocnění srdce jsou záněty stěn tepen, a toto zjištění vede pomalu ke změně způsobů, jakým budou onemocnění srdce a další chronické nemoci léčeny.
Dlouhodobě praktikovaná zavedená dietetická doporučení vyvolala epidemii obezity a cukrovky, jejichž následky úmrtností, lidským utrpením a ekonomickými dopady porážejí veškeré morové epidemie v historii.
Ačkoliv 25% lidí bere drahé statiny, a i když jsme snížili množství tuku v potravě, zemře tento rok na onemocnění srdce více Američanů, než kdykoliv dříve.
Statistiky American Heart Association ukazují, že 75 miliónů Američanů trpí onemocněním srdce, 20 miliónů má cukrovku a 57 miliónů je jí ohroženo. Tyto nemoci postihují stále větší počet stále mladších lidí.
Jednoduše řečeno, bez zánětů v těle není možné, aby se cholesterol usazoval na stěnách tepen a způsoboval onemocnění srdce a mrtvice. Bez zánětů by se pohyboval volně tělem, jak to příroda zamýšlela. Jsou to záněty, kvůli nimž se cholesterol usazuje.
Zánět není nic komplikovaného – je to jednoduše přirozená obrana těla před nepřáteli, jako jsou bakterie, toxiny nebo viry. Zánět je ve své funkci ochrany těla před těmito bakteriálními a virovými vetřelci dokonalý. Pokud ovšem tělo neustále vystavujeme zraněním toxiny nebo potravou, k jejímuž příjmu není uzpůsobeno, dojde k něčemu, čemu se říká chronický zánět. Chronický zánět je přesně tak škodlivý, jako je akutní zánět prospěšný.
Který rozumný člověk by se vědomě vystavoval potravinám a jiným látkám, o nichž ví, že mu poškozují tělo? Dobře, možná kuřáci, ale ti se k tomu alespoň rozhodují dobrovolně.
My ostatní jsme se jednoduše drželi doporučené stravy, obsahující nízké množství tuků a vysoké množství polynenasycených olejů a sacharidů, aniž bychom tušili, že si tím permanentně poškozujeme tepny. Toto opakované poškozování vede ke vzniku chronických zánětů směřujících k onemocnění srdce, mrtvicím, cukrovce a obezitě. Ještě jednou to zopakuji. Nízkotučná dieta, kterou nám po léta doporučovala zdravotní věda, způsobuje poranění a záněty tepen.
Co je největším viníkem chronických zánětů? Odpověď je jednoduchá: je to přebytek jednoduchých vysoce zpracovaných sacharidů (cukr, mouka a všechny produkty, které jsou z nich vyrobeny) a nadměrná konzumace rostlinných olejů omega-6, jako jsou sójový, kukuřičný a slunečnicový, které se nachází v mnoha zpracovaných potravinách.
Představte si na chvíli, že si drsným kartáčem opakovaně přejíždíte přes kůži, dokud nezčervená a takřka nezačne krvácet. Řekněme, že to budete dělat několikrát denně po dobu pěti let. Pokud dokážete snášet bolestivé kartáčování, budete mít nakonec na kůži krvácející, oteklou infikovanou oblast, jejíž stav se bude s každým dalším kartáčováním zhoršovat. To je dobrý způsob, jak si představit proces zánětu, který vám možná právě teď probíhá v těle.

Nezáleží na tom, kde k zánětu dojde, jestli uvnitř nebo na povrchu vašeho těla, jde vždy o totéž. Nahlédl jsem do tisíců a tisíců tepen. Nemocná tepna vypadá, jakoby někdo vzal kartáč a opakovaně rozdíral její stěny. Potraviny, které jíme, několikrát denně vytvářejí drobná poranění, na něž tělo opakovaně odpovídá tvorbou zánětů.
Ačkoliv máme rádi sladkou koblihu, tělo na ní odpovídá poplachem, jakoby dorazil nepřítel vyhlašující válku. Potraviny plné cukru a jednoduchých sacharidů nebo zpracované s oleji omega-6, aby vydržely déle v regálech supermarketů, jsou již dlouho základem naší stravy. A tyto potraviny pomalu otráví každého.
Jak vede snězení obyčejné koblihy k tvorbě zánětu a onemocnění?
Představte si, že si na klávesnici vylijete sladký sirup a získáte představu o tom, co se stane s vašimi buňkami. Když sníme jednoduchý sacharid, jako cukr, hladina cukru v krvi rychle vzroste. V odpověď začne slinivka vylučovat inzulín, aby přesunul cukr do buněk, kde bude uskladněn jako zásoba energie. Pokud jsou buňky plné a další glukózu nepotřebují, nepřijmou ji.
Jakmile plné buňky extra glukózu odmítají, hladina cukru v krvi vzroste, což vede k další produkci inzulínu, a cukr je proměněn na tuk a uskladněn v tukových tkáních.
Co má toto všechno společného se záněty? Hladina cukru v krvi je udržována ve velmi úzkém rozsahu. Nadbytečné molekuly cukru se totiž navazují na různé bílkoviny, které pak poškozují stěny tepen. Opakovaná poškození vedou k tvorbě zánětů. Když si několikrát denně zvednete hladinu cukru v krvi, je to totéž, jako byste rozdírali citlivou vystýlku svých tepen kartáčem.
I když to nevidíte, buďte si jisti, že k tomu dochází. Během pětadvaceti let jsem viděl více než 5000 pacientů, a všichni měli jedno společné – záněty v tepnách.
Vraťme se ke koblize. Tato nevinně vypadající dobrota obsahuje nejen cukr, ale byla upečena v jednom z mnoha omega-6 olejů, například v sójovém. Brambůrky a hranolky se smaží v sójovém oleji. Polotovary jsou vyráběny s omega-6 oleji, aby se prodloužila jejich životnost v supermarketech. Ačkoliv omega-6 oleje patří mezi esenciální – jsou součástí každé buněčné stěny, která kontroluje výměnu látek mezi vnitřkem buňky a okolím – musí být konzumovány ve správném poměru k olejům omega-3.
Pokud se tato rovnováha posune ve prospěch přílišné konzumace olejů omega-6, produkují buněčné membrány blokovací chemikálie, tzv. cytokiny, které přímo způsobují záněty. Dnešní strava obsahuje extrémní nepoměr těchto olejů. Tato nerovnováha se pohybuje mezi 15:1 až do 30:1 ve prospěch omega-6. To znamená obrovské množství cytokinů vyvolávajících záněty. Optimální zdravý poměr by měl být 3:1.
Aby to bylo ještě horší, nadbytečná váha, kterou sebou díky těmto potravinám nosíte, vede k tvorbě přeplněných tukových buněk produkujících velké množství pro-zánětlivých chemikálií, které poškození způsobená vysokou hladinou cukru v krvi dále zhoršují. Proces, který začal koblihou, se promění v začarovaný kruh, který vede k onemocnění srdce, vysokému krevnímu tlaku, cukrovce a nakonec Alzheimerově nemoci.

Nelze utéct před skutečností, že čím více konzumujeme připravených a zpracovaných potravin, tím více si každodenně přidáváme k zánětům. Metabolizmus lidského těla není navržen k zpracování potravin plných cukrů a olejů omega-6.
Existuje pouze jediný způsob, jakým záněty odstranit, a tím je návrat k potravinám bližším přírodnímu stavu. K budování svaloviny potřebujete více bílkovin. Vybírejte velmi komplexní sacharidy, jako například ovoce a zeleninu. Omezte nebo eliminujte zánětlivé oleje omega-6 jako kukuřičný a sójový a zpracované potraviny, které je obsahují. Jedna lžíce kukuřičného oleje obsahuje 7,280 miligramu omega-6. Sójový ho obsahuje 6,940 mg. Používejte místo nich olivový olej nebo máslo z mléka krav živených trávou.
Živočišné tuky obsahují méně než 20% omega-6 a jsou mnohem méně zánětotvorné, než údajně zdravé rostlinné oleje. Zapomeňte na „vědecká fakta“, která vám tak dlouho vtloukali do hlavy. Ve skutečnosti neexistují vůbec žádná vědecká fakta, podle nichž nasycené rostlinné tuky způsobují onemocnění srdce. Vědecká fakta, podle nichž nasycené tuky zvyšují hladinu cholesterolu v krvi, jsou také velmi slabá. A protože dnes už víme, že cholesterol není příčinou onemocnění srdce, jsou obavy ze saturovaných tuků ještě absurdnější.
„Cholesterolová teorie“ přišla s doporučením jíst potraviny bez tuků nebo nízkotučné, a to pak vedlo k vzniku „potravin“, které nyní způsobují epidemii zánětů. Doporučením, aby se lidé vyhýbali saturovaných tukům a upřednostňovali potraviny s vysokým obsahem olejů omega-6, udělala medicína obrovskou chybu. Dnes tu máme epidemii zánětů tepen, vedoucí k onemocněním srdce a napomáhající dalším tichým zabijákům.
Co můžete udělat? Dejte přednost skutečným potravinám, které ještě jedla vaše babička a vyhněte se těm, které vaše matka nosila či nosí z regálů supermarketu plných polotovarů. Eliminací zánětlivých potravin a přidáním esenciálních živin z nezpracovaných potravin můžete napravit poškození tepen způsobené dnešní typickou stravou."

babickaanna
10.12.2010, 13:28
Gerka ten mail je zaujímavý , veda sa sále vyvíja a môže sa aj mýliť.

Nie som ani veľmi prekvapená po tom čo sa stalo mne.

Roky som brala lieky na rozširovanie ciev a bolievala ma hlava.
Pri koronarografickom vyšetrení sa zistilo, že cievy mám čisté a tie lieky nepotrebujem, lieky mi vysadili, hlava prestala bolieť.
Zistilo sa iné poškodenie srdca.
Teraz sa len môžem zamýšľať čo všetko čo spôsobilo a ako všetko na seba nadväzuje
a na čo príde veda zajtra a o pár rokov atď.

gerka
10.12.2010, 14:54
Gerka ten mail je zaujímavý , veda sa sále vyvíja a môže sa aj mýliť.

Nie som ani veľmi prekvapená po tom čo sa stalo mne.
.

"Dejte přednost skutečným potravinám, které ještě jedla vaše babička!"
Asi bude v tom kus pravdy Moja babička jedla celý život len to, čo sa jej urodilo v záhradke a čo si sama dochovala.Nepoužívala žiadne oleje, ale bravčovú masť, maslo,...A dožila sa 104 rokov.Nemala ani cukrovku, ani zvýšený cholesterol.Ale je pravdou, že sa ani zbytočne nestresovala.O vajíčkach sa tiež hovorievalo, že zvyšujú cholesterol, dnes už to nie je pravda a vajíčka sa odporúčajú 2x týždenne.
Mne sa zdá, že všetko je o biznise - reklamy na rastlinné tuky a pod.
Treba zvažovať, čo je zdravé a čo nie, a najlepšie na sebe vyskúšať.
Lekári už urobili veľa chýb. Sama si toho príkladom. Koľkí postihnutí o takýchto omyloch mlčia a nič nehovoria!:hmmmm2:

babi ele
10.12.2010, 15:36
Teda dnes je deň prekvapení!
Môj nebohý brat bol statný chlapisko, rád si zapapkal aj vypil a bol ako Golem, s tým súvisel aj zvýšený obsah zlého cholesterolu v jeho krvi. Keď ho lekár nútil do diety a k užívaniu liekov, prehlásil, že on nebude nič meniť, že sú proste na svete ľudia, ktorí majú vyšší obsah cholesterolu bez toho, aby im to škodilo a on patrí k nim. A ďalej sa napchával podľa chuti a neodoprel si nič. A veru aj predčasne zomrel - ale nie pre cholesterol, ale pre lajdáctvo nášho údržbára, ktorému bolo jedno, že pacient rapídne chudne /25 kg za leto/, neposlal ho na vyšetrenie a môj chudák brat odrazu zomrel na rakovinu žalúdka päť týždňov po jej diagnostikovaní.
Mne cholesterol náš údržbár nekontroloval už roky, mám usadeniny v aortálnom oblúku, ale jeho to nezaujíma. Hlcem denne tabletky a snažím sa racionálne stravovať, polotovary nekupujem, dám si aj masielko, aj kačaciu masť z času na čas, olivový olej pridávam skoro všade a málokedy vyprážam. Ale už pred viacerými rokmi naraz niektoré populárne články prišli s tým, že je zdravšie vysmážať na masti než na oleji. Skúsila som to, ale masť sa strašne rýchlo páli, tak som zostala pri slnečnicovom oleji.
Takže vlastne robím všetko, čo lekár v tom článku doporučeje, takže by som tu mala byť do sto rokov, nie?:idea:

babickaanna
10.12.2010, 17:54
Babiele, podľa týchto potravinových odporúčaní tu budeš sto rokov. Len nevieme čo budú odporúčať a vyrábať o rok, o dva. Všetko je to o biznise.
S chorobami a so zdravím je to o vede.

Držme sa svojho rozumu a počúvajme svoje telo, ono si vypýta čo potrebuje. Raz je to sladké, slané, mastné, suché. kyslé a pod. podľa toho čo ktorý orgán žiada.
Hlavne všetko z mierou a neprejedať sa. Nadváha škodí celému telu.

Toto je môj názor , nikoho nenútim, aby som neurazila.

gerka
11.12.2010, 18:04
Len nevieme čo budú odporúčať a vyrábať o rok, o dva. Všetko je to o biznise.
S chorobami a so zdravím je to o vede.

Šokujúce poznanie! Lieky, vakcíny a iné.

http://blog.martinus.sk/2010/11/john-virapen-rozhovor/"]
John Virapen: Acylpyrín vás môže zabiť skôr, ako sa dostanete k dverám lekárne (23. Nov 2010 //blog.martinus.sk/t/neziaduci-ucinok-smrt/"]Nežiaduci účinok: Smrť[/URL], rozhovor (http://blog.martinus.sk/t/rozhovor/)

"Len málokedy sa do prvej trojky bestsellerov dostane literatúra faktu od úplne neznámeho autora. Johnovi Virapenovi sa to podarilo, čim len dokázal, že téma, o ktorej sa rozhodol písať a zasvätiť jej život, je výsostne aktuálna a pre ľudí zaujímavá. Jeho bestseller Nežiaduci účinok: Smrť je šokujúcim priznaním bývalého riaditeľa farmaceutického priemyslu, ktoré odhaľuje zločiny páchané dennodenne v odvetí, ktoré by sa malo starať o zdravie ľudí. A keďže John Virapen bol hosťom na tohtoročnej Bibliotéke, niet divu, že som neodolal jedinečnej príležitosti spraviť s ním rozhovor.
Dobrý deň, pán Virapen. V anotácii k Vašej knihe sa píše, že ste strávili dlhé roky pôsobením vo farmaceutickom priemysle.
Áno, presne tak. Bolo to dlhých 35 rokov. Robil som pre niekoľko veľkých spoločností. Začínal som ako obchodný zástupca a postupne som si vyskúšal všetky oddelenia. Chcel som sa naučiť čo najviac a bol som úspešný. Vďaka tomu som sa dostal až úplne na vrchol a stal sa generálnym riaditeľom pre švédsku pobočku spoločnosti Eli Lilly & Company. A potom sa začali diať rôzne veci. Všimol som si, že spoločnosti vôbec nezaujíma predstavovanie nových liekov, ktoré by pomohli ľuďom. Keď sa pozriete na celý farmaceutických priemysel, ich jediným cieľom je potláčať symptómy, oni nechcú liečiť choroby.
Takže ich cieľom je potlačiť symptómy, aby sa ľuďom zdalo, že ich lieky pomohli?
Nie. Ich jediným cieľom je zarobiť veľa peňazí. Čo myslíte, prečo ešte nevynašli liek na AIDS?
Budem hádať, nechcú?
Samozrejme! Veď ide o miliardy dolárov. Alebo taká cukrovka! Kto by ju chcel vyliečiť? Veď tí, čo ňou trpia, si musia kupovať lieky každý deň až do smrti. A to isté sa týka napríklad Parkinsona.
Takže vy tvrdíte, že ak by chceli, tak by tieto choroby mohli liečiť? Alebo minimálne by vedeli vynájsť lieky na ich vyliečenie?
Áno, presne tak.
A bolo to takto vždy? Vždy išlo farmaceutickým firmám iba o zisk, alebo sa niečo zmenilo postupom času?
Myslím, že chlapíci, ktorí založili tieto spoločnosti, to jest chlapíci, ktorí boli prevažne lekárnici a chemici, boli čestní ľudia, ktorí chceli ľuďom skutočne pomôcť, ale potom prišli draví a výkonní riaditelia. Super mozgy s titulmi z Harvardu a podobne a jediné, čo ich skutočne zaujímalo bolo: “Ako môžem zarobiť veľa peňazí?” A keďže investori, ktorí investujú obrovské prostriedky do ich spoločností sa zaujímajú iba o návratnosť svojich investícií, farmaceutické spoločnosti sa musia zaujímať o zisky investorov, nie o ľudí, ktorí sú chorí.
Ale to je dosť smutné…
To je veľmi smutné! Pozrite sa napríklad na najväčší podvod, ktorý robia už dlhé roky – očkovanie. Peniaze prichádzajú od daňových poplatníkov, v podvode je zahrnutá aj vláda…
Podľa vás teda očkovanie nefunguje? Alebo nie je potrebné?
Je to odpad!
Čo napríklad taká žltačka? Žiadne očkovanie nie je účinné? Ľudia predsa nedostanú žltačku, keď sú zaočkovaní, nie?
Ale oni by ju nedostali, ani keby neboli zaočkovaní! Žltačka alebo taká detská obrna sú však veľmi špecifické choroby, ktoré majú veľmi špecifických prenášačov. Ale napríklad chrípka, ktorú dostanete každú jeseň. Kto už len potrebuje očkovanie proti chrípke?
Starí ľudia? Deti?
Nie! A nie! Takáto chrípka je prirodzený fenomén.
Čiže očkovanie je podľa vás zbytočné aj v takýchto prípadoch? Lebo všeobecne sa tvrdí, že dostať chrípku v pokročilom veku môže byť veľmi nebezpečné.
Áno, presne to nám tvrdia. Ale vy skutočne veríte všetkému, čo vám tvrdia médiá?
To samozrejme nie, ale o mňa predsa ani nejde. Ja som ešte relatívne mladý a očkovanie proti chrípke nepotrebujem. Ale ak mi bude doktor tvrdiť, že moja babička potrebuje očkovanie, aby náhodou nezomrela na bežnú chrípku, tak ju k tomu doktorovi snáď aj vyženiem.
Ale veď tu nejde ani o babičku! Oni nám všetkým v prvom rade tvrdia, že by sme mali očkovať deti. A to je problém!
Áno, deti sú samozrejme druhou časťou všeobecnej osvety.
Ale deti predsa nepotrebujú očkovanie! Myslíte, že keď Boh stvoril človeka, tak povedal: “OK, chlapci. tak tu ste, ale nezabudnite sa občas zaočkovať?” Nie, on nám dal spôsob, ako sa ochrániť, je to náš imunitný systém. Ale my sa o seba nestaráme. Všetci vy, mladí ľudia… Ničenie životného prostredia… Nevraviac o smažených kuriatkách z Kentucky alebo takom Burger Kingovi…
Áno, rozumiem. Ale na našu obranu musím prehlásiť, že na Slovensku nemáme Burger King. (áno, som si plne vedomý dvoch prevádzok BK v Bratislave. Pri tomto rozhovore som na ne však akosi pozabudol, ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom Whoppera. file:///C:/DOCUME%7E1/HKPS/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gifpozn. -jš-)
(smiech) No aspoň niečo. Takže keď chce spoločnosť zarobiť obrovské peniaze, tak sa dá na výrobu vakcín. Ale ak má byť vakcína komerčne úspešná, tak do nej musí spoločnosť napchať množstvo chemikálií, ktoré sa volajú adjuvanty. Ich úlohou je nakopnúť vakcínu, aby fungovala. Aj keď v skutočnosti len nakopnú váš imunitný systém. A to je hlúposť. Pretože tieto chemikálie majú množstvo vedľajších účinkov. Účinkov, ktoré zabíjajú ľudí, prípadne ešte viac zhoršujú ich zdravotný stav. A keď ochoriete, tak samozrejme zarobia ešte viac peňazí.
Takže tým, že sa necháme zaočkovať, riskujeme množstvo vedľajších účinkov, ktoré nám spôsobia ďalšie zdravotné komplikácie, ktoré bude následne liečiť tá istá spoločnosť, ktorá ich spôsobila a výsledkom bude jej vyšší zisk?
Presne tak. Vy si to asi nepamätáte, ale pred pár rokmi, a nie je to tak dávno, sa dávala deťom vakcína Thimerosal, ktorá obsahovala ortuť.
Vážne? A nie je ortuť jedovatá?
Samozrejme, že je! Veď to je základná vlastnosť ortuti! No a u tisícov a tisícov detí po celom svete spôsobila autizmus. Teraz sa to snažia ututlať a tvrdia, že ich autizmus nebol zapríčinený touto vakcínou, ale existujú hodnoverné štúdie, ktoré dokazujú, že práve táto prekliata vakcína, obsahujúca ortuť, môže za prudký nárast autizmu u týchto detí.
Ako potom spoločnosti riešia tieto prípady? Rodičia postihnutých detí sa určite ozývajú.
Nuž, riešenie je jednoduché. Proste povedia, že rodičia sa zbláznili. A ľudia im veria. Pretože oni vlastne platia ľuďom za to, aby im verili. Pozrite. Určite ste počuli o prasacej chrípke.
Iste.
Minulý rok som bol v Belgicku na stretnutí so sekretárom ministerstva zdravotníctva. Počas stretnutia na chvíľu opustil miestnosť a ja som si na jeho stole všimol dokumenty. Nedalo mi to a prezrel som si ich. V tých dokumentoch jasne stálo, že spoločnosť GlaxoSmithKline (štvrtá najväčšia farmaceutická spoločnosť na svete pozn. -jš-) jedná s belgickou vládou o cene vakcíny proti prasacej chrípke. A to bolo v januári 2009. Debata o potrebe očkovania proti tejto chrípke začala v máji 2009.
Takže sa pripravovali na potenciálnu epidémiu, o ktorej ešte nikto ani nevedel?
Asi tak. Nejaký bacil sa “náááhodou” objavil v Mexiku. Oni ho tam doviezli. Ale nikdy sa z toho nestala pandémia. Rozumiete?
Hm, ale to sa mohlo ľahko stať, nie? Nie je to príliš nebezpečné, zahrávať sa takto s nebezpečnými vírusmi? Čo ak by naozaj vypukla pandémia?
No ak by naozaj vypukla, potom by samozrejme museli dodať nejaký reálne fungujúci liek, ale rozhodne by to nebola tá vakcína, ktorú bežne ponúkali. Spomínate si na vtáčiu chrípku?
John Virapen v našom stánku na Bibliotéke. Tipovali by ste, že tento pán má 67 rokov? file:///C:/DOCUME%7E1/HKPS/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif
To asi každý. Ďalší hoax?
Vtedy sa vyrobilo nepredstaviteľné množstvo vakcín, ale čo s nimi? Zaočkujú vtákov?
Vakcína bola predsa určená ľuďom, nie?
Áno, ale tá vakcína nebola skutočným očkovaním. Lebo ani vtáčia chrípka v skutočnosti neexistovala!
Tvrdíte, že vtáčia chrípka nebola nebezpečná, alebo že vôbec neexistovala?
To druhé! Bol to celé jeden veľký podvod!
A čo na to WHO (Svetová zdravotnícka organizácia)? Tým takéto maniere nevadia?
WHO je banda k*****v. A určite to tam napíšte!
(smiech) Vidím, že ste presvedčený o zbytočnosti tejto organizácie…
Absolútne! To, čo skutočne potrebujeme, sú nezávislé skupiny, ustanovené jednotlivými vládami, ktoré by vytvorili systém regulácie, ktorý by bol schopný kontrolovať, čo robia títo ľudia.
Je to vôbec možné? Veď títo ľudia majú obrovské finančné prostriedky…
Veď práve. Skutočne neviem, či je to možné. Títo ľudia platia politikov, diktujú im legislatívu, vlastnia takmer celý výskum. 70% výskumu vlastnia a riadia farmaceutické spoločnosti. Len pred nedávnom poslala jedna z najväčších spoločností list všetkým významným profesorom, ktorí niečo znamenajú v oblasti farmaceutického výskumu, aby ho podpísali. A oni to spravili. Všetci do jedného.
A čo bolo obsahom toho listu?
Obrovská kopa marketingových žvástov! Ten list nepísal žiadny odborník, ale nejaký marketingový expert. Na tom však predsa nezáleží, keď za jeden podpis dostanete deväť miliónov dolárov, však?
Deväť miliónov za jeden podpis?
Áno. Za jeden podpis.
Robí vôbec ešte niekto farmaceutický výskum okrem farmaceutických spoločností?
Farmaceutické spoločnosti nič neskúmajú. Len vedci môžu skúmať.
V poriadku, ale spoločnosti tento výskum platia, nie?
Áno.
Ale v tom prípade je v poriadku, že chcú byť na tom výskume ziskoví, nie? Veď ho platia.
Nie, nie je to v poriadku! Pretože oni nefinancujú výskum, oni diktujú vedcom, čo musia vynájsť. Bez ohľadu na reálne výsledky!
Takže tieto výskumy nemajú žiadne reálne výsledky? Alebo sa reálne výsledky nikdy nedostanú na trh?
Reálne výsledky výskumov sa nikdy nedostanú na trh. Teda ak im nevyhovujú. Nemajú problém zatajovať výsledky výskumov, ktoré im nevyhovujú. Pred časom sa odohral súdny proces, pri ktorom musela istá farmaceutická spoločnosť zaplatiť pokutu 1,4 miliardy dolárov, pretože zatajovali rôzne skutočnosti a hlavne predávali liek bez legálneho povolenia. Vedľajšie účinky tohto lieku boli obrovské. Ten liek zarába 4,5 miliardy dolárov ročne! Mimochodom, volá sa Zyprexa a spoločnosť ho nikdy neprestala predávať. Napriek pokute 1,4 miliardy dolárov! A zákon im ani nekáže, aby tak spravili. Dostali pokutu a tým to hasne. Jediný, kto by to mohol spraviť, je FDA (Food and Drug Administration – americká Správa potravín a liečiv pozn. -jš-), ale tí to nespravia, lebo sú podplatení.
Je vôbec na svete nejaká krajina, kde situácia nie je natoľko kritická? Kde legislatíva reálne funguje? Alebo je to všade na svete rovnaké?
Všade je to rovnaké. Kedysi bolo aspoň Švédsko krajinou, ktorá na tom nebola tak zle, ale v súčasnosti sú už rovnako skorumpovaní ako všetci. Veď ja sám, osobne, som podplácal švédsku vládu, aby schválila psychoaktívny liek. Pokojne to tam napíšte.
To sa spoľahnite. A museli ste? Nútil vás niekto?
Nuž, ak som chcel dosiahnuť výsledky, tak som musel.
Kto robí tieto rozhodnutia? Sú do nich zahrnuté celé spoločnosti, alebo o podplácaní rozhoduje len top manažment?
Len manažment. Viete, musíte byť šikovný ako ja. Jednoducho som prišiel za vedením a povedal som im: “Ak chcete, aby bol tento liek schválený, budeme ich musieť podplatiť” A oni povedali: “V poriadku, spravte to.” Keď si pozrel špecifikáciu lieku zodpovedný profesor a vedec, tak sa smial. Sám prehlásil, že ten liek je úplne na nič. Ale peniaze mu boli sympatické, tak nám pomohol liek schváliť.
Ach… Je teda vôbec na trhu nejaký liek, ktorý skutočne funguje? Oplatí sa vôbec niečo kupovať?
Nie. Všetky tie chemické lieky môžete vziať a hodiť ich do rieky.
A čo napríklad lieky na potláčanie bolesti?
Ajáááj, to sú tie najhoršie!
Prečo? Veď fungujú!
To kto povedal?
Ja! Keď ma bolí hlava, prehltnem zázračnú ružovú pilulku a hlava už ma nebolí!
(sústrastný pohľad)
Ale nie! Nevravte mi, že je to len placebo! Veď to už nebude teraz fungovať!
Nebojte sa, bude. Stačí, ak tomu budete aj naďalej pevne veriť. Ale ak vás už aj bolí hlava, stojí to za to, vziať si liek s množstvom negatívnych účinkov, na ktorom môžete ostať závislí do konca života?
Tak to, že si občas vezmem tabletku proti bolesti neznamená, že sa na nich stanem závislý.
To možno nie, ale riskujete napríklad vnútorné krvácanie. To je reálna hrozba takého acylpyrínu.
Acylpyrín je nebezpečný?
Veľmi nebezpečný!
Ale veď acylpyrín je považovaný za jeden z najbezpečnejších liekov. Jediné, čo vlastne robí je, že zrieďuje krv, nie?
Áno, presne tak. Ale ak prídete do lekárne s bolesťou hlavy a vaša krv je normálna a nepotrebuje zriediť, tak môžete byť mŕtvy skôr, než dorazíte k dverám. Ak by ste dnes išli do akejkoľvek krajiny na svete a snažili sa zaregistrovať liek, ako je acylpyrín, nikde by vám ho neschválili. Pretože klinické dáta tohto lieku sú tak zlé, že by to neriskovali nikde na svete.
Takže ak by bol acylpyrín objavený až teraz, nikdy by sa na trhu nezjavil? Samozrejme ak si odmyslíme očividne bežnú prax úplatkov.
Presne tak. Ale úplatky a pokuty nie sú pre farmaceutické spoločnosti problém. Napríklad liek Zyprexa, ktorý sme už spomínali. Spoločnosť zaň dostala pokutu 1,4 miliardy dolárov. Hneď ten istý mesiac zdvihla cenu tohto lieku o 11,9%. Takže kto nakoniec zaplatil tú pokutu?
A čo si myslíte o liekoch, ktoré sa používajú v chirurgii, alebo na chemoterapiu a podobne? Ani tie nefungujú?
To je niečo iné! Ja celý čas hovorím o liekoch, ktoré si bežne kupujete v lekárňach, prípadne vám ich predpisuje doktor. Nemám nič proti liekom používaným v chirurgii. Ale lieky na predpis? Doktori sú uplácaní, aby vám predpisovali konkrétne lieky.
Myslím, že to je všeobecne známe, že doktori sú platení, aby predpisovali konkrétne lieky.
Áno, ja viem. Veď som sa im čosi naplatil. Ale dám vám radu. Ak sa chcete dožiť môjho veku, tak sa na ich lieky vykašlite. Inak nebudete mať šancu.
Čo teda radíte? Čo by mali ľudia robiť, keď dostanú napríklad chrípku?
Choďte a zoberte si príručku vašej babičky. V nej určite nájdete, že si máte dať horúcu polievku, ostať v posteli a oddýchnuť si. To vám skutočne pomôže. A nie ako dnešní mladí ľudia, ktorí si radšej zoberú nejaké svinstvo, aby mohli ísť v sobotu večer von s kamarátmi piť pivo a vymýšľať blbosti.
Ale veď to funguje. V sobotu je ich vždy plné mesto!
Áno, teraz to funguje. Ale do desiatich rokov ich to zabije. Ale opäť – je to ich rozhodnutie. Mňa viac trápi napríklad štatistika, koľkým deťom sú už v útlom veku podávané psychoaktívne látky! To je to, čo ma skutočne trápi a čo je podstatou môjho boja proti farmaceutickým spoločnostiam. Mnohí si myslia, že som túto knihu napísal len kvôli peniazom, ale to nie je pravda. Samozrejme, ak sa bude kniha predávať, tak z nej budem mať zisk, ale ten sotva pokryje náklady, ktoré som do jej vydania investoval. Keď kniha vyšla prvýkrát, tak vydavateľstvo, ktoré ju vydalo, do mesiaca skrachovalo, len tak z ničoho nič. A na problémy narážam neustále.
Nie je to nebezpečné, vydať takúto knihu? Keď môžu nechať zbankrotovať vydavateľstvo, prečo to nespravia aj vám?
Veď aj spravili. Finančne som na dne. Z prvých troch vydaní tejto knihy som nevidel ani cent kvôli podozrivým bankrotom, súdnym sporom, a tak ďalej. Má to však aj výhodu – teraz už mi nemôžu nič spraviť. Stal som sa jedným z najznámejších predstaviteľov boja proti týmto spoločnostiam. Som príliš populárny. Nevraviac o tom, že mám fyzické dôkazy, že všetko, čo tvrdím, je pravda.
Takže hlavným cieľom boja sú deti. Kedy ste sa rozhodli zmeniť stranu a prejsť “k nepriateľovi”? A prečo?
Pred šiestimi rokmi, keď sa mi narodil syn.
Čiže vaše jediné dieťa zmenilo váš postoj?
Áno, presne tak. Vo veku 62 rokov sa mi narodil syn a ten všetko zmenil.
(nasledoval môj pád zo stoličky) Takže vy máte teraz 69 rokov? Skutočne na svoj vek nevyzeráte.
Ďakujem, to preto lebo neužívam lieky. (smiech) Takže, keď som uvidel svojho syna a videl som, aké svinstvá chcú do neho pchať pod zámienkou, že ide o neškodné očkovania, tak som si spomenul na všetko, čo som v tomto priemysle zažil. Na všetko, čo sme spravili. Na všetku tú korupciu. Lebo o tom to je – o korupcii a výbornom plate. Nové auto každý rok, množstvo dobrého jedla a pitia, ženy, sex, všetko. Asi si viete predstaviť, ako takíto korporátni chlapci fungujú. A ja som bol jeden z nich. Ale syn to všetko zmenil. Už som nechcel viac spávať s mladými slečinkami a viesť takýto život. A tak som dva roky strávil písaním tejto knihy, stálo ma to celý môj majetok, ale ja sa nevzdám. Kvôli nemu. Môjmu synovi.
Želám vám veľa úspechov vo vašom boji a osvete. Ďakujem za rozhovor."

John Virapen – sa narodil v roku 1943. Pracoval viac ako 35 rokov vo farmaceutickom priemysle. Bol výkonným riaditeľom švédskej pobočky Eli Lilly & Company, jednej z najväčších medzinárodne činných farmaceutických spoločností. Zapojil sa do rozvoja agresívnych marketingových stratégií, ktoré vo viacerých prípadoch zahŕňali nesmiernu korupciu. V súčasnosti sa venuje odhaleniu farmaceutických praktík a vytvoreniu povedomia o tom, ako farmaceutický priemysel pracuje s prvoradým cieľom, ktorým je jeho vlastný záujem. Svoju prvú knihu o činnosti manažéra vo farmaceutickom priemysle pod názvom Rubiove rozhovory – Príbeh farmaceutického znalca napísal v roku 2006 pod pseudonymom John Rengen. Teraz je známy ako profesionálny informátor o nezdravých praktikách farmaceutického priemyslu.

babi ele
12.12.2010, 15:07
Tak tu to máte - nehovorila som to? Spomeňte si na doktora Fortýna a jeho liečbu rakoviny!

babickaanna
12.12.2010, 15:42
Už ani nechcem nič vedieť, v mojom veku je zbytočné sa stresovať, aj tak si nepomôžeme. Biznis je biznis, oni sa podržia jeden druhého aj cez mŕtvoly.

ana
13.12.2010, 10:09
Šokujúce poznanie! Lieky, vakcíny a iné.

John Virapen: Acylpyrín vás môže zabiť skôr, ako sa dostanete k dverám lekárne (23. Nov 2010

.... chemikálie majú množstvo vedľajších účinkov. Účinkov, ktoré zabíjajú ľudí, prípadne ešte viac zhoršujú ich zdravotný stav. A keď ochoriete, tak samozrejme zarobia ešte viac peňazí.

Tie šokujúce poznania - poznám osobne :proud::hmmmm2:
Zobrala som si acylpyrín, po čase znovu a kliďo-piďo nastúpila na rýchlik, čo sa dialo so mnou
nikdy nezabudnem, vo vagóne takmer sama a moje srdce sa chcelo roztrhnúť...
inokedy zas Veletol a Stoj-angín sprej, no a potom dusenie len pud seba záchovi mi pomohol,
vybehla som na ulicu (bývala som v chalupe na dedine - sama) a gúľala som sa po zemi
(musela som lebo môj belgičák by nepustil do dvora ani záchrancov)

záchranka prišla v poslednej chvíli, keď som sa prebrala po 24 hodinách na ARO ešte som bola
opuchnutá a červená.
Keď som bola v nemocnici teraz naposledy výslovne som požiadala lekárku nech mi nedáva
oblbovačky na spanie lebo ich nemôžem, aj tak mi dala tabletku a do rána som mala halucinácie
- bol to Neurol, však si potom MUDr. užila :biggrin:

Občas uvažujem, čo by som robila ak by mi museli dávať chemoterapiu - nuž odmietla by som... :goodnight:
lebo som "polieková alergička" na chemické prísady, nesmiem lieky od bolesti lebo sú v nich anestetiká
ani lieky čo ovplyvňujú CNS (centrálny nervový systém)
v priebehu tohoto roka po nových liekoch som mala 3x záchranku a štvrtý krát ma odniesli do špitála... :ahhhhh::motz:

babi ele
13.12.2010, 14:47
Teda teba by som nechcela za pacientku, to by som bola jednou nohou v base a druhou v hrobe! Musíš si pohľadať takú liečiteľku, čo ti pošle enrgiu do vody, aby si premohla všetky nemoci!

gerka
15.12.2010, 17:29
Že by to mohla byť pravda? Čo si o tom myslíte?

Zlá budúcnosť ľudstva ukrytá v palmových listoch
Určite si opäť poviete, že zase jedno z mnohých proroctiev, ktoré sa snaží na seba upozorniť. Je však o to zaujímavejšie, že sa v nich dozviete aj o Európskej únii, a tiež o celosvetovej finančnej kríze, ktorá teraz vládne celému svetu.

Thomas Ritter dal získané palmové listy vedecky preskúmať, aby zistil, aké sú staré. Odborníci pomocou rádiokarbónovej metódy zistili, že majú asi štyristoštyridsať rokov – nič prevratné, no po preložení textov jedným z vykladačov Ritter zistil, že sa v nich nachádza proroctvo týkajúce sa 21. storočia.

O autoroch týchto palmových listov sa toho nedá veľa zistiť, no vie sa, že to boli indickí proroci, ktorí mali v tom čase v Indii veľkú popularitu. Už vtedy napríklad jeden z nich vedel, a do palmových listov napísal, že vznikne Európska únia, ktorá sa v roku 2004 rozšíri o východoeurópske štáty. Tieto štáty budú očakávať zvýšenie prosperity, ktorej sa však nikdy nedočkajú, pretože zakladajúce štáty Európskej únie sa budú na nich obohacovať. Začína to byť badateľné.

V proroctve je tiež napísané, že sa v roku 2005 nepodarí presadiť „jednotný základný zákon“ – autor mal na mysli Európsku ústavu. A proroctvo ide aj do detailov – „zákon odmietnu obyvatelia dvoch zemí“. Stalo sa, pretože vo Francúzsku a Holandsku neprešla Európska ústava referendom.

A neznámy autor ide ešte ďalej – hospodárska situácia sa vraj bude zhoršovať aj vďaka návalu imigrantov, až sa nakoniec celá Európska únia rozpadne. V roku 2011 by mali stratiť peniaze v západnej Európe, ale aj v USA hodnotu. Príčina? Zlá hospodárska a finančná politika založená na honbe za nepretržitým ekonomickým rastom.

Katastrofa v roku 2029
Začnú ju klimatické zmeny, za čo budeme zodpovední my ľudia. Milióny ľudí stratí domov, a budú sa sťahovať z krajín, ktoré budú odolnejšie voči záplavám a zemetraseniam. Začne sa celosvetový boj o prežitie – potraviny nebudú postačovať pre všetkých obyvateľov, a nikto sa nebude riadiť medzinárodnými zmluvami a vzájomným spolunažívaním.

Politici najsilnejších štátov Európy si uvedomia, že nemajú dostatok potravinových zásob pre svojich obyvateľov a urobia bezohľadné opatrenie. Použijú smrtiace otravné plyny, aby znížili počet obyvateľov a nedoplatili tak na potravinovú krízu všetci obyvatelia. Je to šokujúce! Bude nám len stačiť dúfať, že sa palmové listy mýlia?

Začiatok občianskych vojen
Spojené štáty americké boli „štartérom“ svetovej finančnej krízy a nielen to. Podľa palmových listov v roku 2012 skolabuje celý americký finančný systém, k čomu sa to teraz celé aj uberá. V spoločnosti nastane totálny chaos, a začne sa ďalšia občianska vojna, ktorá bude medzi východom a západom USA. Až v roku 2017 sa ju podarí skrotiť „spriatelenej zemi severu“ - pravdepodobne Kanade.

Občianska vojna v USA ovplyvní aj Európu – bude narastať inflácia, čo pocítia hlavne obyčajní ľudia. Takisto v Európe začnú občianske vojny najmä v Paríži, Ríme, Madride, či v Londýne. Vatikán prestane existovať, pretože ho dobijú extrémisti, ktorí unesú aj pápeža. Spúšťačom budú prisťahovalci, o ktorých si domáci budú myslieť, že oni sú hlavnou príčinou zlej ekonomiky. Európske občianske vojny však nebudú v takom veľkom rozsahu ako americké, čo je však len slabá útecha.

Najmenej budú krízou postihnuté - prekvapujúco - Rusko a Čína, pretože sa budú vzájomne podporovať. Dokonca v roku 2016 ich armády pomôžu európskym štátom zdolať občianske nepokoje a ekonomickú krízu.

Ďalšie katastrofy, ktoré nás asi neminú
Nepokoje medzi ľuďmi a globálna kríza, budú nič oproti tomu, čo nás čaká v dôsledku klimatických zmien medzi rokmi 2030 až 2034. Golfský prúd začne slabnúť a meniť smer, pretože sa bude stretávať s chladnejšou vodou, v dôsledku roztápania arktických ľadovcov. Na začiatku na to doplatí celá Škandinávia, ktorá by mala zamrznúť, a obyvatelia budú nútení presťahovať sa do teplejších oblastí.

Ďalšia rana má prísť z vesmíru v roku 2046 v podobe planétky, ktorá sa síce so Zemou nezrazí, ale preletí medzi Zemou a Mesiacom. Aj tento prelet však spôsobí silné zemetrasenia, záplavy a výbuchy už dávno nečinných sopiek. Najviac bude postihnutá Kalifornia, časť Japonska sa potopí pod vody oceánu, silné zemetrasenie zažije Nemecko i Anglicko. V Česku sa prebudia dávno vyhasnuté sopky, ktoré zničia územie v ich okolí, a splodiny sa budú šíriť celou Európou, čo vyvolá smrtiace dažde na ľudí, zvieratá a celú prírodu.

Prebudia sa nielen sopky, ale aj dávno zabudnuté choroby ako mor a cholera. Zrodia sa však aj nové neznáme choroby, ktoré podľa palmových listov spôsobia smrť tisíckam ľudí. Jedna z chorôb príde v roku 2023 s africkými utečencami a spôsobí katastrofálne následky, kedy sa človek, ktorý ju bude mať, neubráni ani obyčajnej nádche.

Čo má prísť po týchto katastrofách?
Na ruinách celého sveta má vzniknúť nová spoločnosť, pretože tá skazená tu už dávno nebude. Palmové listy hovoria, že vznikne „Euroázijská únia“, ktorá bude založená na inom hospodárstve a ekonomike. Základom sa má stať bezúročný finančný systém, a má prísť aj „nový zdroj energie“. A v roku 2049 čaká ľudstvo šokujúce odhalenie, kedy sa v Európe i na Blízkom východe nájdu mimozemské artefakty, čo ovplyvní svetové náboženstvá, teda aj kresťanstvo.

Budúcnosť nás podľa palmových listov nečaká vôbec ružová. Keď príde toto zúčtovanie, každý sa bude pýtať kto za to môže. Odpoveď bude jednoduchá, ale krutá. Len my ľudia, naša konzumná spoločnosť, a naháňanie sa za peniazmi a bohatstvom. Stále si myslíme, že za peniaze si môžeme všetko kúpiť.

Podľa všetkých starovekých proroctiev od Mayov, indiánskeho kmeňa Hopi až po Nostradama sa má nový začiatok spustiť v roku 2012. Je to náhoda? Môžeme len dúfať.

babickaanna
16.12.2010, 08:58
Že by to mohla byť pravda? Čo si o tom myslíte?

Zlá budúcnosť ľudstva ukrytá v palmových listoch
Určite si opäť poviete, že zase jedno z mnohých proroctiev, ktoré sa snaží na seba upozorniť. Je však o to zaujímavejšie, že sa v nich dozviete aj o Európskej únii, a tiež o celosvetovej finančnej kríze, ktorá teraz vládne celému svetu.

Thomas Ritter dal získané palmové listy vedecky preskúmať, aby zistil, aké sú staré. Odborníci pomocou rádiokarbónovej metódy zistili, že majú asi štyristoštyridsať rokov – nič prevratné, no po preložení textov jedným z vykladačov Ritter zistil, že sa v nich nachádza proroctvo týkajúce sa 21. storočia.

O autoroch týchto palmových listov sa toho nedá veľa zistiť, no vie sa, že to boli indickí proroci, ktorí mali v tom čase v Indii veľkú popularitu. Už vtedy napríklad jeden z nich vedel, a do palmových listov napísal, že vznikne Európska únia, ktorá sa v roku 2004 rozšíri o východoeurópske štáty. Tieto štáty budú očakávať zvýšenie prosperity, ktorej sa však nikdy nedočkajú, pretože zakladajúce štáty Európskej únie sa budú na nich obohacovať. Začína to byť badateľné.

V proroctve je tiež napísané, že sa v roku 2005 nepodarí presadiť „jednotný základný zákon“ – autor mal na mysli Európsku ústavu. A proroctvo ide aj do detailov – „zákon odmietnu obyvatelia dvoch zemí“. Stalo sa, pretože vo Francúzsku a Holandsku neprešla Európska ústava referendom.

A neznámy autor ide ešte ďalej – hospodárska situácia sa vraj bude zhoršovať aj vďaka návalu imigrantov, až sa nakoniec celá Európska únia rozpadne. V roku 2011 by mali stratiť peniaze v západnej Európe, ale aj v USA hodnotu. Príčina? Zlá hospodárska a finančná politika založená na honbe za nepretržitým ekonomickým rastom.

Katastrofa v roku 2029
Začnú ju klimatické zmeny, za čo budeme zodpovední my ľudia. Milióny ľudí stratí domov, a budú sa sťahovať z krajín, ktoré budú odolnejšie voči záplavám a zemetraseniam. Začne sa celosvetový boj o prežitie – potraviny nebudú postačovať pre všetkých obyvateľov, a nikto sa nebude riadiť medzinárodnými zmluvami a vzájomným spolunažívaním.

Politici najsilnejších štátov Európy si uvedomia, že nemajú dostatok potravinových zásob pre svojich obyvateľov a urobia bezohľadné opatrenie. Použijú smrtiace otravné plyny, aby znížili počet obyvateľov a nedoplatili tak na potravinovú krízu všetci obyvatelia. Je to šokujúce! Bude nám len stačiť dúfať, že sa palmové listy mýlia?

Začiatok občianskych vojen
Spojené štáty americké boli „štartérom“ svetovej finančnej krízy a nielen to. Podľa palmových listov v roku 2012 skolabuje celý americký finančný systém, k čomu sa to teraz celé aj uberá. V spoločnosti nastane totálny chaos, a začne sa ďalšia občianska vojna, ktorá bude medzi východom a západom USA. Až v roku 2017 sa ju podarí skrotiť „spriatelenej zemi severu“ - pravdepodobne Kanade.

Občianska vojna v USA ovplyvní aj Európu – bude narastať inflácia, čo pocítia hlavne obyčajní ľudia. Takisto v Európe začnú občianske vojny najmä v Paríži, Ríme, Madride, či v Londýne. Vatikán prestane existovať, pretože ho dobijú extrémisti, ktorí unesú aj pápeža. Spúšťačom budú prisťahovalci, o ktorých si domáci budú myslieť, že oni sú hlavnou príčinou zlej ekonomiky. Európske občianske vojny však nebudú v takom veľkom rozsahu ako americké, čo je však len slabá útecha.

Najmenej budú krízou postihnuté - prekvapujúco - Rusko a Čína, pretože sa budú vzájomne podporovať. Dokonca v roku 2016 ich armády pomôžu európskym štátom zdolať občianske nepokoje a ekonomickú krízu.

Ďalšie katastrofy, ktoré nás asi neminú
Nepokoje medzi ľuďmi a globálna kríza, budú nič oproti tomu, čo nás čaká v dôsledku klimatických zmien medzi rokmi 2030 až 2034. Golfský prúd začne slabnúť a meniť smer, pretože sa bude stretávať s chladnejšou vodou, v dôsledku roztápania arktických ľadovcov. Na začiatku na to doplatí celá Škandinávia, ktorá by mala zamrznúť, a obyvatelia budú nútení presťahovať sa do teplejších oblastí.

Ďalšia rana má prísť z vesmíru v roku 2046 v podobe planétky, ktorá sa síce so Zemou nezrazí, ale preletí medzi Zemou a Mesiacom. Aj tento prelet však spôsobí silné zemetrasenia, záplavy a výbuchy už dávno nečinných sopiek. Najviac bude postihnutá Kalifornia, časť Japonska sa potopí pod vody oceánu, silné zemetrasenie zažije Nemecko i Anglicko. V Česku sa prebudia dávno vyhasnuté sopky, ktoré zničia územie v ich okolí, a splodiny sa budú šíriť celou Európou, čo vyvolá smrtiace dažde na ľudí, zvieratá a celú prírodu.

Prebudia sa nielen sopky, ale aj dávno zabudnuté choroby ako mor a cholera. Zrodia sa však aj nové neznáme choroby, ktoré podľa palmových listov spôsobia smrť tisíckam ľudí. Jedna z chorôb príde v roku 2023 s africkými utečencami a spôsobí katastrofálne následky, kedy sa človek, ktorý ju bude mať, neubráni ani obyčajnej nádche.

Čo má prísť po týchto katastrofách?
Na ruinách celého sveta má vzniknúť nová spoločnosť, pretože tá skazená tu už dávno nebude. Palmové listy hovoria, že vznikne „Euroázijská únia“, ktorá bude založená na inom hospodárstve a ekonomike. Základom sa má stať bezúročný finančný systém, a má prísť aj „nový zdroj energie“. A v roku 2049 čaká ľudstvo šokujúce odhalenie, kedy sa v Európe i na Blízkom východe nájdu mimozemské artefakty, čo ovplyvní svetové náboženstvá, teda aj kresťanstvo.

Budúcnosť nás podľa palmových listov nečaká vôbec ružová. Keď príde toto zúčtovanie, každý sa bude pýtať kto za to môže. Odpoveď bude jednoduchá, ale krutá. Len my ľudia, naša konzumná spoločnosť, a naháňanie sa za peniazmi a bohatstvom. Stále si myslíme, že za peniaze si môžeme všetko kúpiť.

Podľa všetkých starovekých proroctiev od Mayov, indiánskeho kmeňa Hopi až po Nostradama sa má nový začiatok spustiť v roku 2012. Je to náhoda? Môžeme len dúfať.

Na facebooku koluje jedno video kde Kiesha Crowather, Malá babička jedna s 12 šamaniek a strážcov múdrosti založila "Kmeň mnohých farieb" bola nedávno na Europskom turné. Rozširuje svoje posolstvo, kde hovorí, že máme začať žiť zo srdca.Ďalej v tom videu hovorí o našich predkoch, o ich múdrosti a o tom, že všetko sa už začalo, poly sa posunuli, v mexickom zálive vyhynul život ropa všetko živé ničí. Je hodno si toto video vypočuť , preklad je v češtine. To video
hovorí podobne ako tieto palmové listy.

babi ele
16.12.2010, 15:36
.

Gerka, Gerka, a čímže budú biť ten Vatikán?

Ušlo mi niečo? Odkiaľ máš správu o týchpalmových listoch? Podľa mňa je isté, že súčasný stav sveta je neudržateľný a že sa nedá zmeniť novým vývojom, ale len veľkou katastrofou. Kedy to bude, o tom nešpekulujem, len mi je ľúto, že sa toho iste dožijú moji potomci. Načo si tým turbovať hlavu? Máme žiť tak, akoby sme mali zajtra zomrieť a pracovať tak, ako keby sme tu mali byť naveky.

gerka
17.12.2010, 16:03
Ušlo mi niečo? Odkiaľ máš správu o tých palmových listoch?

Tu je link, prečítaj si podrobnejšie.

Vyhľadávanie Google
Palmové listy: Odhaľujú budúcnosť! | Magazín.sk (http://magazin.atlas.sk/spektrum/palmove-listy-odhaluju-buducnost/687133.html) [/URL]
[URL]http://magazin.atlas.sk/spektrum/palmove-listy-odhaluju-buducnost/687133.html (http://magazin.atlas.sk/spektrum/palmove-listy-odhaluju-buducnost/687133.html)

babi ele
17.12.2010, 17:03
Na facebooku koluje jedno video kde Kiesha Crowather, Malá babička jedna s 12 šamaniek a strážcov múdrosti založila "Kmeň mnohých farieb" bola nedávno na Europskom turné. Rozširuje svoje posolstvo, kde hovorí, že máme začať žiť zo srdca.Ďalej v tom videu hovorí o našich predkoch, o ich múdrosti a o tom, že všetko sa už začalo, poly sa posunuli, v mexickom zálive vyhynul život ropa všetko živé ničí. Je hodno si toto video vypočuť , preklad je v češtine. To video
hovorí podobne ako tieto palmové listy.

Babina, nemáš adresu na to video?
Dnes zase Mesík v SME píše, že už nastal ropný zlom, t.j. že ťažba ropy začala klesať, takže do r. 2015 jej bude katasrofálny nedostatok, čo sa prejaví nielen na doprave, ale v celom živote ľudí všade na svete, nastane nedostatok, bieda a hlad a ja dodávam, že z toho logicky vyplynú nepokoje a vojny: Bože, radšej keby sme sa toho nedožili!
Ale zase si myslím, že ľudia sú kutilovia a určite vynájdu niečo namiesto ropy, veď už jazdia elektrické autá, lenže ten termín je prikrátky na to, aby došlo k zásadnej zmene. Dúfam, že Mesík sa mýli!

Ludmila
2.1.2011, 19:48
Sviatok Troch kralov sa blizi, preto sa pytam, ktora z Vas vie , kde su uschovane relikvie Baltazara, Melichera a Gaspara? :proud:

V Koline.
Ako sa tam dostali?
Relikvie dostala sv. Helena od isteho indickeho maharadzua a priniesla ich do Carihradu. Jej syn cisar Konstantin ich daroval biskupovi Eustorgiusovi ,ktory posobil v Milane a cervenobrady nemecky cisar Fridrich ich z Milana odniesol do Nemecka. :hmmmm:
Silvester, posledny den v roku , dostal meno po papezovi Sylvestrovi, ktory panoval 22 rokov a zomrel 31.12.335. :proud:

babi ele
3.1.2011, 13:54
Sviatok Troch kralov sa blizi, preto sa pytam, ktora z Val do Nemecka. :hmmmm:
Silvester, posledny den v roku , dostal meno po papezovi Sylvestrovi, ktory panoval 22 rokov a zomrel 31.12.335. :proud:

Aj ja som to pozerala na ČT1!

Ludmila
3.1.2011, 17:42
Ja som to precitala v knizke: "Cirkevny rok v jeho sviatkoch a zvykoch " z roku 1936 , ktoru dla Jozefa Lennartza do slovenciny spracoval Dr. Jozef Buday. :proud:

V knizke sa napr. pise: V primorskych mestach a dedinach Belgicka sa na Petra a Pavla konaju slavnosti svatenia mora. Cechy,bratstva, rozlicne spolky pod svojimi odznakmi a zastavami v procesii tiahnu z farskeho kostola k moru, kde na pobrezi na pripravenom oltari sluzena sv. omsa a potom sa slavnostne svati more za hlasov hudby hudby a dunenia moziarov. Rybari maju svoju zvlastnu slavnost. Vsetci vyjdu na ozdobenych lodickach na more. Na to z jednej lodicky akoby nahodou spadne socha sv. Petra do mora.Vsetci rybari rozostru svoje siete a rybar, ktoremu sa podari vylovit sochu z mora je ustanoveny na jeden rok za predstaveneho Spolki sv. Petra.
:proud:

babi ele
4.1.2011, 12:48
[QUOTE=Ludmila;12345]Ja som to precitala v knizke: "Cirkevny rok v jeho sviatkoch a zvykoch " z roku 1936 , ktoru dla Jozefa Lennartza do slovenciny spracoval Dr. Jozef Buday. :proud:

To je pekný zvyk.
Ja som to počúvala v telke, tam aj hovorili, že nie je dokázané, že sú to ich ostatky, pri nejakých vykopávkach našli tri kostry zviazané zlatou niťou a usúdili, že sú to traja králi.

Tu v Blave sú teraz vystavené relikvie sv. Cyrila, vraj tam chodí kopa ľudí - v dóme.

Ludmila
5.1.2011, 01:57
Ten by podla predmetnej knizky mal byt pochovany spolu so sv. Klementom v Rime v kostole vystavanom pre tohoto mucenika a papeza.Ostatky sv. Klementa niesli Cyril a Metod so sebou do Velkej Moravy z Rima.
Kostol zasvateny sv. Klementovi je aj v Mocenku, nedaleko Nitry.:proud: :wavey:

gerka
9.1.2011, 19:51
Už ani nechcem nič vedieť, v mojom veku je zbytočné .
Stvrdnuté keksy
Keď vám stvrdnú keksy, vložte ich do nejakej plechovej nádobky, pridajte jabĺčko a dobre uzavrite. O niekoľko dní keksy zmäknú.

Vínne kocky
Ak vám zostane po oslave, po večierku či po návšteve trocha vína, nemusíte ho vylievať, ani nasilu dopíjať. Môžete ho dať zmraziť do kockovača a takýmito vínnymi kockami dochucovať rôzne druhy omáčok, marinád a niektoré ďalšie jedlá.

Zoschnutý koláč
Ak vám oschne vianočka alebo podobný suchší koláč, potrite ho mliekom, vložte do rúry a po chvíli bude opäť mäkučký a šťavnatý.

Keď sa varí ryža, pridajte do nej trochu citrónovej šťavy. Zostane biela a nadýchaná.
Na pudingu nezostane po uvarení hrubá koža, ak ešte na horúci nasypete práškový cukor, pri chladnutí zostane povrch mäkký a krémový.
Ak varíte cestoviny, potrite hranu pokrievky dookola maslom. Voda zaručene nevykypí.

Strúhanie syra
Chcete postrúhať mäkký syr ? Vložte ho na pol hodiny do mrazničky a strúhadlo jemne potrite olivovým olejom. Takto sa vyhnete problému s upchanými dierkami

Červotoč chlebový
Červotoč chlebový napáda najmä múčne výrobky, pečivo, strukoviny. Takéto ohrozené potraviny jednoducho zohrejte v rúre na teplotu 70 až 80 stupňov.

Aby sa vám pri vyprážaní neoddeľoval syr od šunky, potrite syr trochou horčice. Tá ich nielenže spojí, ale dodá im aj lepšiu chuť.

Syr vraj pri vyprážaní nevytečie, ak ho vopred vložíte na chvíľu do chladničky

Syrové tipy
Čím väčší syr kúpite, tým dlhšie si udrží vlhkosť a vôňu. Uložte ho na drevenú alebo mramorovú podložku, priložte na udržanie vlhkosti jablko a prikryte skleneným zvonom. Ak ho nemáte, zabaľte syr do priehľadnej fólie, do ktorej z každej strany urobíte dierky.
V chladničke takto vydrží aj 5 dní.

Trvanlivý syr
Aby vám syr nesplesnivel, dajte ho pod sklenenú pokrievku s niekoľkými kockami cukru, prípadne s kúskom jablka.

Uskladnenie orechov
Vylúpané usušené orechy dajte do 7 dcl pohárov, bez vody, uzatvorte a dajte na 15 až 20 minút sterilizovať, aby chytilo viečko. Takéto orechy sú pripravené kedykoľvek na použitie, sú čerstvé, vydržia najmenej 2 roky a sú zabezpečené proti škodcom.

Zrniarky vo fazuli
Suchú fazuľu a hrach nenapadnú zrniarky, ak po zbere fazuľu očistíte, vysušíte a na 48 hodín vložíte do mrazničky. Pri tejto teplote (pod mínus 10 °C) zrniarky hynú. Fazuľu potom v sklenených nádobách uskladnite na suchom a chladnom mieste.

Aby sa medzi potravinami nenasťahovali mravce, vložte medzi ne pokrájaný citrón.:listen:

babickaanna
10.1.2011, 14:10
gerka, dobré rady sa vždy zídu, len tie o chorobách ma už unavujú v mojom veku radšej nechcem o nich počuť. Pomaly je už všetko škodlivé .

gerka
10.1.2011, 19:03
gerka, dobré rady sa vždy zídu, len tie o chorobách ma už unavujú v mojom veku radšej nechcem o nich počuť. Pomaly je už všetko škodlivé .

Odbor ochrany finančných záujmov Európskej Únie a boja proti korupcii upozorňuje:

Akonáhle sa ocitnete v situácii, kedy ste prinutení násilníkom a musíte pod
nátlakom vybrať peniaze z bankomatu, zadajte svoje PIN opačne: tzn. od
konca - napr. ak máte 1234 , tak zadáte 4321 a bankomat vám peniaze síce
vydá, ale tiež súčasne privolá políciu, ktorá vám príde na pomoc. Tato
správa bola prednedávnom vysielaná v TV, napriek tomu ju využili doposiaľ
len 3 ľudia, pretože sa o tejto skutočnosti medzi ľuďmi nevie.

dada
11.1.2011, 09:16
Odbor ochrany finančných záujmov Európskej Únie a boja proti korupcii upozorňuje:

nátlakom vybrať peniaze z bankomatu, zadajte svoje PIN opačne: tzn. od
konca - napr. ak máte 1234 , tak zadáte 4321 a bankomat vám peniaze síce
vydá, ale tiež súčasne privolá políciu, ktorá vám príde na pomoc. Tato
správa bola prednedávnom vysielaná v TV, napriek tomu ju využili doposiaľ
len 3 ľudia, pretože sa o tejto skutočnosti medzi ľuďmi nevie.

No konečne niečo čo som nevedela a čo je naozaj rada veľmi užitočná.
Vďaka!
Mám hlúpy zvyk vyberať peniaze vždy ráno keď venčím psa, čiže okolo 6,00.
Vtedy býva ešte tma a vonku je veľmi málo ľudí.
Aj mám niekedy strach.
Ale ja som taká zmatkárka, že keby ma niekto prepadol a nútil vybrať peniaze, v tom strachu a rýchlosti by som PIN od konca zadať nevedela - ak by som si naň vôbec spomenula. :laugh:

ana
11.1.2011, 10:15

nátlakom vybrať peniaze z bankomatu, zadajte svoje PIN opačne:
tzn. od konca - napr. ak máte 1234 , tak zadáte 4321 a bankomat vám peniaze síce vydá, ale tiež súčasne privolá políciu, ktorá vám príde na pomoc.
Tato správa bola prednedávnom vysielaná v TV, napriek tomu ju využili doposiaľ len 3 ľudia, pretože sa o tejto skutočnosti medzi ľuďmi nevie.

Čo ak si teraz uložím opačný PIN kód do môjho hardisku a nabudúce si ho vyťukám :hmmmm:
lebo neviem či v takej situácii by som si vedela spomenúť na ten správny PIN :ahhhhh::motz:

gerka
14.1.2011, 13:14
Dnes som čítala v čas.sk:
- Prestaňte, varujú lekári!
Lekári varujú pred dlhodobým užívaním Ibalginu a ďalších liekov obsahujúcich látku ibuprofenum.
" Ak to takto budete praktizovať niekoľko mesiacov, či dokonca rokov, je to, ako by ste si vyplnili objednávku na mŕtvicu alebo infarkt.
Lekári sa domnievajú, že vážne zdravotné komplikácie spôsobuje dlhodobé užívanie ibuprofénu, čo je účinná látka liekov tlmiacich bolesť - napríklad Ibalgin alebo Brufen. Ak si však liek vezmete jednorazovo, napríklad, na bolesť hlavy, žiadne riziko samozrejme nehrozí.
Výskumníci zo švajčiarskej Univerzity Bern sledovali 116 429 pacientov. Každý z nich užíval niekoľko mesiacov jeden zo siedmich druhov bežne užívaných tabletiek proti bolesti. Z následnej štúdie publikovanej magazínom British Medical Journal vyplýva, že u pacientov konzumujúcich často ibuprofén, hrozí trikrát väčšie nebezpečenstvo mŕtvice. Látka tlmiaca bolesť navyše zvyšuje možnosť infarktu a smrti spôsobenej srdcovými komplikáciami.
Štúdia tiež ukázala, že ibuprofén prináša rovnaké riziká mŕtvice a smrti spôsobenej chorobou srdca, ako látka rofecoxib, ktorá bola obsiahnutá v prípravkoch Ceeoxx a Vioxx. Ďalší liek proti bolesti Diclofenac zvyšuje rovnaké nebezpečenstvá ako ibuprofén až štyrikrát! V lekárňach sa v najslabšej verzii dá bežne k zohnať a navyše bez predpisu!"

" Čo spôsobuje nadmerné užívanie ibuprofenu?

• ničí žalúdočnú sliznicu (kŕčovitá bolesť brucha)
• spôsobuje žalúdočné vredy (riziko prasknutia a vykrvácania)
• ohrozuje črevá (dlhotrvajúce hnačky)
• zvyšuje riziko infarktu o 50% (najmä ak má pacient vysoký tlak)
trikrát zvyšuje riziko mŕtvice."
:bawling::hmmmm:

ana
14.1.2011, 15:11
Nejdříve vymačkejte citrón a pak jej přidejte do vody a k tomu med.
Je to výborné pro zdraví a jako prevence rakoviny.
Rada pro ty, kteří mají cysty a nádory.

Velké využití citronu proti rakovině a infekcím
Citron je blahodárným bojovníkem proti rakovině
Citron je lepší než chemoterapie !!!

Toto je poslední novinka v medicíně, efektivní v boji proti rakovině.

Čtěte pozorně tuto zprávu z medicíny, která byla právě publikována.
Je to zázračný a blahodárný produkt přírody k likvidaci kancerogenních buněk.

Je 10 000krát účinnější než samotná chemoterapie.

Proč nejsme o tomto fenoménu už dávno informováni?

Protože existují laboratoře, které vyrábějí syntetické léky a které těmto firmám dodávají tučné zisky.

Můžete nyní pomoci nejen sobě ale i svým blízkým a přátelům touto informací, a totiž - citron je výborný
prostředek pro prevenci nemocí.

Jeho chuť je příjemná a neprodukuje hrozivé vedlejší účinky jako chemoterapie. Jestli máte možnost,
pěstujte citrusovité plody na své zahradě.

Kolik lidí umírá jenom proto, že toto tajemství je uchováno jenom proto, aby korporace vydělávali
na lidském neštěstí....?

Existuje mnoho variet citronů a limetek, můžete si vybrat.

Můžete jíst dužinu, vymačkat si šťávu, sorbety, přidat do pečiva.

Citron má mnoho atributů, nejzajímavější je však účinek působící na cysty a nádory.

Tato plodina zabraňuje vzniku rakoviny.

Někteří tvrdí, že má velké užití proti všem typům rakoviny.

Pokládá se také za antimikrobiální, antibakteriální, anti myotický protiparazitární prostředek,
reguluje vysoký krevní tlak, má andidepresivní účinky, ovlivňuje příznivě neklidné nervy.

Pramen těchto informací je fascinující: pochází z největších medicínských laboratoří na celém světě,
kde bylo učiněno mnoho dokazujících pokusů už od roku 1970.

Tyto pokusy, dnes již podložené, dokazují:
likvidaci kancerogenních buněk u dvanácti typů rakoviny - hlavně rakoviny tlustého střeva,
prsu, prostaty, plic a slinivky břišní.

složky citronu vykazují 100 lepší účinnost než jaký má lék Adriamycin, což je chemoterapeutický
prostředek používaný běžně ve světě ke snižování růstu rakovinných buněk.

A ještě něco překvapivého: rakovinné buňky mizí, ale zdravé zůstávají.

Institut de Sciences de la Santé, L.L.C. 819 N. Causez Street, Baltimore, MD 1201 ENVOYER LE A TOUT LE MONDE...

P.S. : pokud budete užívat citrusové plody nebo šťávy, poté si vypláchněte ústa čistou vodou. Kyselina citronová má ráda zubní sklovinu.

babi ele
14.1.2011, 15:17
N

Institut de Sciences de la Santé, L.L.C. 819 N. Causez Street, Baltimore, MD 1201 ENVOYER LE A TOUT LE MONDE...

P.S. : pokud budete užívat citrusové plody nebo šťávy, poté si vypláchněte ústa čistou vodou. Kyselina citronová má ráda zubní sklovinu.

Ana, ďakujeme ti!:love:

Marta48
14.1.2011, 18:16
Ana, toto sú vzácne informácie pre každého, a nie každý sa k nim dostane.
Veď toľko ľudí už ochorelo na túto pliagu a ak aj iba jednému pomôže takáto
liečba citrónom bude to super.Myslím, že konzumácia citrónov môže mať aj preventívny účinok.

Ďakujem ti.

Marta48

ana
14.1.2011, 18:55
liečba citrónom bude to super.Myslím, že konzumácia citrónov môže mať aj preventívny účinok.

Ďakujem ti.

Marta48

Marta, viem že si tvoje poďakovanie prečíta aj babi ele, lebo ja som bola len osobná "gurka" = :pcguru:
tak som čarovala z jej Word-om a uložila jej dokument na plac :listen:

tiež som sa nad článkom zamyslela;
- má andidepresivní účinky, ovlivňuje příznivě neklidné nervy a pod. neduhy...
Je pravda že kopu chemických liekov je len dobrý biznis aj pre praktických lekárov, ktorý ich rady predpisujú
a profitujú z nich...
len tak mimochodom ktoré ja nesmiem brať ako po-lieková alergička

babi ele
15.1.2011, 13:34

Ďakujem ti.

Marta48

Tak pomaly s tým ďakovaním, áno? Citróny som poslala Ane ja, mne ich poslala neter a Ana naša ogurčička bola taká milá, že to posunula na plac! Tak komu ďakujeme,Há? pOZOR NA MĚ!!

babi ele
15.1.2011, 13:35
Marta, viem že si tvoje poďakovanie prečíta aj babi ele, lebo ja som bola len osobná "gurka" = :pcguru:
tak som čarovala z jej Word-om a uložila jej dokument na plac :listen:

tiež som sa nad článkom zamyslela;
- má andidepresivní účinky, ovlivňuje příznivě neklidné nervy a pod. neduhy...
Je pravda že kopu chemických liekov je len dobrý biznis aj pre praktických lekárov, ktorý ich rady predpisujú
a profitujú z nich...
len tak mimochodom ktoré ja nesmiem brať ako po-lieková alergička

SPRÁVNE!!!!!!!:ciao:

mariettaanna
15.1.2011, 18:04
Tak pomaly s tým ďakovaním, áno? Citróny som poslala Ane ja, mne ich poslala neter a Ana naša ogurčička bola taká milá, že to posunula na plac! Tak komu ďakujeme,Há? pOZOR NA MĚ!!
Ďakujem milostivá, balšoe spasíbo, zenk jú veri mač, ich fíle danke , naďon sépen
kosonom /nad o mali byť dve bodky, ako ä/ . Za to ti niečo v pondelok pošlem. Konečne.:adore::adore::adore::adore:

Ludmila
15.1.2011, 18:32
Vcera tu bola zaujimava relacia o homeopatikach. Rozborom liekov odbornici zistili, ze neobsahuju ziadne liecive latky , len cukor a vodu. Vyrobca homeopatickych liekov sa branil tym, ze ludom pomaha takyto liek psychycky. 30 dobrovilnikov uzilo tri krabicky homeopatickych liekov na spanie a po hodine ani jeden nejavil znamky ospalosti.:biggrin:
Takze podla tvorcov relacie, nie su homeopatika ziadnym zazracnym vseliekom na ziadnu chorobu.:hmmmm2:
Cileky si vyberte , kde je pravda.:hmmmm2:

ana
16.1.2011, 12:02
Ďakujem milostivá, balšoe spasíbo, zenk jú veri mač, ich fíle danke , naďon sépen
kosonom /nad o mali byť dve bodky, ako ä/ . Za to ti niečo v pondelok pošlem. Konečne.:adore::adore::adore::adore:

Fíha, ty ovládaš štyri reči :hmmmm2::laugh:

babi ele
16.1.2011, 14:47
Vcera tu bola zaujimava relacia o homeopatikach. Rozborom liekov odbornici zistili, ze neobsahuju ziadne liecive latky , len cukor a vodu. Vyrobca homeopatickych liekov sa branil tym, ze ludom pomaha takyto liek psychycky. 30 dobrovilnikov uzilo tri krabicky homeopatickych liekov na spanie a po hodine ani jeden nejavil znamky ospalosti.:biggrin:
Takze podla tvorcov relacie, nie su homeopatika ziadnym zazracnym vseliekom na ziadnu chorobu.:hmmmm2:

Nuž, ak to niekomu pomáha, môže to byť aj čistá voda! Ak veríte na energie, že môžu ovplyvňovať ľudský život, môžete veriť aj na homeopatiká. Podľa môjho nezdelaného názoru neustálym riedením a pretrepávaním účinnej látky
aj tá voda môže prevziať liečivé účinky. Energie sa predsa prenášajú. Ovšem v živote som nebola u homeopata, ale Oscilococcine mi odohnalo chrípku, to je fakt!

Vlaskok
18.1.2011, 11:14
24882489
Pripomínam možnosť zúčastniť sa v Bratislave tréningov známeho odborníka Ľuba JAKABa. Začína dnes a bude sa konať dohromady 6x.
Motto ŠSD: Keď dýchate dobre, to ešte neznamená, že dýchate aj správne! Nový tréningový cyklus Školy správneho dýchania špeciálne pre seniorov začína v Ružinovskom domove seniorov na Sklenárovej 14 v Bratislave (v klubovni na 12. poschodí)
Vstup je voľný. Tréningy budú pod vedením Ľubomíra Jakaba pokračovať každý utorok až do konca februára. Využite možnosť konzultovať aj osobné problémy a získajte dobré rady pre zlepšenie svojho zdravia a najlacnejšiu prevenciu pred hroziacou chrípkou. Viac na tel.: 0905 46 40 06, www.dychanie.szm.com (http://www.dychanie.szm.com)

gerka
24.1.2011, 13:41

A toto si neskúšala? Preposlaný e-mail.:hmmmm2:
Jak se nenakazit v době chřipkového řádění

V roce 1919, kdy chřipka zabila víc než 40 milionů lidí, jeden lékař navštívil řadu rodin s dotazem, jestli potřebují pomoc proti chřipce. Mnozí už byli nakažení, mnozí už zemřeli.
Lékař jednou potkal sedláka a k jeho překvapení byli všichni z rodiny zdraví. Když se lékař
zeptal, co dělají jinak než ostatní, selka mu odpověděla, že

DO MÍSTNOSTÍ DALI NÁDOBY S NEOLOUPANOU CIBULÍ. *
Lékař jí pochopitelně nevěřil a ptal se, jestli by mu dali jednu jejich cibuli, aby si ji prohlédl pod mikroskopem. Dali mu ji a on ji prohlédl, našel na ní viry chřipky. Cibule evidentně pohltila všechny viry a uchránila rodinu zdravou.
Slyšela to jedna kadeřnice a v provozovně postavila několik hrnků s cibulí a jako zázrakem nikdo z personálu se nenakazil chřipkou, ačkoliv byli nechráněni ve stálém ve styku se zákazníky.
Protože je to laciná věc, vyplatí se zkusit to jak doma, tak v zaměstnání a uvidí se, jestli to bude účinkovat. My jsme to udělali a chřipku jsme opravdu nedostali. Když to pomůže tobě a tvým blízkým ke zdraví, je to pro vás to nejlepší. Když náhodou někdo onemocní, stejně moc neztratíš, jen něco drobných za cibuli.
S pozdravem
MUDr. Lubomír Pecháček
B. Němcové 1126
399 01 Milevsko

babi ele
24.1.2011, 13:47
[QUOTE=gerka;12825]A toto si neskúšala? Preposlaný e-mail.:hmmmm2:
Jak se nenakazit v době chřipkového řádění

To môže byť pravda, kdesi som tu v Záhradkárení uverejnila recept na postreky rastlín výluhom cibule a cesnaku a fakt to funguje. Tak prečo by nie aj na nás, nie?:nurse:

Ludmila
26.1.2011, 01:58
Aj postrek by bol dobry babi ele , ale mali bysme c+c pokrajat a ich vypary denne inhalovat, potom ich mozeme pouzit pri vareni obedu , alebo vecere.:lollypop:

babi ele
26.1.2011, 16:24
[QUOTE vareni obedu , alebo vecere.:lollypop:[/QUOTE]

Výborný nápad!

gerka
1.2.2011, 10:14
[QUOTE vareni obedu , alebo vecere.:lollypop:

" Hrôza! Namiesto mäsa kupujeme predraženú vodu
Milujete mäso a považujete sa za mäsožravca? Potom ste skôr vodník! V kuracom, morčacom či rybacom mäse a údeninách si totiž kupujeme množstvo vody.:bawling:"

" Kilo rybieho mäsa sa za pár minút scvrkne na 550 gramov.
Do kila mäsa jej výrobcovia dokážu pokojne ukryť aj 250 gramov. Nový Čas pre vás otestoval niekoľko mrazených výrobkov, výsledok však nepoteší.
Skúsenosť s mäsom nasiaknutým vodou má určite každý z nás. V obchode si starostlivo vyberieme krásne plátky mäsa alebo ryby a po tom, keď ich rozmrazíme a tepelne upravíme, nám na panvici, pekáči alebo v hrnci ostanú len scvrknuté kúsky. Podľa odborníkov je to z roka na rok horšie. „Kedysi nám po uvarení mäsa ostalo tak 60 % z jeho hmotnosti, dnes je to bežne 40 %,“ hovorí docentka Kamila Míková z Vysokej školy chemicko-technologickej v Prahe.

Výrobcovia nás nielen okrádajú, ale pripravujú aj o pôžitok z chuti. „Keď dáte mäso na rozpálenú panvicu, malo by sa stiahnuť a vo vnútri zostať šťavnaté a krehké. Mäso plné vody nedopečiete, aj keď všetko urobíte správne. Na panvici totiž pustí vodu a nebude sa piecť, ale dusiť,“ vysvetľuje kuchár Marek Ternény.

Podobne ako výrobcovia mäsa postupujú aj údenári pri výrobe salám. Tie by sa však po rozriedení mäsa vodou nedali jesť. Preto sa do zmesi na ich výrobu pridáva hromada „éčok“, ktoré ju krásne zafarbia a zhustia natoľko, že nakoniec aj z vody vznikne šunka. A čo musia výrobcovia urobiť, aby mali pred zákonom čistý štít? Na etiketu do zloženia výrobku len pripísať slovko voda!
Ako sa legálne okráda?

Zjemňovanie - reklamné slogany vychvaľujúce zjemnené mäso majú nalákať zákazníkov, aby kúpili mäso plné vody. Výrobca ho môže „obohatiť“ pokojne aj jednou tretinou z jeho celkovej hmotnosti. V kile chladeného či mrazeného mäsa tak kupujete viac ako 300 gramov vody. Ako sa to robí? Špeciálny stroj pomocou drobných ihličiek do mäsa vodu jednoducho napichá.
Masírovanie - ide o ďalší spôsob, ako urobiť mäso ťažším. Prepichne sa ihlami a potom sa vloží do špeciálneho bubna, kde sa doň voda vmasíruje. A aby bol tento postup dokonalý, pridajú sa niektoré éčka, ktoré zvyšujú schopnosť mäsa viazať vodu. Napríklad kyselina fosforečná, polysacharidy, polyfosfáty a iné.
Glazúrovanie - používa sa najmä pri rybách, ktoré pri zamrazovaní chráni pred vysušovaním. V obchode tak ľahko môžete nájsť aj ryby, ktoré chráni také množstvo vody, že tvorí 40 % ich celkovej hmotnosti. Znamená to, že 1 000 gramov zmrazeného výrobku obsahuje 600 gramov mäsa a 400 gramov vody.

Test Nového Času! Kde je najmenej mäsa? Najhoršie sú ryby!Zaujíma vás, koľko vody zaplatíte v kile mäsa? Nový Čas pre vás otestoval niekoľko výrobkov, ktoré bežne kúpite v našich obchodoch. Po rozmrazení sme ich odvážili a ich skutočnú hmotnosť sme porovnali s tou, ktorú výrobcovia uvádzajú na obale. Výsledok je šokujúci. Napríklad vo fi letách kúpite až 45 % vody.
Najhorší výsledok: Filety z Aljašky
Balenie: ............ 1 000 g
Po rozmrazení: .... 550 g
Cena: .................. 3,39 €
55 % mäsa
Vici filety z morskej šťukyBalenie: ............. 600 g
Po rozmrazení: .... 400 g
Cena: ................3,69 €
67 % mäsa
Morská zmes
Po rozmrazení: .... 860 g
Cena: .................. 8,99 €
86 % mäsa
Krevety
Balenie: ............... 200 g
Po rozmrazení: .... 175 g
Cena: .................. 2,59 €
88 % mäsa
Losos - filé medailóniky
Balenie: ............... 300 g
Po rozmrazení: .... 270 g
Cena: .................. 2,65 €
90 % mäsa
Kuracie prsia
Po rozmrazení: .... 900 g
Cena: .................. 5,99 €
90 % mäsa
Filé - medailóniky
Balenie: ............... 240 g
Po rozmrazení: .... 215 g
Cena: .................. 1,75 €
90 % mäsa
Morská šťuka
Balenie: ............... 400 g
Po rozmrazení: .... 380 g
Cena: .................. 1,99 €
95 % mäsa
Morčacie prsia
Balenie: ............... 706 g
Po rozmrazení: .... 680 g
Cena: .................. 5,29 €
96 % mäsa
Víťaz testu: Kura bez drobkov
Balenie: ............ 1 500 g
Po rozmrazení: . 1 480 g
Cena: .................. 2,99 €
99 % mäsa
Čítajte etikety
Keď máte 1 000 g balenie a obsah mäsa 70 %, je jasné, že zvyšok 300 g je voda. Ak teda potrebujete 1,5 kg mäsa, nestačí vám kúpiť si kilové a polkilové balenie, pretože tie obsahujú len 700 g v kilovom a 350 g v polkilovom balení. Musíte si kúpiť 2 150 g, z ktorých budete mať 1,5 kg mäsa.
Autor: "
Čítala som v Novom Čase.
Nový Čas, aha!, jaš:bawling:

babi ele
1.2.2011, 12:38
Už dávno som vedela, že do šunky zamiešvajú ľadovú drť a potom ju lisujú a bolo mi jasné, že aj mrazené ryby sú voda, pretože predtým, keď som si robila rybu na cesnaku, pekne sa opiejkla a bolo jej skoro toľko, koľko som dala na panvicu. Teraz sa ryby varí, ani nie dusí a zostane z nej malý oškvarok. Ale nerozumiem, čo robí ŠOI-ka?

gerka
5.2.2011, 19:06
Ingrediencie:
4 citróny
1 l vody
8 strúčikov cesnaku

Postup:
Šťavu zo štyroch citrónov prevaríte (1/2 min.) s litrom vody a necháte vychladnúť. Pretlačíte 8 strúčikov cesnaku a všetko spolu premiešate. Týždeň počkáte, kým sa zmes odleží, potom pijeme každé ráno a večer za štamperlík medecíny. Cesnak pomôže nielen znížiť hladinu cholesterolu, ale prospieva aj srdcu, znižuje krvný tlak a pôsobí preventívne i liečebne pri usadzovaní tukových čiastočiek v tepnách a pri strate ich pružnosti.:nurse:

babi ele
6.2.2011, 14:42
[QUOTE=gerka;13096]Ingrediencie:
4 citróny
1 l vody
8 strúčikov cesnaku

To musí byť ale hnusné!

dada
7.2.2011, 10:33
4 citróny
1 l vody
8 strúčikov cesnaku

To musí byť ale hnusné!

Hoci cesnak zbožňujem, presne to som mala po prečítaní na jazyku.
Ale po predchádzajúcich skúsenostiach som si to radšej nechala pre seba.
Som zvedavá či aj teba primerane posexujú za "hanobenie témy... :laugh::laugh::laugh:

babi ele
7.2.2011, 11:25
[QUOTE=babi ele;13103]

Hoci cesnak zbožňujem, presne to som mala po prečítaní na jazyku.
Ale po predchádzajúcich skúsenostiach som si to radšej nechala pre seba.
Som zvedavá či aj teba primerane posexujú za "hanobenie témy... :laugh::laugh::laugh:

No dovoľ, ja som sa za tému nehan/o/bila!:eviltongue:

dada
7.2.2011, 12:03
[QUOTE=dada;13111]

No dovoľ, ja som sa za tému nehan/o/bila!:eviltongue:

Mala by si sa hanbiť, že sa nehanbíš! :laugh:
Takto znevažovať takú serióznu tému! :laugh:

babi ele
7.2.2011, 14:37
[QUOTE=babi ele;13117]

Mala by si sa hanbiť, že sa nehanbíš! :laugh:
Takto znevažovať takú serióznu tému! :laugh:

kTO SA HANBí, Má PRáZDNE GAMBY!:hahaha:

mariettaanna
7.2.2011, 17:49
[QUOTE=dada;13120]

kTO SA HANBí, Má PRáZDNE GAMBY!:hahaha:
S ľútosťou sa musím priznať, že sa vôbec nechytám, o čom tu bola reč.
Dokonca ani neviem, kto koho má posexovať ? A prečo?:hmmmm::ciao:

babi ele
8.2.2011, 10:35
[QUOTE=babi ele;13137]
S ľútosťou sa musím priznať, že sa vôbec nechytám, o čom tu bola reč.
Dokonca ani neviem, kto koho má posexovať ? A prečo?:hmmmm::ciao:

No predsa Dada reagovala na to, že som na Gerkin cesnakový recept reagovala, že to musí byť hnusné. Vráť sa pár príspevkov dozadu a pochopíš - Dada s Gerkou nie sú nerozlučné priateľky, vieš?

mariettaanna
8.2.2011, 12:20
[QUOTE=mariettaanna;13140]

No predsa Dada reagovala na to, že som na Gerkin cesnakový recept reagovala, že to musí byť hnusné. Vráť sa pár príspevkov dozadu a pochopíš - Dada s Gerkou nie sú nerozlučné priateľky, vieš?
Prosím o vysvetlenie, prečo v rámčeku je môj príspevok a je ako od Babiele.
To že sú Dada s Gerkou "nerozlučné priateľky" viem a pripájam sa aj ja.
Ale neviem ako robíš, že si "prisvojuješ" môj :laugh::laugh: príspevok. Vlastne o to mi tu išlo.
Prosím nepýš sa cudzím perím.:biggrin::laugh::laugh: Ty si prejdi na predchádzajúce.
Ako k tomu prídem :laugh: + ešte väčší smiech, že ak taký internetový odborník ako ja
bude čítať a bude si myslieť že si to vykúzlila ty a nie ja.:bawling:
A teraz zas opačne. Moje meno ako pôvodne odoslal a pritom to napísala Babiele

babi ele
8.2.2011, 12:24
[QUOTE=babi ele;13146]
Prosím o vysvetlenie, prečo v rámčeku je môj príspevok a je ako od Babiele.
Ale neviem ako robíš, že si "prisvojuješ" môj :laugh::laugh: príspevok. Vlastne o to mi tu išlo.
Prosím nepýš sa cudzím perím.:biggrin::laugh::laugh: Ty si prejdi na predchádzajúce.
Ako k tomu prídem :laugh: + ešte väčší smiech, že ak taký internetový odborník ako ja
bude čítať a bude si myslieť že si to vykúzlila ty a nie ja.:bawling:

Už od príspevku 2148 si rámčeky prisvojujú cudzie perie! Neboj sa, Mari, každý vie, že tak pekne ako ty, by som to ja nikdy nenapísala!:banghead:

gerka
8.2.2011, 13:30
4 citróny
1 l vody
8 strúčikov cesnaku

To musí byť ale hnusné!

Hnusné? Ale zdravé! A povedz, ktorý liek z lekárne nie je hnusný? Skús ho zhltnúť bez vody.:hmmmm2: To nie je recept ako maškrta, ale kvapky pre zdravie.:laugh:

gerka
8.2.2011, 13:35
[QUOTE=babi ele;13146]

Jóooj, Ty máš ale zbytočné starosti. Dada je svojská, ale nie nesympatická.:five:
Ani kvety v záhradke nie sú rovnaké. Niektoré aj pichajú, a pritom sú krásne!:bawling:

mariettaanna
8.2.2011, 17:45
[QUOTE=mariettaanna;13148]

Už od príspevku 2148 si rámčeky prisvojujú cudzie perie! Neboj sa, Mari, každý vie, že tak pekne ako ty, by som to ja nikdy nenapísala!:banghead:
Veď preto.:angel:Už som spokojná. Keď si budeš tak často tĺcť hlavu o múr, môže
ti to uškodiť.:biggrin:

babickaanna
10.2.2011, 10:24
Neobľúbený cesnak

Liek na priedušky

Doporučila lekárka, ktorá sa zaoberá aj alternatívnou liečbou.

2dcl mlieka prevariť so 4 strúčkami cesnaku.
Variť sedem minút.
Pridať lyžičku medu
Piť večer.

gerka
14.2.2011, 17:27
Neobľúbený cesnak

Liek na priedušky

Doporučila lekárka, ktorá sa zaoberá aj alternatívnou liečbou.

2dcl mlieka prevariť so 4 strúčkami cesnaku.
Variť sedem minút.
Pridať lyžičku medu
Piť večer.

To je podobný recept, ako som tu dala aj ja. Cesnak je zdravý, to vieme a kto ho ľúbi, tomu nie je fuj! No najradšej mám cesnak na hrianke.:wavey:

babi ele
15.2.2011, 14:54
To je podobný recept, ako som tu dala aj ja. Cesnak je zdravý, to vieme a kto ho ľúbi, tomu nie je fuj! No najradšej mám cesnak na hrianke.:wavey:

Ja ho ľúbim, ale recept v tvojom podaní bol naozaj fuj. Tento mliekový by sa dal vypiť.

gerka
20.2.2011, 20:12
8 fíglů, jak přežít zimu bez nemocí
[/B]
1. Pomocník z domácnosti: Olivový olej
Jak pomáhá: Zvláčňuje popraskané ruce a rty
Předtím, než vyjdete do zimy, potřete si ruce a rty olivovým olejem. Funguje také obyčejné máslo či margarín, ale na rozdíl od olivového oleje se tak dobře nevsáknou.
2. Pomocník z domácnosti: Váleček
Jak pomáhá: Zahřeje nohy[/B]
Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou je masáž válečkem. Jezděte jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit po nákupech.
3. Pomocník z domácnosti: Kuřecí polévka
Jak pomáhá: Zmírňuje příznaky nachlazení
Při nachlazení pijte nejen dostatek tekutin, ale dopřejte si i dva talíře kuřecí polévky denně. Většinu infekcí dýchacího ústrojí způsobuje produkce bílých krvinek, kterým se říká neurophily, ty zvyšují produkci hlenu. Kuřecí polévka zabraňuje tvorbě neurophilů.
4. Pomocník z domácnosti: Láhev horké vody
Jak pomáhá: Posiluje imunitu
Kdykoliv cítíte, že na vás »něco leze«, přiložte láhev s horkou vodou k vašemu hrudníku. Přesně pod hrudní kostí se nachází brzlík, který vytváří T-lymfocyty, buňky, jež jsou základem obranných funkcí organismu. Teplem jejich činnost posílíte.
5. Pomocník z domácnosti: Láhev whisky
Jak pomáhá: Likviduje bolest v krku
Někteří odborníci doporučují kloktat whisky s vodou. To by bylo ale zbytečné plýtvání. Úplně nejlepší je whisky vypít. Připravte si ozdravný nápoj. Vymačkejte půlku citronu, přidejte trochu horké vody, lžíci whisky a lžičku medu. Pokud nepijete alkohol, kloktejte slanou vodu.
6. Pomocník z domácnosti: Žvýkačka bez cukru
Jak pomáhá: Udržuje v kondici uši
Zánět uší patří k nepříjemným bolestem. Bohužel patří k častým nemocem zimního období. Při chřipce se smrkáním dostává hlen i do ušní trubice. Podle vědců se ale riziko, že onemocníte zánětem ucha snižuje o polovinu, žvýkáte-li pětkrát denně. Akt žvýkání totiž posouvá hlen z ucha. Sladidlo xylitol, které se dává do žvýkaček bez cukru navíc napadá bakterie, které problém způsobují.
7. Pomocník z domácnosti: Polštář navíc
Jak pomáhá: Ničí kašel
Pokud trpíte kašlem, určitě vám neuniklo, že váš stav se v noci zhoršuje. Je to proto, že se řasinky, kterým se říká cilia a které se vyskytují kolem plic a průdušek, narovnají a nemohou posouvat vrstvu hlenu. Hlen se pak hromadí, což způsobuje kašel. Když si hlavu podepřete polštářem navíc, chloupky zůstanou v původním stavu. Pokud netrpíte hlenovým kašlem, ale spíše suchým a šimravým kašlem, zkuste si dát prst do ucha a lehce jím zatřást.
8. Pomocník z domácnosti: Žárovka
Jak pomáhá: Zlepšuje náladu
[B]V zimě se častěji cítíme pod psa. Nedostatek sluníčka snižuje hladinu hormonu štěstí serotoninu. Minutové cvičení s žárovkou vám jej pomůže doplnit. Sedněte si do místnosti, ve které můžete zhasnout. Vezměte posuvnou lampu s 60wattovou žárovkou. Posaďte se metr od lampy, ujistěte se, že ji můžete zhasnout z místa, na němž sedíte. Rozsviťte lampu a dívejte se do ní jednu minutu. Pak ji zhasněte, zavřete oči a soustřeďte se na záblesk světla, které máte před sebou, dokud nezmizí. ( preposlané e-mailom
:five:

dada
21.2.2011, 10:08
8 fíglů, jak přežít zimu bez nemocí
[/B]
1. Pomocník z domácnosti: Olivový olej
Jak pomáhá: Zvláčňuje popraskané ruce a rty
Předtím, než vyjdete do zimy, potřete si ruce a rty olivovým olejem. Funguje také obyčejné máslo či margarín, ale na rozdíl od olivového oleje se tak dobře nevsáknou.
2. Pomocník z domácnosti: Váleček
Jak pomáhá: Zahřeje nohy[/B]
Jeden z nejjednodušších způsobů, jak se zbavit studených nohou je masáž válečkem. Jezděte jím po chodidlech po dobu 3 minut. Váleček má ještě jeden blahodárný vliv. Pomůže vám natáhnout šlachy, takže se vám bude snáze chodit po nákupech.
3. Pomocník z domácnosti: Kuřecí polévka
Jak pomáhá: Zmírňuje příznaky nachlazení
Při nachlazení pijte nejen dostatek tekutin, ale dopřejte si i dva talíře kuřecí polévky denně. Většinu infekcí dýchacího ústrojí způsobuje produkce bílých krvinek, kterým se říká neurophily, ty zvyšují produkci hlenu. Kuřecí polévka zabraňuje tvorbě neurophilů.
4. Pomocník z domácnosti: Láhev horké vody
Jak pomáhá: Posiluje imunitu[/B]
Kdykoliv cítíte, že na vás »něco leze«, přiložte láhev s horkou vodou k vašemu hrudníku. Přesně pod hrudní kostí se nachází brzlík, který vytváří T-lymfocyty, buňky, jež jsou základem obranných funkcí organismu. Teplem jejich činnost posílíte.
5. Pomocník z domácnosti: Láhev whisky
Jak pomáhá: Likviduje bolest v krku
Někteří odborníci doporučují kloktat whisky s vodou. To by bylo ale zbytečné plýtvání. Úplně nejlepší je whisky vypít. Připravte si ozdravný nápoj. Vymačkejte půlku citronu, přidejte trochu horké vody, lžíci whisky a lžičku medu. Pokud nepijete alkohol, kloktejte slanou vodu.
6. Pomocník z domácnosti: Žvýkačka bez cukru
Jak pomáhá: Udržuje v kondici uši[/B]
Zánět uší patří k nepříjemným bolestem. Bohužel patří k častým nemocem zimního období. Při chřipce se smrkáním dostává hlen i do ušní trubice. Podle vědců se ale riziko, že onemocníte zánětem ucha snižuje o polovinu, žvýkáte-li pětkrát denně. Akt žvýkání totiž posouvá hlen z ucha. Sladidlo xylitol, které se dává do žvýkaček bez cukru navíc napadá bakterie, které problém způsobují.
7. Pomocník z domácnosti: Polštář navíc
Jak pomáhá: Ničí kašel
Pokud trpíte kašlem, určitě vám neuniklo, že váš stav se v noci zhoršuje. Je to proto, že se řasinky, kterým se říká cilia a které se vyskytují kolem plic a průdušek, narovnají a nemohou posouvat vrstvu hlenu. Hlen se pak hromadí, což způsobuje kašel. Když si hlavu podepřete polštářem navíc, chloupky zůstanou v původním stavu. Pokud netrpíte hlenovým kašlem, ale spíše suchým a šimravým kašlem, zkuste si dát prst do ucha a lehce jím zatřást.
8. Pomocník z domácnosti: Žárovka
Jak pomáhá: Zlepšuje náladu[/B]
V zimě se častěji cítíme pod psa. Nedostatek sluníčka snižuje hladinu hormonu štěstí serotoninu. Minutové cvičení s žárovkou vám jej pomůže doplnit. Sedněte si do místnosti, ve které můžete zhasnout. Vezměte posuvnou lampu s 60wattovou žárovkou. Posaďte se metr od lampy, ujistěte se, že ji můžete zhasnout z místa, na němž sedíte. Rozsviťte lampu a dívejte se do ní jednu minutu. Pak ji zhasněte, zavřete oči a soustřeďte se na záblesk světla, které máte před sebou, dokud nezmizí. ( preposlané e-mailom
:five:

1 fígeľ ako dosiahnuť ten istý výsledok a nenamáhať sa predchádzajúcimi ôsmimi:

Nechať sa zaočkovať. :laugh:
Pre zvýšenie účinnosti doporučujem tento fígeľ skombinovať s fígľom č.5 z predchádzajúceho zoznamu. :laugh:

Jak pomáhá: Zlepšuje náladu a šetrí čas! :laugh:

babi ele
21.2.2011, 14:20
1. :laugh:

Jak pomáhá: Zlepšuje náladu a šetrí čas! :laugh:

Očkovanie nepomáha každému, sme zaočkovaní každý rok a ochorieme aj tak.

Gerka: Veď dospelí nemajú brzlík, tak kam si to majú prikladať? Vedela by som, ale ty si na to veľmi zimprlich!

gerka
21.2.2011, 15:08
Gerka: Veď dospelí nemajú brzlík, tak kam si to majú prikladať? Vedela by som, ale ty si na to veľmi zimprlich!
Máš pravdu, neviem ako to autor e-mailu, ktorý mi prišiel, myslel.:eviltongue: Keď vieš, napíš, bez zábran, neboj, neurazím sa, už som si zvykla....:hmmmm2:

gerka
21.2.2011, 15:13
Očkovanie nepomáha každému, sme zaočkovaní každý rok a ochorieme aj tak.
A toto poznáš?
■ Vlhké ponožky proti rýmě
První pomoc na ucpaný nos ? Zkuste své nohy nejprve ponořit do horké vody, potom namočte pár ponožek do studené vody, vyždímejte je a dejte si je na nohy. Přes ně si oblečte ještě pár čistých a suchých ponožek a šup do postele. Vlhké ponožky zlepší krevní oběh, což pomůže i vašemu ucpanému nosu. [/CENTER]

■ Aspirin proti lupům
Rozpusťte 3 aspiriny ve vašem šamponu. Lupů se tak zázračně zbavíte, aniž byste si museli kupovat speciální drahé kúry.

■ Vyfoukejte ušní maz
Uši si na chvilku zahřívejte fénem. Stačí pár sekund a maz se rozpustí.

■ Bramborou proti ječnému zrnuBramboru dejte do mikrovlnky, rozpulte ji a zabalte do hadříku. Když vychladne tak, že je možné ji vzít do ruky, přidržte ji u oka na 10 minut.

preposlané z e-mailu :afraid::nurse:

babi ele
21.2.2011, 15:59
Máš pravdu, neviem ako to autor e-mailu, ktorý mi prišiel, myslel.:eviltongue: Keď vieš, napíš, bez zábran, neboj, neurazím sa, už som si zvykla....:hmmmm2:

No veď to bola sranda /vydrž!/, myslela som, že do riťky!

babi ele
21.2.2011, 16:01
[QUOTE=gerka;13504]A toto poznáš?

Ponožky poznám, ale aspirín vyskúšam, som zvedavá, či pomôže, lebo z mojej hlavy sa sypú otruby a piliny - nie veľa, ale jeduje ma to.

gerka
22.2.2011, 15:30
[QUOTE=babi ele;13510][QUOTE=gerka;13504]

babiele,babickaanna a toto poznáte?

Pokud vás škrábe v krku, zkuste čokoládu.
Theobromine, který obsahuje kakao, totiž potlačuje nervové senzory a tím mírní bolest v krku.

■ Zrníčka proti zápachu z úst
Nepříjemného zápachu z úst se zbavíte žvýkáním kávových zrnek.

■ Čaj pro voňavé nohy
Louhujte dva sáčky čaje v půl litru vody po dobu 15 minut. Výluh zřeďte dvěma litry vody a ponořte do něj nohy na 30 minut.

■ Na třísky mýdlemSměs mýdla a hnědého cukru umístěte na náplast. Přiložte na třísku. Do rána je pryč.

■ Bramborou proti únavě
Nakrájejte umytou a oloupanou bramboru a na noc ji ponořte do sklenice studené vody. Vodu z brambory ráno vypijte.

■ Kečup pro blondýnky
Pokud vaše vlasy kvůli chloru v bazénu zezelenaly, potřete je kečupem a na 30 minut zabalte do fólie. Poté je opláchněte. Červené barvivo z kečupu zelenou zneutralizuje.

■ Koupel proti bolehlavu
Ponořte si nohy do horké vody. Krev vám bude proudit do nohou a tlak, který je v hlavě, zmizí. Při úporné bolesti přidejte do vody rozemletá hořčičná semínka.

■ Korek proti krvácení z nosu
Sedněte si nad umyvadlo a dejte si špunt mezi zuby. Nebo na zadní stranu krku přiložte svazek studených klíčů. Náhlý chlad způsobí, že se stáhnou krevní cévy ve vašem nose.

■ Banány na bradaviceJednou denně po koupeli přikládejte na bradavice vnitřek z banánové slupky. Po týdnu bude bradavice měkčí a zmizí bolest, po dvou týdnech se viditelně scvrkne. Po léčbě, která by měla trvat maximálně 6 týdnů, úplně zmizí.

■ Máslo proti škytavce
Snězte lžičku másla z burských oříšků.
■ Na bolest hlavy s tužkou
Většinu bolestí hlavy způsobuje napětí svalů. Až bolest udeří, dejte si tužku mezi zuby. Nekousejte! Odpočinou si obličejové svaly a bolesti se zbavíte. Pro ještě větší úlevu otočte hlavou čtyřikrát na každou stranu. Pomůže také, když [B]vypijete šálek silné kávy."

preposlaný e-mail:nurse::listen:

ana
22.2.2011, 15:56
VODA - PODĹA PASTEUROVHO INŠTiTÚTU - VEĽMI ZAUJIMAVE

Pohár vody odoberá pocit hladu - počas noci u takmer 100 % ľudí, ktorí sú na
diéte - ( l'université de Washington).

Chýbanie vody je faktorom č. 1 ako príčina únavy cez deň.
Predchádzajúce štúdie ukazujú, že 8 až 10 pohárov vody denne významne uľahčuje od bolestí kĺbov
u 80 % ľudí ktorí majú problémy s kĺbmi.

Jednoduché redukovanie vody o 2% v tele môže vyprovokovať krátkodobé
poruchy pamäti, problémy
s matematikou a ťažkosti so sústredením sa pri počítači alebo vytlačenej strane.

Vypitie 5 pohárov vody za deň znižuje riziko rakoviny čreva o 45 %, môže
znížiť riziko
rakoviny prsníka o 79 % a o 50 % znižuje pravdepodobnosť rakoviny mechúra.

Teda vypi každý deň potrebné množstvo vody.

VEDELI STE?

Veľmi dôležité - časy primeranej konzumácie vody :

- 2 poháre vody po zobudení sa prispievajú k aktivovaniu vnútorných orgánov.

- 1 pohár vody 30 min. pred jedlom pomáha tráveniu

- 1 pohár vody pred sprchou pomáha znižovať krvný tlak

- 1 pohár vody pred tým, než ideš spať znižuje výskyt srdcových kríz

Keďže mi tu káže, aby som toto poslala mojim drahým a blízkym, tak to robím.
Aj Ty tak urob, tvoji priatelia a neskôr ich deti Ti budú vďační.

Bonne journée - Pekný deň!

Zdroj informácií:
Ces informations émanent de :
INSTITUT PASTEUR
Unité de Génétique Mycobactérienne
25-28, rue du Dr. Roux
75724 Paris Cedex 15 FRANCE *

babi ele
22.2.2011, 17:46
Vx 15 FRANCE *

Dobrá ogurčička, ďakujem!!!!:adore:

dada
22.2.2011, 18:12
Dobrá ogurčička, ďakujem!!!!:adore:

S tou vodou opatrne!
Aby si si na úhradu vodného+stočného nemusela vybavovať pôžičku. :laugh:

mariettaanna
22.2.2011, 19:37
:congrats::congrats::laugh::laugh:
S tou vodou opatrne!
Aby si si na úhradu vodného+stočného nemusela vybavovať pôžičku. :laugh:

gerka
24.2.2011, 17:57
http://www.akosatorobi.sk/video/1927/ako-rychlo-osupat-vajce:listen: (http://redir.netcentrum.cz/?noaudit&url=http%3A%2F%2Fwww%2Eakosatorobi%2Esk%2Fvideo%2F 1927%2Fako%2Drychlo%2Dosupat%2Dvajce)

gerka
25.2.2011, 11:38
Co do nás cpou?

Jogurty

"Evropské středisko Center for Food Safety provedlo rozsáhlou výzkumnou
studii na téměř 1,000 vzorcích jogurtů vyráběných různými mlékárenskými
společnostmi, aby zjistilo, jestli jsou tolik oblíbené jogurty zdravé, jak
tvrdí reklama. Výsledky výzkumu se ukázaly být zklamáním: jogurty nemají na
lidské tělo pozitivní zdravotní účinek, ani neposilují imunitní systém.

Podle výzkumu nemají jogurty žádný pozitivní vliv trávení a zažívání.
Vlastně jsou jogurtové nápoje zcela neprospěšné - tělo neposilují, jak tvrdí
reklamní slogany jejich výrobců, uvedl internetový magazín Medpulse.

Mnoho společností vyrábějících jogurty stále působí na potenciální zákazníky
starými slogany, tvrdícími, že jejich produkty mají vysoce pozitivní vliv na
zažívací a imunitní systém.

Zkrátka jogurt není nic jiného, než atrapa. Navíc některé jogurty, stejně
jako další typy mléčných produktů, mohou být pro lidské zdraví nebezpečné.
Mnoho jogurtů dostupných dnes ve všech obchodech a světě nemá s produktem
vymyšleným před několika tisíci lety na území moderního Bulharska nic
společného.

Stále věříte mýtům o probiotických bakteriích, které zlepšují imunitní
systém a zažívací trakt? Pokud ano, jste ohlupováni.

V Moskvě došlo k mnoha případům, kdy lidé vedoucí zdravý způsob života byli
nakonec hospitalizováni. U mnohých z těchto pacientů bylo diagnostikováno
poškození slinivky. Po dotazu na jejich jídelníček řekli, že konzumovali
jogurtové nápoje od Danone jako Actimel a další.

Na tomto faktu není nic překvapivého. Actimel, jako mnoho dalších produktů
Danone, obsahuje E1442 - geneticky modifikovaný kukuřičný škrob,
zahušťovadlo. Geneticky modifikované typy škrobů mají velké molekuly.

Chemici, kteří takové látky vyrábí, říkají, že je nemožné předpovědět, jak
se budou tato molekulární monstra chovat v lidském těle.

Nebezpečné škroby jsou obsaženy nejen v mléčných výrobcích, ale také v
kečupech a majonézách. Vědci stále neví, jestli se tyto škroby během
trávícího procesu rozkládají, a jak. Podle současných znalostí lze
předpokládat, že takové škroby poškozují slinivku břišní. Lidské tělo
očividně neví, jak rozštěpit tak nepřirozeně velké molekuly.

Co se týká zázračných probiotických bakterií v komerčně vyráběných
jogurtech, bylo zjištěno, že takové bakterie mohou v lidském žaludku přežít
pouze několik minut a tak nemohou mít na zažívací trakt pozitivní vliv.
Člověk by měl vzít v úvahu, že mléčné produkty s probiotiky, které mají
trvanlivost několik měsíců, nejosu přírodní produkt s pozitivními účinky

Odborný pohled
Složení Actimelu
Podle východní medicíny běžné mléčné výrobky (průmyslově vyráběné,
zahušťované, pasterované a homogenizované) zahleňují organismus, podporují
záněty v těle apod.. Vhodnou volbou jsou bio jogurty a nehomogenizované sýry
a mléko, konzumovat max.
4xtýdně.

Ve Velké Británii je reklama na prospěšné účinky Actimelu již zakázána.
Podívejte se na složení Actimelu - obsahuje glukózu, cukr, modifikovaný
škrob, a obyčejné mléko, které je homogenizované. Běžný bílý cukr je toxin,
který oslabuje imunitní systém.

Actimel bílý slazený
Složení: mléko, glukóza, vanilková složka 5%, jogurtová kultura a L casei
Defensis, vitamíny B6 a D.

Actimel ovocný
Složení: mléko, cukr, glukóza, jahodová složka 5% (jahodové pyré 42%, cukr,
tapiokový modifikovaný škrob, jahodové aroma, barvivo: antotyany), jogurtová
kultura a Lactobacillus casei Defensis".:listen::hmpf: preposlané e-mailom

babi ele
25.2.2011, 14:42
Co do nás cpou?

s".:listen::hmpf: preposlané e-mailom

S tým vajcom je to dobré !

Je dávno známe, že jogurty z obchodu nemôžu mať živé kultúry, inak by nemohli mať takú dlhú trvanlivosť. Ja kupujem probio, ale tiež nie som si istá, či sú naozaj živé. Najlepšie je vyrobiť si jogurt doma. Kultúru dostať v lekárni, aj teplomer, ktorým si odmeriame požadovanú teplotu 40 st.C, termosku máme určite každá doma, takže skočme na to. A príchuť si dáme, akú chceme. Jediný jogurt, ktorý chuťou pripomína jogurty môjho detstva je selský bílý.

gerka
26.2.2011, 16:53
S tým vajcom je to dobré !

Najlepšie je vyrobiť si jogurt doma. Kultúru dostať v lekárni, aj teplomer, ktorým si odmeriame požadovanú teplotu 40 st.C, termosku máme určite každá doma, takže skočme na to. A príchuť si dáme, akú chceme.

babiele, môžeš poslať podrobný recept na výrobu jogurtu? Ďakujem.

S tým vajíčkom si to skúšala? Alebo to bol len vtip.:five:

babi ele
27.2.2011, 15:44
babiele, môžeš poslať podrobný recept na výrobu jogurtu? Ďakujem.

S tým vajíčkom si to skúšala? Alebo to bol len vtip.:five:

Náhodou som varila vajce, ale mne to nešlo, asi slabo fúkam. Ten jogurt mi prosím pripomeň, momentálne nemám čas, ale mám ho odložený. Recept, nie jogurt!

dada
28.2.2011, 12:50
Platí aj u nás!

http://hptruth.info/2011/02/27/umele-potraviny-pre-nase-zdravie/

mariettaanna
28.2.2011, 18:08
Platí aj u nás!

http://hptruth.info/2011/02/27/umele-potraviny-pre-nase-zdravie/
Ale sme Európská únia.Chceli sme to.Je to fakt pravda, niektoré veci úplne ináč chutia. Párky by som nezjedla. Mleté mäso, ja by dal. Ale máme všetko, to čo na západe, t.j aj gebuzinu. "Hnusný" socializmus.:bleee:

gerka
1.7.2011, 19:29
"Lidské tělo obsahuje 70-80% z vody. Takže je důležité, jak se ta voda v těle chová. Molekula vody v lidském těle má kolem sebe elektron, jehož kruhová dráha je ve 180° polokruhu směrem na jih. Ale veškeré tekutiny, které konzumujeme, byly prohnány kovovým potrubím, což způsobilo, že elektrony jejich molekul se točí k severu. (Tato opačná rotace je vlastní třeba hmyzu a kočkám.) Pijeme-li tuto na molekulární úrovni nesprávně ovlivněnou vodu (a to pijeme všichni), znamená to, že „negujeme“ svůj sedmiletý cyklus obnovy buněk, což způsobuje naše rychlé opotřebování a nemoci.

Začneme-li veškeré tekutiny, které pijete, „spinovat na jih“, znamená to, že dáme svému tělesnému systému přesně to, co potřebuje, aby buněčná obnova probíhala správně. Za nějaký čas se zbavíme všech nemocí včetně nejtěžších, bude nám stačit méně jíst, méně spát, a budeme vypadat mnohem mladší.

David Kaas říká, že když začal spinovat své pití, zbavil se postupně a zanedlouho svých nemocí i své těžké nadváhy, bez diety a cvičení. Začaly mu opět růst vlasy a dostaly opět barvu.Je zdravý a aktivní, a stejně tak jeho přátelé, kteří dali na jeho radu. Napsal knihu Farmer Physics a natočil několik videí,(viz dole pod článkem), kde sděluje podstatu metody. Pokud se ho chcete na něco zeptat, můžete mu napsat do komentářů na youtube...."

Videa s metodou: http://www.youtube.com/watch?v=F054MSUzgHU,(přeloženo)

http://www.youtube.com/watch?v=YWApeCYob1U (http://www.youtube.com/watch?v=YWApeCYob1U)

http://www.youtube.com/watch?v=4_kdxwGkSWU

babi ele
3.7.2011, 14:52
"Lidské tělo obsahuje 70-80% z vody. Takže je důležité, jak se ta voda v těle chová. Molekula vody v lidském těle má kolem sebe elektron, jehož kruhová dráha je ve 180° polokruhu směrem na jih. Ale veškeré tekutiny, které konzumujeme, byly prohnány kovovým potrubím, což způsobilo, že elektrony jejich molekul se točí k severu. (Tato opačná rotace je vlastní třeba hmyzu a kočkám.) Pijeme-li tuto na molekulární úrovni nesprávně ovlivněnou vodu (a to pijeme všichni), znamená to, že „negujeme“ svůj sedmiletý cyklus obnovy buněk, což způsobuje naše rychlé opotřebování a nemoci.

Začneme-li veškeré tekutiny, které pijete, „spinovat na jih“, znamená to, že dáme svému tělesnému systému přesně to, co potřebuje, aby buněčná obnova probíhala správně. Za nějaký čas se zbavíme všech nemocí včetně nejtěžších, bude nám stačit méně jíst, méně spát, a budeme vypadat mnohem mladší.

David Kaas říká, že když začal spinovat své pití, zbavil se postupně a zanedlouho svých nemocí i své těžké nadváhy, bez diety a cvičení. Začaly mu opět růst vlasy a dostaly opět barvu.Je zdravý a aktivní, a stejně tak jeho přátelé, kteří dali na jeho radu. Napsal knihu Farmer Physics a natočil několik videí,(viz dole pod článkem), kde sděluje podstatu metody. Pokud se ho chcete na něco zeptat, můžete mu napsat do komentářů na youtube...."

Videa s metodou: http://www.youtube.com/watch?v=F054MSUzgHU,(přeloženo)

http://www.youtube.com/watch?v=YWApeCYob1U (http://www.youtube.com/watch?v=YWApeCYob1U)

http://www.youtube.com/watch?v=4_kdxwGkSWU

Úžasné!! A kto mi to preloží? Lebo přeloženo to nie je -teda aspoň začiatok nie, potom ma to otrávilo.

Ludmila
5.7.2011, 11:40
Suhlasim s Tebou babi ele, vobec neviem o co ide.:hmmmm: A preco uz nezavreli polovicu nemocnic na svete:embarassed:, po tomto prevratnom vynaleze. :nurse:

babi ele
5.7.2011, 16:20
Suhlasim s Tebou babi ele, vobec neviem o co ide.:hmmmm: A preco uz nezavreli polovicu nemocnic na svete:embarassed:, po tomto prevratnom vynaleze. :nurse:

Všakl u nás už začali! Len či bude dosť vody, keď je to taký atraktívny tovar!

kopaniciarka
10.6.2012, 13:22
možno si tam nájdete niečo zaujímavé:wavey:4932

kopaniciarka
30.6.2012, 18:48
dôvody niektorých ochorení4982,prosím venujte pozornosť bodu 11:biggrin:

dada
1.7.2012, 10:40
dôvody niektorých ochorení4982,prosím venujte pozornosť bodu 11:biggrin:

Má to niečo do seba! :laugh:
Hoci v mojom prípade to celkom neplatí.

dada
1.7.2012, 11:28
Malé zamyslenie:

http://www.chcemzdravojest.sk/blog/pecivo-ktore-klame-telom/

Ja nešpekulujem, už roky som verná Bevitu.
Bol tmavý odkedy ho vyrábajú - ešte predtým, než vypukla mánia tmavého pečiva.
A je stále rovnaký.
Pečivo kupujem len niekedy - grahamové.

Kedysi, ešte keď som bola žiačkou ZDŠ, predávali maslové karlovarské rožky - lúpačky. Pamätáte?
Čerstvé mi tak chutili, že som k nim nepotrebovala žiadnu prílohu.
Kupovala som si ich cestou do školy priamo na Račianskom mýte, kde pod stĺporadím rohového domu bola predajňa pečiva.
Rozvoniavala do širokého okolia, čo bolo takpovediac "životu nebepečné", pretože si do nej ľudia čakajúci na zastávke pred ňou odbiehali kúpiť niečo čerstvé a voňavé pod zub a potom na električku či autobus dobiehali cez križovatku.
Predávali v nej veľa druhov čerstvého chleba i pečiva, maslové vianočky, kuglufy, sladké lúpačky, lekvárové šatôčky a buchty, makové hrebene, tvarohové koláče, ale i do kornútka vážené bonbóny a čokoládové a keksové "zlomky".
Tá predajňa tam bola dlho-predlho za socializmu a udržala sa kupodivu dlho ešte aj potom - za "demokratického kapitalizmu".
Posledné roky však to už nebolo ono. Nový majiteľ ju sprznil aušusovým sortimentom.
A pretože takto "vylepšený" obchod už tak dobre "nesypal, urobil z neho - ako ináč - stávkovú kanceláriu.
Celkovo sa však dá povedať, že heslo "chlieb a hry" ostalo dodržané. :biggrin:

babi ele
1.7.2012, 13:14
Malé zamyslenie:

http://www.chcemzdravojest.sk/blog/pecivo-ktore-klame-telom/

Ja nešpekulujem, už roky som verná Bevitu.
Bol tmavý odkedy ho vyrábajú - ešte predtým, než vypukla mánia tmavého pečiva.
A je stále rovnaký.
Pečivo kupujem len niekedy - grahamové.

Kedysi, ešte keď som bola žiačkou ZDŠ, predávali maslové karlovarské rožky - lúpačky. Pamätáte?
Čerstvé mi tak chutili, že som k nim nepotrebovala žiadnu prílohu.
Kupovala som si ich cestou do školy priamo na Račianskom mýte, kde pod stĺporadím rohového domu bola predajňa pečiva.
Rozvoniavala do širokého okolia, čo bolo takpovediac "životu nebepečné", pretože si do nej ľudia čakajúci na zastávke pred ňou odbiehali kúpiť niečo čerstvé a voňavé pod zub a potom na električku či autobus dobiehali cez križovatku.
Predávali v nej veľa druhov čerstvého chleba i pečiva, maslové vianočky, kuglufy, sladké lúpačky, lekvárové šatôčky a buchty, makové hrebene, tvarohové koláče, ale i do kornútka vážené bonbóny a čokoládové a keksové "zlomky".
Tá predajňa tam bola dlho-predlho za socializmu a udržala sa kupodivu dlho ešte aj potom - za "demokratického kapitalizmu".
Posledné roky však to už nebolo ono. Nový majiteľ ju sprznil aušusovým sortimentom.
A pretože takto "vylepšený" obchod už tak dobre "nesypal, urobil z neho - ako ináč - stávkovú kanceláriu.
Celkovo sa však dá povedať, že heslo "chlieb a hry" ostalo dodržané. :biggrin:

Je mi ľúto, že hoci je nedeľa a horúčava mi vymýva mozgové bunky, predsa musím oponovať tvojim tínedžerským spomienkam!
Áno, karlovarské rožky, to bola mňamka a iné sme ani nekupovali, ale lúpačky boli niečo celkom iné. Boli to koláče z plundrového cesta, NIEKEDY S NáPLňOU A NIEKEDY BEZ, ALE SKVELEJ CHUTIí! /cap/.
Podobná dobrá pečiváreň /inak sme ten ob chod nevolali/ bola na obchodnej, tam, kde sú teraz lacné knihy. Ja som tam kupovala čajové pečivo na váhu, vždy bolo čerstvé a nie tvrdé a potuchnuté, ako to, čo teraz predávajú balené. A bolo lacné. Aj pod Manderlom bolo dostať. A keď sme ešte mali obchod, posielal ma otec vedľa Malého Baťu do pekárne pre čerstvé slané rožky To bolo čosi! Až kým som nebola natoľko bveľká, že som si všimla armády švábov, ktoré sa hemžili v celej pekárni.
Aj Bevit býval mojím obľúbeným chlebom, ale dnes mi už nechutí, zdá sa mi kyslý a mľandravý. Radšej mám tirolský, hoci je drahý jak fras.

dada
2.7.2012, 09:39
Je mi ľúto, že hoci je nedeľa a horúčava mi vymýva mozgové bunky, predsa musím oponovať tvojim tínedžerským spomienkam!
Áno, karlovarské rožky, to bola mňamka a iné sme ani nekupovali, ale lúpačky boli niečo celkom iné. Boli to koláče z plundrového cesta, NIEKEDY S NáPLňOU A NIEKEDY BEZ, ALE SKVELEJ CHUTIí! /cap/.
Podobná dobrá pečiváreň /inak sme ten ob chod nevolali/ bola na obchodnej, tam, kde sú teraz lacné knihy. Ja som tam kupovala čajové pečivo na váhu, vždy bolo čerstvé a nie tvrdé a potuchnuté, ako to, čo teraz predávajú balené. A bolo lacné. Aj pod Manderlom bolo dostať. A keď sme ešte mali obchod, posielal ma otec vedľa Malého Baťu do pekárne pre čerstvé slané rožky To bolo čosi! Až kým som nebola natoľko bveľká, že som si všimla armády švábov, ktoré sa hemžili v celej pekárni.
Aj Bevit býval mojím obľúbeným chlebom, ale dnes mi už nechutí, zdá sa mi kyslý a mľandravý. Radšej mám tirolský, hoci je drahý jak fras.

Som veľmi rada že ťa horúčava nezmorila natoľko, aby si so mnou súhlasila! :biggrin:

Máš pravdu, keď som nad tým podrobnejšie pouvažovala, karlovarské rožky boli karlovarské rožky - nie lupáky.
Ale mýliš sa ak myslíš, že lúpačky boli len sladké. Boli aj slané - a tiež veľmi dobré.
Aj s tým Bevitom máš pravdu - ale iba kúštiček! :biggrin:
Niektorý je výborný, druhý horší. Závisí to od toho, v ktorej pekárni bol upečený. Od pôvodného sa však v podstate veľmi nezmenil.

:laugh: Vy ste mali obchod? Kapitalisti jedni!
A mňa - potomka (potomkyňu?:biggrin:) rodiny učiteľov, súdnych úradníkov a podobných potrimiskárov nazývaš materialistom?!

So švábmi mám tiež skúsenosti. Rada som nakupovala v potravinách Teta oproti Prioru.
Vyhovovalo mi, že na jednom konci vojdem a na druhom vyjdem a teda si aspoň trochu skrátim cestu.
Keď som raz pri platení v kase medzi bločkami zbadala pobehovať jedného veľkého ako palec, zdvihol sa mi žalúdok.
Upozornila som pokladníčku, ktorá len mykla plecom, rukou ho zmietla na podlahu a bolo vybavené.
Vraj ich tam majú toľko, že si už zvykli a žiadne postreky nepomáhajú.
Nakúpený tovar som doma hodila rovno do odpadkov a odvtedy som do Tety ani nepáchla.
Nie som naivná a viem, že šváby majú aj inde. Ale čo oko nevidí, to srdce nebolí...

babi ele
2.7.2012, 15:58
Som veľmi rada že ťa horúčava nezmorila natoľko, aby si so mnou súhlasila! :biggrin:

Máš pravdu, keď som nad tým podrobnejšie pouvažovala, karlovarské rožky boli karlovarské rožky - nie lupáky.
Ale mýliš sa ak myslíš, že lúpačky boli len sladké. Boli aj slané - a tiež veľmi dobré.
Aj s tým Bevitom máš pravdu - ale iba kúštiček! :biggrin:
Niektorý je výborný, druhý horší. Závisí to od toho, v ktorej pekárni bol upečený. Od pôvodného sa však v podstate veľmi nezmenil.

:laugh: Vy ste mali obchod? Kapitalisti jedni!
A mňa - potomka (potomkyňu?:biggrin:) rodiny učiteľov, súdnych úradníkov a podobných potrimiskárov nazývaš materialistom?!

So švábmi mám tiež skúsenosti. Rada som nakupovala v potravinách Teta oproti Prioru.
Vyhovovalo mi, že na jednom konci vojdem a na druhom vyjdem a teda si aspoň trochu skrátim cestu.
Keď som raz pri platení v kase medzi bločkami zbadala pobehovať jedného veľkého ako palec, zdvihol sa mi žalúdok.
Upozornila som pokladníčku, ktorá len mykla plecom, rukou ho zmietla na podlahu a bolo vybavené.
Vraj ich tam majú toľko, že si už zvykli a žiadne postreky nepomáhajú.
Nakúpený tovar som doma hodila rovno do odpadkov a odvtedy som do Tety ani nepáchla.
Nie som naivná a viem, že šváby majú aj inde. Ale čo oko nevidí, to srdce nebolí...

Veru, veru, aj moja svokrovská rodina pochádzajúca krížením lacných Jožkov a zliechovských ysedliakov, pravoverná komunistická, opovrhovala našou, ktorá mala v izbe zvonček na slúžku a keď naň "stará" /moja mami/ zazvonila, deti hneď pribehli, "čo si praješ, mamička?" Dobrý dôvod na rozvod, nie?

dada
3.7.2012, 10:09
Veru, veru, aj moja svokrovská rodina pochádzajúca krížením lacných Jožkov a zliechovských ysedliakov, pravoverná komunistická, opovrhovala našou, ktorá mala v izbe zvonček na slúžku a keď naň "stará" /moja mami/ zazvonila, deti hneď pribehli, "čo si praješ, mamička?" Dobrý dôvod na rozvod, nie?

Slúžku sme nemali. Jediný luxus bola "Kinderfräulein" mojej mamy.
Bola Nemka, žila u nás a mamu učila nemčinu a spoločenské spôsoby, keďže na ňu stará mama - ako učiteľka - mala málo času.
Takže to bola vlastne "z núdze cnosť".
S odstupom času vyšlo najavo, že to nebola veľmi efektívna investícia. :biggrin:
Gény sú gény - tie ani najlepšou výchovou nezmeníš. Mama bola všetko možné, len nie tichá a spôsobná mestská slečinka.
Bola po otcovi - ako z divých vajec.
A ten pri pohľade na svojho jediného nevycválaného potomka vždy povzdychol: "Byť dámou sa naučiť nedá, dámou sa musí žena narodiť".

babi ele
3.7.2012, 14:49
Slúžku sme nemali. Jediný luxus bola "Kinderfräulein" mojej mamy.
Bola Nemka, žila u nás a mamu učila nemčinu a spoločenské spôsoby, keďže na ňu stará mama - ako učiteľka - mala málo času.
Takže to bola vlastne "z núdze cnosť".
S odstupom času vyšlo najavo, že to nebola veľmi efektívna investícia. :biggrin:
Gény sú gény - tie ani najlepšou výchovou nezmeníš. Mama bola všetko možné, len nie tichá a spôsobná mestská slečinka.
Bola po otcovi - ako z divých vajec.
A ten pri pohľade na svojho jediného nevycválaného potomka vždy povzdychol: "Byť dámou sa naučiť nedá, dámou sa musí žena narodiť".

Vidíš, vidíš!

kopaniciarka
14.3.2014, 22:33
žienky máte niektorá skúsenosti s aplikáciou injekcie s kyselinou hyaluronovou na bolavé klby?dnes mi doktor dal injekcie do mojich čaptavých krivých kolien a za 10 min sa mi ulavilo priam neuveritelne,chcem vediet ci sa neteším predčastne, či je efekt dlhodobý ked clovek absolvuje kúru s týmito inj.,či to naozaj spomalí artrozu(chcem pocut len pozitivne odpovede:biggrin::biggrin:)

reeb
15.3.2014, 09:04
žienky máte niektorá skúsenosti s aplikáciou injekcie s kyselinou hyaluronovou na bolavé klby?dnes mi doktor dal injekcie do mojich čaptavých krivých kolien a za 10 min sa mi ulavilo priam neuveritelne,chcem vediet ci sa neteším predčastne, či je efekt dlhodobý ked clovek absolvuje kúru s týmito inj.,či to naozaj spomalí artrozu(chcem pocut len pozitivne odpovede:biggrin::biggrin:)

Môže byť aj mužík?:flute:
Ja ich dostávam každý polrok/toľko hradí poisťovňa/do oboch kolien po tri.Efekt je podľa stupňa artrózy.U mňa to pôsobí tak mesiac až šesť týždňov,podľa toho či sa šetrím,alebo nie.U každého je to individuálne.Dlhodobí zázrak ale nečakaj.Asi som ťa nepotešil.:bawling::wavey:

kopaniciarka
15.3.2014, 09:18
]Môže byť aj mužík[/COLOR]?:flute:
Ja ich dostávam každý polrok/toľko hradí poisťovňa/do oboch kolien po tri.Efekt je podľa stupňa artrózy.U mňa to pôsobí tak mesiac až šesť týždňov,podľa toho či sa šetrím,alebo nie.U každého je to individuálne.Dlhodobí zázrak ale nečakaj.Asi som ťa nepotešil.:bawling::wavey:
prpáč,prpáč,zabudla som na teba:embarassed:(to preto že sa tak malo ozyvas:biggrin:),to si ma teda nepotešil,mam artrozu 2 st. v kolenách,dal mi este liek Piascledine,že to je tiež na klby dobre,hovoril že su ešte nejake ine inj. ale tie su drahe tak som sa ani dalej nepytala ake,ved uvidim ked to aspon trochu pomože budem rada,zatial citim že menej boli a menej tuhnu kolena

reeb
15.3.2014, 09:57
prpáč,prpáč,zabudla som na teba:embarassed:(to preto že sa tak malo ozyvas:biggrin:),to si ma teda nepotešil,mam artrozu 2 st. v kolenách,dal mi este liek Piascledine,že to je tiež na klby dobre,hovoril že su ešte nejake ine inj. ale tie su drahe tak som sa ani dalej nepytala ake,ved uvidim ked to aspon trochu pomože budem rada,zatial citim že menej boli a menej tuhnu kolena

Mne lekár odporúča/a má pravdu/cvičenie.Konkrétne byciklovanie na stacionárnom bycikli/rotoped/,aby zosilneli stehenné svaly,ktoré potom tlmia nárazy na kolená pri chôdzi.Kúpil som ho cez e-shop.Daj pozor na nosnosť/podľa tonáže:stupid::hahaha:/a radšej si priplať/kvalita/,lebo sú aj lacné,ale kvalita je otázna.
Vstávať a cvičiť:biggrin:!

babi ele
15.3.2014, 14:05

Samozrejme, však keď z päťdesiatročného ksichtu spraví 25 ročný, prečo by tvoje kiolená neomladli?!

babi ele
15.3.2014, 14:08
Môže byť aj mužík?:flute:

Tak toto predomnou zatajili! Mne pichá akési protipovodňové /...bolestivé/ injekcie, ktoré vydržia tri týždne, ale bolesť aj tak pretrváva. BNyť bez bolesti mesiac až šesť týždňov, to by bola výhra! Však ja so ho spýtam!!!

babi ele
15.3.2014, 14:11
Mne lekár odporúča/a má pravdu/cvičenie.Konkrétne byciklovanie na stacionárnom bycikli/rotoped/,aby zosilneli stehenné svaly,ktoré potom tlmia nárazy na kolená pri chôdzi.Kúpil som ho cez e-shop.Daj pozor na nosnosť/podľa tonáže:stupid::hahaha:/a radšej si priplať/kvalita/,lebo sú aj lacné,ale kvalita je otázna.
Vstávať a cvičiť:biggrin:!
Mne sa nedá BICYKLOVAŤ, lebo kolená nechcú, ale orbitrek /ako bežky/ mi ide, lenže ma to strašne nudí! Máme ho v pivnici a doktorka povedala, že to môžem cvičiť, ale keĎ JE TO TAKé OTRAVNé!!!kEBY TAM NIEKTO ASPOň PRIšIEL rozprávať vtipy!

kopaniciarka
15.3.2014, 14:47
Samozrejme, však keď z päťdesiatročného ksichtu spraví 25 ročný, prečo by tvoje kiolená neomladli?!
takže možno aj opeknejú:biggrin:,zatial je to fajn,netvrdim že nebolia ale poooodstatne menej a su menej stuhnute, za normalnych okolnosti by som sa po tolkom chodení co som vcera absolvovala dnes ani nepostavila na nohy.Uvidím za 2 mes mam prist na dalsiu inj.,bola som prekvapená-milo že poznal mumio a schvalil mi ho na kosti(nepresviedcal ma na nejake predražené kanadské doplnky:biggrin:i),tiež rybí tuk schvalil(s rozdrvenymi vaječnymi skrupinami miesto caltrate som sa mu zatial nepriznala:proud:),akurát že na chrupavky to nemá taky efekt preto pridal to piascledine

Giza
30.9.2014, 12:15
Krátko po prevrate som si kúpila od kolegu, ktorý predával výrobky jednej firmy, krém (viď foto). Stál 300,- Sk, možno aj viac. Keď mám niečo príliš drahé (a to ten krém bol), nepoužívam to. Krém som preto odložila a našla som ho minulý rok. Hovorím si - dražoba už je premlčaná, účinok asi tiež, použijem ho teda na natieranie rúk.

Neviem presne kedy a ako som zistila, že ten krém je ešte účinný. Keď si ním natriem boľavé miesto, bolesť zakrátko pominie. Tak mi poľavila bolesť (asi reumatická) v ramene, ďalšia pod kľúčnou kosťou a ďalšia vzadu pod lopatkou. Každá z týchto bolestí ma obmedzovala v pohybe.

Nie je to žiadny zázrak, na kréme je napísané, že je "analgesic gel", ale zázrak je, že má účinok aj po vyše dvadsiatich rokoch! Dnes skoro ráno som ním natrela sestre nohy a chrbát, vraj ju príšerne bolia. Len takú jemnulinkú vrstvu a jemnulinko som jej ho vtrela do kože. Neverila mi. Ale zabralo, bola ako znovuzrodená. Všetko dobré je asi na niečo aj zlé. Keďže bolesti pominú, odkladáme návštevu lekára, až nakoniec môže byť neskoro.

Pretože som krém vypatlala na zbytočnosti, než som zistila že je účinný, chcem si kúpiť nový. Na internete sú podobné, stoja 4-6 €, ale obávam sa, že tak účinné, ako táto stará potvorka, nie sú.

Nemáte s tým skúsenosti? 8416

babi ele
30.9.2014, 14:48
Krátko po prevrate som si kúpila od kolegu, ktorý predával výrobky
Nemáte s tým skúsenosti? 8416 Toto nepoznám, podľa nálepky je to chladivá masť, takže tam asi bude mentol a ten vydrží. Tak oferuj tých pár eur a zační to používať hneď, ty Harpagonka! Vyvaliť drahé peniaze za niečo a potom to nechať skaziť /čo sa ti našťastie nestalo/ je lepšie, ako to za tieprachy využiť?

finaja
30.9.2014, 16:14
Toto nepoznám, podľa nálepky je to chladivá masť, takže tam asi bude mentol a ten vydrží. Tak oferuj tých pár eur a zační to používať hneď, ty Harpagonka! Vyvaliť drahé peniaze za niečo a potom to nechať skaziť /čo sa ti našťastie nestalo/ je lepšie, ako to za tieprachy využiť?

Ani ja to nepoznám - pretože nič také nepoužívam!!!! Neviem prečo vadia mi tie aromatické veci čo obsahujú takéto mastičky / hlavne mentol/. Možno aj mne by to robilo dobre, ale žalúdok protestuje. Znesie akurát pepermitové cukríky obalené v čokoláde - tzv. pepermintky. Aj dnes mi je nejako blbo na žalúdok a spytujem svedomie, čo som zjedla.

babi ele
1.10.2014, 14:36
Ani ja to nepoznám - pretože nič také nepoužívam!!!! Neviem prečo vadia mi tie aromatické veci čo obsahujú takéto mastičky / hlavne mentol/. Možno aj mne by to robilo dobre, ale žalúdok protestuje. Znesie akurát pepermitové cukríky obalené v čokoláde - tzv. pepermintky. Aj dnes mi je nejako blbo na žalúdok a spytujem svedomie, čo som zjedla.Ale to sa NATIERA, neje!!!! Na kĺby sa odjakživa používal mentol, spomínaš si na francovku?

finaja
2.10.2014, 12:59
Ale to sa NATIERA, neje!!!! Na kĺby sa odjakživa používal mentol, spomínaš si na francovku?

hej, hej, však ja pepermintky papám... a to mi do nosa nejde ako pri natieraní....

dada
2.10.2014, 18:13
Toto nepoznám, podľa nálepky je to chladivá masť, takže tam asi bude mentol a ten vydrží. Tak oferuj tých pár eur a zační to používať hneď, ty Harpagonka! Vyvaliť drahé peniaze za niečo a potom to nechať skaziť /čo sa ti našťastie nestalo/ je lepšie, ako to za tieprachy využiť?

Ani ja to nepoznám - pretože nič také nepoužívam!!!! Neviem prečo vadia mi tie aromatické veci čo obsahujú takéto mastičky / hlavne mentol/. Možno aj mne by to robilo dobre, ale žalúdok protestuje. Znesie akurát pepermitové cukríky obalené v čokoláde - tzv. pepermintky. Aj dnes mi je nejako blbo na žalúdok a spytujem svedomie, čo som zjedla.

Ale to sa NATIERA, neje!!!! Na kĺby sa odjakživa používal mentol, spomínaš si na francovku?

hej, hej, však ja pepermintky papám... a to mi do nosa nejde ako pri natieraní....

Všelijakým mastičkám neverím, pretože som presvedčená že žiadna účinná látka sa nedostane cez vrstvu kože, tuku a svalstva až ku kĺbom a kostiam.
Mimochodom, aj pri reklame na na všelijaké drahé omladzovacie vitamínové krémy na tvár, vám každý seriózny dermatológ vysvetlí, že taký krém môže obsahovať vitamínov kilá, pod kožu sa však nič z toho nedostane, pretože horná vrstva kože - pokožka - je nepriepustná.
Neprepustí dokonca ani tukovú zložku, ktorá má ošetriť vysušenú pokožku.
To všetko ostáva na povrchu a prináša len dočasný účinok, kým sa krém nezotrie alebo nezmyje. Aj krémy, ktoré vraj rýchlo "vsiaknu", v skutočnosti len po rozotretí zmenia konzistenciu.
Toľko z prednášky :biggrin:, a teraz k téme: mentol rada nemám, ani ako ako masť, ani ako maškrtu.
Proti bolesti pomôže mentol akurát tým, že na chvíľu - kým štípe a chladí - utlmí pocit bolesti.
Ale pretože topiaci sa aj slamky chytá, keď ma prednedávnom bolel kolenný kĺb, (ba vlastne aj celá kosť od kĺba až dole tak silno, že som v noci nemohla zaspať), kúpila som si v lekárni Fastum gel a aplikovala ho presne podľa návodu.
Výsledok? Ak nepočítam vyhodené peniaze, tak presne taký, aký sa dal očakávať: veškerý žádný.

babi ele
3.10.2014, 14:51
Všelijakým mastičkám neverím, pretože som presvedčená že žiadna

Výsledok? Ak nepočítam vyhodené peniaze, tak presne taký, aký sa dal očakávať: veškerý žádný.
Fastum gel je veľmi účinný, tvoja nedôvera zaúčinkovala, ale nemal by sa používať, lebo škodí zdraviu - bolo o tom pojednanie v zdrav. tlači.
Ten tvoj dermatológ nech si vypýta nazad peniaze zo školy, lebo trieska o stošesť! Koža je priepustná a to dokonca až tak, že sa cez ňu dostane aj jed dotela, ba aj drogy, vieš, miláčik? Ako je všeobecne známe, koža má niekoľko vrstiev a tie vrstvy sú prerastené cievami, ktoré všetky tie oné rozvádzajú tam, kam treba.
Môžem ti prezradiť, že môj obvyklý mandľový krém mi kožu dostaočne ošetrí a stačí jedno použitie ráno a jedno večer. Ale z nedostatku môjho obvyklého som si kúpila Bio Natur Neviemčo a ten sa za minútu tak vsiakne, že by som sa mala natrieť znovu. Ale podľa teba len zmenil konzistenciu, tak ma láskavo konfirmuj, na čo sa to zmenil a prečo?
S pozdravom
Jednotne za mier!:bleee:

dada
3.10.2014, 17:24
Fastum gel je veľmi účinný, tvoja nedôvera zaúčinkovala, ale nemal by sa používať, lebo škodí zdraviu - bolo o tom pojednanie v zdrav. tlači.
Ten tvoj dermatológ nech si vypýta nazad peniaze zo školy, lebo trieska o stošesť! Koža je priepustná a to dokonca až tak, že sa cez ňu dostane aj jed dotela, ba aj drogy, vieš, miláčik? Ako je všeobecne známe, koža má niekoľko vrstiev a tie vrstvy sú prerastené cievami, ktoré všetky tie oné rozvádzajú tam, kam treba.
Môžem ti prezradiť, že môj obvyklý mandľový krém mi kožu dostaočne ošetrí a stačí jedno použitie ráno a jedno večer. Ale z nedostatku môjho obvyklého som si kúpila Bio Natur Neviemčo a ten sa za minútu tak vsiakne, že by som sa mala natrieť znovu. Ale podľa teba len zmenil konzistenciu, tak ma láskavo konfirmuj, na čo sa to zmenil a prečo?
S pozdravom
Jednotne za mier!:bleee:

.
Bavíme sa o najvrchnejšej vrstve kože - o pokožke - v ktorej cievy nie sú. Pokožka vitamíny a tuky a iné prídavné látky neprepustí.

Pokožka alebo epiderma (lat. (http://sk.wikipedia.org/wiki/Latin%C4%8Dina) epidermis) je horná vrstva kože (http://sk.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%BEa). Je to epitel (http://sk.wikipedia.org/wiki/Epitel).
Pokožka neobsahuje krvné kapiláry.
Zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Poko%C5%BEka_%28anat%C3%B3mia%29

A nemusíš mať obavy, odbornosť môjho dermatológa je v poriadku.
Je ale pravda, že o jedoch a drogách sme sa s ním nebavili, lebo v mojom prípade nebolo prečo.

1/
Sama uvádzaš, že tvoj mandľový krém účinkoval, kým sa nezotrel alebo nezmyl. Jeho vrstvu na tvári si musela každé ráno a každý večer obnovovať.
Mimochodom, ja som až do tridsiatky používala dětský krém "Batole".
Potom ho - ako všetko kvalitné ale socialistické - prestali vyrábať.
Začala som preto skúšať všetky možné "zaručene účinné" ba zázračné krémy s prídavkami všetkého možného, nič mi nesadlo.
A práve pri týchto mojich experimentoch som sa rozprávala s menovaným kožným.
Povedal, že všetky vitamínové, vyhladzovacie krémy s enzýmami aj bez, sú oblbovačky kozmetických firiem pre naivné nány.
Nakoniec som skončila pri obyčajnej, s menšími obmenami už sto rokov stále rovnako vyrábanej Nivei. A som už 30 rokov spokojná!

2/
Pre tvoju konfirmáciu:
Pocit mastnoty na rukách nie je príjemný a väčšine žien tiež vadí, ak sa ich tvár od krému leskne ako psie guľky.
Výrobca teda pridá zložku, vďaka ktorej sa vlhkosť z krému v styku s teplou pokožkou rýchlo odparí a ostane len základ. To je vlastne celé ono "vsiaknutie".

3/
Skúsime uhádnuť, či u mňa zaúčinkovala nedôvera, alebo u teba placebo-efekt ?

S pozdravom
Jednotně k světlejším zítřkům!

mandelinka
3.10.2014, 18:58
.
Bavíme sa o najvrchnejšej vrstve kože - o pokožke - v ktorej cievy nie sú. Pokožka vitamíny a tuky a iné prídavné látky neprepustí.

Pokožka alebo epiderma (lat. (http://sk.wikipedia.org/wiki/Latin%C4%8Dina) epidermis) je horná vrstva kože (http://sk.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%BEa). Je to epitel (http://sk.wikipedia.org/wiki/Epitel).
Pokožka neobsahuje krvné kapiláry.
Zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Poko%C5%BEka_%28anat%C3%B3mia%29

A nemusíš mať obavy, odbornosť môjho dermatológa je v poriadku.
Je ale pravda, že o jedoch a drogách sme sa s ním nebavili, lebo v mojom prípade nebolo prečo.

1/
Sama uvádzaš, že tvoj mandľový krém účinkoval, kým sa nezotrel alebo nezmyl. Jeho vrstvu na tvári si musela každé ráno a každý večer obnovovať.
Mimochodom, ja som až do tridsiatky používala dětský krém "Batole".
Potom ho - ako všetko kvalitné ale socialistické - prestali vyrábať.
Začala som preto skúšať všetky možné "zaručene účinné" ba zázračné krémy s prídavkami všetkého možného, nič mi nesadlo.
A práve pri týchto mojich experimentoch som sa rozprávala s menovaným kožným.
Povedal, že všetky vitamínové, vyhladzovacie krémy s enzýmami aj bez, sú oblbovačky kozmetických firiem pre naivné nány.
Nakoniec som skončila pri obyčajnej, s menšími obmenami už sto rokov stále rovnako vyrábanej Nivei. A som už 30 rokov spokojná!

2/
Pre tvoju konfirmáciu:
Pocit mastnoty na rukách nie je príjemný a väčšine žien tiež vadí, ak sa ich tvár od krému leskne ako psie guľky.
Výrobca teda pridá zložku, vďaka ktorej sa vlhkosť z krému v styku s teplou pokožkou rýchlo odparí a ostane len základ. To je vlastne celé ono "vsiaknutie".

3/
Skúsime uhádnuť, či u mňa zaúčinkovala nedôvera, alebo u teba placebo-efekt ?

S pozdravom

V tejto chvíli si "vyhodila oknom" všetky mastičky na boľavé kríže, ktoré - prepáč mi - s úspechom používam, ak ma niečo bolí a predpisuje mi ich lekárka. Musím poopraviť tvojho dermatológa. Minulý rok som dostala k sviatku krém proti vráskam. V duchu som si pomyslela - stará baba, nuž čo ti majú kúpiť aby to bol osobný dar. Tak som ho aj natierala na seba, veď škoda toľko peňazí vyhodiť alebo nechať krém pokaziť. Nuž, nie som zvyknutá na denné pestovanie pleti a nedávala som si ho na tvár každý deň, ale musím uznať, že pokiaľ som ho "nevypatlala" celkom fungoval a najmä vrásky okolo očí celkom zjemneli. Takže zhrnuté a podčiarknuté: žiadny placebo efekt na boľavé kríže, lebo keď mastička prestane účinkovať, znovu rozbolia (natieram sa 3x denne a nie podľa potreby) a žiadne neefektívne krémy - aspoň nie ten jediný, ktorý som vyskúšala.:biggrin:

finaja
4.10.2014, 13:05
Namiesto mastičiek, niečo od Juliany....

https://www.youtube.com/watch?v=rM4KqFdqQd4

Giza
4.10.2014, 23:07
Pozrela som si iba prvých 15 minút Jánoša Olájoša - veľmi zaujímavé. Napraví chrbticu, a začnú riadne fungovať aj vnútorné orgány. Napraví či spôsobí to, že odblokuje energiu, a človek je ako znovuzrodený. Dokáže bez priloženia rúk, len jazdením rúk nad telom, vyrovnať človeku kratšiu nohu. Vraj je to stará hunská metóda. A nedá sa naučiť. Vraj to musí mať človek v sebe, čo je samozrejmé. Naprávať všelijakými ťahmi ľuďom kosti, ako to robil na začiatku videa, to by sa ešte človek mohol naučiť, ale pracovať s energiou pacienta prikladaním rúk alebo dokonca bez dotýkania, to sa naučiť nedá.

Pozerala som 13. komnatu Marka Brodského, ktorý má depresie. Je to choroba mozgu a je vlastne neliečiteľná. Tak ma napadlo pri pozeraní videa, či by ten Lájoš nedokázal pomôcť aj takýmto pacientom.

babi ele
5.10.2014, 14:58
.leskne ako psie guľky.
S pozdravom

Prosím, a kade sa potíš?
Nivea nie je krém?
Nebavili sme sa o vyhladzovacích a pod. krémoch, ale o krémoch všeobecne.
Ja som používala Niveu tak, ako celá naša rodina, kým ju neprestali vyrábať. Marína mi nesadla, tak som používala modrúIndulonu celé roky. Potom mi začala vadiť, tak som ju vymenila za nechtíkovú. Po čase som aj tú musela vymeniť a po niekoľkých pokusoch som sa ustálila na Palmolive. Keď ho prestali vyrábať, skúsila som Garnier pre staré baby, ale nebolo to ono. Teraz mandľový výživný moja pleť akceptuje, nakoľko mám veľmi suchú pokožku. Alekeďže občas ho nemajú, kúpim si iný a vždy doplatím,ako aj teraz. V momente sa vpije, nemá šancu sa vypariť. Tak používam Excipial U lipolotio a to je dobré. P.S. Nemusím sa ani umyť, aby mandľový bio zmizol. Inak ja sa niekedy umývam aj na tvári, takže krémy, pokiaľ samy nezmizli, si umyjem.
S pozdravom
Komu česť, to
mu česť, pastierovi trúba!

:itsme:

dada
7.10.2014, 17:21
Prosím, a kade sa potíš?
Nivea nie je krém?
Nebavili sme sa o vyhladzovacích a pod. krémoch, ale o krémoch všeobecne.
Ja som používala Niveu tak, ako celá naša rodina, kým ju neprestali vyrábať. Marína mi nesadla, tak som používala modrúIndulonu celé roky. Potom mi začala vadiť, tak som ju vymenila za nechtíkovú. Po čase som aj tú musela vymeniť a po niekoľkých pokusoch som sa ustálila na Palmolive. Keď ho prestali vyrábať, skúsila som Garnier pre staré baby, ale nebolo to ono. Teraz mandľový výživný moja pleť akceptuje, nakoľko mám veľmi suchú pokožku. Alekeďže občas ho nemajú, kúpim si iný a vždy doplatím,ako aj teraz. V momente sa vpije, nemá šancu sa vypariť. Tak používam Excipial U lipolotio a to je dobré. P.S. Nemusím sa ani umyť, aby mandľový bio zmizol. Inak ja sa niekedy umývam aj na tvári, takže krémy, pokiaľ samy nezmizli, si umyjem.
S pozdravom
Komu česť, to
mu česť, pastierovi trúba!

:itsme:

Potím sa síce cez kožu, ale potnými kanálikmi.
Sú dva typy potných žliaz, apokrinné a ekrinné. Tie prvé nemajú vlastný vývod na koži, ústia do nej spolu s mazovou žľazou a vlasovým vačkom.
Druhé sú ekrinné potné žľazy, ktoré máme rozmiestnené po celom tele, najmä v podpazuší, na stupajach, dlaniach či na čele.
Majú samostatný vývod na kožu a slúžia len na to, aby sa nimi odvádzalo teplo z organizmu.
http://www.eiaktivity.sk/2013/zalmanovska-fyziologia-a-terapia-pokozka

Myslíš, že krém a rôzne chemické prípravky sa pod kožu dostanú tak, že ak sa namastíš krémom alebo natrieš chemickým preparátom, prepnú sa potné kanáliky na spätný chod - a namiesto odvádzania potu začnú do tela transportovať mentol či vitamíny?
O "vstrebávaní" som už písala a nebudem sa opakovať. Zrejme si nerozumieme.
Taktiež o ne/schopnosti kože prepustiť rôzne medikamenty až do svalovej hmoty, ba dokonca pod ňu - ku kĺbom a kostiam.
Takže vitamínové krémy a všeobecne všetky krémy s prídavkami sa míňajú učinkom.
Jediný pozitívny vplyv akéhokoľvek krému - teda aj Nivey, je dočasné premastenie najvrchnejšej vrstvy kože - pokožky.
Lebo (ako bolo uvedené v linku), jednou z funkcií kože je chrániť organizmus pred cudzorodými látkami, čo mentol a podobné preparáty rozhodne sú.
Vonkajšia vrstva pokožky vďaka kyslému prostrediu ochraňuje hlbokú epidermu od prenikania cudzorodých látok, mikróbov, chemických látok
http://www.eiaktivity.sk/2013/zalmanovska-fyziologia-a-terapia-pokozka

S pozdravom
Navždy Tvoja! :laugh:

dada
8.10.2014, 16:34
V tejto chvíli si "vyhodila oknom" všetky mastičky na boľavé kríže, ktoré - prepáč mi - s úspechom používam, ak ma niečo bolí a predpisuje mi ich lekárka. Musím poopraviť tvojho dermatológa. Minulý rok som dostala k sviatku krém proti vráskam. V duchu som si pomyslela - stará baba, nuž čo ti majú kúpiť aby to bol osobný dar. Tak som ho aj natierala na seba, veď škoda toľko peňazí vyhodiť alebo nechať krém pokaziť. Nuž, nie som zvyknutá na denné pestovanie pleti a nedávala som si ho na tvár každý deň, ale musím uznať, že pokiaľ som ho "nevypatlala" celkom fungoval a najmä vrásky okolo očí celkom zjemneli. Takže zhrnuté a podčiarknuté: žiadny placebo efekt na boľavé kríže, lebo keď mastička prestane účinkovať, znovu rozbolia (natieram sa 3x denne a nie podľa potreby) a žiadne neefektívne krémy - aspoň nie ten jediný, ktorý som vyskúšala.:biggrin:

A si si celkom istá, že to nebolo len tvoje zbožné prianie? :biggrin:

Ináč - Babi Ele aj mandelinka:
Nechcem nikomu brať ilúzie. Napokon - i tie môžu byť zdraviu prospešné.
Tomu dermatológovi verím - bol absolútne nezainteresovaný, takže zavádzať nemal najmenší záujem.
Ak chcete, môžete aj vy na túto tému s niektorým príležitostne hodiť reč.
Najprv sa ale ubezpečte, že mu nejaká kozmetická firma nefinancuje "školenia" v Karibiku.
Pozor tiež, aby ste s takýmito otázkami neoslovili lekára - vyznávača homeopatie. Ten je schopný nahovoriť vám kadečo.
A najhoršie na tom je, že tomu sám verí.