Strana 1 z 2 12 PoslednáPosledná
Zobrazenie výsledkov 1 až 10 z 18

Téma: Šalát z čínskej kapusty

Dátum vstupu
    Aug 2009

Je tento príspevok dobrý, vecný a osožný? Áno | Nie

Predvolené Šalát z čínskej kapusty

Skvelý šalát z čínskej kapusty, alebo fantázii sa medze nekladú
    ---------------------------------------------------------------------------

Asi pol kg čínskej kapusty, 1 - 2 strúčiky cesnaku, neošúpané vyjadrené /chacha/ jablko, soľ, šťava z pol citróna,olivový olej.

Čo sa dá nakrájať, nakrájaj, pridaj ostatné, premiešaj, ochutnaj!
    A teraz príde fantázia: mandarinka, pomaranč, kiwi -každé zvlášť alebo spolu alebo v páre, ako chceš, nakrájaj, pridaj, nasekaj 5_6 orechov, alebo pridaj sezamové semeno, nechaj odležať a kým podáš na stôl, odlož si pre seba, lebo ti nič nenechajú!

V lete možno pridať aj inú zeleninu podľa chuti. Mňam!!

Dátum vstupu
    Aug 2009

Predvolené Varenie a pečenie

Babenky, kto má šikovný recept na jednoduchú plnku do oblátkovej torty, tak aby vrstvy držali spolu a neodliepali sa?
    S pozdravom Spoločne za tanier!
    to som ja,koza,vaša mama!

ana Hosť

Predvolené

Citácia Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
    Skvelý šalát z čínskej kapusty, alebo fantázii sa medze nekladú
    ---------------------------------------------------------------------------

Asi pol kg čínskej kapusty, 1 - 2 strúčiky cesnaku, neošúpané vyjadrené /chacha/ jablko, soľ, šťava z pol citróna,olivový olej.

Čo sa dá nakrájať, nakrájaj, pridaj ostatné, premiešaj, ochutnaj!
    A teraz príde fantázia: mandarinka, pomaranč, kiwi -každé zvlášť alebo spolu alebo v páre, ako chceš, nakrájaj, pridaj, nasekaj 5_6 orechov, alebo pridaj sezamové semeno, nechaj odležať a kým podáš na stôl, odlož si pre seba, lebo ti nič nenechajú!

V lete možno pridať aj inú zeleninu podľa chuti. Mňam!!
    Babi ele, dobrý recept s tými ochucovačkami - mňamkami, ale nie pre mňa, ja môžem len ako zajko alebo kozliatko či koza s inou zeleninou

Dátum vstupu
    Aug 2009

Predvolené Varenie. pečenie

Čo ty nemôžeš ovocie? Diabetes?

ana Hosť

Predvolené

Citácia Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
    Čo ty nemôžeš ovocie? Diabetes?
    Ovocie len naše, žiadne tropické, oriešky a pod, čo si písala na mlsný jazýček
    som alergička veru tak do u

Zato kávu sladkú, aj ja som sladká dosť, aj bez diabetes

Dátum vstupu
    Aug 2009

Predvolené Varenie, pečenie

Tak si tam dáš okrem jabĺk aj mrkvičku, zelerík a aknemôžeš ani vlašáky ani sezam, tak tekvičkové jadierka a bude!!

7. Je tento príspevok dobrý, vecný a osožný? Áno | Nie

Predvolené Šalát z čínskej kapusty.

Chodím teraz kvôli počasiu málo nakupovať, čo je dobré pre peňaženku. Ale keď sa konečne vypravím do vzdialenejších obchodov, kúpim si čínsku kapustu a urobím si šalát. Prestala som fajčiť a nabrala som kilá. V dňoch... Toto je od témy, mala by som založiť novú - ako schudnúť, alebo tu už je? No len to som chcela povedať, že dá sa schudnúť, keď aspoň trošku kontrolujem, čo jem. Nedokážem ale kontrolovať dlho.

Dátum vstupu
    Aug 2009

Predvolené Varenie a pečenie

No, Gizka, máš pravdu. Ja som po Vianociach pribrala hriešne kilá, ale žiadnu diétu už v životedržať nebudem, lebo pokaždej som nabrala viac, než som mala pôvodne. Snažím sa kontrolovať, čo jem, lebo ja nejem veľa, ani často, ale okolo Vianoc to asi spravili koláčiky, ktoré som dlho dojedala,lebo neprišli návštevy.
    Teraz vychádza v SME seriál ochudnutí a tam píšu, že sa má jesť 6x denne, ale dve jedlá sú ovocie alebo zelenina. Táčastosť je vraj dôležitá, aby si telo nemyslelo, že má hlad. Ale veru keď som hladná a zjem jablko, som ešte hladnejšiA. pODľA MňA JEDLO NEPOMôžE, ALE POHYB. kEĎ SA NáM nechce cvičiť, mohli by sme aspoň chodiť rýchlosťou 6 km za hodinu. Chachá!! S mojím kolenom a koxou som rada, že sa dovlečiem rýchlosťou 1 km za hodinu. Tak si hovorím, že si prehrám CD s cvikmia pustím sa do toho- alechce sa mi? NIE!!!!!!

9. Je tento príspevok dobrý, vecný a osožný? Áno | Nie

Predvolené Hlad.

Áno babi ele, zjem jablko a to spôsobí, že som ešte hladnejšia.
    Ale 6x denne jesť a z toho len 2x trávu, to ešte zostanú 4 jedlá!!!
    Tiež som prišla na to, že základom chudnutia je menej jesť a viacej sa pohybovať, ale aj taká jednoduchá vec mi robí v praxi problémy. No prečo tu píšem: stala som sa virtuálnou členkou virtuálnej skupiny ľudí, ktorí chcú schudnúť. Sú to mladí ľudia ale prijali ma. Je tam jedna stránka venovaná receptom a ja by som tam rada dala šalát z čínskej kapusty ale chcem súhlas autorky.
    Ten šalát si robím a chutí mi aj preto, že si ho prisládzam, no k tomu sa priznávam len tu.
    Tak teda, môžem ten recept napísať?

Dátum vstupu
    Aug 2009

Predvolené Šalát

No, Gizka, potešila si ma, konečne niekto pochválil môj recept. Samozrejme, daj ho ďalej, je to dobré a zdravé a má to výhodu, že keď nemáš nič, len kapustu a cesnak, resp. cibuľu, aj tak sa dá spraviť a je dobrý.
    Len papajte a chudnite a keď si trochu prisladíš, nevadí, ja osobne zo sladkého papám len koláčiky každý deň k čaju, no a na sviatky, ako ináč, keď už sa s tým natrápim, nech z toho aj niečo mám. Tak potom to doháňam nesladeným pitím, nech už je to čokoľvek.

Podobné témy

1. Gyros šalát
    napísal/a mariettaanna fo fóre Varenie, pečenie, recepty
    Odpovedí: 1
    Posledný príspevok: 13.2.2011, 13:42
  2. Cestovinový šalát s kuracím mäsom skoro ako ten z čínskej kapusty
    napísal/a babi ele fo fóre Varenie, pečenie, recepty
    Odpovedí: 6
    Posledný príspevok: 18.1.2010, 08:29

Pravidlá prispievania