Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Čo so stuhnutými svalmi a kĺbmi?

Collapse
X
Collapse

 • Čo so stuhnutými svalmi a kĺbmi?

  Každodenné chronické bolesti svalov a kĺbov sú jednoznačným dôvodom na návštevu lekára. Môžu byť totiž príznakom niektorého závažnejšieho ochorenia, ako reuma, artritída, či rôzne zápaly. Ak Vás však bolia svaly a kĺby z dôvodu preťaženia, či nesprávneho držania tela, môžete si pomôcť i doma.
  Domáca liečba bolestí
  Príčinou bolestí svalov a kĺbov môže byť tiež nadváha alebo náročná fyzická aktivita. Ak totiž telo dlhšiu dobu odpočíva, svaly sa skracujú. Po náročnejšej fyzickej aktivite tak dochádza k bolesti. Ak ste si istí, že netrpíte žiadnou chorobou, pri týchto stavoch Vám pomôže niektorý z nasledujúcich typov.
  1. Liečba chladom alebo teplom. Ak je bolesť spojená s opuchom, na postihnuté miesta je potrebné prikladať ľad. Ak sa však opuch neobjaví, doprajte si kúru teplom. Teplo totiž zmierni stuhnutosť a umožní lepší prietok krvi. Prikladanie teplých obkladov môžete striedať s horúcou vaňou. Pomáha tiež pridanie niektorých éterických olejov do kúpeľa, napríklad levanduľového oleja, ktorý kúpite aj v e-shope www.bionatural.sk.
  2. Bylinné obklady a zábaly. Na liečbu boľavých kĺbov je vynikajúci kostihoj. Lístky tejto byliny je treba natrhať do nádoby a zaliať bio olivovým olejom. Vhodné je tiež pridať zopár kvapiek esenciálneho oleja rozmarín. Po dvojtýždňovom lúhovaní je získaný scedený olej vynikajúcou kúrou na boľavé kĺby. Bolesti kĺbov však vylieči i obklad z brezového lístia alebo borovicového ihličia. Ak však nemáte možnosť si tieto obklady vyrobiť, použite éterické oleje. Napríklad éterický olej Borovica, ktorý vyrába značka Saloos, je vynikajúci pri reumatizme, uvoľňuje kŕče a svalové napätie.
  3. Masáže. Pri bolestiach svalov a kĺbov je najvhodnejšie masírovať s použitím masážnych olejov. Ideálne sú masážne oleje, ktoré sú kombináciou rôznych rastlinných esencií a majú tak nielen utišujúci, ale i regeneračný a hojivý efekt. Napríklad masážny olej deväť kvetov, ktorý si môžete kúpiť tu.
  Úľavu od týchto typov bolestí tiež prinášajú podomácky vyrobené lieky. Skúsiť môžete napríklad šťavu z nastrúhaných zemiakov. Nechajte ich v miske s vodou po celú noc. Ráno získanú šťavu vypite. Takúto kúru si doprajte raz denne v priebehu zopár dní. Dôležité je tiež dbať o dostatok kyseliny mliečnej, dobré držanie tela a pravidelný pohyb.

  • mandelinka
   #3
   mandelinka komentoval
   Upravuje komentár
   Hľadám šikovného maséra, vek 25 rokov a skúsenosti 50 ročné, ktorý mi bude bez nároku na honorár masírovať môj stuhnutý chrbát. Cvičenie mi totiž veľmi nepomáha a tiež nie je na všetko vhodné - napríklad na zošúchanú chrupavku v kĺbe.

  • Johanka
   #4
   Johanka komentoval
   Upravuje komentár
   Dievčinka, a toho maséra si našla?

  • babi ele
   #5
   babi ele komentoval
   Upravuje komentár
   Pôvodne odoslal mandelinka
   Hľadám šikovného maséra, vek 25 rokov a skúsenosti 50 ročné, ktorý mi bude bez nároku na honorár masírovať môj stuhnutý chrbát. Cvičenie mi totiž veľmi nepomáha a tiež nie je na všetko vhodné - napríklad na zošúchanú chrupavku v kĺbe.
   A skúsila si ten päťminútový japonský cvik s tým zrolovaným uterákom? Ja som skúsila raz, som tiež ako Gizka!
  Odosielanie komentárov je zakázané.

Štátna účelová dotácia

Collapse

Značky

Collapse

Najnovšie články

Collapse

 • Baklažán
  VierkaC  Vedeli ste o tom, ako je pre zdravie prospešný baklažán? ...
  12.7.2018, 08:37
 • Domáca zmrzlina
  VierkaC

  Každý z nás si dokáže vyčarovať domácu zmrzlinu podľa vlastnej chuti. ...
  4.7.2018, 10:27
 • Citrónové osvieženie
  VierkaC  Cez tieto teplé letné dni padne vhod na osvieženie pohár studenej vody s citrónom. Poďme sa spoločne pozrieť, čo okrem osvieženia nám citrón ponúka. ...
  29.6.2018, 12:20
 • Čerešne
  VierkaC

  Vedeli ste o tom, že v priemere na jednom čerešňovom strome vyrastie toľko čerešní, že by sa z nich dalo upiecť 70 čerešňových koláčov? ...
  13.6.2018, 11:51
 • Rebarbora
  VierkaC

  Hoci na prvý pohľad vyzerá, ako obyčajná burina v záhrade, je to rastlina plný látok, ktoré blahodárne pôsobia na ľudský organizmus. ...
  7.6.2018, 13:04
 • Avokádo
  VierkaC
  Avokádo je v poslednej dobe čoraz obľúbenejšie ovocie. Je veľmi chutné, zdravé, vďaka svojej skoro až maslovej konzistencii sa jednoducho kombinuje do rôznych jedál. ...
  1.6.2018, 11:39
Pracujem...
X