Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Pamäť a zabúdanie

Collapse
X
Collapse

 • Pamäť a zabúdanie

  Click image for larger version

Name:	pamäť.jpg
Views:	1
Size:	53,3 KB
ID:	76949


  Zabúdanie je problémom ľudí každého veku. Či už ide o mladých, ľudí v zrelom veku, alebo seniorov. Nie je to príjemné pre nikoho z nás, ak zabudneme na čokoľvek. Poďme sa preto pozrieť na to, čím si pamäť môžeme zlepšiť.

  Ginkgo biloba
  V lekárni ho dostaneme buď s lekárskym predpisom, alebo ako doplnok bez predpisu. Pomáha prekrveniu tým, že rozširuje cievy a preto sa využíva aj pri pocite studených nôh a rúk.

  Omega-3 mastné kyseliny
  Omega – zlepšuje prietok krvi v mozgu. V lekárni sa bez predpisu dajú kúpiť želatínové kapsule, alebo sa prirodzene nadchádzajú v rybom oleji.

  Quarana
  Má prirodzene vysoký obsah kofeínu, čo pôsobí ako stimulant, nakoľko odstraňuje únavu a tým zvyšuje pozornosť. Dá sa kúpiť v lekárni ako prášok alebo tabletky. Užívať by sa však mala len v dopoludňajších hodinách, neskôr môže spôsobiť problémy so zaspávaním.

  Lecitín
  Lecitín je látka, ktorá ovplyvňuje ukladanie informácii do pamäte. Dá sa kúpiť ako výživový doplnok v lekárni, avšak prijímať ho môžeme aj pri konzumácii brokolice, strukovín, sóje, klíčkov, mlieka, vajec, morských plodov.

  Káva a zelený čaj
  Oboje sú taktiež stimulanty obsahujúce kofeín. Odstraňujú pocit únavy, zlepšujú náladu, zvyšujú pozornosť, psychickú a fyzickú výdrž. Nie sú však vhodné pre ľudí s vysokým krvným tlakom.

  Šalvia lekárska
  V ľudovom liečiteľstve sa používa na zlepšenie sústredenia a pamäte.

  Ženšen
  Pôsobí ako antioxidant a zlepšuje krvný obeh. Znižuje hladinu cukru v krvi. Pozor však, lebo zároveň znižuje účinok liekov na zrážanie krvi. Dá sa kúpiť v lekárni ako výživový doplnok.

  Ak však máte akýkoľvek problém, najlepšie je sa poradiť so svojím lekárom alebo lekárnikom. Čo však môžete urobiť pre svoju pamäť bez obáv je cvičiť ju!
  Či už si zvolíte lúštenie krížoviek, sudoku, pexeso s vnúčatami, prečítanie článkov a následné reprodukovanie obsahu, akákoľvek aj fyzická aktivita je pre mozog a pamäť prínosom.
  Click image for larger version

Name:	pamäť4.jpg
Views:	1
Size:	185,3 KB
ID:	76950

  Click image for larger version

Name:	pamäť 3.jpg
Views:	1
Size:	158,4 KB
ID:	76951

   Odosielanie komentárov je zakázané.

  Štátna účelová dotácia

  Collapse

  Značky

  Collapse

  Najnovšie články

  Collapse

  • Zimujeme a wellnessujeme spolu v hoteloch SOREA
   VierkaC
   Zimujeme a wellnessujeme spolu v hoteloch SOREA
   Zo zjazdoviek rovno do našich wellness centier

   Rok sa pomaly dostáva do svojej záverečnej etapy a prináša so sebou aj posledné ročné obdobie. Zima vo Vysokých a Nízkych Tatrách, na Spiši ale aj v Bratislave má svoje čaro. Po náročnom dni plnom zimných športov, turistiky alebo prechádzok nádhernou zimnou prírodou každému dobre padne oddych vo wellness centrách hotelov spoločnosti SOREA, ktorá pre nasledujúcu...
   18.12.2018, 10:42
  • Neviete, čo nakúpiť na Vianoce? Nechajte si poradiť
   VierkaC


   Všade stále počujete, že Vianoce sa blížia. Málokto už Vám ale poradí, aký darček pre koho vybrať, aby ste prekvapili a neopakovali darčeky z predchádzajúcich rokov. Každý sa ale stará o zuby, a keď darujete niečo zo starostlivosti o ústnu dutinu, tak nielen že potešíte, ale aj darujete cestu k zdravším zubom.

   Pre najmenších členov rodiny
   Potešiť niekoho o dve generácie mladšieho nie je jednoduché. Pokiaľ máte vnúčatká malá, tak už od troch rokov im...
   8.11.2018, 11:52
  • Cuketa
   VierkaC   Ponúkame dva jednoduché a overené recepty na jej spracovanie. Povieme si, ako si môžeme pripraviť cuketový koláč na sladko a cuketový koláč na slano. ...
   20.8.2018, 12:32
  • Letné osviežujúce nápoje
   VierkaC


   Ak patríte k tým, čo si teplé letné dni radi spríjemnia osviežujúcim nealko nápojom, ponúkame vám zopár tipov. ...
   2.8.2018, 10:24
  • Rekreačné pobyty so štátnou účelovou dotáciou pre dôchodcov SR na rok 2018 sú tu opäť!
   VierkaC
   Hotelová spoločnosť SOREA a Zámok Topoľčianky aj tento rok poskytujú rekreačné pobyty so štátnou účelovou dotáciou v tých najatraktívnejších lokalitách Slovenska. Pobytu sa môže zúčastniť poberateľ starobného dôchodku, predčasného starobného dôchodku alebo výsluhového dôchodku, ktorý nevykonáva činnosť zakladajúcu nárok na príjem zo závislej
   činnosti alebo na príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti,...
   30.7.2018, 08:48
  • Banánový chlebík
   VierkaC

   Určite sa už aj vám stalo, že ste doma našli prezreté banány s takmer čiernou šupkou. Nezúfajte! Ponúkame spôsob, ako neplytvať a využiť aj na oko nepoužiteľné. V redakcii sme vyskúšali tento banánový chlebík a teší sa veľkému úspechu v našich rodinách. ...
   24.7.2018, 12:50
  Pracujem...
  X