Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Pamäť a zabúdanie

Collapse
X
Collapse

 • Pamäť a zabúdanie

  Click image for larger version

Name:	pamäť.jpg
Views:	1
Size:	53,3 KB
ID:	76949


  Zabúdanie je problémom ľudí každého veku. Či už ide o mladých, ľudí v zrelom veku, alebo seniorov. Nie je to príjemné pre nikoho z nás, ak zabudneme na čokoľvek. Poďme sa preto pozrieť na to, čím si pamäť môžeme zlepšiť.

  Ginkgo biloba
  V lekárni ho dostaneme buď s lekárskym predpisom, alebo ako doplnok bez predpisu. Pomáha prekrveniu tým, že rozširuje cievy a preto sa využíva aj pri pocite studených nôh a rúk.

  Omega-3 mastné kyseliny
  Omega – zlepšuje prietok krvi v mozgu. V lekárni sa bez predpisu dajú kúpiť želatínové kapsule, alebo sa prirodzene nadchádzajú v rybom oleji.

  Quarana
  Má prirodzene vysoký obsah kofeínu, čo pôsobí ako stimulant, nakoľko odstraňuje únavu a tým zvyšuje pozornosť. Dá sa kúpiť v lekárni ako prášok alebo tabletky. Užívať by sa však mala len v dopoludňajších hodinách, neskôr môže spôsobiť problémy so zaspávaním.

  Lecitín
  Lecitín je látka, ktorá ovplyvňuje ukladanie informácii do pamäte. Dá sa kúpiť ako výživový doplnok v lekárni, avšak prijímať ho môžeme aj pri konzumácii brokolice, strukovín, sóje, klíčkov, mlieka, vajec, morských plodov.

  Káva a zelený čaj
  Oboje sú taktiež stimulanty obsahujúce kofeín. Odstraňujú pocit únavy, zlepšujú náladu, zvyšujú pozornosť, psychickú a fyzickú výdrž. Nie sú však vhodné pre ľudí s vysokým krvným tlakom.

  Šalvia lekárska
  V ľudovom liečiteľstve sa používa na zlepšenie sústredenia a pamäte.

  Ženšen
  Pôsobí ako antioxidant a zlepšuje krvný obeh. Znižuje hladinu cukru v krvi. Pozor však, lebo zároveň znižuje účinok liekov na zrážanie krvi. Dá sa kúpiť v lekárni ako výživový doplnok.

  Ak však máte akýkoľvek problém, najlepšie je sa poradiť so svojím lekárom alebo lekárnikom. Čo však môžete urobiť pre svoju pamäť bez obáv je cvičiť ju!
  Či už si zvolíte lúštenie krížoviek, sudoku, pexeso s vnúčatami, prečítanie článkov a následné reprodukovanie obsahu, akákoľvek aj fyzická aktivita je pre mozog a pamäť prínosom.
  Click image for larger version

Name:	pamäť4.jpg
Views:	1
Size:	185,3 KB
ID:	76950

  Click image for larger version

Name:	pamäť 3.jpg
Views:	1
Size:	158,4 KB
ID:	76951

   Odosielanie komentárov je zakázané.

  Štátna účelová dotácia

  Collapse

  Značky

  Collapse

  Najnovšie články

  Collapse

  Pracujem...
  X