Oznámenie

Collapse
No announcement yet.

Prvotné znaky Alzheimerovej choroby

Collapse
X
Collapse

 • Prvotné znaky Alzheimerovej choroby

  Click image for larger version

Name:	1179694_old_man_1.jpg
Views:	1
Size:	15,7 KB
ID:	75807Zatiaľ čo milióny eur idú na výskum prvotných znakov stareckej demencie a Alzheimerovej choroby, vedci z Kalifornskej univerzity v San Francisco objavili jednoduchú metódu. Podľa nej, starší ľudia, ktorí nie sú schopní porozumieť sarkazmu a odhaliť klamstvo, sú na začiatku strastiplnej cesty k stareckej demencii, píše Seniorjournal.com


  Vedci požiadali skupinu starších občanov, aby si pozreli video, v ktorom niektorí ľudia hovorili pravdu, iní klamali a boli sarkastickí. Vedci monitorovali mozog a zistili ktorá časť mozgu dokáže rozpoznať sarkazmus a lži.


  Niektorí ľudia z uvedenej skupiny boli zdraví, mnohí však trpeli neurodegeneratívnymi chorobami, ktoré spôsobujú zhoršenie práve týchto častí mozgu. Výskumnou metódou v tomto prípade bola magnetická rezonancia.


  „Títo ľudia nedokážu rozpoznať lož,“ povedala neuropsychologička Katherine Rankinová, PhD. „Tento fakt nám pomôže diagnostikovať u nich chorobu v jej počiatočnom štádiu. Musíme ich diagnostikovať čo najskôr, pretože iba tak dokážeme nasadiť účinnú a správnu liečbu,“ pokračuje doktorka Rankinová.


  Paradoxne, práve tieto dva ukazovatele prehliadame. Pripisujeme ich buď depresii, alebo kríze stredného veku. Takíto ľudia často prídu o svoje celoživotné úspory, pretože dôverčivo naletia podvodníkom, ktorí im sľúbia, že ich peniaze investujú a zúročia. Dôverujú ľuďom práve vďaka tomu, že nevedia odhaliť klamstvo.


  Ak sa správanie nášho blízkeho náhle zmení, nerozozná klamstvo, sarkazmus a začne byť podozrivo dôverčivý, vezmime ho pre istotu k odborníkovi a podchyťme tak demenciu ešte v jej začiatku.

  • babi ele
   #23
   babi ele commented
   Editing a comment
   Pôvodne odoslal dada
   Múdro!
   Čo ak to bude zase nejaká fajnovka? Aj ja sa preto pre istotu ospravedlňujem už dopredu.

   Mne pripadá ako niekto dlhšie žijúci v cudzine (hallo), alebo nejaká
   vyslúžilá tajomníčka SIS, keďže vo svojom profile nechce uviesť ničového nič a tají dokonca aj to, či ciká posediačky alebo postojačky.
   Veď meno nikola môže byť len nick, ktorý má zmiasť nepriateľa...

   Ale staviť sa môžeme:
   Ak sa neozve a vyhráš ty, dáš mi čokoľvek. V opačnom prípade ti dám ja niečo iné!
   A ja dám dve také isté!!

  • Giza
   #24
   Giza commented
   Editing a comment
   Nikolka.

   Ak sa Nikola neozve kto vyhrá?
   Aj keď je toto klub seniorov aj tak by som ako vy privítala diskutujúcich ktorí sú vekom kdesi inde. Čo všetko by sme sa podozvedali! A aj tak by tu dlho nevydržali, sú to len zvedaví ľudkovia a ak sú dobrí a slušní a nepokazia nás tak prečo nie, že? Tiež som veľmi zvedavá či sa Nikolka ozve a čo nám povie.

  • Guest's Avatar
   #25
   Návštevník commented
   Editing a comment
   Pôvodne odoslal nikola urbancikova
   Ahojki ako sa mate?Kto si somnou popise bude rad!!
   Pôvodne odoslal nikola urbancikova
   Ahojte !! Hallo !!!! ....
   starcekovia nepocuju,
   Ahoj Nikola, sme rady že si sa zapojila len ti pripomínam, že na rozhovory máme TU iné vhodné témy
   tiež je potrebné dodržiavať určité pravidlá stanovené administrátorom, prečítaj si TU príspevok č. 10 a 11
   apropo, prečo si myslíš že sme nepočujúci starčekovia, veď sama o sebe si anonimná v profile "O mne"
   hľadáš kamaráta ? pripomínam ti že v tejto téme Článok: Prvotné znaky Alzheimerovej choroby
   kamaráta určite nenájdeš,

   ak sa ti to zdá tvrdé tak sa ti predstavím; som moderátorka poverená administrátorom,
   mojou úlohou je sledovať diskusie a riešiť porušovanie pravidiel Senior Klubu...
  Posting comments is disabled.

Značky článkov

Collapse

Najnovšie články

Collapse

 • Slovenská lekárnická komora trvá na odbornosti
  tvt
  Odbornosť vždy ťahá za slabší koniec vo všetkých oblastiach nášho života, žiaľ, aj v lekárenstve. Neraz v neľahkej sociálnej situácii občania vidia na prvom mieste len cenu. Honba za zľavami a bonusmi u nich víťazí. Z nedávno uskutočneného prieskumu, ktorý pre Slovenskú lekárnickú komoru (SLeK) organizovala agentúra Focus, vyplynulo, že štvrtina pacientov cielene vyhľadáva zľavy a znižovanie doplatkov a iba 18 % pacientov vyžaduje odbornosť lekárnika, pričom necelá polovica pacientov navštevuje ľubovoľnú lekáreň....
  12.8.2012, 12:27
 • Každá vláda vás sklame
  admin
  Nechcem sa zaoberať nepoctivosťou vládnych úradníkov ani ukradnutými miliardami. Chcem ukázať, že vláda vás sklame, aj keď ju budú tvoriť tí najpoctivejší ľudia vo vesmíre. Chyba je totiž systémová.


  Skúste spraviť pokus. Zoberte manželku, súrodenca, priateľa, rodiča, skrátka niekoho, kto vás pozná a u koho ste si naprosto istý, že pre vás chce len to najlepšie. Dajte mu 50 € a odveďte ho do ľubovoľného nákupného centra s úlohou kúpiť päť vecí pre vás. Vydajte sa opačným smerom a kúpte si päť vecí podľa vlastného výberu. S pravdepodobnosťou blížiacou sa istote sa váš nákup bude líšiť. A to je blízka osoba, ktorá vás pozná....
  3.5.2012, 15:33
 • Kapitalizmus je život. Chráňme ho, ako len vieme!
  redakcia
  Skutočne obdivujem tú úpenlivú a zároveň márnu snahu mnohých ľudí po celom svete, ktorí chcú zrušiť niečo, čo sa zrušiť nedá. Aspoň nie z hľadiska ľudskej existencie. Kapitalizmus tu bol, je a vždy aj bude, pokiaľ budú existovať ľudia.
  Kapitalizmus je ako vzduch. Je to niečo, vďaka čomu ste na svete, vďaka čomu žijete a rozvíjate sa. Je to niečo, čo nemôžete zakázať zákonom a nedokážete to ani ináč zmeniť....
  26.1.2012, 21:06
 • Toto je dôvod prečo vás nezamestnám
  redakcia
  Mohol by som zamestnať 12 ľudí s čistým platom 760€, no neurobím to. Poviem vám prečo. Mohli by ste robiť pre moju firmu poskytujúcu služby v peknej kancelárii. Nie je to žiadny telemarketing, ani žiadny podvod. Mohli by ste robiť serióznu prácu, ktorá vyžaduje vysoké zručnosti, 8 hodinovú pracovnú dobu, len v pracovné dni. Zamestnal by som vás legálne, zaplatil by som dane a sociálku. Mohol by som takto zamestnať tucet ľudí, no nespravím to. Prečo, to vám teraz vysvetlím.

  Čítaťcelý článok: Toto...
  8.1.2012, 21:14
 • Aktívne za svoje práva
  redakcia
  Aká je úloha ľudí v seniorskom veku v spoločnosti? Čo môže táto spoločenská skupina poskytnúť ostatným? Aké javy a témy so seniormi súvisia, o čo sa zaujímajú? Čo by mohli priamo ovplyvniť oni sami? Aj takýmito otázkami sa zaoberali členovia občianskeho združenia Občan, demokracia a zodpovednosť, keď pripravovali projekt, ktorý by seniorov a seniorky posilnil v obhajovaní ich práv a záujmov a pripravil ich pre občianske aktivity.
  ...
  8.12.2011, 11:08
 • Október bol mesiacom povedomia o lupuse
  Luc
  Lupus je ťažké popísať ho a ešte ťažšie s ním žiť

  Keď sa povie lupus (celým názvom systémový lupus erythematosus), väčšina ľudí netuší, o čo vlastne ide. Je to pritom závažné, nevyliečiteľné ochorenie, ktoré napáda najmä mladé ženy, môže postihnúť kohokoľvek a prepuknúť celkom nečakane. Zvýšiť informovanosť o tomto ochorení je cieľom Mesiaca povedomia o lupuse a novej internetovej stránky www.systemovylupus.sk
  ...
  4.11.2011, 09:41
Working...
X