Oznámenie

Collapse
No announcement yet.

Zem vesmírom sprevádza trójsky asteroid

Collapse
X
Collapse

 • Zem vesmírom sprevádza trójsky asteroid

  Click image for larger version

Name:	asteroid.jpg
Views:	1
Size:	26,3 KB
ID:	75861Zem má na ceste okolo Slnka okrem Mesiaca ešte jedného spolupútnika. Je ním tzv. trójsky asteroid. Astronómovia z americkej vesmírnej agentúry NASA ho objavili pomocou infračerveného teleskopu WISE a uviedli, že asteroid s označením 2010 TK7 nepredstavuje pre našu planétu žiadnu hrozbu. Práve naopak. Mohol by sa stať cieľom pre vesmírnu misiu s ľudskou posádkou.

  Zobrazenie trójskeho asteroidu, Zeme a Slnka. Asteroid 2010 TK7 má veľmi nezvyčajnú dráhu letu. Je vyznačená zelenou farbou. Obežná dráha Zeme okolo Slnka je vyznačená modrými bodkami. Tento náš spolupútnik vesmírom by sa k nám nemal priblížiť na vzdialenosť menšiu ako 24 miliónov kilometrov.

  Autor: Paul Wiegert


  Čítajte viac: http://vat.pravda.sk/zem-vesmirom-sp...sk_vvesmir_p09

  • babickaanna
   #1
   babickaanna commented
   Editing a comment
   Zaujímavé čo všetko sa v tom našom vesmíre nachádza. Stále objavujeme nové a nové skutočnosti.
  Posting comments is disabled.

Značky článkov

Collapse

Najnovšie články

Collapse

 • Slovenská lekárnická komora trvá na odbornosti
  tvt
  Odbornosť vždy ťahá za slabší koniec vo všetkých oblastiach nášho života, žiaľ, aj v lekárenstve. Neraz v neľahkej sociálnej situácii občania vidia na prvom mieste len cenu. Honba za zľavami a bonusmi u nich víťazí. Z nedávno uskutočneného prieskumu, ktorý pre Slovenskú lekárnickú komoru (SLeK) organizovala agentúra Focus, vyplynulo, že štvrtina pacientov cielene vyhľadáva zľavy a znižovanie doplatkov a iba 18 % pacientov vyžaduje odbornosť lekárnika, pričom necelá polovica pacientov navštevuje ľubovoľnú lekáreň....
  12.8.2012, 12:27
 • Každá vláda vás sklame
  admin
  Nechcem sa zaoberať nepoctivosťou vládnych úradníkov ani ukradnutými miliardami. Chcem ukázať, že vláda vás sklame, aj keď ju budú tvoriť tí najpoctivejší ľudia vo vesmíre. Chyba je totiž systémová.


  Skúste spraviť pokus. Zoberte manželku, súrodenca, priateľa, rodiča, skrátka niekoho, kto vás pozná a u koho ste si naprosto istý, že pre vás chce len to najlepšie. Dajte mu 50 € a odveďte ho do ľubovoľného nákupného centra s úlohou kúpiť päť vecí pre vás. Vydajte sa opačným smerom a kúpte si päť vecí podľa vlastného výberu. S pravdepodobnosťou blížiacou sa istote sa váš nákup bude líšiť. A to je blízka osoba, ktorá vás pozná....
  3.5.2012, 15:33
 • Kapitalizmus je život. Chráňme ho, ako len vieme!
  redakcia
  Skutočne obdivujem tú úpenlivú a zároveň márnu snahu mnohých ľudí po celom svete, ktorí chcú zrušiť niečo, čo sa zrušiť nedá. Aspoň nie z hľadiska ľudskej existencie. Kapitalizmus tu bol, je a vždy aj bude, pokiaľ budú existovať ľudia.
  Kapitalizmus je ako vzduch. Je to niečo, vďaka čomu ste na svete, vďaka čomu žijete a rozvíjate sa. Je to niečo, čo nemôžete zakázať zákonom a nedokážete to ani ináč zmeniť....
  26.1.2012, 21:06
 • Toto je dôvod prečo vás nezamestnám
  redakcia
  Mohol by som zamestnať 12 ľudí s čistým platom 760€, no neurobím to. Poviem vám prečo. Mohli by ste robiť pre moju firmu poskytujúcu služby v peknej kancelárii. Nie je to žiadny telemarketing, ani žiadny podvod. Mohli by ste robiť serióznu prácu, ktorá vyžaduje vysoké zručnosti, 8 hodinovú pracovnú dobu, len v pracovné dni. Zamestnal by som vás legálne, zaplatil by som dane a sociálku. Mohol by som takto zamestnať tucet ľudí, no nespravím to. Prečo, to vám teraz vysvetlím.

  Čítaťcelý článok: Toto...
  8.1.2012, 21:14
 • Aktívne za svoje práva
  redakcia
  Aká je úloha ľudí v seniorskom veku v spoločnosti? Čo môže táto spoločenská skupina poskytnúť ostatným? Aké javy a témy so seniormi súvisia, o čo sa zaujímajú? Čo by mohli priamo ovplyvniť oni sami? Aj takýmito otázkami sa zaoberali členovia občianskeho združenia Občan, demokracia a zodpovednosť, keď pripravovali projekt, ktorý by seniorov a seniorky posilnil v obhajovaní ich práv a záujmov a pripravil ich pre občianske aktivity.
  ...
  8.12.2011, 11:08
 • Október bol mesiacom povedomia o lupuse
  Luc
  Lupus je ťažké popísať ho a ešte ťažšie s ním žiť

  Keď sa povie lupus (celým názvom systémový lupus erythematosus), väčšina ľudí netuší, o čo vlastne ide. Je to pritom závažné, nevyliečiteľné ochorenie, ktoré napáda najmä mladé ženy, môže postihnúť kohokoľvek a prepuknúť celkom nečakane. Zvýšiť informovanosť o tomto ochorení je cieľom Mesiaca povedomia o lupuse a novej internetovej stránky www.systemovylupus.sk
  ...
  4.11.2011, 09:41
Working...
X