Oznámenie

Collapse
No announcement yet.

Kríštáľová rallye – Pomôže celé Slovensko

Collapse
X
Collapse

 • Kríštáľová rallye – Pomôže celé Slovensko

  Click image for larger version

Name:	Strana_4-150x150.jpg
Views:	1
Size:	9,7 KB
ID:	76055Pred dvoma rokmi sa po prírodnej katastrofe zomklo celé Slovensko. Svoju podporu a pomoc ľuďom postihnutých povodňami prejavili aj počas benefičného koncertu usporiadaného pri tejto príležitosti. Vďaka zbierke sa mohlo prerozdeliť 400 tisíc eur. Projekt autorsky a producentsky pripravila konateľka Krištáľového krídla Mária Vaškovičová.

  Projekt Krištáľová rallye je II. ročníkom úspešnej charitatívnej akcie Pomôže celé Slovensko. „Pri povodniach som si oveľa viac uvedomila, že niekedy strata časti majetku nie je taká strašná, ako keď sa nám narodí dieťa s nevyliečiteľnou chorobou, alebo keď matka vidí, ako dieťa potrebuje obrovskú pomoc, ktorá je vo svete reálna, ale my na Slovensku zápasíme s technickými problémami,“ dodala autorka projektu Mária Vaškovičová.

  Charitatívny projekt Krištáľová rallye má za cieľ získavať finančné prostriedky pre technický rozvoj a skvalitnenie starostlivosti v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Bratislava. Všetky vyzbierané finančné prostriedky budú použité na zakúpenie prístrojov pre deti, ktoré musia podstúpiť transplantáciu pečene a tiež tie, ktoré trpia dedičnými metabolickými poruchami. Podľa vyjadrenia MUDr. Dariny Behúlovej, PhD., primárky Oddelenia laboratórnej medicíny DFNsP Bratislava, prístrojom tandemová hmotnostná spektrometria sa výrazne zvýšia šance detí s dedičnou metabolickou poruchou na záchranu a zlepšenie kvality života. Vo svete sa používa už od 90. rokov, no na Slovensku stále chýba. „Deti s chorou pečeňou zasa potrebujú špecializovanú intermediárnu jednotku – špecializovanú izbu, v ktorej by bolo možné zabezpečiť podmienky na úspešné zvládnutie predtransplantačnej prípravy, samotnej transplantácie aj postransplantačnej adaptácie, “ vysvetlila MUDr. Jana Kosnáčová, gastroenterologička I. detskej kliniky DFNsP Bratislava.

  Časť peňazí bude rozdelená medzi zariadenia sociálnych služieb pre mentálne postihnutých Vstúpte v Malackách, Dom svitania Jakubov, dom sociálnych služieb Zelený dom v Skalici, Občianske združenie Inklúzia a Špeciálna základná škola v Skalici.

  Jazda historických vozidiel

  Krištáľová rallye odštartuje spred bratislavského hotela Sheraton 9. septembra 2012 o 11.00 hodine. Približne 30 až 40 old timerov aj so šoférmi a jeden historický autobus, ktoré poskytlo združenie historických vozidiel Classic Car club Bratislava, bude šíriť myšlienku pomoci spolu so špeciálne zloženými posádkami. Budú ich tvoriť osobnosti Krištáľového krídla, vybraní zástupcovia reklamných a mediálnych partnerov, organizátori, spoluorganizátori a tiež deti, ktorým sa pomáha. Trasa povedie slovenskými mestami Bratislava, Zahorská Bystrica, Stupava, Malacky, Studienka, Šaštín- Stráže, Senica, Radošovce, Holíč a Skalica. Tu všade sa zastavia a posádky budú robiť dobrovoľnú zbierku. Každý charitatívny počin bude odmenený klaksónom s logom Pomôže celé Slovensko, ktorý symbolizuje šírenie pomoci. Súčasne bude vstupenkou na benefičný koncert na námestí pred Jezuitským kostolom v Skalici. Program po dohode s primátorom pripravia umelci - kapely, skupiny, tanečníci, speváci, umelecké súbory a známe osobnosti - zo Skalice a jeho okolia.

  Benefičný koncert v skalickom Jezuitskom kostole

  Vyvrcholením podujatia, nad ktorým prevzal záštitu minister kulrúry Marek Maďarič, bude benefičný koncert. Bez nároku na honorár vystúpia Helena Vondráčková, Jana Kirschner, Zuzana Smatanová, Marián Čekovský, Peter Cmorík, Sisa Lelkes Sklovská, No name, Vidiek, Robo Grigorov, Gabriela Gunčíková, skupina Fragile, Lucia Lužinská, Jaro Bekr a SPIN dance group, Milo Suchomel and "Papa" Csino band, Metalinda, Robo Opatovský, Karin Haydu, Štefan Skrúcaný a ďalší. Priamy prenos odvysiela Slovenská televízia od 20.10 h na Jednotke. Diváci sa môžu zapojiť počas vysielania programu do verejnej zbierky zaslaním SMS na číslo 877. Cena jednej SMS je 1 euro. Okrem toho sa uskutoční od 15. júla do 31. decembra 2012 verejná zbierka. Záujemcovia môžu poslať dobrovoľné príspevky aj na účet verejnej zbierky – 2962795958/0200.

  Spolupatričnosť a pomoc v podobe odovzdaných príspevkov a k tomu získať klaksóny možno prejaviť mesiac pred konaním koncertu na mestských a obecných úradoch na trase Krištáľovej rallye v Bratislave – Starom Meste, Záhorskej Bystrici, Stupave, Malackách, Studienke, Šaštíne-Strážach, Senici, Radošovciach, Holíči a Skalici.

  vt
   Posting comments is disabled.

  Značky článkov

  Collapse

  Najnovšie články

  Collapse

  • Mikulášska párty pre 40+
   admin
   Milí priatelia,

   po úspešnej strašidelnej halloweenskej noci sme pre vás pripravili ďalšiu jedinečnú párty, ktorá sa bude niesť v Mikulášskom duchu.
   Adresa: Štefánikova 14, 81105 Bratislava, Slovakia
   Príďte spoznať nových priateľov, zabaviť sa, zatancovať si alebo sa zoznámiť s Mikulášom, čertom či anjelom (a taký kontakt v telefóne predsa nie je nikdy na vymazanie) :)

   Neváhajte prísť aj sami, pretože sami nebudete. Na vstupe vás privítame, usadíme a pomôžeme vám zoznámiť sa s novými ľuďmi.
   Pripravili sme pre vás:
   • wellcome drink
   • 20:00 – 22:00 - klavírne
   ...
   1.12.2016, 21:39
  • Filharmónia: Cyklus Stará hudba - SH4
   admin
   Utorok 28.5.2013
   Malá sála SF
   19:00


   Musica aeterna
   Peter Zajíček, umelecký vedúci / husle
   Jana Kohútová, soprán
   Piotr Olech, alt
   Hommage a` Corelli
   Accademiae degli Arcadi
   Arcangelo Corelli
   Concerto grosso
   Alessandro Scarlatti
   Infirmata, vulnerata, kantáta pre alt,dvoje huslí a basso continuo
   George Muffat
   Passacaile z Armonico Tributo
   George Friedrich Händel
   Amarilli vezzosa, kantáta pre soprán, alt a orchester

   Predaj vstupeniek

   Pokladnica SF
   Slovenská filharmónia, Reduta
   Nám. Eugena Suchoňa 1 Bratislava Slovenská republika ...
   25.5.2013, 16:18
  • Dotácia na pobyty pre Seniorov 2013
   admin
   Štátna účelová dotácia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, na podporu rekondičných aktivít fyzickej osoby, ktorá je poberateľom starobného dôchodku, predčasného dôchodku a nevykonáva činnosť,
   ktorá zakladá nárok na príjem zo závislej činnosti alebo na príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti.

   Realizátor: Konfederácia odborových zväzov SR prostredníctvom hotelových zariadení SOREA spol. s r.o.
   Rekreačné pobyty so štátnou účelovou dotáciou sú poskytované hotelovou spoločnosťou SOREA v najatraktívnejších lokalitách Slovenska a v nasledovných hoteloch :

   Vysoké Tatry
   Horský hotel *** SOREA Hrebienok, Starý Smokovec
   Hotel *** SOREA Titris, Tatranská Lomnica
   Hotel *** SOREA URÁN, Tatranská Lomnica
   Hotel *** / ** SOREA HUTNÍK I. / II., Tatranské Matliare
   Hotel *** SOREA TRIGAN Baník, Štrbské Pleso

   Spiš

   Hotel ** SOREA Ľubovňa, Ľubovnianske Kúpele – Stará Ľubovňa
   Nízke Tatry
   Hotel *** SOREA Máj, Liptovský Ján
   Hotel ** SOREA Ďumbier, Liptovský Ján
   Hotel *** SOREA SNP, Demänovská dolina


   Piešťany
   Hotel *** SOREA Sľňava, Piešťany

   Bratislava

   Hotel *** SOREA Regia


   Využitie ...
   8.5.2013, 16:35
  • Zľavy pre seniorov v Slovenskej Filharmónii
   admin

   Slovenská filharmónia pripravila mimoriadnu AKCIU pre návštevníkov koncertov nad 60 rokov.

   JANUÁR,FEBRUÁR, MAREC 2013
   ŠTVRTOK 31. 1.2013 – 19.00 SYMFONICKÝ KONCERT 3€
   Slovenská filharmónia
   Rastislav Štúr
   , dirigent
   Stanislav Šurin, organ
   Ladislav Holoubek
   Pozdrav menu BACH pre orchester op.76
   Štefan Németh Šamorínsky

   Koncert pre organ a orchester
   Aaron Copland
   Symfónia č.3


   PIATOK 1.2.2013– 19.00 SYMFONICKÝ KONCERT 3€
   Slovenská filharmónia
   Rastislav Štúr
   , dirigent
   Stanislav Šurin, organ
   Ladislav Holoubek
   Pozdrav menu BACH pre orchester op. 76
   Štefan Németh Šamorínsky
   Koncert pre organ a orchester
   Aaron Copland
   Symfónia č. 3


   ŠTVRTOK 21. 2.2013 – 19.00 SYMFONICKÝ KONCERT 3€
   PIATOK 22. 2.2013 – 19.00 SYMFONICKÝ KONCERT 3€
   ...
   29.1.2013, 20:28
  • Zvýhodnené vstupné na vybrané koncerty do konca decembra 2012
   admin
   Slovenská filharmónia pripravila v rámci ROKU AKTÍVNEHO STARNUTIA mimoriadnu AKCIU pre návštevníkov koncertov nad 60 rokov.

   • ŠTVRTOK 6. 12. 2012 – 19.00 SYMFONICKÝ KONCERT 3€
   • ŠTVRTOK 13. 12. 2012 – 19.00 SYMFONICKÝ KONCERT 3€
   so šéfdirigentom E. VILLAUMOM
   ...
   4.12.2012, 17:22
  • Stop dekubitom
   tvt
   Najzávažnejším zdravotníckym problémom u ležiacich pacientov sú dekubity spôsobujúce nezmyselné utrpenie. Podpisujú sa pod ne zanedbanie zdravotníckej starostlivosti a nevedomosť odborníkov a laikov. Nádej na zlepšenie prináša Svetový deň boja proti preležaninám a zle hojacim sa ranám, ktorý si pripomenieme 16. novembra 2012.

   Dekubity často skracujú život pacienta, zbytočne znižujú kvalitu jeho života a ľudskú dôstojnosť. Paradoxom je, že až na 95 percent je možné poškodeniam kože pri správnej starostlivosti o pacienta predísť, keby......
   12.11.2012, 10:38
  Working...
  X