Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Oznamy a pozvánky

Collapse
 • Filter
 • Čas
 • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

 • Sedem filmov Akiru Kurosawu

  Sedem filmov Akiru Kurosawu

  Veľvyslanectvo Japonska v SR si Vás dovoľuje informovať a pozvať na podujatie:

  Sedem filmov Akiru Kurosawu - festival k stému výročiu narodenia japonského režiséra

  Festival je organizovaný Veľvyslanectvom Japonska v SR a The Japan Foundation v spolupráci s kinom Mladosť....
  Načítať viac | Zobraziť článok

 • Výstavy o Gemeri a ťažbe kovov

  Výstavy o Gemeri a ťažbe kovov

  Bratislava, 9. februára 2011 – Slovenské národné múzeum-Múzeum kultúry Maďarov na Slovensku otvorí vo februári tematický výstavný cyklus s názvom Gemer. Prvé dve výstavy Rožňavská Metercia a Kúzlo liatiny, ktoré boli pripravené v spolupráci s Baníckym múzeom v Rožňave – Kultúrnym zariadením Košického samosprávneho kraja, budú sprístupnené od 17. februára 2011 v priestoroch múzea na Žižkovej ulici 18 v Bratislave....
  Načítať viac | Zobraziť článok

 • Vyšla ďalšia publikácia z ojedinelej série Dejiny hudby V. - Hudba 19. storočia

  Knižný titul Dejiny hudby V. – Hudba 19. storočia prináša pohľad na epochu, ktorej diela sú základnou súčasťou štandardného koncertného repertoáru a milovníci hudby ich sčasti dôverne poznajú. Hoci ide o rozsiahly a pestrý autorský kolektív popredných odborníkov na 19. storočie, autorov významných syntetických i monografických prác – čo čitateľovi umožní spoznať aj rôzne autorské rukopisy – dielo je koncipované ako organický celok. Epocha je predstavená v troch dieloch.
  ...
  Načítať viac | Zobraziť článok

 • 61. Berlinale privíta aj filmárov zo Slovenska

  61. Berlinale privíta aj filmárov zo Slovenska

  Už vo štvrtok 10. februára sa začne 61. ročník Medzinárodného filmového festivalu Berlín 2011, jedného z najprestížnejších filmových podujatí v Európe. Aj tento rok v jeho programe bude mať slovenská kinematografia svojich zástupcov, ktorí sa budú prezentovať na najrôznejších fórach, od oficiálnej festivalovej sekcie cez filmový trh až po sprievodné podujatia. Festival potrvá do 20. februára a slovenská kinematografia má šancu získať na ňom aj ocenenie.
  ...
  Načítať viac | Zobraziť článok

 • Najväčšia sladkovodná ryba

  Najväčšia sladkovodná ryba

  V Slovenskom národnom múzeu možno nájsť najväčšiu sladkovodnú rybu. Model vyzy veľkej je súčasťou nedávno otvorenej expozície Zázrak prírody – Biodiverzita Slovenska v SNM-Prírodovednom múzeu na Vajanského nábreží v Bratislave.

  Model vyzy veľkej (latinsky Huso huso) inštalovaný v expozícii Slovenského národného múzea-Prírodovedného múzea je 6,4 metra veľký. Nachádza sa len 50 metrov od miesta svojho pôvodného životného prostredia – rieky Dunaj. Definitívne ukončenie ich pobytu v našich končinách sa datuje od postavenia vodnej priehrady Železné vráta medzi Rumunskom a Srbskom. V strednom toku Dunaja bol posledný, zatúlaný jedinec pozorovaný v 50. rokoch 20. storočia.
  ...
  Načítať viac | Zobraziť článok

 • Hon na čarodejnice

  Hon na čarodejnice

  Stredoveká fantasy s Nicolasom Cageom a Ronom Perlmanon pripomína svojim drsným štýlom a mystikov slávne Meno ruže v akčnejšom štýle. Kombinuje autenticitu historického veľkofilmu s tempom súčasných nadprirodzených akčných thrillerov a prenáša divákov do temného a nebezpečného sveta, v ktorom môže byť viera poslednou obranou proti zlu.
  Dvaja priatelia sa v štrnástom storočí vracajú z križiackych výprav do rodného mesta, ktoré je zdecimované morovou epidémiou. Dievča, ktoré je obvinené z jej vyvolania, majú rytieri dopraviť do odľahlého opátstva pre rituály vymetania diabla a následný proces. Cirkevní hodnostári sú presvedčení, že za katastrofu je zodpovedné práve toto dievča a preto je obvinená z čarodejníctva. Desivé udalosti a nevysvetliteľné tajomné sily, ktorým budú musieť dvaja hrdinovia čeliť, ich postaví až na hranicu smrti a ohrozí aj rytiersky sľub, zaistiť dievčaťu spravodlivý súd.
  ...
  Načítať viac | Zobraziť článok

 • Program múzeí - február 2011

  Program múzeí - február 2011

  V prílohe zverejňujeme program všetkých múzeí Slovenského národného múzea na Slovensku na mesiac FEBRUÁR 2011....
  Načítať viac | Zobraziť článok

 • Svetový deň Alzheimerovej choroby

  Svetový deň Alzheimerovej choroby

  Alzheimerovu chorobu označujú viacerí odborníci za tichú epidémiu ľudstva. Toto ochorenie oberá človeka o to najcennejšie – schopnosť myslieť, orientovať sa a postarať sa sám o seba. Podľa svetových štatistík približne 1 % obyvateľov vyspelých krajín trpí týmto ochorením a jej výskyt má rastúcu tendenciu. V Európskej únii sa počet chorých pohybuje na úrovni 7,3 milióna . Na Slovensku trpí Alzheimerovou chorobou približne 50-60 tisíc ľudí, o ktorých sa stará okolo 100-150 tisíc rodinných príslušníkov, príbuzných a blízkych. Alzheimerova choroba je vo vyspelých štátoch považovaná za vážny sociálny, zdravotnícky a spoločenský problém, ktorý sa dotýka nielen samotných chorých ale aj ich blízkych príbuzných, ktorí nesú na svojich pleciach psychickú a ekonomickú záťaž. Aj z tohto dôvodu si celý svet 21. septembra pripomína Svetový deň Alzheimerovej choroby.
  ...
  Načítať viac | Zobraziť článok

 • Kurzy pre seniorov

  Kurzy pre seniorov

  Kurzy pre seniorov a začiatočníkov v práci na počítači a internete organizuje Klub Senior pri občianskom združení „regióny.sk“ aj v tomto roku každý týždeň. V 5-dňovom kurze (od pondelka do piatka) v čase 10 -12:00 hod alebo 13 – 15:00 hod sa absolventi naučia samostatne obsluhovať počítač a vyhľadávať informácie na internete, vrátane posielania e-mailovej pošty s prílohami ako sú dokumenty, obrázky, prezentácie.

  Vďaka podpore Centra divadla, vzdelávania a literatúry (Školská 14), Ružinovského domova seniorov (RDS Sklenárova 14) a Knižnici Bratislava – Nové mesto (Pionierska12) sú vytvorené počítačové učebne celkom s 20 počítačmi, takže záujemcovia si môžu vybrať miesto čo najbližšie k svojmu bydlisku. Vlani mohla akciová cena kurzov zostať pre seniorov na úrovni 10 až 15 € aj vďaka dotácii samosprávy Starého mesta a v kurzoch sa vyškolilo vyše 200 seniorov z takmer všetkých 17 mestských častí Bratislavy i z vidieka.
  ...
  Načítať viac | Zobraziť článok

 • Diabetici majú očkovanie proti hepatitíde typu B zdarma

  Diabetici majú očkovanie proti hepatitíde typu B zdarma

  Diabetici majú zo zákona nárok dať sa proti Hepatitíde B zaočkovať bezplatne. Žiaľ, veľká časť diabetikov o tom nevie. Na Slovensku trpí cukrovkou cca 350 tisíc ľudí a okrem samotného ochorenia ich ohrozujú najmä závažné pridružené komplikácie a znížená obranyschopnosť organizmu. Napríklad infekcia vírusom hepatitídy B postihuje diabetikov častejšie, ako zdravých ľudí. Pri príležitosti Svetového dňa diabetu (14. november) túto skutočnosť zdôraznila aj epidemiologička MUDr. Jarmila Pertináčová, diabetologička MUDr. Zuzana Némethyová a všeobecný lekár MUDr. Tibor Hlavatý.

  Príčinou vyššieho rizika infekcie hepatitídou typu B, je častý kontakt s krvou pri pravidelných kontrolách cukru či pichaní inzulínu, ako aj otvorené, zle sa hojace rany, ktoré sú ľahko vstupnou bránou pre infekciu. Diabetes totiž poškodzuje malé i veľké cievy, ako aj nervy a čím dlhšie ostáva hladina cukru v tele zvýšená, tým je nebezpečenstvo vyššie. Zníženie imunity a jej schopnosti bojovať proti infekciám je ďalšou z častých komplikácií cukrovky. Podľa platného zákona sú preto diabetici zaradení do rizikovej skupiny obyvateľstva, ktorá má nárok na bezplatné očkovanie proti hepatitíde B. ...
  Načítať viac | Zobraziť článok
Táto kategória neobsahuje žiadne články.
 • Filter
 • Čas
 • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky
Ak chcete zobraziť odoberané príspevky, prihláste sa do svojho účtu.

article_tags

Collapse

Latest Articles

Collapse

 • Mikulášska párty pre 40+
  admin
  Milí priatelia,

  po úspešnej strašidelnej halloweenskej noci sme pre vás pripravili ďalšiu jedinečnú párty, ktorá sa bude niesť v Mikulášskom duchu.
  Adresa: Štefánikova 14, 81105 Bratislava, Slovakia
  Príďte spoznať nových priateľov, zabaviť sa, zatancovať si alebo sa zoznámiť s Mikulášom, čertom či anjelom (a taký kontakt v telefóne predsa nie je nikdy na vymazanie) :)

  Neváhajte prísť aj sami, pretože sami nebudete. Na vstupe vás privítame, usadíme a pomôžeme vám zoznámiť sa s novými ľuďmi.
  Pripravili sme pre vás:
  • wellcome drink
  • 20:00 – 22:00 - klavírne
  ...
  1.12.2016, 21:39
 • Filharmónia: Cyklus Stará hudba - SH4
  admin
  Utorok 28.5.2013
  Malá sála SF
  19:00


  Musica aeterna
  Peter Zajíček, umelecký vedúci / husle
  Jana Kohútová, soprán
  Piotr Olech, alt
  Hommage a` Corelli
  Accademiae degli Arcadi
  Arcangelo Corelli
  Concerto grosso
  Alessandro Scarlatti
  Infirmata, vulnerata, kantáta pre alt,dvoje huslí a basso continuo
  George Muffat
  Passacaile z Armonico Tributo
  George Friedrich Händel
  Amarilli vezzosa, kantáta pre soprán, alt a orchester

  Predaj vstupeniek

  Pokladnica SF
  Slovenská filharmónia, Reduta
  Nám. Eugena Suchoňa 1 Bratislava Slovenská republika ...
  25.5.2013, 16:18
 • Dotácia na pobyty pre Seniorov 2013
  admin
  Štátna účelová dotácia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, na podporu rekondičných aktivít fyzickej osoby, ktorá je poberateľom starobného dôchodku, predčasného dôchodku a nevykonáva činnosť,
  ktorá zakladá nárok na príjem zo závislej činnosti alebo na príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti.

  Realizátor: Konfederácia odborových zväzov SR prostredníctvom hotelových zariadení SOREA spol. s r.o.
  Rekreačné pobyty so štátnou účelovou dotáciou sú poskytované hotelovou spoločnosťou SOREA v najatraktívnejších lokalitách Slovenska a v nasledovných hoteloch :

  Vysoké Tatry
  Horský hotel *** SOREA Hrebienok, Starý Smokovec
  Hotel *** SOREA Titris, Tatranská Lomnica
  Hotel *** SOREA URÁN, Tatranská Lomnica
  Hotel *** / ** SOREA HUTNÍK I. / II., Tatranské Matliare
  Hotel *** SOREA TRIGAN Baník, Štrbské Pleso

  Spiš

  Hotel ** SOREA Ľubovňa, Ľubovnianske Kúpele – Stará Ľubovňa
  Nízke Tatry
  Hotel *** SOREA Máj, Liptovský Ján
  Hotel ** SOREA Ďumbier, Liptovský Ján
  Hotel *** SOREA SNP, Demänovská dolina


  Piešťany
  Hotel *** SOREA Sľňava, Piešťany

  Bratislava

  Hotel *** SOREA Regia


  Využitie ...
  8.5.2013, 16:35
 • Zľavy pre seniorov v Slovenskej Filharmónii
  admin

  Slovenská filharmónia pripravila mimoriadnu AKCIU pre návštevníkov koncertov nad 60 rokov.

  JANUÁR,FEBRUÁR, MAREC 2013
  ŠTVRTOK 31. 1.2013 – 19.00 SYMFONICKÝ KONCERT 3€
  Slovenská filharmónia
  Rastislav Štúr
  , dirigent
  Stanislav Šurin, organ
  Ladislav Holoubek
  Pozdrav menu BACH pre orchester op.76
  Štefan Németh Šamorínsky

  Koncert pre organ a orchester
  Aaron Copland
  Symfónia č.3


  PIATOK 1.2.2013– 19.00 SYMFONICKÝ KONCERT 3€
  Slovenská filharmónia
  Rastislav Štúr
  , dirigent
  Stanislav Šurin, organ
  Ladislav Holoubek
  Pozdrav menu BACH pre orchester op. 76
  Štefan Németh Šamorínsky
  Koncert pre organ a orchester
  Aaron Copland
  Symfónia č. 3


  ŠTVRTOK 21. 2.2013 – 19.00 SYMFONICKÝ KONCERT 3€
  PIATOK 22. 2.2013 – 19.00 SYMFONICKÝ KONCERT 3€
  ...
  29.1.2013, 20:28
 • Zvýhodnené vstupné na vybrané koncerty do konca decembra 2012
  admin
  Slovenská filharmónia pripravila v rámci ROKU AKTÍVNEHO STARNUTIA mimoriadnu AKCIU pre návštevníkov koncertov nad 60 rokov.

  • ŠTVRTOK 6. 12. 2012 – 19.00 SYMFONICKÝ KONCERT 3€
  • ŠTVRTOK 13. 12. 2012 – 19.00 SYMFONICKÝ KONCERT 3€
  so šéfdirigentom E. VILLAUMOM
  ...
  4.12.2012, 17:22
 • Stop dekubitom
  tvt
  Najzávažnejším zdravotníckym problémom u ležiacich pacientov sú dekubity spôsobujúce nezmyselné utrpenie. Podpisujú sa pod ne zanedbanie zdravotníckej starostlivosti a nevedomosť odborníkov a laikov. Nádej na zlepšenie prináša Svetový deň boja proti preležaninám a zle hojacim sa ranám, ktorý si pripomenieme 16. novembra 2012.

  Dekubity často skracujú život pacienta, zbytočne znižujú kvalitu jeho života a ľudskú dôstojnosť. Paradoxom je, že až na 95 percent je možné poškodeniam kože pri správnej starostlivosti o pacienta predísť, keby......
  12.11.2012, 10:38
Pracujem...
X