Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Ako prekonať svoj strach

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Ako prekonať svoj strach

Podľa Dr. Josepha Murphyho strach je označovaný za najväčšieho nepriateľa ľudstva. Býva častou príčinou neúspechov, chorôb a napätých medziľudských vzťahov, Milióny ľudí sa obávajú minulosti a budúcnosti,
    staroby, duševnej choroby a smrti. No strach je len obsahom a následkom našich myšlienok : bojíme sa teda svojich vlastných myšlienok.

15 rád Dr. J. Murphyho ako prekonať strach.

1. Robte to ,čoho sa bojíte a všetok strach zmizne. povedzte si s pevným presvedčením, " Prekonávam svoj strach " a podarí sa vám to.

2. Strach je negatívny obsah myšlienok. Nahraďte ho konštruktívnou predstavou. Strach už zabil milióny ľudí. Nádej a sebadôvera sú však silnejšie ako strach. Nič nie je silnejšie ako viera v Boha a dobro.

3. Strach je najväčším nepriateľom ľudstva. Je skutočnou príčinou napätých medziľudských vzťahov, chorôb a neúspechov. Láska premôže všetok strach. Naučte sa milovať čestnosť, spravodlivosť, ochotu, šťastie, radosť a úspech. Žite v radostnom očakávaní toho najlepšieho a to najlepšie dostanete.

4. Postavte sa proti sugestívnej sile všetkých predstáv strachu pozitívnym konštatovaním ako napr. " Som úplne pokojný, vyrovnaný a istý ". Táto metóda vám prinesie bohatý zisk.

5. Strach je skutočnou príčinou straty pamäti pri písomnej, či ústnej skúške. Tento stav môžete prekonať tým, že si budte s presvedčením opakovať : Mám dokonalú pamäť, ktorá uchováva všetko dôležité a je mi
    k dispozícii, keď to budem potrebovať ".Predstavte si priateľa, ktorý vám blahoželá k vynikajúcemu výsledku na skúške. Nenechajte sa ničím odradiť od tohoto pozitívneho obrazu vášho želania a budete mať úspech.
    zmena je život

Ako prekonať svoj strach.

Pokračovanie.

6. Ak sa bojíte vody, choďte plávať. V duchu sa preneste na kúpalisko, alebo na pláž .Pociťujte, ako chladná voda omýva vaše končatiny a unáša vaše telo. Pociťujte rytmické pohyby rúk a nôh. kto sa do tejto činnosti v duchu vcíti, čoskoro pocíti nutkanie na jej realizáciu. Bez obáv vôjdete do vody a budete plávať. To je zákon ducha.

7. Kto sa bojí uzavretých priestorov, napr. výťahov, urobí najlepšie, ak si v duchu predstaví, že je vo výťahu, vezie sa v ňom a oživí si pritom dobrodenie tohto zariadenia a jeho funkciu. S prekvapením zistíte , ako rýchlo táto metóda zaženie všetok strach.

8. Človeku sú vrodené len dva druhy strachu : strach z pádu a strach z hrozivých zvukov. Všetok ostatný strach je výsledkom nepriaznivých vplyvov okolia. Takéto obavy si nevšímajte.

9. Normálny strach je niečo dobré. Abnormálny strach však predstavuje
    vážne ohrozenie. Ten, kto sa ustavične poddáva predstavám strachu, nakoniec sa stane obeťou abnormálneho strachu, fixných ideí a komplexov. Žiť v trvalom strachu pred imaginárnym nebezpečenstvom
    vedie k panike a ochromuje.

10.Každý abnormálny strach môžete prekonať tým, že si pripomeniete, že vaše podvedomie obráti všetky okolnosti vo váš prospech a splní všetky túžby vášho srdca. Ak sa vás zmocní akákoľvek predstava strachu, hneď sa sústreďte na obraz, ktorý je opakom toho, čoho sa bojíte. Zvyčajne je to láska, ktorá premôže každý strach.
    zmena je život

Komentár

Pokračovanie.

11. Ten, kto sa obáva neúspechu, musí svoje myšlienky sústrediť na úspech. Ten, kto sa obáva choroby musí svoje myšlienky zamerať na zdravie, Ten, kto žije v strachu pred nehodou, nech svoje myšlienky zameria na Božie dobro a jeho ochraňujúcu ruku. Ten, kto sa bojí smrti, nech myslí na večný život. Boh je život - a vy žijete v Bohu.

12. Veľký zákon substitúcie je účinný liečivý prostriedok proti strachu. Oproti každej obave stojí určitá nádej. Keď ste chorí, dúfajte v uzdravenie, ak žijete v putách strachu, želajte si oslobodenie. Očakávajte vždy to najlepšie. Sústreďte sa v duchu výlučne na dobro a vaše podvedomie bude
      primerane reagovať. Nikdy vás nenechá v štichu.

13. Strach nie je napokon nič iné ako obsah myšlienok. Myšlienky majú tvorivú silu. To je dôvod, prečo Jób povedal " Čoho som sa obával, to ma postihlo ". Myslite na dobro a dočkáte sa dobra.

14. Pozrite sa svojmu strachu do tváre. Preskúmajte svoj strach vo svetle rozumu. Naučte sa smiať zo svojich obáv, to je najlepší liek.

15. Nič vám nemôže ublížiť - s výnimkou vašich vlastných myšlienok. Sugescie, tvrdenia, alebo hrozby druhých ľudí nemajú nad vami nijakú moc. Táto moc sídli vo vás samých - toho ,kto svoje myšlienky zameria na
      dobro, ochráni Božia ruka. Existuje len jediná tvorivá sila, ktorá sa vyvíja v harmónii a cez harmóniu aj pôsobí. Spor a nesúlad sú jej cudzie, jej jediným zdrojom je láska. Preto aj nekonečná Božia moc ochráni každého,
      kto sa v duchu sústreďuje na dobro.
      zmena je život

Komentár

Pôvodne odoslal babickaanna Zobraziť príspevok
        Pokračovanie.

11. Ten, kto sa obáva neúspechu, musí svoje myšlienky sústrediť na úspech. Ten, kto sa obáva choroby musí svoje myšlienky zamerať na zdravie, Ten, kto žije v strachu pred nehodou, nech svoje myšlienky zameria na Božie dobro a jeho ochraňujúcu ruku. Ten, kto sa bojí smrti, nech myslí na večný život. Boh je život - a vy žijete v Bohu.

12. Veľký zákon substitúcie je účinný liečivý prostriedok proti strachu. Oproti každej obave stojí určitá nádej. Keď ste chorí, dúfajte v uzdravenie, ak žijete v putách strachu, želajte si oslobodenie. Očakávajte vždy to najlepšie. Sústreďte sa v duchu výlučne na dobro a vaše podvedomie bude
        primerane reagovať. Nikdy vás nenechá v štichu.

13. Strach nie je napokon nič iné ako obsah myšlienok. Myšlienky majú tvorivú silu. To je dôvod, prečo Jób povedal " Čoho som sa obával, to ma postihlo ". Myslite na dobro a dočkáte sa dobra.

14. Pozrite sa svojmu strachu do tváre. Preskúmajte svoj strach vo svetle rozumu. Naučte sa smiať zo svojich obáv, to je najlepší liek.

15. Nič vám nemôže ublížiť - s výnimkou vašich vlastných myšlienok. Sugescie, tvrdenia, alebo hrozby druhých ľudí nemajú nad vami nijakú moc. Táto moc sídli vo vás samých - toho ,kto svoje myšlienky zameria na
        dobro, ochráni Božia ruka. Existuje len jediná tvorivá sila, ktorá sa vyvíja v harmónii a cez harmóniu aj pôsobí. Spor a nesúlad sú jej cudzie, jej jediným zdrojom je láska. Preto aj nekonečná Božia moc ochráni každého,
        kto sa v duchu sústreďuje na dobro.
        Hmmm,myslim,ze uplne jednoduche,prozaicke je pestovat si usilovne OPTIMIZMUS,s ktorym sa da prezit skoro vsetko!!!

Komentár

Chcem poďakovať babianne za zaujímavú novozaloženú tému

Ako prekonať svoj strach
          k čítaniu pre všetkých ktorý sa zaujímajú
          o zákon myslenia a viery - lebo
          budeme tým, čo si myslíme a v čo veríme

pokračuj prosím s článkami z tejto druhej najúspešnejšej knihy autora
          rada si budem čítať a už nebudem rušiť

Komentár

Podľa Dr. Josepha Murphyho strach je označovaný za najväčšieho nepriateľa ľudstva. Býva častou príčinou neúspechov, chorôb a napätých medziľudských vzťahov, Milióny ľudí sa obávajú minulosti a budúcnosti,
            staroby, duševnej choroby a smrti. No strach je len obsahom a následkom našich myšlienok : bojíme sa teda svojich vlastných myšlienok.

15 rád Dr. J. Murphyho ako prekonať strach.
            Staroby sa nebojím, som len nasr..dená, že ani mňa neobišla.
            Nebojím sa ani duševnej choroby, lebo si uvedomujem, že to neovplyvním a to, čo má prísť, príde.
            Tým nemyslím, že každý má svoj osud dopredu určený. Osud je podľa mňa len súhrn náhodných okolností.
            Ani smrti sa nebojím, viem, že musí prísť a som s tým zmierená.
            Bojím sa skôr umierania.
            Toho pocitu neodvratnosti a bezmocnosti v posledných chvíľach života.
            Preto závidím každému, koho náhle skosí infarkt, alebo ho prejde traktor.
            Práve z tohto dôvodu ani moju srdcovú vadu neberiem príliš tragicky.
            A keďže celý život mám pocit že "niekto tam hore ma má rád", (tým nemyslím Boha, ale keby ste sa ma opýtali, čo tým myslím, tak by som vám odpovedať nevedela ) - verím že zdĺhavého umierania budem ušetrená.
            Najlepší liek proti strachu je naozaj myslieť pozitívne.
            A pestovať si optimizmus, ako napísal(a?) Úsmev.
            Ja môžem ďakovať sudičkám, že mi ho nadelili hojne.
            Last edited by dada; 8.2.2010, 10:46.

Komentár

Pokladnica vo vašom vnútri.

Len čo upriamite duševný pohľad do svojho vnútra , objavíte tam nevyčerpateľnú pokladnicu a prenikne vás pocit nesmierneho bohatstva.
              Vo vašej duši sa skrýva zlatonosná žila a keď ju objavíte, ponúkne sa vám všetko, čo očakávate od šťastím naplneného života v nadbytku.
              Mnohí ľudia sa podobajú námesačníkom, pretože im zostáva utajená existencia tohto vnútorného pokladu nekonečnej múdrosti a nesmiernej lásky. A predsa by mohol každý človek načerpať z tohto prameňa všetko, po čom jeho srdce túži.
              Zmagnetizovaný kúsok ocele zdvihne približne dvanásťkrát ťažšie bremeno, ak však nie je zmagnetizovaný, nepohne ani pierkom.
              Toto prirovnanie platí aj na ľudí. Človek prekypujúci magnetickou silou
              je plný istoty a sebadôvery. Vie, že sa narodil, aby víťazil a dosahoval úspech za úspechom.
              Odmagnetizovaný človek sa trápi strachom a neistotou. Pri každej vhodnej príležitosti hovorí:" To mi nevyjde. Prinajmenej prídem o celý majetok. Akurát čo sa stanem terčom posmechu. " Ľudia, ktorí takto uvažujú, to v živote nikam nedotiahnu, lebo nemajú odvahu vykročiť vpred a preto zostávajú bezradne stáť na jednom mieste.
              Tajomstvo úspechu nespočíva v ničom inom ,ako v zázračnej sile
              PODVEDOMIA.
              Z knihy Dr. J. Murphy.
              Last edited by babickaanna; 8.2.2010, 15:18. Dôvod: doplnené meno autora.
              zmena je život

Komentár

Pokladnica vo vašom vnútri.
                Človek prekypujúci magnetickou silou
                je plný istoty a sebadôvery. Vie, že sa narodil, aby víťazil a dosahoval úspech za úspechom.
                Odmagnetizovaný človek sa trápi strachom a neistotou. Pri každej vhodnej príležitosti hovorí:" To mi nevyjde. Prinajmenej prídem o celý majetok. Akurát čo sa stanem terčom posmechu. " Ľudia, ktorí takto uvažujú, to v živote nikam nedotiahnu, lebo nemajú odvahu vykročiť vpred a preto zostávajú bezradne stáť na jednom mieste.
                Tajomstvo úspechu nespočíva v ničom inom ,ako v zázračnej sile
                PODVEDOMIA.
                Z knihy Dr. J. Murphy.
                Načo také dlhé traktáty?
                Človek prekypujúci magnetickou silou = optimista
                Odnagnetizovaný človek = pesimista
                Zázračná sila podvedomia = optimizmus, viera vo vlastné sily, v úspech
                Nemusím byť Dr. ani J.Murphy.
                Neobjavil žiadnu Ameriku.
                Od Murphyho (nie Dr.!) sú zaujímavejšie trefné Murphyho zákony.

Komentár

Pôvodne odoslal dada Zobraziť príspevok
                  Načo také dlhé traktáty?
                  Trochu ma prekvapuješ... podľa mňa tie dlhé traktáty majú význam...
                  Vytvor si novú tému podľa seba: citujem ťa

Komentár

Dôchodok - nové dobrodružstvo.

Nikdy nepripusťte, aby váš duch, odišiel do dôchodku.
                    Zostaňte vždy prístupný novým myšlienkam. Vytvorte si nové úlohy, uskutočňujte dlhoročné sny. Sotva existuje niečo deprimujúcejšie ako slová :
                    " Čo mám ako dôchodca robiť ?" Takýto výrok v podstate znamená, že ste v duchu vyhlásili bankrot :" Som duševne aj fyzický mŕtvy. Môj duch nie je schopný žiadnej novej myšlienky." Toto všetko sú úplne nesprávne predstavy.Človek aj v staršom veku môže dokázať veľa ,môže študovať, učiť sa nové veci, pretože každým dňom rastie jeho schopnosť porozumenia a jeho múdrosť a ďalším štúdiom sa vám čoraz viac odhaľuje zmysel života.

Z knihy Dr. J. Murphy
                    zmena je život

Komentár

Plody nášho vysokého veku.

" Jeho telo prekypovať bude mladistvou silou a vráti sa do čias svojej mladosti." / Jób 33, 25 ./ Vysoký vek v podstate neznamená nič iné, ako byť povolaný vidieť Božie pravdy z vyššieho stupienka. Myslite vždy na to, že sa nachádzate na nikde sa nekončiacej ceste , neúnavne postupujte dopredu a otvorí sa vám nekonečný oceán života.
                      Počúvajte hlas žalmu: " Ponesú ovocie i v šedinách a stále budú svieži." /Žalm 92, 15 ./
                      " Ale ovocie ducha je láska, radosť, pokoj, zhovievavosť, láskavosť, miernosť,dobrota, vernosť, zdržanlivosť. Proti tomu zákona niet." / Galaťanom 5, 22, 23./
                      Ste synom nesmierneho života a dieťaťom večnosti.

Z knihy Dr. J Murphy.
                      zmena je život

Komentár

Moja rec

Pôvodne odoslal dada Zobraziť príspevok
                        Načo také dlhé traktáty?
                        Moja rec !Clovek musi predovsetkym "zapracovat" SAM na sebe,SPOZNAT sa,rozhodnut sa kam chce ist,co chce dosiahnut,ktorym smerom a k akym hodnotam sa chce obratit,naucit sa spravne spocitat svoje pre a proti.... je to syzifofska praca,ale to musi kazdy urobit SAM aj bez Murphyho zakonov

Pôvodne odoslal ana Zobraziť príspevok
                        Trochu ma prekvapuješ... podľa mňa tie dlhé traktáty majú význam...
                        Vytvor si novú tému podľa seba: citujem ťa

Komentár

Ako prekonať svoj strach

Ahoj, usmev, už si tu bolaj predtým? Ak nie, vitaj.
                          Nebuď taký hrr, niekomu je všetko jasné raz - dva, iný to potrebuje rozobrať a vysvetliť. A ja osobne rada čítam pekné myšlienky múdrych ľudí.

Denken sie positiv - nabádali nás brožúrky našich rakúskych kolegov v začiatkoch našej verejnej práce na zmenách v myslení spoločnosti i samotných rodičov postihnutých detí. Dovtedy sa zd"razňovalo, čo nevedia a nedokážu a to zatváralo dvere snahe o pokrok vo vývoji ich handicapu.Tomáš ako s tým poloplným alebo poloprázdnym pohárom.Môžeš povedať: Moje decko nikdy nebude vedieť veľkúnásobilku a nikdy sa ničím nevyučí.Ale môžešaj povedať: Moje decko je šikovné v manuálnychčinnostiach, rado športuje, je miléa ctižiadostivé - a už je tu rozdiel, na ktorom môžeš stavať. Nestačilo povedať: Myslite pozitívne! Bolo treba aj ukázať, ako to pojať a uskutočňovať.
                          Preto nechaj tých,čo chcú viac slov na pochopenie a teš sa, že tebe je tojasnéaj bezrečí.
                          Koniec traktátu.
                          to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
                            Ahoj, usmev, už si tu bol aj predtým? Ak nie, vitaj.
                            To máš ako s tým poloplným alebo poloprázdnym pohárom...
                            Môžeš povedať: Moje decko nikdy nebude vedieť veľkú násobilku a nikdy sa ničím nevyučí.
                            Ale môžeš aj povedať: Moje decko je šikovné v manuálnych činnostiach, rado športuje, je milé
                            a ctižiadostivé - a už je tu rozdiel, na ktorom môžeš stavať.
                            Nestačilo povedať: Myslite pozitívne! Bolo treba aj ukázať, ako to pojať a uskutočňovať.
                            Preto nechaj tých, čo chcú viac slov na pochopenie a teš sa, že tebe je to jasné aj bez rečí.
                            Koniec traktátu.
                            Zamýšľam sa, že"Murphyho zákon" je príslovie,
                            používa sa často ako čisto sarkastická úvaha,
                            ktorá sa zvyčajne vyjadruje nasledovne:
                            "Všetko, čo sa môže pokaziť, sa pokazí".

Babiele akurát som čítala príspevok od usmev a priznávam,
                            že som zostala na mŕtvom bode, nie a nie porozumieť...
                            našťastie prišiel tvoj príspevok, ako inak polopate - je to jasné...

Ale nie mi je jasné, prečo a komu to môže vadiť
                            že sa tu zaoberáme s úryvkami z knihy od Dr. J. Murphyho
                            jeho diela sú známe po celom svete...

každá s nás siaha po mašine že čo nového vo svete nášho klubu
                            je nás TU pár skalných, veľa očakávania a
                            samozrejme každá z nás je iná, ale stačí trocha pochopenia...

tak prosím nespokojenci,
                            prekvapte nás so svojou zmysluplnou témou...

Komentár

Pôvodne odoslal ana Zobraziť príspevok
                              Ale nie mi je jasné, prečo a komu to môže vadiť
                              že sa tu zaoberáme s úryvkami z knihy od Dr. J. Murphyho
                              jeho diela sú známe po celom svete...
                              tak prosím nespokojenci,
                              prekvapte nás so svojou zmysluplnou témou...
                              Ako si prišla na to, že mi to vadí? Ja som len vyjadrila svoj názor.
                              A obávam sa, že nemám zmysel pre zmysluplné témy.
                              Robia sa mi z nich vyrážky.

Všetko analyzovať a rozpitvávať, myslieť si, že všetko musí mať zmysel a hľadanie zmyslu vo všetkom je nezmysel!

Je to zaručený spôsob, ako dostať depku.

Komentár

Pracujem...
                              X