Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Úvahy

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Úvahy

Úvahy

Ak rozum slúži duchu, skúmanie a uvažovanie o javoch, udalostiach a zákonitostiach života nás privádza k poznaniu pravdy. Hodnotné úvahy sú vždy predovšetkým reflexiou srdca...
    zmena je život

Paradox nášho času

Paradox nášho času je, že máme väčšie budovy, ale menšie charaktery; širšie diaľnice, ale užší rozhľad. Máme väčšie domy, ale menšie rodiny; viac vymožeností, ale menej času; viac expertov, ale ešte viac problémov; viac lekárov, ale menej zdravých; viac vedomostí ale menej múdrosti.
    Znásobili sme bohatstvo, ale znížili hodnoty; rozprávame príliš veľa a milujeme málo. Naučili sme sa zariadiť si žitie, ale nie život. Píšeme viac, ale čítame menej; pridali sme roky životu, ale nie život rokom. Sme schopní letieť na Mesiac, ale máme problém prejsť cez cestu navštíviť suseda. Rozbili sme atóm, ale nie predsudky.
    Žijeme v dňoch zvýšenej telesnej váhy, ale zníženej morálky. Máme tabletky na všetko, na náladu, na pokoj i na smrť. Žijeme v čase, keď ti technológia umožňuje čítať tieto fakty a rozhodnúť sa, či ich vezmeš do úvahy, alebo ich budeš ignorovať.

So súhlasom autora www.poznanie.sk
    zmena je život

Komentár

Chcem/nechcem

Nikto ma nepresvedčí, že existuje pre naše činy aj iný dôvod ako ten, že niečo chceme alebo nechceme. Ak by sme sa však na svoj život pozerali podľa tejto skutočnosti, zistili by sme, čo všetko môžeme a na čo všetko sa iba vyhovárame. Preto sa radšej skrývame za rôzne slovíčka: smiem, nemôžem, musím... a tak sme neúprimní nielen k sebe, ale aj k iným. V skutočnosti sa však rozhodujeme iba podľa toho, či niečo chceme alebo nechceme. Keď sa začnete dívať takýmto spôsobom na život okolo seba, budete vidieť skutočné povahy ľudí. Všimnete si neochotu, klamstvo, sľuby... A tak si pri spomienke na priateľa radšej hovoríme: „on vtedy nemohol...“ Nemohol? Zobuďte sa - on NECHEL! Človek predsa môže všetko, načo len pomyslí – stačí iba chcieť či nechcieť.

zmena je život

Komentár

Nádherne vyjadrené pravdy. Tým že sú tie články krátke tým sú ľahšie zapamätateľné, páčia sa mi, obidva.
        Teda tak.

Komentár

Pôvodne odoslal babickaanna Zobraziť príspevok
          Úvahy Ak rozum slúži duchu, skúmanie a uvažovanie o javoch, udalostiach a zákonitostiach života nás privádza k poznaniu pravdy. Hodnotné úvahy sú vždy predovšetkým reflexiou srdca...
          Chcem/nechcem Nikto ma nepresvedčí, že existuje pre naše činy aj iný dôvod ako ten, že niečo chceme alebo nechceme. Ak by sme sa však na svoj život pozerali podľa tejto skutočnosti, zistili by sme, čo všetko môžeme a na čo všetko sa iba vyhovárame. Preto sa radšej skrývame za rôzne slovíčka: smiem, nemôžem, musím... a tak sme neúprimní nielen k sebe, ale aj k iným. V skutočnosti sa však rozhodujeme iba podľa toho, či niečo chceme alebo nechceme. Keď sa začnete dívať takýmto spôsobom na život okolo seba, budete vidieť skutočné povahy ľudí. Všimnete si neochotu, klamstvo, sľuby... A tak si pri spomienke na priateľa radšej hovoríme: „on vtedy nemohol...“ Nemohol? Zobuďte sa - on NECHEL! Človek predsa môže všetko, načo len pomyslí – stačí iba chcieť či nechcieť.
          Babičkaanna, ďakujem vám za hodnotné články, ktoré upokojili dnešnú moju ubolenú dušu Click image for larger version

Name:	images.jpg
Views:	1
Size:	4,4 KB
ID:	61666

Komentár

To je typická babickaanna!
            Keď nedá svoje múdre slová, tak vyberá články s múdrymi a pravdivými slovami.
            Ďakujem, sú to obyčajné veci, ktoré všetci ovládame, ale často na ne zabúdame.
            Pekný deň - finaja

Komentár

Chcem/nechcem

Nikto ma nepresvedčí, že existuje pre naše činy aj iný dôvod ako ten, že niečo chceme alebo nechceme. Ak by sme sa však na svoj život pozerali podľa tejto skutočnosti, zistili by sme, čo všetko môžeme a na čo všetko sa iba vyhovárame. Preto sa radšej skrývame za rôzne slovíčka: smiem, nemôžem, musím... a tak sme neúprimní nielen k sebe, ale aj k iným. V skutočnosti sa však rozhodujeme iba podľa toho, či niečo chceme alebo nechceme. Keď sa začnete dívať takýmto spôsobom na život okolo seba, budete vidieť skutočné povahy ľudí. Všimnete si neochotu, klamstvo, sľuby... A tak si pri spomienke na priateľa radšej hovoríme: „on vtedy nemohol...“ Nemohol? Zobuďte sa - on NECHEL! Človek predsa môže všetko, načo len pomyslí – stačí iba chcieť či nechcieť.

Takže človek môže vyzdravieť z rakoviny v poslednom štádiu, stačí iba chcieť, že?
              Mne sa to zdá pritiahnuté za vlasy, hoci je aj pravda, že sa často vyhovárame na "nemôžem" keď sa nám v skutočnosti nechce. Ale napr. taký spisovateľ - môže chcieť odušu spasenú napísať nový román, ale inšpirácia nikde. Môže chcieť, kľko len chcete. Preto sa aj niektorí radšej zabijú - viď Hemingway.
              to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

Pôvodne odoslal editor Zobraziť príspevok
                Babičkaanna, ďakujem vám za hodnotné články, ktoré upokojili dnešnú moju ubolenú dušu [ATTACH=CONFIG]4103[/ATTACH]
                Milá Edítorka ďakujem, aj vy ste ma potešili veselým obrázkom.
                zmena je život

Komentár

Babičkaanna, ďakujem vám za hodnotné články, ktoré upokojili dnešnú moju ubolenú dušu [ATTACH=CONFIG]4103[/ATTACH]
                  Ak sme príčinou tvojho trápenia my, tak mne osobne je to veľmi ľúto. Znamená to, že si navzájom nerozumieme a nevieme - či nechceme? - to zmeniť. Spočiatku ale nijaké nedorozumenia neboli, neviem si vysvetliť, čo je vo veci

Komentár

Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
                    Ak sme príčinou tvojho trápenia my, tak mne osobne je to veľmi ľúto. Znamená to, že si navzájom nerozumieme a nevieme - či nechceme? - to zmeniť. Spočiatku ale nijaké nedorozumenia neboli, neviem si vysvetliť, čo je vo veci
                    Babiele prečo si myslíš, že Edítor má ubolenú dušu z nás? Veď čo bolo včera nemusí byť dnes a dušu môže mať ubolenú z hocičoho.
                    Netreba všetko stále rozmazávať a rozpitvávať a stále si vzťahovať na seba, alebo na nás.
                    Život je taký zložitý, že v jednej sekunde môže priniesť kopec trápenia a bolestí.
                    zmena je život

Komentár

Babiele prečo si myslíš, že Edítor má ubolenú dušu z nás? Veď čo bolo včera nemusí byť dnes a dušu môže mať ubolenú z hocičoho.
                      Netreba všetko stále rozmazávať a rozpitvávať a stále si vzťahovať na seba, alebo na nás.
                      Život je taký zložitý, že v jednej sekunde môže priniesť kopec trápenia a bolestí.
                      Prepáč babičkaanna, ja som práve mala dnes ubolenú dušu, asi si nepozrela Goriliu rapsódiu
                      babi elin príspevok mi ju pofúkal, veď si prečítaš.

Dopisujem
                      Téma Gorilia rapsódia je uzamknutá, hanbím sa za všetky tie nevhodné príspevky v nej,
                      - tiež som vymazala moju odpoveď pre babi ele na jej príspevok č.9 plus jej krátku spätnú odpoveď - bŕŕ
                      len aby ste vedeli lebo sa vám v ozname ukážu, len už nie v tejto téme

- zároveň vám oznamujem že som požiadala administrátora o výmaz "editor" z tohoto portálu
                      nezaspievam vám ako Mečiar pri odchode z vlády, len želám vám všetko to naj...
                      ešte len poznámku: nedovolím si urážať svoju inteligenciu
                      Last edited by editor; 21.3.2012, 16:52.

Komentár

Prepáč babičkaanna, ja som práve mala dnes ubolenú dušu, asi si nepozrela Goriliu rapsódiu

Dopisujem
                        Téma Gorilia rapsódia je uzamknutá, hanbím sa za všetky tie nevhodné príspevky v nej,
                        - tiež som vymazala moju odpoveď pre babi ele na jej príspevok č.9 plus jej krátku spätnú odpoveď - bŕŕ

- zároveň vám oznamujem že som požiadala administrátora o výmaz "editor" z tohoto portálu
                        Kto to chápe, nech mi to vysvetlí. Ja neviem, či trpím stihomamom alebo demenciou, ale niečo mi tu pripomína Anu.

Komentár

Dopisujem

Ejha, to sú príliš odvážne slová v poznámke. Ale ak to bolo myslené ako žart, tak to bolo trefné!!/Súdim podľa smajlíkov./ Len jedno som sa ešte nedozvedela, či ste autorom toho článku, alebo nie. Pýtala sa na to Babiele aj ja. Odpoveď sme nedostali. Stačilo napísať, buď ano alebo nie. Pripadá mi to ako debata našich politikov o všeličom budú debatovať a podstatu sa nedozvieme. Ak to bol váš článok, tak možno sa vás to mohlo dotknúť od Babiele, že vlastne nevypálil tak ako ste myslela, Ale ak nie, tak fakt nerozumiem prečo toľko urážlivých a urážajúcich rečí okolo toho.

Komentár

Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
                            Kto to chápe, nech mi to vysvetlí. Ja neviem, či trpím stihomamom alebo demenciou, ale niečo mi tu pripomína Anu.
                            Pripájam sa k tebe. Už dlhšie uvažujem, či to nie je Ana.Lebo tak ako aj ja, by som už asi nevedela byť bez vás, tak si už vôbec neviem predstaviť anu, že vie byť bez nás. Sama Ana raz napísala, keď som uvažovala, či by ste ma poznali pod
                            iným menom, napísala že áno, lebo stýl by ma prezradil. Tak neviem prečo, mne to pripomína Anu.

Komentár

Pôvodne odoslal mariettaanna Zobraziť príspevok
                              Ejha, to sú príliš odvážne slová v poznámke. Ale ak to bolo myslené ako žart, tak to bolo trefné!!/Súdim podľa smajlíkov./ Len jedno som sa ešte nedozvedela, či ste autorom toho článku, alebo nie. Pýtala sa na to Babiele aj ja. Odpoveď sme nedostali. Stačilo napísať, buď ano alebo nie. Pripadá mi to ako debata našich politikov o všeličom budú debatovať a podstatu sa nedozvieme. Ak to bol váš článok, tak možno sa vás to mohlo dotknúť od Babiele, že vlastne nevypálil tak ako ste myslela, Ale ak nie, tak fakt nerozumiem prečo toľko urážlivých a urážajúcich rečí okolo toho.
                              Ja nie som autor článku, autor je uvedený dolu pod článkom, príspevok bol môj.

Pôvodne odoslal mariettaanna Zobraziť príspevok
                              Pripájam sa k tebe. Už dlhšie uvažujem, či to nie je Ana.Lebo tak ako aj ja, by som už asi nevedela byť bez vás, tak si už vôbec neviem predstaviť anu, že vie byť bez nás. Sama Ana raz napísala, keď som uvažovala, či by ste ma poznali pod
                              iným menom, napísala že áno, lebo stýl by ma prezradil. Tak neviem prečo, mne to pripomína Anu.
                              Ľutujem nepoteším vás, ja nie som tá Ana ak myslíte bývalú moderátorku,
                              dopísaniu; smajlíkov som dala lebo naozaj som sa smiala pri spomienke na Mečiarov odchod
                              a netrápte sa kto som, ja nemám v povahe zverejňovať svoju totožnosť, stačí keď si pozriete
                              v profile O mne.

Pred časom, ako som išla do dôchodku začala som sa viacej venovať tomuto portálu,
                              samozrejme podla mojich záujmom, a ako som si prečítala,
                              vraj ako editor nemám právo písať príspevky - omyl, každý môže písať o tom, čo ho zaujíma.

Moje príspevky vás iritujú, nie som hádavá ale nedám sa verejne znemožňovať vašimi reakciami,
                              na moje príspevky, apropo vás sa v Gorilej rapsódii nič netíkalo, zato ste si na mne zgustla v
                              dvoch príspevkoch. Aby ste sa mohla presvedčiť, otvorila so tú tému.

Tak som znovu požiadala administrátora o výmaz, je to už druhé vyžiadanie a viem že si aj
                              uzavreté príspevky čítal, dúfam, že teraz tak spraví a vymaže ma.

Nemám záujem vás obťažovať, dávať sa do pozornosti ku hádkam, lebo každý jeden príspevok
                              je dispozícii na webe.
                              Skúste si dať do vyhľadávača slovo Úvahy, ukáže sa aj Seniorklub s celou touto témou.

Komentár

Pracujem...
                              X