Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Úvahy

Collapse
X
 • Filter
 • Čas
 • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

 • Čo bolo podstatou pôvodnej duchovnosti dávnych Slovanov?  Aká bola duchovnosť našich slovanských predkov pred príchodom Cyrila a Metoda? Je naozaj iba nejakými bájami to, v čo verili, čo uctievali a čo považovali za realitu? Kým boli v skutočnosti ich takzvaní „bohovia“? Všetkým nám je jasné, že ľudia v minulosti žili v úplne inom vzťahu k prírode, ako my dnes. Môžeme to vidieť trebárs na živote našich slovenských predkov spred sto rokov. A to samozrejme už ani nehovoriac o ľuďoch spred vyše tisíc rokov, čiže v období veľkej Moravy, o ktorom budeme hovoriť.
  Viac sa dozviete na:

  http://kusvetlu.blog.cz/1712/co-bolo...vnych-slovanov

  Komentár


  • Demaskovanie pokrytectva charity, prijímania migrantov a ekológie   Žijeme v dobe maximálneho rozkvetu pokrytectva a tento fakt nebude žiadnou novinkou pre nikoho, kto je len trochu vnímavý. A jedným z mnohých pokrytectiev je napríklad to, že ľudia, ktorí svojim bezohľadným jednaním spôsobujú iným zlo sa zároveň stavajú do úlohy humanistov a dobrodincov. Vždy ale riešia len dôsledky a nikdy sa nezamerajú na samotnú podstatu problému. To by totiž znamenalo nevyhnutnú zmenu správania sa ich samotných, čo doteraz nikto z týchto takzvaných dobrodincov neurobil.
   Viac sa dozviete na:

   http://kusvetlu.blog.cz/1801/demasko...tov-a-ekologie

   Komentár


   • Kde sa vzal duch človeka? Poznajme sami seba, svoj pôvod a svoju cestu!    Duch človeka je iskra nesmrteľnosti, ktorá sa skrýva v každom z nás. Ale pozor! Táto iskra je iba potenciálom nesmrteľnosti! Iba možnosťou jej rozvinutia, čo znamená, že ak v sebe tento potenciál plne neaktivujeme a nezrealizujeme, zahrabeme to najdrahocennejšie, čo máme. Premrháme totiž svoju šancu na dosiahnutie nesmrteľnosti ducha tým, že svoj život premárnime honbou za vecami druhoradými a podružnými. Za vecami hmotnými.
    Viac sa dozviete na:

    http://kusvetlu.blog.cz/1801/kde-sa-...-a-svoju-cestu

    Komentár


    • Česko slovenský mravnostný konflikt
     Správa z tlače: Mesto Piešťany siahlo po cenzúre umenia a spôsobilo škandál medzinárodných rozmerov. Primátor mesta Miloš Tamajka a nová riaditeľka galérie Fontána Marta Jurčová dali z hlavnej siene zvesiť obrazy legendárneho českého maliara Jiřího Načeradského a presunuli ich do bočného vestibulu. Prekážalo im zobrazenie nahých ľudských tiel.
     Viac sa dozviete na: http://kusvetlu.blog.cz/1802/cesko-s...ostny-konflikt

     Komentár


     • Konflikt z toho urobili autori článku, teda pisálkovia, s odpustením. A ešte toľko zbytočných slov!
      Prečo neplatí demokracia i pre tých, ktorí obrazy premiestnili? Nepáčilo sa im ich umiestnenie, tak ich dali inam. Vyjadrili svoju slobodu v zmýšľaní a nič zlého tým neurobili.
      Nečítala som celý článok, vyjadrujem sa vlastne iba na úvodné vety. Článok je veľmi dlhý a vadilo mi, že sa robí veľa kriku pre nič.
      Teda tak.

      Komentár

      • Naliehavá výzva protestným zhromaždeniam na námestiach! Poznajte, ako je vami manipulované!
       Neuveriteľne priepastné sú hlbiny zla a normálnemu, slušnému človeku je nepochopiteľné, čoho všetkého sú schopní ľudia, slúžiaci tomuto princípu. Akej sú schopní ľsti, zákernosti, pretvárky, podvodu a klamstva. Takéto niečo sa doslova vymyká pochopeniu dobrosrdečných, slušných ľudí, ktorým sú podobné veci bytostne cudzie. Avšak práve preto sú v súčasnosti služobníkmi tohto deštruktívneho princípu slušní ľudia nedôstojne manipulovaní!
       Viac sa dozviete na:

       http://kusvetlu.blog.cz/1803/nalieha...i-manipulovane

       Komentár


       • Matrix! Hodnotný film s hlbokým a silným posolstvom        Nedávno som si opäť pozrel známy kultový film Matrix. Jeho skryté posolstvo má nám všetkým určite čo povedať, len ho je treba správne dešifrovať. A práve o toto dešifrovanie sa teraz pokúsme, aby sme aj my nemuseli celý svoj život prežiť len ako ozubené, nevedomé kolieska v iluzórnej realite matrixu, predstierajúcej skutočný život, zatiaľ čo skutočnou, nedôstojnou realitou je realita nášho zotročenia.
        Viac sa dozviete na:

        http://kusvetlu.blog.cz/1803/matrix-...nym-posolstvom

        Komentár


        • Odkaz všetkým starým ľuďom: nie ste zbytoční!         Staroba so sebou prináša mnoho problémov. Ako fyzických, tak aj psychických. No a jedným zo zásadných psychických problémov býva to, že mnohí starí ľudia sa po ukončení svojho aktívneho života nedokážu dlhodobo vyporiadať so silným pocitom zbytočnosti. S pocitom, ešte navyše podporovaným charakterom súčasnej doby, ktorá vidí celý zmysel ľudského bytia jedine v schopnosti vytvárania materiálnych hodnôt. Je potom samozrejme ľahko pochopiteľné, že ak niekto túto schopnosť stratí, cíti sa zbytočný. Cíti sa na obtiaž. Cíti sa, ako sa vraví, už len do počtu. Toto trápi mnohých starých ľudí a vnútorne ich to zožiera.
         Viac sa dozviete na:

         http://kusvetlu.blog.cz/1806/odkaz-v...e-ste-zbytocni

         Komentár


         • Minulosť a súčasnosť ovládania más elitou. Zmenilo sa len málo!          Už v dávnej minulosti ľudstva sa vyprofilovali tri základné spoločenské vrstvy, pretrvávajúce až dodnes. Prvou je na vrchole stojaca, úzka elita. Treťou sú masy, ktoré sa elita snaží čo najefektívnejšie ovládať a držať v područí, ba až v otroctve, najlepšie s možnosťou rozhodovania o živote a smrti. No a druhou, medzi nimi stojacou vrstvou je spoločenská vrstva výkonnej moci elity, reprezentujúca rôzne stupne riadenia spoločnosti, ktorá reálne uskutočňuje tu najšpinavšiu prácu smerom k ovládaniu a zotročovaniu más. Odmenou za to je vyšší príjem a vyššie spoločenské postavenie.
          Viac sa dozviete na:

          http://kusvetlu.blog.cz/1807/minulost-a-sucasnost-ovladania-mas-elitou-zmenilo-sa-len-malo          Komentár


          • Horúčavy odhaľujú obludný egoizmus našej civilizácie
           Vonku, v prírode vládnu extrémne horúčavy a medzi ľuďmi vládne zase extrémna hlúposť, ktorá pramení z ich nekonečného sebectva. Chcete dôkaz? Na vlastné uši si ho môžete vypočuť takmer vždy, keď si naladíte nejaké komerčné hudobné rádio. Súčasťou tohto typu rádií totiž bývajú krátke správy s predpoveďou počasia. No a práve o predpoveď počasia ide! Jednu z nich som si vypočul a musel som okamžite napísať tento text.
           Viac sa dozviete na:

           http://kusvetlu.blog.cz/1808/horucav...ej-civilizacie

           Komentár


           • Americkí filmoví hrdinovia odporúčajú: dajte na svoj inštinkt! A majú pravdu!            Ak sledujete filmy americkej produkcie, môžete sa často stretnúť s týmto odporúčaním. Vždy totiž, keď ide o nejaké závažné rozhodnutie o živote a smrti, koná hlavný hrdina na základe svojich inštinktov. A koná na základe nich aj z toho dôvodu, že niet času veci premyslieť a zvážiť, ale je treba jednať okamžite. A aj napriek absencii racionality, ktorá by to jednoducho nestihla, je toto inštinktívne jednanie správne a prináša zdar.
            Viac sa dozviete na:

            http://smeromkzivotu.blogspot.com/20...dporucaju.html

            Komentár

            Pracujem...
            X