Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Pozri si v Úvahách svoj príspevok z 5.3. a uváž, či toto, čo tu píšeš, je naozaj tak.
    to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• Našla som zvláštnu vec, anglické vety od Johna, zaregistroval sa tu - neviem ako sa mu to podarilo, a tuším nám posiela ponuku na priateľstvo. Napísal veľmi pekné a milé slová, tak som mu odpovedala, že neviem anglicky a že mu želám veľa šťastia.
      Chudák chlapec asi ani nevie kam zablúdil, že máme pred ním v rokoch veľký náskok. Nedobehne nás.
      Teda tak.

Komentár

• Ja umrem! Ako si mu napísala? Slovensky?
        Kde sú tie vety, prečítam si, čo chce, dobre?

Komentár

• Pravdaže nie slovensky! Jeho text som si nechala preložiť prekladačom viet z angličtiny do slovenčiny (najprv som si to musela opísať ručne na papier a potom z papiera prepísať do prekladača) a môj text tak isto prekladačom zo slovenčiny do angličtiny. Aj som mu napísala, že neviem anglicky a že text mi prekladá počítač.

Je to pomerne mladý človek, niečo málo nad 50 rokov - pozerala som do jeho profilu. Jeho ponuka či list či ako to mám nazvať bola pod číslom ako nás počítač upozorňuje na nové príspevky - hore vpravo červená jednička. Aj som si myslela že je to nový príspevok ale keď som tam klikla objavila sa jeho profilová fotka a anglický text. A teraz ma napadlo že možno ten môj list ani nedostal, ktoviekam som to napísala.

Myslela som babiele že aj ty aj Juliana ste mali od neho takú ponuku, popozerajte dobre. O tebe babiele som si dokonca myslela, že si s ním už píšeš. Je to pekné oživenie, ak to ovšem nie je nejaký nemiestny žart na náš účet.
          Last edited by Giza; 11.3.2018, 15:48.
          Teda tak.

Komentár

• To ma zaujíma! Ako sa dostaneš do prekladača? Ja som si to zadala do vyhľadávača a dostala som sa tam, ale potrebovala som preložiť mail, čo mi napísali z Avastu a to som nedokázala.
            Rada by som sa skontaktovala s tým Johnom /hahaha, že mladíček, 50 ročný!/ bola by to príležitosť precvičiťsi anglinu. Kde je na neho kontakt? Hore vpravo v ktorej téme?

Komentár

• To nie je automatické prekladanie, že by si trebársk klikla na anglický text a on by sa automaticky preložil. To nie, musíš ten anglický text najprv napísať, až potom ho počítač preloží.
              Do google som si dala prekladanie viet online a z ponuky som si vybrala Prekladač google. Ale sú tam aj iné prekladače, napríklad Prekladač textov online, alebo Slovník a prekladač textu z/do 36 jazykov, a iné, a možno sú aj lepšie, ale ja som si navykla na Prekladač google.

Ak prekladám z cudzej reči do slovenčiny, tak ten cudzí text tam samozrejme musím vpísať a to správne (ale ak urobím chybu, tak dole pod okienkom sa mi objaví oprava). Preklad sa zobrazí v pravom okienku.
              A naopak, je možné preložiť zo slovenčiny do x cudzích jazykov.
              Ale upozorňujem, že sú to preklady veľmi nepresné, niekedy až nezrozumiteľné. Počítač si nevie dobre poradiť s gramatikou, takže je rizikové posielať niekomu počítačový preklad, nevieš vlastne čo píšeš, čo posielaš.

Toho Johna neviem nájsť. A už sa sem neprihlásil.
              Utvrdilo ma to v presvedčení, že ten človek sem prišiel náhodou, náhodou si vybral mňa a napísal mi. Dal mi tam aj svoju emailovú adresu, takže som mu mohla odpoveď poslať na ňu, ale som rada že som tak neurobila. Ako si môžem myslieť, že o celú generáciu mladší muž si bude chcieť dopisovať so starenou? A ak áno, prečo?
              Vybral si zle, mal si vybrať teba, alebo Julianu, tá tiež vie určite anglicky. Ja som podozrievavá a nedôverčivá. A neviem anglicky.
              Ale som naďalej presvedčená, že to bol z jeho strany omyl, aspoň dúfam že omyl a nie nejaký zlý úmysel.
              Last edited by Giza; 12.3.2018, 15:37.
              Teda tak.

Komentár

• Jasné, mal si vybrať nás dve, my sme proti tebe úplné mladice!
                Viem, aké sú počítačové preklady, často sa na tom bavím. To je blbé, že to musím napísať, to sa mi nechce.
                Tou červenou číslicou vpravo hore myslíš tie dve "oznámenie" a správy? Keď tam kliknme, nič sa nestane.

Komentár

• Možno to nebol omyl ,len to našiel v prehladávači a chcel vedieť o čom sa tam píše ,to je asi všetko .
                  S tým prekladačom je to zaujímave ,na kurze A.J .sme mali napísať ,že čo sme robili cez týždeň ,no a jedna
                  si napísala text a potom ho dala do prekladača ,no a vyšlo jej z toho niekedy niečo nezrozumiteľné ,ale bola hrdinka ,
                  opísala priebeh týždňa ,čo síce v slovenčine dávalo zmysel ale nie v angličtine .No ale aj tak sa dá učiť .Ja som teraz ochorela
                  a začal druhý semester a tiež bolo treba platiť ,tak som to nechala tak ,bola by som mnoho vymeškala .Ale ani doma som sa
                  k tomu nedostala ,hoci mám knihu aj nahrávky ,proste nie som ešte fit .
                  Dnes som sa poriadne prešla ,mala som telefonát ,že si mám prísť pre darček čo som vyhrala v nejakej súťaži ,ešte v januári
                  mi volali nešla som ,že som sa do ničoho nezapojila .Teraz ma volali znova a tak som šla do aqaria v N.Z. ,no nikto tam nič nevedel .V
                  tom mi zazvonil telefón ,že kedy prídem ,a kde som .Hovorím na mieste ale tu nikto nič nevie .Som v N.Z. a ona mi hovorí vraj oni sú v Blave
                  .Tak sme sa nakoniec dohodli ,že zavola do N.Z. a aby som tam išla do banky Raiffeisen .Tak som tam išla našťastie šiel autobus a nemusela
                  som ísť peší a tam sa to vysvetlilo .Asi v novembri sme boli v divadle v BA a tam pri káve boli nejaké dotazníky a som to tam vyplnila ,čo som už dávno zabudla
                  no a vraj ma počitač našiel ako výhercu .No a pointa dostala som bezpečnostný pásik ,malé svietodlo s logom banky a krúžok do nakupného košíka .
                  a vraj majú novú súťaž aby som to vyplnila .Prišla som domov spotená unavená a vietor ma poriadne prefúkal ,čo som vôbec nepotrebovala ..
                  Tak som si uvarila liter čaju ,vypila naobedovala sa a išla do postele .Takáto bola moja výhra .
                  Ešte by som napísala ,,pred nedávnom ste písali o Avast ,neviem ako ste si to objednávali ,ja ho mám zadarmo .,nič neplatím .Mi to teraz napadlo ,že môžete vyskúšať .
                  Dajte si ,Avast free ANTIVIRUS 2018 .,keď sa to otvorí tak treba kliknuť na ponuku a máte to zadarmo .Ja som si to urobila včera ,lebo tiež mi posielali ponuku
                  aj platbu ,čo som nereagovala a teraz to mám zadarmo ..Ak chcete skúste či sa vám to podarí ,mne hneď v tom momente naskočilo zabezpečenie .

Komentár

• To som rada, že si sa ozvala! Tá chrípka ťa teda poriadne zmohla, ešte šťastie, že si nedostala zápal pľúc. Teraz hlavne užívaj C vit. a nejaké probiotikum, aby sa ti vylepšila imunita a v peknom počasí sa trochu prejdi.
                    Teda, ti poviem, taká výhra, páni moji, to sa teda praštili po kapse! Že mali tú drzosť kvôli takým blbostiam ťa toľko preháňať!
                    Tvoj tip na Avast vyskúšam, teraz asi si to neobjednám, lebo to, čo som si objednalaa čo už asi chvalabohu vypátrali, mám na rok, ale potom sa tam pozriem. Ja mám Avast free, ale nie 2018. Nie je to čudné, že jednou rukou dávajú ochranu zadarmo a zároveň ťa tlačia do platenej služby?

Ja som už začala obiehať predoperačné vyšetrenia, tak som sa včera taxíkom dala odviezť k urológovi a keď som chcela platiť, zistila som, že som si do peňaženky nevložila peniaze. Tak taxikár navrhol, aby som po vyšwetrení zavolala dispečerku, pýtala si jeho číslo voza a vysvetlila jej, o čo ide. To som urobila, ale dispečerka bola strašne neochotná, že to nejde, že sa to nesmie a že on nie je voľný. Tak reku čo mám robiť, ja pešo neprejdem. Tak že mi pošle iný voz a ten dlh zaplatím inokedy. Chodila som vonku 20 minút a už som nevládala, tak som si išla sadnúť do čakárne, odkiaľ je dobre vidieť von. Po pol hodine mi volá, že voz ma čaká. Ja reku žiadny nevidím. Vraj ma čaká medzi číslom 5 - 12. Ja som bola na devine, aj som jej to oznámila. Tak mi nezostávalo iné, ako ísť pešo za vozom a bolo to dosť ďaleko. Ten mamľas ma videl, ale nezacúval. Reku, prečo zastal tak ďaleko? Lebo ma nevidel vonku. Keď ma doviezol, vysvitlo, že nemá vydať z päťdesiatky. Tak som si od susedy požičala päťku a vyplatila ho. Len čo som sa doma prezliekla, zvoní telefón, že som zabudla vyplatiť taxík a či si môže pre to prísť. No, chvalabohu, aspoň ma to nebude trápiť! Taxikár sa veľmi čudoval, že ho dispečerka nezavolala, že je to jej povinnosť! Nuž takét služby poskytujú na Slovensku. Pritom som ich stála zákazníčka a už ma poznajú po mene.

Komentár

• To som si myslela aj ja ,že obyčajná chrípka ma nezmôže ,ale bol to aj obojstranný zápal pľúc .Polovica z nás čo sme boli na tej zabíjačke
                      ochorela ,totiž jeden pán tú chrípku mal a sme sa nakazili .Lenže všetci sa z toho dostali ,len ja trpím ešte .Dnes som musela vypratať balkón
                      a veru už to cítim kašlem a dusí ma ,lejem do seba čaj s citrónom ,dúfam že už ma nič neprekvapí myslím pracovne .Bolo krásne teplúčko
                      slnko svietilo ,ale aj tak mi to neurobilo dobre .No čo už nejako to prekonám ,dúfam ....
                      Držím ti palce ,aby ti to teraz s tou operáciou vyšlo .Prajem všetko dobré .

Komentár

• Včera som mala nervný deň. Až ráno som si spomenula, že som mala už v pondelok poslať mobil na reklamáciu, ak chcem aby bol na mieste určenia ešte v ten týždeň. Vyskočila som z postele ako mladica a zmatkovala som. Ale napodiv podarilo sa mi reklamáciu aj napísať, aj zabaliť mobil tak aby bol ako v bavlnke. Na pošte som sa dozvedela, že doručenie do Čiech trvá 3-5 dní!
                        Vravím tej babe, že som pred tromi týždňami posielala u jej kolegynky to samé a že zásielku obdržali už na tretí deň (možno to bolo dokonca už na druhý deň), že teda musí existovať nejaká možnosť skoršieho doručenia. Vraj neexistuje a basta. A platila som temer 5 eur, zatiaľ čo predtým niečo vyše 3 eur. Som z toho popletená.

Potom som bola u kaderníčky dať si zafarbiť a ostrihať vlasy. Nie som navyknutá aby u nej bolo viac ľudí, lebo tam chodievam síce málo, ale vždy doobeda a to tam nikto nie je, maximálne jeden človek. Teraz tam bolo plno a čumeli na mňa ako na raritu, lebo ma nepoznajú a som od nich o dosť až oveľa staršia. Rozmýšľam že k tej kaderníčke už nepôjdem. Lebo ona ma vždy nechá, keď čakám tú pol hodinu než mi chytí farba, s odokrytou hlavou, keby mi na ňu niečo dala, igelitovú čapicu, alebo uterák, to by bolo dobre. Ale ona ma nechá tak, s malou mokrou škaredou hlavou, vyzerám príšerne, a to tam boli aj deti, tie z toho museli mať nočné mory.

Babiele ten odkaz od Johna bol buď v Oznámeniach alebo v Správach, hore vpravo (dúfam že to máš v slovenčine, ak nie, tak úplne dole v čiernom páse vľavo si môžeš nastaviť jazyk). Teraz klikám ako divá ale nič nemôžem nájsť, lebo tam nič nie je. A tak pomaly prichádzam k tomu, že sa mi to všetko len zdalo.
                        Tie medziľudské vzťahy, je to u nás naozaj bieda. Keď pozerám dokumenty z iných krajín, tak sa mi nezdá že by to inde bolo až také surové ako u nás.

Čo je krúžok do nákupného košíka?
                        Tak oni (Raiffeisen banka?) poriadajú súťaže čičo a v nich ľudia vyhrávajú ich reklamné predmety! Tak sa stávajú nositeľmi reklamy pre Reiffeisen! Alebo sa mýlim?

Antivírusové programy sa dajú stiahnuť do počítača zadarmo. Ale pravdepodobne to robia len tí, ktorí počítačom dobre rozumejú.
                        Teda tak.

Komentár

• Včera som písala ,že som vypratávala balkón ,ale čo sa mi stalo .Mala som tam skrinku s ktorou som už rok nepohla
                          a keď som ju odtiahla bolo tam niekoľko veľkých chrobákov ,neviem ako sa volajú ale strašne smrdia .Tak ja šikovná
                          zobrala som sprej na lezúci a lietajúci hmyz a poriadne som to postriekala .No ale chyba lebo som sa aj ja poriadne toho
                          humusu nadýchala ...Skoro ma to zadusilo ,začala som kašlať a dusiť sa ,že mi ani dýchať nedalo .Napila som sa čaju ale
                          nepomáhalo .No veru mi nebolo všetko jedno a dusilo ma až mi oči vyliezali z jamky ani mi nedalo nadýchnuť sa .Tak mi
                          napadlo sa napiť mlieka ale nebolo otvorené v chladničke som mala načatý jogurt tak ten som rýchlo vybrala a začala hltať
                          veľkou lyžicou .Bol poriadne studený a to my tak dobre robilo na hrdlo a mohla som sa konečne nadýchať a tak som ten veľký
                          40 dkg jogurt zjedla .A pointa chvala bohu mi to pomohlo ,ale čo som zažila za tých 5 minút neprajem nikomu .Som rozmýšľala
                          čo budem robiť ,lebo ani hláska som nedokázala vydať tak ma dusilo .Bola som šťastná ako blcha .Idem na balkón a čuduj sa svete
                          chrobáky zmizli ,ani jedného nebolo .Všetko som vyzametala ,umyla aj podlahu a nikde nič .Takže ja som sa skoro otrávila
                          a im sa nič nestalo .Trochu ich zatriaslo ,keď som na ne striekala a to je všetko ,úplná záhada .Dúfam ,že keď budú zateplovať
                          ,že ich tam maltou zakryjú .
                          Čo je krúžok do nákupného košíka ?sa divím že to nevieš .V obchode nákupné vozíky sú pospájane a keď si chceš zobrať ,
                          musíš tam strčiť ten krúžok z umelej hmoty alebo 50 centov a vozík sa vypne a naopak ,keď odchádzaš tak ti krúžok vydá von .

Komentár

• Tak už viem, ďakujem. Len som nevedela, že sa to nazýva krúžok.
                            Teda tak.

Komentár

• DIEVKY! DADA ŽIJE!
                              Písala mi Marietta, zistila to cez FB. Dada je v zariadení v Senci, lebo potrebuje celodennú starostlivosť. Ktovie, čo sa stalo s jej Sisinkou?
                              Neviem nič viac, či komunikuje alebo nie, Zora sľúbila, že zistí, či chce nadviazať nejaký kontakt, tak uvidíme. Keď budem mobilná, aj by som tam za ňou zašla, len musím zistiť adresu.

Juli, ak tie chrobáky nezdochli, neboli to šváby? Tie vraj prežijú aj atómový útok. Ale smrADľAVé - TO NEVIEM, čO MôžE BYť. Smradľavé sú bzdochy, zvané ploštice, hnusoby, zasmradia mi vždy maliny.
                              Ty si naozaj neopatrná, po takej ťažkej chorobe fetuješ insekticíd! Dúfam, že si to už vykašľala.

Ja som tiež nevedela, čo je to za krúžok, veď tomu sa hovorí žetón!
                              Giza, ty sa tak podceňuješ, panečku, čo iné ženy s nababranou mokrou hlavou sú krásne? A nemysli si, že sa celý svet na teba pozerá, len aby ťa podhodnotili! Prezrú si, zistia, či si známa a venujú sa iným veciam. Ja by som ťa zavliekla na psychoterapiu, aby si sa naučila mať sa rada a netrápila sa blbošťami

Komentár

• Vykašlala som sa z toho za niekoľko minút ,ten jogurt je zázrak .Neviem aká chemikália je to ani som to nečítala ,sú tam také drobné písmena
                                Volá sa to BROS,,spray proti lietajúcemu a lezúcemu hmyzu .Okamžitý účinok ,to teda bol skoro ma udusil .Sprejovala som to vonku na
                                balkóne myslela som ,že mne sa nič nestane a doplatila som na to .Neviem čo to je ale smrdí .
                                Áno hovorí sa tomu žetón ale tu to voláme aj krúžok .
                                Najprv som nechápala ,to -podceňuješ -až potom ma napadlo ,že si bola u holiča a bolo ti to nepríjemné ,Tam nikto vábne nevypadá ale hlavný je výsledok.
                                Ja si farbím vlasy sama ,zatiaľ ,no a neskôr mi možno šediny nebudú vadiť .
                                Včera som bola na skúške spevu ale nie je to ešte ono ,hoci ma hrdlo nebolelo ,nie je ten hlas dobrý .V utorok máme potešiť starkých v Penzióne ,dúfam
                                žeto bude lepšie .
                                Neviem či zdochli tie chrobáky alebo čo sa stalo ale balkón bol prázdny ,nič tam nebolo či odleteli alebo zaliezli do steny neviem ja som mala dosť
                                starosti sama zo sebou .Vyskytujú sa aj záhradke ako si písala ,sú také ako menšie chrústy dohneda a pásiky to malo bledé .Vedia aj lietať ,lebo jeden bol na šnúre
                                kde vešiam prádlo .
                                Bolí ma krčná chrbtica idem cvičiť lebo som už celá strpnutá ,čítam ,lúštim krížovku pozerám TV a som pri PC .Pomôže mi len cvičiť .

Komentár

Pracujem...
                                X