Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Včera bola u nás rekonštrukcia oslobodenia mesta Nové Zámky ,počas druhej svetovej vojny .
    Bolo to zaujímavé ako prebiehali boje a raz ustupovali nemecké vojská a raz ruské dobíjali
    územie .bol to tvrdý boj ale nakoniec nemci kapitulovali a radšej sa nechali postrieľať ,ako
    ísť do ruského zajatia .Samozrejme bola oslava oslobodenia .od nemeckých fašistov .
    Počas celého boja komentátor rozprával čo sa práve na bojisku odohráva až po mne chodil
    mráz ,lebo mi to pripomenulo detstvo ,mala som štyri roky ,keď nemci utekali z dediny pred
    rusmi a nemci mali asi tridať metrov od nášho domu postavený gulomet a mi deti sme nevedeli čo sa bude robiť
    sme zvedavo pozerali až keď začali strieľať mama na nás kričala ,aby sme utekali do pivnice .
    No sú to nepríjemné spomienky na vojnu a tu sa to pripomenulo až sa mi tisli slzy do očí .
    Boli tam aj malé deti a stále sa vypytovali otca ,čo sa robí ale otec neodpovedal ,veď nebo na vojne
    a vtedy ešte nebol na svete ,keď sa tie hrôzy odohrávali a bombardovali N.Z..

Komentár

• Ja som to vedela!
      Vedela som, že by Dada neodišla bez toho, aby nám nedala vedieť! Veď pred rokom vravela, že sa dlho neozývala preto, lebo sa už lúčila so životom, spomínala ukrutné bolesti ale aj to, že zariadila aby sme sa dozvedeli, ak by sa s ňou niečo stalo. Múdra spoľahlivá Dada. Cvíľku s nami bola, a zasa sa odmčala. Navždy.
      Ďakujeme Edna.
      Ťažko sa budem zmierovať s myšlienkou, že tu už Dada nie je. Možno naivne som čakala že sa uzdraví, že bude ešte písať.
      Súcitím s jej rodinou a aspoň takto jej vyjadrujem sústrasť.

Je mi cťou Dada, že som Ťa poznala. Odpočívaj v pokoji.
      Teda tak.

Komentár

• Milá babiele ,tak už to máš za sebou a dúfam že sa cítiš trochu lepšie a si pozitívne naladená aj keď máš určite bolesti .
        Nuž čo ti priať iba ak skoré uzdravenie a veľa optimizmu do života .

Komentár

• Ďakujem. Dúfam, že už teraz sa to splní. Prišla som v pondelok a to chorá, prechladla som tam a mám hlavu ako budon, len spať a spať. Podrobnosti napíšem neskô, teraz mi to nejde.
          to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• Lem si pospi a odpočívaj aby si sa zotavila ,však na podrobnosti je čas .Tak som sa potešila ,že si už doma
            a pomaly bude všetko v poriadku .Aj slniečko pekne svieti ,všetko kvitne no radosť sa pozerať po svete .
            Ty sa len pomaly zotavuj a nie že sa vyberieš do záhrady .Mne moja mama vždy hovorili po pôrode ,dievča
            môžeš všetko len pomaly potichúčky .Tak aj ja ti hovorím ,všetko rob pomaly a nie rýchlo ,lebo sa cítiš lepšie ,
            ale to nepreháňaj ,odpočiň si skôr ako sa unavíš a všetko dopadne dobre .Prajem skoré uzdravenie .
            Johanka sa nám neozvala ,neviem prečo a ja som si tak rada prečítala jej múdre rady a postrehy .
            Dúfam že sa ozve ,teším sa na to .

Komentár

• Zatiaľ ani nemôžem nič robiť, šetrím nohu ako to len ide, aby som neskončila ako prvýkrát. Takže sa nemám ako unaviť, len to prechladnutie ma veľmi morí, ktovie, či to nie je chrípka. Stále by som len spala.
              HJohanke som sa potešila, ale ona asi len zo zvedavosti zabrúsila medzi nás a už sa jej zas nechce.

Komentár

• To prechladnutie vyležíš ale hlavne si šetríš nohu ktorá sa v pokoji hojí aj keď občas musíš vstať to tiež nohe prospieva .
                Aspoň že si nemala komplikácie po operácii ,iste si teraz nechali lekári na tom záležať ,aby odviedli dobre robotu .Tak
                všetko dobré prajem .

Komentár

• aj teraz mám oveľa menšie bolesti ako vtedy, tak verím, že až sa celkom rana zhojí, budem zase normálne chodiť. Na štichy idem druhého mája a o šesť týždňov na kontrolu a potom, ak Boh dá, sa budem môcť už pozrieť aj do záhrady. Obedy mi zatiaľ nosí vnučka, ja málo jem, takže mi jedna dávka od nej stačí aj na štyri - šesť porcií. Na budúci týždeň si už skúsim aj sama niečo uklohniť.
                  O pobyte v nemocnici by som mohla písať celé ságy, to by ocenila Giza, ale ešte som stále trochu oťapená, tak sa mi nechce.
                  Užívaj si krásne počasie, dobre napršalo, všetko sa zelená a odbre sa dýcha, tak si môžeme lebediť.

Komentár

• To som rada ,že sa cítiš lepšie a rana sa pekne hojí .S tým jedlom si nerob problémy ,keď to bude telo viac potrebovať prihlási sa samo o väčšiu porciu jedla
                    a všetko pomaly príde do starých koľaji .Aj počasie je dobre na hojenie rán slniečko svieti aj popršalo ,tak si to pomaly užívaj a teš sa zo života .
                    U nás ešte stále robia zateplenie ,je tu buchotu ,prachu a špiny ani sa mi nič nechce robiť ,len to čo musím ,robia aj v sobotu .Dúfam že až skončia bude pohoda a chcela by som dať vymaľovať byt .Ešte síce nemám maliara ale nejako to vyriešim keď dajú dolu lešenie a uvidím ako to vypadá ,lebo sa cítim ako v pivnici
                    v byte je tak pološero .Včera robili balkóny dávali obkladačky no to bolo buchotu .Večer sme sa boli trošku zabaviť v lesoparku ,jedna známa z Aksen mala
                    narodeniny a tak sme si nakoniec i zatancovali ,bola tam živá hudba .Chvalabohu aj ja sa cítim už celkom dobre ,tak si môžem dovoliť aj takýto
                    malý úlet .Prajem všetko dobre .

Komentár

• Pôvodne odoslal juliana3333 Zobraziť príspevok
                      Johanka sa nám neozvala ,neviem prečo a ja som si tak rada prečítala jej múdre rady a postrehy .
                      Dúfam že sa ozve ,teším sa na to .
                      Julianka, teším sa, že sa Ti páčili moje príspevky.
                      Ja doháňam zameškané v čítaní vaších príspevkov.
                      Opisy Tvojich výletov ma mohokrát fascinujú,
                      vieš dokonale opísať miesta,
                      ktoré si navštívila, a aj príslušný dej ... No, paráda!

Pred časom sa mi pokazil deduško počítač, tak mi synovia vlani začiatkom jesene kúpili nový. Používala som ho necelé dva mesiace, ... a skončil.
                      Vypli v dedine elektrinu. Keď elektrina po dvoch hodinách naskočila, počítač už nenaskočil...
                      Starší syn mi požičal Tablet, ale písanie na ňom je pre mňa nočná mora !
                      Tie písmenká si so mnou robia, čo chcú .

Julianka,
                      v tomto príspevku hore je kúsok citátu z Tvojho príspevku a je tam aj modrá šípka. Keď klikneš na tú modrú šípku, dostaneš sa na ten príspevok, z ktorého je citát, t.j., na ktorý príspevok je odpovedané...

Pred pár dňami sme spomínali, že sa nevie, ku ktorému príspevku patrí
                      ​​​​​​odpoveď...

Ale predošlá stránka Senior klubu bola zaručené lepšia.
                      Táto má akýsi smutný vzhľad...

Čoskoro sa zas ozvem .

Last edited by Johanka; 28.4.2018, 21:02. Dôvod: Dopísanie vety
                      Slnečná nálada

Komentár

• No, vidíš! Hneď je tu múdra rada. To som teda nevedela, a často by som bola chcela nájsť práíspevok, o ktorom niekto hovorí a ja si už nepamätám jeho znenie a hľadať sa mi nechcelo. Teraz by som mohla aj Gize dokázať, že som ju bláznom nenazvala, ale ani to sa mi nechce. Myslím, že ju už opustila chuť sem prispievať, vyhrážala sa nám tým už dávno.
                        Tak teda kvôli počítaču si sa odmlčala! A ja som myslela, že naše blebty ťa už nebavia, preto si zmizla!
                        Minulý Senior sa aj mne lepšie páčil, podľa mňa bol prehľadnejší a aj narábanie s ním bolo jednoduchšie. Tu sa ešte stále necítim ako doma. No administrátori radi skúšajú nové veci, ktovie, prečo. Ale aj tak sa teším, že máme aspoň toto, veru si to bez senior lubu už neviem predstaviť.
                        Tak nech ti nový počítač vydrží a bude nám tu veselšie.
                        Čo sa týka Julianiných príspevkov, sú fakt veľmi zaujímavé a také obsažné, mohla by písať reportáže.

Komentár

• To je naša Juliana, kdeže by tá vydržala bez nejakej aktivity! Už som ti písala, ako ťa pre to obdivujem, ale už som si dala záväzok, že len čo budem pojazdná, opustím túto jazvečiu noru a skúsim vyjsť medzi ľudí. Počula som, že tu neďaleko je nejaký denný stacionár pre seniorov a že sa tam dá prísť len tak na návštevu, na kus reči a pod. Tak to chcem vyskúšať.
                          Dnes už ma prechladnutie tak nemorí, len dutiny mám stále plné a z toho by som len spala.
                          Už druhý deň mi rana nekrváca, tak idem skúsiť zase viac cvičiť.
                          Peknú nedeľu prajem!

Komentár

• To som rada ,že si plná optimizmu a tvorivej činnosti .Aj Johanka sa ohlásila ,čo je super a teším sa na jej príspevky .
                            Včera sme boli v Komárne ,kde mesto každoročne organizuje ,Dni Komárna a tak sme sa tam boli pozrieť .a prežili sme pekný deň .
                            Mesto bolo plné hudby tanca a spevu ,folklóru a .rôzneho podujatia ,ktoré mesto pripravilo pre malých aj veľkých ,aby sa dobre cítili .
                            V Dome MS sme si vypočuli dychovú hudbu ,ktorú spestrili svojím vystúpením mažoretky .Príjemné chvíle sme strávili i na Námestí Európy .
                            Posedeli si pri fontáne ,kde ľudia trávili pekné popoludnie pri šálke kávy a tiež skupina zahraničných turistov ,ktorá si so sprievodcom
                            pozerala pekné námestie ,len škoda ,že sa to nedotiahlo do zdarného konca,ale aj tak je to zaujímavé zátišie pre milovníkov histórie .
                            Dni Komárna boli veselé ,plné spevu tanca a dobrého jedla pre všetkých ,ktorí sa tohoto už tradičného podujatia zúčastnili .

Komentár

• Nedávno dávali v telke reláciu o KOmárne a bola som prekvapená, aké krásne stavby tam sú. Doteraz vždy ukazovali len lodenicu, tak som myslela, že celé mesto je len taká priemyselná zóna. Škoda, že títo naši slovenskí spoluobčania si nevážia tradíciu a krásu, ktorú nám zanechali predkovia.
                              Som rada, že si sa zase pekne pobavila, počasie je teraz úžasné!

Komentár

• Ty si šikulka ,našla si si na internete o Komárne .Máš pravdu Lodenica v Komárne boli na prvom mieste mesta
                                ale ako si videla mesto je veľmi pekné a stále je vo výstavbe .
                                Včera sme boli na dni otvorených dverí v Arborete Mlyňany ,bolo super ,pekné počasie krásne kvety no pohoda .
                                Ak ťa to zaujíma napíšem viac ,ale teraz musím končiť .Prajem pekný deň.

Komentár

Pracujem...
                                X