Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
 • Filter
 • Čas
 • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

 • Rozhodne napíš, myslím, že som už kedysi v arboréte bola, ale nie som si istá.
  Dnes som si išla k doktorke pre výsledok krvi a kým som čakala na odvoz, sedela som vonku. Pripadala som si ako prepustený väzeň na Bezdezi, tak dávno som už nebola vonlku. Počasie je krásne, vtáci spievali, voňala pokosená tráva, no super!
  to som ja,koza,vaša mama!

  Komentár


  • Máš pravdu ,život je krásny a to je dobre ,že si to užívaš a cítiš sa dobre .Teším sa s tebou a prajem skoré uzdravenie .

   Komentár


   • Keď som prišla do Šnopu, bola som prekvapená, že na izbe už sú štyri postele a že televízor je zadarmo. To som sa potešila, lebo v nemocnici sa človek nudí a ja som závislá na svojich obľúbených seriáloch.
    Zároveň so mnou prišla iná pacientka a tak sme si pustili nejaký program, už neviem, čo to bolo. O chvíľu prišla ďalšia, vybalila sa a bez zaváhania zdrapla ovládač a prepla si na TV1. Zrejme na Orave iný program nemajú. My dve sme zostali zarazené, reku, ale my niečo pozeráme, ale ona nemá a hluchá čumela do telky. Večer sme chceli pozerať Oteckov, ale ona zase prepla na tú jedničku, že ona toto pozerá. Televízor išiel do desiatej, hučal a svietil mi do očí, nemohla som zaspať.Na druhý deň o piatej ráno zase zapla , zaliezla pod paplón a spala ďalej. Jeden deň dokonca pozerala do pol jednej v noci. Bola mi už aj tak dosť odporná, keď mi naraz asi na tretí deň začala kázať, že načo vzdychám, že ona má väčšie bolesti ako ja /mala platničky/ a že muž by jej dal, keby vzdychla, že človek sa má premôcť a neobťažovať iných vzdychaním.
    Išla mi strašne na nervy, žiaľ, odchádzala vtedy, kedy ja, tak som sa jej nemohla zbaviť, jedine, keď som išla na rehabku.
    to som ja,koza,vaša mama!

    Komentár


    • Toto nebolo príjemné ani ,keď by si bola dravá a nie po operácii A sestričky jej nič nepovedali ,alebo o tom nevedeli
     neverím ,že si to všetko trpela bez slov ..Ja som veľmi tolerantná ale neviem ako by som sa zachovala . v takom prípade .
     Ale hlavné,že už si doma v pohode ..Pomaly sa chystám upratovať po stavbároch ,už u mňa stačí len nasadiť balkón ale
     ešte sa stále pracuje ,tak musím začať od pivnice .hoci sa mi nechce ,je tam strašný bordel ,myslím v mojej pivnici ,lebo
     ako som bola chorá som všetko len nahádzala krížom krážom a treba to dať do poriadku .Normálne sa do toho bojím chytiť
     ale čo už narobíš ,nikto to za mňa neurobí .
     .

     Komentár


     • Ja som sa nesťažovala a tá druhá pacientka pozerala TV s ňou, lebo doma telku nemá. A pokiaľ ide o tie jej invektívy, spýtala som sa jej, ako odmerala veľkosť mojej a jej bolesti a viac som si ju nevšímala. Bola to celkovo taká čudná osoba, v tvári mala stále rovnaký výraz, pripomínala mi román "Muž, ktorý sa smeje" , večne vyškerená, či už bola k tebe nepríjemná, alebo si jej ty niečo vyčítala. Dosť ma štvalo aj to, že obe susedy boli háklivé na čerstvý vzduch. Celý deň nám tam pražilo slnko, tak žalúzie muesli byť zatiahnuté, ale okno sa smelo otvoriť len na vetračku - čo pri hrubývh žalúziách bolo nanič. V noci muselo byť okno celkom zavreté, lebo sa báli, že by prechladli! Vonku 28 st a tá nepríjemná bola z Oravy, človek by myslel, že sa tu bude dusiť.
      Pokiaľ ide o pivnicu, sme na tom rovnako, už som sa párkrát pokúsila upratať ju, povyhadzovala som kopu vecí, ale stále sú tam haraburdy ešte hádam od nasťahovania v šestdesiatych rokoch.
      Tak si to rpzdeľ na etapy, nebude to tak bolieť!
      to som ja,koza,vaša mama!

      Komentár


      • A ja zasa pri takých krátkodobých "známostiach" viem byť veľmi prispôsobivá. Prispôsobila by som sa aj pri televízii, aj pri vetraní či nevetraní.
       Pri takýchto krátkodobých kamarátstvach som bola temer ideálna. Napríklad na dovolenkách, či na liečení, a to boli až tri týždne! Ale to bolo dávno pradávno, to boli ešte nervičky v dobrom stave, neviem ako by to bolo teraz.

       Bála som sa do Seniorklubu prihlásiť. Či si nevpustím do počítača nejaký vírus, tými tatahovými príspevkami! Ale bola tu prihlásená VierkaC, tak som sa opovážila.
       Kto je tatah? V profile uvádza, že má 22 rokov a pochádza z trnavského kraja. Napísať sa dá všeličo. On tie svoje dlhé nezrozumiteľné príspevky - novozaložené témy - dokázal vložiť to viacerých tém v priebehu pár minút. Šikovný teda je. Ešte tak vedieť, čoho sa tá jeho reklama týka, pretože to pravdepodobne reklama či niečo podobné je.
       Možno kvôli tomuto bol zmenený Seniorklub. Pretože kvôli nám nie, na nás už nezáleží keď je nás tak málo.
       Mne tu chýba aj možnosť vkladať sem fotky, urobiť si tu albumy a tak. Tie albumy ktoré som tu mala neviem nájsť. Pre nás už tieto stránky nie sú, len prísť na to, pre koho sú.

       Teda tak.

       Komentár


       • Po operácii sa každý potí, pret potrebuje čerstvý vzduch. Keď ste na izbe štyri a slnko praží do okna celý deň pri 28. stzupňoch, tak aspoň v noci by sa žiadalo trochu ochladenia. Vyzliekla som si paplón a namiesto nočnej košele som mala starú kombinačku a predsa som noc čo noc prepotila celú posteľ! A cez deňsom namiesto trička nosila spodnú košieľku. To bol pohľad!

        Vôbec nerozumiem nič s tým tatahom, mne nechodia žiadne avíza, ani som nenaďabila na jeho príspevok. Kde sa nachádzajú? Som zvedavá.
        Skús napísať Adminovi, možno ti poradí s fotkami aj s albumami.
        to som ja,koza,vaša mama!

        Komentár


        • Admin pravdepodobne o tom vie. Možno je to v poriadku, len ja na to neviem prísť, a možno to v poriadku nie je. V predchádzajúcej úprave som na to prišla sama, nemusela som sa nikoho pýtať. Teraz to nejde a nejde.
         Mne už nechodia upozornenia na nové príspevky.
         Tatah je najnovší registrovaný užívateľ. Dňa 15. mája založil nové témy, a vložil ich do adresárov: Duchovný svet, Vzdelávanie, Zaujímavé čítanie, Rôzne, Zábava, Inzercia. Myslím že je to jedna téma v dvoch jazykoch, jeden z jazykov je angličtina, ten druhý neviem, možno nejaký severský jazyk. Tieto jeho témy nájdeš v sekcii Diskusie. Bolo by zaujímavé zistiť, o čom to vlastne píše, čomu robí reklamu.
         Dúfam že Juliana a Johanka nie sú choré. U nás dosť ľudí prechladlo v dôsledku tej drastickej zmeny počasia, zo dňa na deň rozdiel 20 stupňov.


         Teda tak.

         Komentár


         • Tak sa idem na to pozrieť.
          Juliana bola veľmi chorá už predtým, dúfam, že sa jej to nevrátilo. A Johanku asi nezaujímajú naše témy. Však tu dlho nebola, predtým to tu bolo živšie.
          to som ja,koza,vaša mama!

          Komentár


          • Ahojte ,som tu živá a zdravá ,len som nemala čas na písanie a ani čítať nebolo čo .Teší ma že sa ozvala Gizka ,
           už bolo načase ,lebo som to chcela zabaliť aj ja .mala som alebo aj mám dosť ,dať byt do poriadku .Ale to sa nedá .
           Z jednej strany je už dolu lešenie a na druhej sa pracuje .Som umyla okná a teraz sú znovu postriekané ,ani neviem
           od čoho .Na balkóń ešte budú montovať striešku a tiež na vešanie prádla a chcela by som si dať namontovať rolety
           zvonku .Na dvoch izbách zostalo pôvodné ale na obývačku a spálňu to strhli ,keď som nebola doma ,tak tam chcem dať nové
           Balkón je o pol metra menší a neviem ako si to tam uložím teraz ale už som z toho dosť unavená ,musím si dať čas na to až
           bude všetko hotové .Ale nebudem vás tým zaťažovať nejako to už dokončím .Chcela som aj malovať byt ale už som si povedala ,
           že stačilo ,predsa som nie najmladšia a však nejako bude .,len ja tu nebudem .
           Pred týždňom sme mali akciu s deťmi v škôlke ,kreslili sme s nimi vianočný motív ,vraj na baliaci papier ,ktorým by chceli mať
           zabalené darčeky .Deti boli veľmi usilovné a celkom pekne kreslili a pomáhali sme im pritom ,nie kresliť ale čistiť štetce ,utierať a trošku radiť
           sme sa pritom fotili no bol to super deň a deti sa tešili aj sladkostiam ,ktoré sme im dali za usilovnú prácu .Neviem či vás to zaujíma
           ale rozhodla som sa o tom napísať

           Komentár


           • No vitaj, stratené kuriatko! Som rada, že si v poriadku. Ja som sa pri svojej chorobe za tie tri roky naučila kašľať na poriadok, len som občas vysala a pozberaka rozhádzané eci. No teraz nemôžem ani vysávať a Peťka mi nwepríde, lebo si už druhý raz zranila kotník a musí si ho šetriť.
            Počkaj s robotu, až budú roboši preč, oni ešte vždy môžu niečo nájsť, čo budú dorábať alebo prerábať. Prečo máš balkón až o pol metra menší? Mne sa teda tiež zmenšil na jednej strane, kam dali ten polystyrén, ale nejako nebadám obmedzenie. Horšie je, ža zábradlia natierali neočistené a tak všetka farba už je skoro celkom preč, budem musieť natierať. S maľovaním som po poslednej maľovke rozviazala priateľské vzťahy. Nemám už na to sily ani financie, však dnes nevedia, čo za to pýtať. Tak dúfam, že už tu dlho nebudem strašiť a potom nech decká robia, čo chcú.
            To ste mali peknú akciu, malé deti sú strašne zlaté. Veľmi obdivujem tvoju aktivitu, ty veru tak rýchlo nezostarneš.
            Ja som sa dočítala, že v našom obvode bývajú seniorské tancovačky, tak ma to láka. Strašne rada /a dobre/som tancovala, ale obaja moji muži boli drevá, tak som si to málo užila. Tak možno sa niekedy nakopnem a pôjdem sa tam aspoň pozrieť. Musím siz teba brať príklad!
            to som ja,koza,vaša mama!

            Komentár


            • Ani nevieš Juliana ako to zaujíma mňa! Reagujem týmto na tvoju poslednú vetu. Veľmi rada som čítavala v príspevkoch, ak ženy opisovali svoju dennú činnosť, alebo nejaké zážitky. Ale to bolo už dávno. Vtedy aj babiele písavala dlhšie príspevky, asi bolo vtedy viac o čom písať. Takže som rada že píšeš, možno sa rozpíše aj babiele. A o čom by sme mali my písať? Sme obyčajné ženy, tak budeme písať o obyčajných veciach. Dokiaľ môžeme, dokiaľ nám to admin umožňuje.

             Tiež ma zaujíma, že prečo máš menší balkón. Kvôli tomu zatepleniu? Sestrinu bytovku tiež zatepľovali, tiež zaživala presne také horory ako zažívaš ty. Ale vo výsledku bola spokojná, pretože predtým mala balkón, na ktorý bolo vidieť. Teraz má nepriehľadné zábradlie, môže na balkóne sedieť a nikto o tom nemusí vedieť. Možno má ale tiež zmenšený balkón, spýtam sa jej ak nezabudnem, zaujíma ma to.

             Včera sme boli na oslave päťdesiatín manžela našej netere. Necelé 3 hodiny, zasa som bola prvá, ktorá odišla. Ale neter mi bola vďačná, tiež má niečo z mojej povahy, nie je priveľmi spoločenská. Dúfala že ostatní si zo mňa vezmú príklad a tiež odídu. Ale nestalo sa tak. Jej muž je pravý opak, má spoločnosť rád.Oslava bola perfektná. dobrého jedla i pitia od výmyslu sveta, škoda že máme len jeden žalúdok. Urobila som zopár fotiek, idem ich poslať zúčastneným.
             Teda tak.

             Komentár


             • Nezdá sa mi, že píšem kratšie príspevky, ale to závisí od toho, na čo môžem reagovať, alebo s čím sa chcem podeliť. Keď človek roky sedí doma sám, tak nemá veľa podnetov na zdieľanie. No a hlavne - chýbajú členovia, na ktorých príspevky sa dalo reagovať. Bolo ich veľa aj písania bolo veľa. Vidíš, aj Johanka sa teraz len mihla a už jej neni, asi naše tliapanie jej nič nedáva. Alebo má zas pokazený počítač.
              Dnes idem aj ja na oslavu, vnučka má 32 rokov, pozvala ma. Potešila som sa, ale už tri dni som z toho vykoľajená, že mám niekam ísť a svoju jazvečiu noru opustiť -aj keď sa tu väčšinou neopísateľne nudím. Najhorší je čas poobede do Jessiky a potom zase po Oteckov. Ale zisťujem, že už ani to ma nebaví, väčšinou na chvíľu odchádzam, alebo ani nedopozerám do konca. Doma sa už šuchtám viac, ako predtým, už si idem aj nakúpiť, ale neopovážim sa naplno pustiť do roboty, aby som to nepokazila - teda to koleno.Dnes som po roku zase bola na omši, hneď za naším domom je penzión a tam býva v nedeľu omša, tak som išla, ale musela som celú omšu presedieť, nevládala som stáť, keď bolo treba. Ale bolo to vemi fajn, že som prekonala jednu bariéru, časom budem môcť chodiť aj do kostola, je to tam slávnostnejšie.
              to som ja,koza,vaša mama!

              Komentár


              • Trošku sme sa rozpísala čo ma teší .Ten balkón je lodžia ,čiže nie je vonku ale do spálne a ako to zatepľovali
               z jednej aj druhej strany a ešte aj dovnútra ,tak sa automatický zmenšil .Inak vypadá celkom pekne ako píšeš ,
               balkón je nepriehľadný a podlaha vydláždená ,vypadá pekne aj zvonku aj vnútri .Ale veci čo som tam mala sa
               tam nezmestia .Mala som tam skrinku na všelijaké potrebné veci ,stôl stoličku a v lete som si tam dala lehátko
               no bolo to super a ešte aj regál na kvety a teraz neviem ako to všetko zosúladiť .Skrinku som nanovo natrela a
               tak ju dala do spálne za dverami a položila na ňu televízor ,je funkčný ale syn mi kúpil nový ,tak ho nepoužívam
               a ľutujem ho vyhodiť lebo je dobrý .Tiež som musela premiestniť niektoré veci ,a poviem ,som z toho unavená .
               Včera sme mali zábavu ale vôbec sa mi nechcelo ísť ,no ale čo už kamarátka mi volala ,že príde pre mňa autom ,t
               tak som sa premohla ,že budem sedieť a tak si odpočiniem v skvelej spoločnosti .No ale skutek -utek a keď začali hrať
               Júlia Júlia ,to ma už všetci tlačili do stredu tancovať ,lebo vždy sa predvádzam svojími tanečnými kreáciami a tak
               som sa roztancovala ,nech to para tlačí som si pomyslela a všetci tlieskali tancovali ,no bola šou ,čo už narobíš ,
               keď som už raz taká divoká ....bolo to bez alkoholu ,,pila som iba Gemerku .....

               Komentár


               • No vidíš, náne duke periná, aspoň si si pretiahla aj iné svaly ako pri upratovaní. Do lodžie by si si mohla dať namontovať taký sklopný stolík, ktorý sa pripevní na zábradlie alebo vonkajšiu stenu a kedˇho nepotrebuješ, tak sa sklopí. A stoličky tiež také skladacie, ako sú lehátka, tiež sa dajú odložiť nabok do kúta, A budeš mať dosť miesta na lehátko. Ty nemôžeš dať na zábradlie lodžie hrantíky, aby si sa zaobišla bez regála? Ja mám veľmi malý balkón a ešte k tomu v lete tak rozpálený, že by si tam nevydržala ani pod markízou, takže na sedenie by bol vhodný len na jar a v jeseni. Ale zas tam mám na zábradlí aj na zemi také množstvo kvetináčov, že by som sa tam ani nezmestila. Ale kamoška na štvrtom poschodí to má pekne spravené, má tam handrový kobeerec, ten sklopný stolík a sedačky a na zemi nemá kvetináče, takže by tam mohla vegetovať, dokonca jej dcéra, keď ešte bola doma, tam aj spávala v lete. Len tá horúčava jej vadí. Na štvrtom už netienia stromy ako na našom poschodí. Ale len ráno a pred západom slnka.
                to som ja,koza,vaša mama!

                Komentár

                Pracujem...
                X