Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• No neviem kde je chyba ja som už napísala najmenej dva príspevky a podotýkam dosť dlhé ale žiaľ včera som si všimla že sú tu nie .Včera som písala ,že mám hotové rolety ,ktoré robili v sobotu a že je to fajn a nie je tma ako Gizka napísala .atd.Tiež že boli tri dni poobede veľké búrky a lialo ako z krhly a že som už vyskúšala isť von na bicykli asi 15.km.na prvý raz z čoho som bola unavená .No neviem prečo to tam nie je .Tá horúčava ma priam zabíja na šiestom poschodí .Ale včera bolo fajn ,stiahnem roletu a je mi dobre ,môžem celý deň sedieť na balkóne a som v pohode .To nie je zlý nápad s tým telefónom ,tam by vám mohla poslať fotky ,keď bude niečo zaujímavé a ešte lepšie keby ste mali massenger na telefóne ,to by bolo super ..Zajtra ideme do Piešťan na AkSen pracovne ,dúfam že už nebude taká horúčava .Pekný deň a celý týždeň vám prajem .

Komentár

• Aj teraz som sem písala ale žiaľ zase sa mi ničneukázalo ako odoslané neviem či sem nesmiem písať alebo čo jednoducho to neviem odoslať alebo je to niekde ,kde to neviem nájsť .

Komentár

• Konečne sa to podarilo ,neviem kde bola chyba ? Povie alebo napíše mi to niekto .

Komentár

• Žiaľ, takým veciam ja nerozumiem. Zatiaľ sa mi vytlačil kažDý príspevok, ktorý som odoslala. Ale ja fakt, že keď hľadám vaše príspevky, ako teraz naposledy, nenájdem veľakrát nič.
          Včera bola u mňa suseda a až plakala, ako je u mňa chladnejšie než u nej, že má aj rolety stiahnuté, aj markízu a ide sa uvariť. Ona býva na.4. posch. a tam už nedosiahnukoruny stromov, zatiľ čo u mňa na prvom pekne ochladzujú vzduch. Ja sledujem teplotu, keď môj teplomer ukazuje, že sa prehupol cez 27 st., hneď zatváram okná , nechám len malú škárku, aby vzdu h predsa prúdil. Akonáhle začne slnko svietiť na našu ulicu - u mňa je to z ľava - zaťahujem závesy. Inak mám otvorené všetky dvere v celom byte. Pretro ja tak trpím v nemocnici. Tam všetky baby umierajú zo strachu z prievanu, zatiaľ, čo ja ho mám rada.
          V posledných týždňoch chodím do záhrady čím skôr, najlepšie, keď som tam už o ôsmej. Popolievam to najháklivejšie a hoci je tam ešte do 12. hod. príjemne v chládku, mažem odtiaľ hneď, len čo polejem, lebo keď vyjdem na ulicu, už to praží. Na stredu hlásia 36 st., to je moja smrť! Ale musím to poliať, beztak celá záhrada už je vyschnutá, čo nemám toľko vody ani sily,poliať kýblom 275 m2.
          A modlím sa za DážĎ, V MESTE Už PáRKRáT /caps(/ poriadne pršalo, ale tam ni kvapka!
          Šetrím vodou aj ja, umývam si zuby so zastavenou vodou, aj vlasy, aj sprchujem sa tak, ako tá pani aj riad tak umývam, že keď niečo treba drhnúť, vodu zastavím. Ale moja suseda je ešte lepšia: ona umýva zeleninu nad hrncom, keď oplachuje pohár, vyleje to do hrnca, atd. a potom tým poleje kvety. Bohužiaľ, ľudia sú tupí, vôbec ich nezaujíma nejaká voda, ako keby jej boli nevyčerpateľné zásoby. A pritom najväčšia zásobáreň na Žitnom ostrove už je kriticky ohrozená presakovaním jedov z Vrakune a na Sihoti sú už vyschnuté všetky ramená Dunaja, takže potom môžu piť vodu z bariny, lebo ani to ich milované pivo bez vody neuvaria! A musím sa hanbiť za moju dcéru, ktorá netriedi a neseparuje, iba na chalupe, kde to každý vidí! A stále používa igelity. Nechápem to. Daga je celkom naopak zase veľmi akurátna, ona ani na trávu nestúpi, hoci ľudia si skracujú cestu.
          to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• Tak to ťa ešte babiele neboleli od prievanu zuby alebo uši. Mňa už boleli aj uši, a to je tuším ešte strašnejšia bolesť ako zuby. Navyše keď som musela trpieť pár dní, lebo lekár bol tak hnusný, že mi predpísal čosi čo nezaberalo. Musela som behať po rodine a tá mi pomohla.

Bývať na bytovke na hornejšom poschodí bez klimatizácie, to je naozaj o život. Neviem si to predstaviť. Pred zimou sa človek vie ratovať, pred teplom nie, ak nie sú peniaze na klimatizáciu. Sestra býva na prvom poschodí, ale aj tak jej brat privliekol akýsi starý ventilátor, ale fungujúci. Ten si občas na seba púšťa, a je to aká-taká pomoc. Ona má spálňu aj obývačku na juh, tak jej tam skoro celý deň svieti slniečko.

Máš dobrý telocvik v záhrade. Polievanie kýblom dá zabrať. Ešte asi treba dbať, aby si polievala raz pravou, raz ľavou rukou a tak podobne, aby bolo telo rovnomernejšie zaťažené. Aby si to teda brala ako posilňovanie. Ja temer nechodím von, teraz keď som pribratá dychčím za chvíľu ako tí psy, a som celá mokrá od potu.

S vodou to už začína byť biedne, ale kompetentní stále ešte nič nevidia.

Juliana, nerobíš niekde chybu? Síce mala som už aj ja kedysi problémy, a napadlo ma vtedy že ma vylúčili z klubu, keď tak škaredo píšem o našich politikoch a pod., ale potom mi to zrazu išlo. Tak neviem kde bola vtedy chyba a neviem kde je chyba teraz u teba. Ak chceš pokúsim sa napísať adminovi, aby sa na to pozrel, tuším tu je nejaký odkaz na neho. Ak teda zasa nebudeš pár dní písať, budem vedieť že máš stále problémy a spýtam sa na to admina.

Ty vieš posielať mobilom fotky do iného mobilu? Bolo by to fajn, možno by som prišla na to ako ich z môjho mobilu vložím sem. Massenger neviem čo je, prečítam si o tom niečo.

Teda tak.

Komentár

• Pripadám si pred vami ako trpaslík - obidve viete veci, o akých sa mi ani nesníva!
              Na to posielanie z mobilu do mobilu asi musí byť aj nejaký lepší mobil, než mám ja. Ja mám taký nemecký celkom jednoduchý a väčšinou leží v šuplíku, lebo neprijíma a neodosiela SMS. To som si myslela celé roky, dokonca som bola dvakrát v oprave, tam to akože opravili, ale doma mi to zase nešlo. Až cez víkend Petra- majksterka každej elektroniky - objavila, že SMS si musím zvlášť zvoliť v "menu",lebo na rozdiel od iných mobilov, ktoré som mala, nedá sa použiť normálny spôsob, že ti cinkne a prijmeš to ako bežný hovor. Ani odoslať sa nedá inak, len cez tú extra aplikáciu, či ako sa to volá.
              Tak som si dnes prečítala SMS ešte z júla.
              Bola som si v banke vy brať hotovosť, čo mi zostala z júlového dôchodku. Splácanie vody už zastavili, len znížený nájom neodoslali, ale poslali ten starý, čo je o 35 eur viac. Bude mi to chýbať.
              Tento mesaic sa bude vydávať vnučka, ani nemám poriadne šaty, len také "kostolové", ale čo na tom, je to na jeden deň. Budem musieť kúpiť repre kyticu, keď jej nemôžem dať svadobný dar. Ona chce peniaze, len kde ich vziať a nekradnúť!
              Zajtra idem obetovať život na oltár záhrady, musím zase poliať poriadne, lebo tam pôjdem až v sobotu. Dúfam, že to stihnem ešte pred tou horúčavou.

Komentár

• Ani ja nerozumiem mobilom, len základným veciam rozumiem. A ani sa mi to nechce učiť.
                Určite musí byť na prijímanie fotiek z iného mobilu lepší mobil, asi taký s ktorým sa dá aj fotiť. Aspoň si myslím.
                Ja mám jeden prastarý malinký jednoduchý mobil, ktorý mi dala sestra po svojom mužovi. Ja by som si mobil sama nikdy nekúpila, považovala som to za zbytočnosť. A aj považujem, lebo nikomu nevolám, len bytovkovej sestre. A predsa som si kúpila nedávno mobil, s ktorým sa dá fotiť, tak s ním fotím. Je ľahučký a budem ho môcť nosiť do lesa a fotiť huby, ak nejaké budú.

Zasa mám spor s Telekomom. Zvýšili mi mesačný poplatok o 1,80 euro, smiešna suma, kvôli ktorej sa neoplatí ani pusu otvoriť. Ale ja ju otvorím. Mne dôchodok nikto mesačne o 1,80 nezvýši, mne to teda bude chýbať! Hrozím sa toho, až budú zvyšovať i ostatné poplatky, a to určite budú! Už by to urobili dávno, ale ľudia nemajú z čoho platiť, keď sú u nás mizerné platy a mizerné dôchodky. Som zvedavá ako to vyriešia, naši zlodejskí politici.
                Telekom mi včera celý deň nezdvihol slúchadlo, vždy mi povedali, že budem musieť dlho čakať, lebo operátori sú zaneprázdnení. Klamú, nie je možné aby boli celý deň tak zaneprázdnení, veď ich je tam ako maku. Tak si budem musieť nájsť nejakú ich emailovú adresu a spýtať sa ich na to. Viem že si nepomôžem, ale nech mi aspoň vysvetlia, za čo musím viac platiť, v čom sa vlastne ich služby zlepšili.

Za čo máš znížený nájom? 35 eur je veľká suma. A ja sa idem "hádať" kvôli euru osemdesiat.
                Čaká ťa teda veľká spoločenaká udalosť. Teším sa až budeš o nej rozprávať, ak sa ti bude chcieť. Neviem ktorá vnučka sa bude vydávať, rozprávaš len o Petre. Žeby ona? Spomínala si že má chlapca, ale zdá sa mi ešte mladá na vydaj.

Teda tak.

Komentár

• S Telekomom si uzavrela zmluvu a predpokladám,že v nej je klauzula, že T. podľa svojho uváženia môže zvýšiť poplatky - to niekedy býva, keď poskytovateľ chce babrať s odberateľmi. Takže oni ti bez oznámenia a vysvetlenia môžu nafakturovať, čo chcú. Rovnako, ako vodárne. Ak sa nedovoláš, nájdi si ich mail a napíš im a požaduj vysvetlenie. Ja som kvôli ich praktická s nimi už dávno ukončila spoluprácu.
                  Znížený nájom je za to, že mi ubudla jedna osoba - nájomníčka. Nie je tu od 1. júna, ale zníženie platí až od 1. aug. Tak až niekoho nájdem, oznámim im to o dva mesiace neskôr, aby si nemysleli! Ale banka mi to ešte neodpočítala, za júl, kedy sa platí na august, mi stiahli starú sumu. Budem sa musieť zase s nimi pohádať.
                  Petra by už mala byť dávno vydatá, veď už bude mať 31 rokov. Ale ona sa nevydá. Jednak by to rodičia neprežili, jednak asi ani ona po tom netúži a jej nádejná svokra by určite bola proti tomu. Takže sa vydáva Veronika. Už druhý raz.
                  Samozrejme, že podám správu o svadbe, len či bude o čom písať. Neviem, kto tam príde okrem našej rodiny, mladí sa nezmieňujú o nejakých príbuzných, možno mladý nikoho nemá - neviem. Už som písala, že ja som v ich rodine piate kolo u vozu, mne sa nič nehovorí, asi je to pod moje cháapnie a ich úroveň. S nebohou sestrou sme mali také úslovie: "Ja som ako starý James, mne nikto nič nepovie!" Je to zo Ságy Forsythovcov. No a teraz sa mi to presne hodí.

Komentár

• Nenašla som ani ja odpoveď na môj problém ,ale možno je to celkom prozaické ,že som článok neodoslala ale zase dva dni
                    po sebe ani to sem nepasuje ,tak neviem ,ale nič sa nedeje ,hlavne že sme zdraví .
                    Včera som bola v Piešťanoch služobne ,učili sme sa ako pracovať v AkSene ako spracovať dáta na počítači .Bola som tam s priateľkou ,ktorá to bude robiť
                    ja som bola ako doprovod .Bolo taplo ale našťastie tam bola klíma takže v pohode .Takže sme tam strávili celý deň ,boli sme aj na obede ,dala som si
                    sviečkovú s knedlou ,už som dávno nerobila ,bola výborná ,fakt som si pochutila .Som prišla domov taká unavená z toho tepla akurát som vybrala PC z tašky
                    a smola ani teplá voda netiekla ešte lebo bola odstávka teplej vody ,tak som sa iba studenou osprchovala a trošku ožila ,dnes už tečie chvalabohu je to fajn .
                    Telekom zvyšoval poplatky za niektoré pridané služby čo máš naviac ,dostali sme leták do schránky ale mňa sa to netýka ,tak som to zahodila a neviem presne už čo to tam bolo .Tiež tam bolo písané že keď to nechceš platiť ,tak to môžeš odhlásiť do konca mesiaca bez poplatku .Ale najprv si to choď overiť .

Komentár

• Už som sa Telekomu pýtala, emailom, lebo telefonicky to nie je možné. Napísali mi zhruba to čo píšeš - že boli nútení zdvihnúť výšku poplatkov, lebo všetci okolo zdražujú, a že môžem odstúpiť od zmluvy, ale nie do konca mesiaca, ale do 11.8.
                      Tak som ich požiadala o predĺženie lehoty na odstúpenie od zmluvy, a spýtala som sa ich, čo by pre mňa odstúpenie od zmluvy znamenalo. Idiotská otázka, tak som zvedavá či a čo mi odpovedia. Koketujem s myšlienkou že odhlásim pevnú linku, veď mám mobil a aj tak nikomu nevolám.
                      Keď sa večer sprchujem, používam k tomu letnú (vlažnú až studenú) vodu, asi keby som použila teplú, skolabovala by som.
                      Nerozumiem Juliana tvojej poznámke, že keď si prišla domov, vybrala si PC z tašky. Ty máš notebook? A nosíš ho so sebou, keď niekam ideš?

Ja sa bojím, že keď zmením dodávateľa internetu, že budem mať problémy. Že bude internet pomalý a podľa skúseností sa tu u nás nápravy nedožiadam, nikto nikdy za nič nemôže. Rada by som zostala u Telekomu a odišla od neho, až to bude finančne neúnosné.
                      Druhá svadba by už nemala byť taká parádna ako prvá svadba. Asi len najbližšia rodina. A ak mala prvý sobáš v kostole, asi tento druhý už nemôže mať, alebo áno?

Zaujímavé je, že na monitore v dolnej lište mám prečiarknutú ikonku korá predstavuje internet, tak by teda podľa toho internet nemal fungovať. Zatiaľ funguje, tak tomu nerozumiem.
                      Teda tak.

Komentár

• Rýchlosť internetu podľa mňa nezáleží od poskytovateľa, ale od počítača. Ja som prešla k UPC a som spokojná, keď mám problém, promptne ho vyriešia a jediné, čo mi na nich vadí, že sa za svet nedovoláš, ale už mi jeden operátor poradil, ako na to.

Prvá svadba bola veľmi zaujímavá! Vzhľadom na to, že Nika ušla či odišla z domu, leboto tam už nemohla vydržať a začala si s chlapíkom skoro o 20 rokov starším, celkom sa od rodiny odstrihla a to, že sa ide vydávať, oznámila až deň pred svadbou, asi jej svedomie nedalo. Takže rodičia tam prišli, no ja ani neviem, či mi to povedali, alebo až po svadbe. Všetko o jej vzťahu by bolo na dlhé písanie, ale asi po dvoch rokoch od neho odišla a rozviedla sa. Predpokladám, že v kostole sa nebrali, jej otec a k nemu aj moja dcéra sú striktne proti viere aj náboženstvu, takže moja náboženská výchova, ktorú som jej dávala v detstve , vyšla nazmar. S petrou je to to isté. Určite sa nebudú brať v kostole. Trápi ma to, ale s nimi nie je reč. Modlím sa za nich, to je všetko, čo môžem urobiť.
                        Na svete sa dejú čudné veci! V nedeľu, kým som bola na omši, sa Petra rozhodla, že mi operie. Prala to asi po štyroch kúskoch, všetky farby spolu, našťastie sa nič nezafarbilo. Keď vybrala prádlo, vidím, že páčka na otvorenie prívodu vody je na "zavreté", tak sa s údivom pýtam, ako vedela, že kde sa púšťa voda. A ona, že vodu nepúšťala.Ale prádlo bolo mokré! Tak som včera skúsila, či to bude fungovať aj mne, čo by bolo zle, lebo by som musela dať vymeniť tesnenie. Ale mne to nešlo, takže ak sa nestal zázrak, Petra mi klamala asi zo strachu, že jej budem niečo vyčítať. Naša Petra je majster v klamaní. Má dobrú školu.

Komentár

• Tak si sa presvedčila ako na to a môžeš to riešiť ,či odstúpiš od zmluvy alebo nie ,veď sa ti ozvu ,nie si sama .
                          Ano mám PC a boli sme na školení ako spracovávať dáta ,tak sme mali každá svoj PC .Ja ho nosím zo sebou aj keď idem
                          k synovi do Žiliny a vždy mi niečo poradí čo robiť .Aj do Austrálie som ho nosila aspoň som vedela čo sa deje na Slovensku ..
                          Ja sa nesprchujem v ľadovej vode aká bola teraz ,keď tiekla iba studená a taká rozhorúčená ,tak som si ohriala a poriadne sa umyla .
                          Ráno som sa sprchovala v studenej ale to bolo v pohode .Môj očistný kúpeľ je nasledovný .Na mokrú špongiu nanesiem krém na kúpanie a poriadne si vyšúcham celé telo až je sama pena ,potom pustím sprchu a poriadne sa osprchujem a hotovo zatvorím vodu ,čiže vodu púšťam pokým nezmyjem penu z tela .
                          Cítim sa super ako po masáži a ušetrím kopec vody .
                          Keď zmeníš dodavateľa internetu ,neviem či to máš zmluvne podchytené ak ano tak musíš dodržať zmluvu lebo inak sú na to nejaké poplatky .Ak nemáš zmluvu ,tak môžeš vypovedať odber kedy chceš bez poplatku a ísť kam chceš .Mne končí zmluva v decembri ,uvidím ako to bude ,lebo vždy sú nejaké nové ponuky a zľavy .

Komentár

• Rýchlosť internetu záleží na poskytovateľovi, nie na počítači, aspoň si myslím. Mala som počítač z roku raz-dva a predsa som mala vysokorýchlostný internet, a fungoval! Bytovková sestra má novší počítač, ale internet má pomalý ako slimák, lebo zaň platí málo, ak by si priplatila, mala by rýchlejší. Preto si myslím, že rýchlosť internetu záleži od poskytovateľa.
                            Teraz som pozerala na UPC, vyplnila som tabuľku s mojou adresou a objavilo sa mi, že na mojej adrese nie sú ich služby dostupné. Našla som ďalšiu stránku,
                            https://www.porovnat.sk/?gclid=EAIaI...yAAEgLTrfD_BwE
                            na ktorej sú asi všetci poskytovatelia internetu, ale nerozumiem tomu, musela by som to dlho študovať alebo sa niekoho opýtať.

V našej rodine tiež nemáme takých veriacich, ktorí by chodili do kostola. Okrem bytovkovej sestry nikto z našej rodiny do koslola nechodí, i keď sme výchovu mali rovnakú. Chodievala som na polnočnú, to sa mi páčilo a patrilo to odjakživa k Vianociam, ale sestra chodiť prestala a samej sa mi nechce.

Petre sa asi preto nič nezafarbilo, lebo to naozaj neoprala, záhada je, prečo to bolo mokré. Dôležité je že práčka prežila, lebo také divné zaobchádzanie nemusí každá práčka akceptovať. A nechcem ani pomyslieť na to, že sa mohlo niečo stať aj Petre.

Telekom mi nepredĺžil lehotu na odstúpenie od zmluvy a tak som mu napísala, že mi zobrali tú možnosť, lebo v tak krátkej lehote nenájdem iného dodávateľa. Takže zostávam u Telekomu, ale neodpustila som si aby som im nenapísala, že sú buď špekulanti alebo lajdáci.
                            Mesačne som platila 34,99 eur, teraz platím 36,79 eur. Za internet, Magio a telefón. Mínus 10 eur lebo mali akciu, a plus za telefonovanie nad limit. Mala by som zmeniť dodávateľa, sú to veľké peniaze.

Ja mám stolný počítač, notebook som nechcela. Vraj sa s ním nedá robiť všetko to čo so stolným počítačom, lebo má všetok mechanizmus v tak tenkom tele. Ale na to čo ja na počítači robím, by mi kľudne stačil aj notebook.
                            Last edited by Giza; 10.8.2018, 07:08.
                            Teda tak.

Komentár

• Ja platím UPC 31,76 za TV, PC a O2 okolo 15 za mobil. Telefón od UPC som zrušila, nemám pevnú linku len mobil. Keď si to zrátam, platím viac, ako ty. Ja mám veľmi pomalý počítač a nezávisí to od UPC, ale od operačndj rýchlosti, ktorú som mala dobrú, kým som počítač nemusela poslať do opravy. Tam mi to nejako pobabrali a volali mi, že mi zvýšia operačnú rýchlosť za 40 e. Teraz ma strašne jeduje, že keď si chcem otvoriť g-mail, večne mi píše, že "k tomuto webu sa nedá pripojiť" a trvá to nekonečne, kým sa nejakým klikaním tam dostanem. A to už mi vymenili modem a asi dva dni to išlo a teeraz zas otravuje. Ani im nevolám, lebo sa mi nechce stokrát s nimi telefonovať a podrobne popisovať čo robím a ako robím, kým sa uráčia poslať sem mechanika.
                              Petra to určite oprala, minula na to polovicu mojej zásoby prášku, ale musela tú vodu pustiť, veď som ti písala, ako to bolo. Chcela mi ulahodiť, tak jej nemôžem nadávať.
                              Dnes som mala v horoskope, že dostanem lákavú finančnú ponuku a to mi píše už pár dní, tak som v pokušení uveriť, že predsa tú záhradu predám. A už ma žerú starosti, čo urobím so všetkými tými krámami, ktoré tam mám, ako to ponosíme dole, koľko bude stáť auto, či sa mi podaríniečo predať, alebo to budem musieť všetko vyhodiť atd., atd. Skrátka mám zo všetkého mindráky.

Komentár

• Jejda tak to platíš veľa. Až mi skončí akcia, tak budem Telekomu plaťiť mesačne 37 eur. Potom budem vážne hľadať iného dodávateľa, ale u nás to bude asi ťažké. Alebo zruším pevnú linku, i keď by som nerada. Je to istota, telefón je stále na tom istom mieste a je veľký, nemôžem ho prehliadnuť. U mobilu je to presne naopak.
                                Budem musieť veľa čítať, aby som sa dozvedela niečo o iných dodávateľoch internetu. Ale keď to je také zložité na chápanie! Ale budem musieť, nemám sa koho v rodine spýtať. Určite vedia veľa, ale nemajú nikdy čas.
                                Teda tak.

Komentár

Pracujem...
                                X