Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Ja čumím ako Puk, aké fotky si to dostala, keď v O živote sú fakticky len tri fotky: Petra, skupina, ktorú som popísala a ja, ako čakám na taxík. Dve sú tam opakovane. A ty píšeš o žene v červených šatách, ktorá na ploche vôbec nie je a je to tá fotka , ktorú Vnučka nedovolila uverejniť. Tie šaty sú naozaj z požičovne a sú to jej svadobné šaty, ktoré sa mi tak strašne nepáčili. Ty si z toho vyčítala, že sa v nich nevie pohybovať?

Ja mám messenger na Fb, ale k tomu telefón nepotrebješ, či áno?
    to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• Ja tam mám 4 fotky, Petrušku, teba s mobilom, potom skupinku ako na niečo pozeráte a na poslednej fotke je žena v dlhej červenej róbe, jednou rukou si pridržiava sukňu a v druhej nesie tanierik. Sú tam i iní ľudia.To je teda nevesta? Ja som nepísala že ona nevie v dlhých šatách chodiť, písala som všeobecne, nie o nej. Naopak sa mi zdá že ona je elegantná, len sa mi tie šaty na nevestu nehodia, ale ja som predpotopná. A navyše mám rada nenápadnosť, a to sa dnes nenosí.
      Nechápem prečo je vnučka tak veľmi proti tomu, aby ste sem dali fotky. Nie je na nich nič kompromitujúce, sú to len dokumenty o jednom peknom dni. Škoda že sa nedajú všetky štyri zväčšiť.
      Ešte som nenakŕmila zvieratá, je tu plno kriku, musím už ísť.
      Teda tak.

Komentár

• Tie fotky Gizka naozaj dobre skomentovala sú pekné a tá čo telefonuje si Eli .Vypadáš super a vôbec by som nepovedala ,že máš
        zdravotné problémy a prežívaš rôzne bolesti ,si celkom v pohode .Len škoda že sa nedajú zväčšiť .Tá dáma v bordových šatách ako k
        kráľovná je asi nevesta ,tak si písala že bude mať farby bordó .Je fakt noblesná a pekná ,síce nezvyklé ale dnes je všetko iné ako bolo
        keď som bola mladá .No len nech im to vydrží ,majú sa radi a boli šťastný .,to je najdôležitejšie .Ešte tá dáma v klobúku ,,kto to je ?

Tak si predstavte dneska som dostala balík ,Jana sľubila že mi pošle červený remienok na ruku pre šťastie ,to nosia všetci a tak som si tam chcela
        kúpiť ale všetky boli malé na moju ruku a tak hovorí ,že doma má a pošle mi ho .Som myslela pošle do obálky a hotovo ,pýtala aj adresu ,tak som jej dala .
        A tak dnes som to bola prevziať na pošte ,pozerám čo to je ,vo veľkej obálke ...Otvorila som to až doma a čuduj sa svete ,ona mi poslala aj sveter v tom balíku .Tiež odkaz píšem doslova :Ahoj Julka ,Veľké aj krásne poďakovanie za nezabudnuteľný týždeň .Uži si to ,ďakujem , Jana .No zostala som v šoku a neviem čo na to povedať
        a čo odpísať ,toto som vôbec nečakala .Sveter je taký športový a celkom pekný a moje číslo .Určite jej poďakujem a že to nemuselo byť ale vrátiť ,by sa to asi nepatrilo ..

Komentár

• Koniec dobrý, všetko dobré.
          Jana asi nemá vo svojom živote šťastie na ľudí. Nie je pre ňu obvyklé, že mohla prežiť týždeň s dobrým človekom. A možno tými darčekmi a poďakovaním ťa chce odprosiť za tie nepríjemnosti, ktoré si kvôli nej musela pri mori zakúsiť. Je inteligentná, uvedomuje si to. Sympatická mi je tým, že nerozprávala o sebe. Ja som taká istá, nikdy o sebe nerozprávam, lebo nemám čo.
          Bol to s ňou nervný týždeň. Počuj, nemala si tie žalúdočné problémy z nej? Viem že nie, lebo letuška povedala že nie si sama čo lieta na toaletu. Takže asi to bolo naozaj z toho jedla.
          Tá dáma v klobúku je Elina vnučka Petra. Tá čo sem dáva tie fotky, lebo babiele to ešte nevie.

Včera prišiel brat so ženou z ostrova Thasos. Ešte som ich nevidela, lebo hneď ako prišli - asi o pol šiestej podvečer, ona začala prať a on sa motal v záhrade, zbieral jabĺčka a kosil. Tak im tá práca pri mori chýbala, že sa jej nevedeli dočkať! Ani spať by asi nešli ak by to neporobili! Usilovňáci jedni. To mne sa nikdy nestalo. Ja som vždy po dovolenke oddychovala.

Idem na nákupy. Rada by som si urobila jedlo podľa tohto receptu, aj keď viem že budem asi sklamaná a budem ľutovať že som neurobila klasickú fašírku či sekanú, na ktorú som zvyknutá.

https://tojenapad.dobrenoviny.sk/sto...o-masa-a-syra/
          Teda tak.

Komentár

• To je teda naozaj čudné, s tou fotkou! A ako to, že sa nezobrazila tu v téme, to je pre mňa naozaj záhada. Tie fotky , okrem Petry s cylindrom, boli všetky nadmerné a tak ich bolo treba zmenšiť. Existuje na to taký oný, Skicár, už som s tým kedysi praqcovala, ale zabudla som, ako na to, Teraz mi to Petra ukázala, niekedy to vyskúšam.Ale píšem to preto, že tak, ako sa dajú zväčšiť, dajú sa aj zmenšiť. Tam je také okienko, kde na napísané 100%, ale ty to prepíšeš na toľko %, koľko potrebuješ a tá fotka sa podľa toho upraví. Neviem, kde ten Skicár nájdeš, najskôr niekde vo fotkách, to som už zase zabudla,
            Včera som bola u gyndoša, tak diagnózu som si určila nesprávne, je to niečo iného, ale tiež je to na operáciu. Poslal ma na neurogyndu.
            No čo sa mi ráno stalo, keď som sa tam vypravila, to sa tiež môže stať len mne! Bolo ešte zavčasu a bála som sa, že mi bude zima na nohy, tak som si vzala do sandálov ťapky. A tá jedna nedržala, stále sa mi šmýkala až na prsty. Tak som si na zastávke sadla na taký stĺpik na požičiavanie bicyklov, to tu teraz zaviedli. Je to asi 10 x20 cm plocha. Vyzula som sa, napravila ťapku a chcela som si natiahnuť sandál, v tom momente som sa skydla ako vrece zemiakov, len som stihla skríknuť "Kriste Ježiši" a už som sa váľala! NMechrila som sa tam, čo som nevedela. ako vstať, v tom priskočili asi traja ľudia a pokúšali sa ma zdvihnúť. Mňa, skoro 90 kg živej váhy! Ja som nemohla zohnúť koleno, aby som sa podoprela, tak sa tam so mnou mordovali, kým sa mi to nepodarilo, podložila som si to "zdravé" koleno a s pomocou som vstala. No predstavte si, taký trapas, plná zastávka ľudí , niekedy by som asi odtiaľ ušla, ale teraz som len kľudne stála a vyzerala, či už ide ten mizerný trolejbus! Taká som už otrlá!

Komentár

• Tak to si mala smolu ale stane sa aj v lepších rodinách ako sa hovorí ale mala si šťastie ,že si si neublížila ,tá trocha nepríjemnosti
              to nič nie je a veď sa to stáva aj druhým .Ak ide o tú operáciu moc neváhaj ,lebo čím ďalej to bude horšie ,asi ti klesá maternica .
              V tomto roku boli dve moje kamarátky na to operované ,na tretí deň boli doma tak držím palce ,aby to nebolo nič vážne .

Komentár

• Gizka napísala si že pošleš číslo telefónu .ale ja som to hľadala ,ale nenašla som súkromnú správu od teba ,.
                tak neviem či si to napísala alebo nie .Tak ti pošlem moje tel číslo a prezvoň ma alebo napíš sms Gizka a ja budem vedieť že si to ty ,
                číslo tel .0907 519 603 ..

Komentár

• Dnes už vypukla zhánka po tom, kto dal na Fb nevestinu fotku a samozrejme som podozrivá a asi aj Petra. Ešte dobre, že sa tá červená nezobrazila v tejto téme, určite sem chodia a čítajú, to by bolo zase na mňa. Som z tejto čudnej rodiny fakt otrávená. A smutná a sklamaná, lebo Veronika bola viac, ako moje dieťa a stále som ju bránila proti rodičom, ktorí ju nechápali a ubližovali jej svojou prizemnosťou, žiarlivosťou a nepochopením jej citlivej dušičky. Nakoniec som musela prestať zasahovať do ich správania, lebo dieťa si to vždy odnieslo, že vraj jej matku staviam ytále do pozoru. Mala som ju skoro do šiestich rokov a veľmi sme si rozumeli. Neskôr, aj na stredenj škole som bola jej útočište a mali sme sa veľmi rady. Verila som, že nám to vytrvá navždy, ale keď im ušla po maturite do Prahy a mne sa s tým ani nezverila, veľmi ma to zabolelo. A potom sme už nikd nenadviazali na ten krásny vzťah a teraz sa už chová ku mne rovnako ako ich celá rodina. To sú v mojom veku ťažké veci.

Komentár

• A teraz idem poúčať. Zmenšenie fotky neznamená jej fyzické zmenšenie, ale zmenšenie z veľa kilobajtov na menej kilobajtov. Keď sem vkladám fotky, tak ich tiež zmenšujem, napríklad fotku ktorá má 1300 kilobajtov zmenším na 300 kilobajtov. Ono to vlastne okom ani nie je vidieť, fotka má rozmery ako predtým, len je menej kvalitná.
                    No, Veronika by si asi musela vybrať, buď ty alebo mama, a to je ťažké. Ak by ste si začali s dcérou rozumieť, všetko by sa zmenilo. Určite to bolo aj pre ňu ťažké keď musela možno naoko na teba zanevrieť, ale nič iné sa nedá robiť. Musí byť pri mame, ale vina je podľa mňa nielen v nej.
                    S tým padnutím si najmenej trom ľuďom umožnila urobiť dnes dobrý skutok. Len ma zaujíma, či vieš čo bolo príčinou toho spadnutia. Či nejaká vonkajšia príčina, alebo strata stability, ktorá nás seniorov postihuje a nedá sa vyliečiť.

Juliana už som telef. číslo napísala do súkromnej správy. Si odvážna keď si ho dala sem, len aby ti nezačali telefonovať nejakí cudzí ľudia. SMS nepíšem, nemám trpezlivosť, lebo to príliš dlho trvá a ja mám navyše hrubé prsty. Musím opravovať a vtedy mobilu ide o život, lebo mám chuť ho rozšľapať. Som veľmi zvedavá či to pôjde.
                    Teda tak.

Komentár

• Juliana prezrela som si celý mobil, hľadala som niečo o messengri či tam mám aspoň nejakú zmienku o ňom alebo dokonca už aj fotku od teba, ale nič. Asi to nepôjde poslať cez mobil, musela by som za niekým ísť aby mi messenger stiahol do mobilu alebo čo, sama to nedokážem urobiť. Pokúsila som sa čítať o tej aplikácii aj na internete, ale článkom vôbec nerozumiem. Veľmi ma to mrzí, tešila som sa na fotky, ale cez mobil to nepôjde. Dôležité je že mám tvoje telef. číslo, aj Elenkine.
                      Možno si tie fotky stiahneš do počítača, aby si ich lepšie videla, a potom by si ich mohla dať sem, alebo aspoň niektoré. Ale nerob si už s tým starosti, nejako sa to vyvrbí.

Ešte k tomu zmenšovaniu fotiek babiele. Ak posielam fotky cez email, čiže ako prílohu, nemám žiadne starosti so zmenšovaním. Samo sa ma to opýta či chcem aby boli fotky zmenšené, aby sa ich do emailu dalo viac. Môžem kliknúť na áno alebo nie. Ak si vyberiem áno, tak počítač automaticky fotky zmenší, čiže budú mať málo kilobajtrov, ale ich fyzická veľkosť bude stále rovnaká. Len kvalita fotky bude horšia.

Ale s tým si starosti nerob. Ja som rada hocijakým fotkám, aj malým. A ešte som zabudla napísať, že ak sem Petruška alebo hocikto dá viac fotiek, ukážu sa len tri a vedľa nich je napísaný skutočný počet fotiek. Tie sa ti ukážu keď ich začneš prezerať. Tá posledná štvrtá fotka s dámou v červenom je teda schovaná, preto sa ti zdá, že tam nie je. Ale je. Veronika nosí okuliare?
                      Teda tak.

Komentár

• No ty ma udivuješ stále viac! Mňa sa počítač nič nepýta, keď je fotka veľká, musím si s tým poradiť sama. Že sa pri zmenšovaní zmenšujú kilobajty, to viem, ale myslela som, že to ide aj naopak. Nedošlo mi, že keby sa zväčšili, zas by sa nevošli. Ukázalo sa šesť fotiek, nie tri, ale napísané je počet f. 4, taksom to pochopila. Asi je to t
                        ak, že opakované fotky sa nepočítajú, preto píše tri + 1.
                        Mala by som skúsiť poslať sem nejakú starú fotku, aby som sa presvedčila, že som si zapamätala, čo ma Petra učila. Aj mi vynadala, že dokedy sa to chcem naučiť, či to do smrti nebudem vedieť! Vidíš, starý človek je pre mladých úplný blbec!
                        S veronikou to nebude celkom tak, ako píšeš, však jej nič nebráni, aby mi občas zavolala alebo napísala, ale skôr to bude tak, že po tých rokoch odmietania, keď sa Zuza k nej zmenila, si to užíva, však mať s matkou dobrý vzťah je veľmi dôležité. Škoda, že my so Zuzou to akosi nevieme.
                        Dnes som mala zase smolu! Chcela som ísť do záhrady, asi tam bude sused a chcela som ho poprosiť, aby mi pomohol na sud namontovať nový výtokový ventil, lebo ten starý sa rozpadol. Naraz som zistila, že je prikázaný sviatok, aj obchod je zavretý, tak som sa VYCHYSTALA /caps/ do kostola a tešila som sa, že konečne po rokoch budem na normálnej omši. Ale chyba - omša nebola! Stretli sme sa tam mnohí a všetci sem sa čudovali, ale nedá sa nič robiť.Ísť teraz do záhrady sa už neoplatí, cez najväčšiu horúčavu sa nedá nič robiť. A v pondelok mám ortopéda, tak musí chudera vydržať. Písala som, že ma čaká záťah na chrbát, zbierať orechy a mandle, ale zistila som, že tak ako susede, ahj mne väčšina orechov už skoro zrelých zhnila a mandlí je veľmi málo, tiež sú malé a nepodarené, takže mám po robote aj po radosti.
                        Pýtaš sa, ako som spadla. No tak, že som svoju metrovú prdel posadila na stĺpik 10x15 cm a keď som sa zohla k sandáli, zošmykla som sa a bolo!
                        Tak si idem urobiť obed, potom si umyjem hlavu, lebo som sa rozhodla, že pôjdem do Rače. Je tam vinobranie a naši to pojali ako príležitosť predstaviť projekt BIVIO, ktorý je už skoro celkom dokončený. Som na to zvedavá, ale ako sa poznám, nakoniec sa mi nebude chcieť a budem sa musieť hanbiť pred kolegami, že mi na tom nezáleží. Ja som staršná!!!!!

Komentár

• Moje néééérvy! Síce som neverila že by nám admin zobral tieto stránky bez upozornenia, ale čo keby zobral! Veď nemá voči nám žiadnu povinnosť! Hľadala som na nete nejaké iné diskusie medzi seniormi, ale nenašla som žiadne. Mladí ľudia majú možnosti diskutovať, aj odborných tém sú tu milióny, ale takáto debata seberovných o ničom a o všetkom, tak tá je len jediná. V Senior klube.
                          Čo sa to dialo? Nesnívalo sa mi to? Ráno ešte tieto stránky nešli, a teraz je to v poriadku. Alebo sa mi sníva toto? Kliknem za chvíľu a nepôjdu.

Som dosť nahnevaná na Úniu, že nedotiahne tú vec so zrušením letného času do konca. Vraj sa čas prestane meniť až v roku 2021. A pritom tí popletení redaktori vykrikovali - a ja som im s radosťou verila - že už teraz, že v októbri to bude posledný raz, čo sa čas zmení. Čiže už by bol naveky vekov zimný čas, taký na ktorom som vyrastala. Terajšia pol ôsma hodina (kedy som sa zobudila) bude vlastne pol siedma hodina, polnoc nebude o jednej hodine ako teraz, ale o dvanástej, tak ako má byť.
                          Len mi ešte naháňa hrôzu to, že bude naveky vekov zavedený letný čas, čiže že zostane ten čas posunutý o jednu hodinu dopredu. Neviem si naň navyknúť. Ľudia mladí a aj ľudia v strednom veku sú ale na letný čas navyknutí, oni by určite radšej prijali letný čas. A ja, ak by mi osud doprial ešte nejaký rok života, by som si naň navykla tiež. Len aby sa už Bože môj ten čas nemenil!
                          Teda tak.

Komentár

• No, písala som Adminovi a odpovedal, že majú výúpadok, ale robia na tom. A hľa, už je to opravené! Bála som sa, že som stratila možnosť s niekým si poklebetiť a necítiť sa tak osamelá.
                            Sú aj iné portály, napr. Dedobelo, alebo Pozitivní noviny, ale my sme tu doma. Admin by neukončil klub bez upozornenia, to sa neboj, je to solídny človek.
                            DNES SOM číTALA V sme, žE V NEMOCNICI /caps/ zabili šesťročné dievčato tým, že jej pri masívnej hnačke nadávali dosť infúzií, hoci ono malo od narodenia problémy s črevami a jej doktor povedal rodičom, že v prípade hnačiek jej treba dávať veľa infúzií, Ale doktori v tej nemocnici boli múdrejší a povedali, že nijakí doktori z Bratislavy im nebudú hovoriť, čo majú robiť. Keď už bolo zle, previezli dieťa na Kramáre, ale bolo už tak dehydrované, že to neprežilo. A tak rodičia podali sťažnosť na Úrad pre dohľad nad beztrestnosťou lajdáckych doktorov, a hádaj, čo dosiahli? "Všetko bolo OK, nemocnica nepochybila"! Rodičia sa začali súdiť, na čo som aj ja myslela, ale ja nemám dosť peňazí ani nervov na také súdy a tak si ten Herodes môže zabíjať ďalšie obete.

Tie zmeny času naozaj idú na nervy aj mne a bolo by mi jedno, aký čas ustanovia, len nech je už stály. Nejde to zo dňa na deň. Treba prepacovať dopravné harmonogramy v celej únii, aj pracovné smeny vo fabrikách a inde a asi aj ďalšie veci. No a úradníci majú zámienku zasadať, diskutovať, odvolávať sa, získavať posudky od znalcov atd.

Komentár

• Ako si písala adminovi? Emailom?

Čítala som si chvíľu v diskusiach SME. Dala som si do vyhľadávača "dedobelo" a vyskočilo mi veľa diskusií. Debatujú tam o aktuálnych témach, k článkom, ktoré asi vychádzajú v denníku SME. Véééľmi ma pobavil názor jedného diskutujúceho k vete, ktorú povedal Fico o víťazstve Smeru: Ani Barcelona nevyhrá 17 krát za sebou.
                              Ten diskutujúci povedal, že súhlasí s pánom poslancom. Akurát že keby bol Fico taký dobrý politik ako dobre hrá Barcelona futbal, že on osobne (ten duskutujúci) by ho nosil na rukách. A dodal, že to bola veľmi veľmi veľmi zlá analógia ...
                              V Pozitivních novinách nevidím žiadne diskusie.

Včera som telefonovala s Julianou. Keď som s ňou dohovorila napadlo ma, že ona má nejakú inú poruchu na Senior klube, lebo vravela, že to od nej čosi pýta, novú registráciu či čo. Mne sa ale objavovali veľkými písmenami slová Not found a pod nimi oznámenie, že hľadané stránky sa nedajú nájsť. Preto som sa zľakla, že sa deje niečo zlé.

To úmrtie dievčatka sa stalo asi už dávnejšie, keď je to už aj na súde. Nepočula som o tom. Ktovie či sa to dá niekde sledovať. Súdne pojednávania sú verejné, ak by som bývala v Bratislave a bola mobilná, zistila by som si termíny pojednávaní a chodila by som na ne.
                              Mala by to sledovať aj tlač, ale nejaká fundovaná, lebo mám dojem, že niektorí redaktori vôbec ničomu nerozumejú. A predsa sa ku všetkému vyjadrujú.
                              U nás ešte nebolo veľa súdov s lekármi. A mám aj pochybnosti, či si rodičia nájdu u nás nejakého dobrého právneho zástupcu. Bol by potrebný taký filmový, nepodplatiteľný a odvážny.

Last edited by Giza; 17.9.2018, 18:45.
                              Teda tak.

Komentár

• Občas aj mňa portál žiadal o nové heslo alebo registzráciu, ale Admin to vyriešil Dá sa mu normálne napísať odkaz, veď je v zozname. Ja mu píšem mailom, ale nedávam ho nikomu, to by som ho musela požiadať o svolenie.
                                Tio dievčatko zomrelo pred piatimi rokmi a doteraz sa naťahoval Úrad pre lajdákov s rodičmi, kým ich to nenaštvalo a nedali to na súd. Ťažko povedať, ako súd dopadne, lebo títo tzv. lekári majú silné kramfleky a len tak ľahko sa nevzdajú. Ale čím viac súdov, tým viac ľudí sa opováži a keby nič iné, tak ten lajdák bude poťahovaný a na verejnosť sa MôžE DOSTAť jeho chyba, či lepšie povedané chyby = zločiny proti ľudskosti.
                                Ja odoberám SME už roky a som spokojná, ale ešte ostrejšie sú N noviny, ale tie som ešte nečítala. Čítavala ich Dada.
                                Dnes som sa hneď ráno naštvala! Nemám už ani dve eurá, tak reku cestou do záhrady sa stavím v banke. ASutobus o deviatej išiel do vozovne a náhradný neprišiel. Stála som tam asi 15 min., kým ma napadlo, že veď môžem ísž medzimestským, banka je vedľa autobusovej stanice. Tak som nastúpil, pýtal odomňa ten dôchodcovský kartička, ale nemám to predĺžené, tak mi to neplatilo. Chcela som vystúpiť, ale ten dobrý človek ma odviezol na stanicu. Už som mala zmeškané dva autobusy, 70. chodí každých 20 min. Reku, tak ešte chytím ten o 9.40. Ale sedel tam nejaký chlap a strašne dlho sa vybavoval. V tejto blbej banke majú tri pulty, ale len jeden s pokladňou a tam bol ten chlap. Takže som bola v banke do 9,40, autobus mi ušiel ďalší by išiel o 10. h, prípoj o 10.09 by som nestihla, až 10, 29, v Devíne by som bola o 11. a teeraz polievaj v trom horku! Chúďatá kvety, tuším som tam bola naposledy vo štvrtok. Naštvaná ako dlaždič som teda išla domov. Zajtra 8,30 mám alergológiu, skočím tam na električku, odveziem sa pod most a o 10. môžem byť v pohode v záhrade. Tak dúfam, že to prežijú. A teraz si idem piecť kakaové palacinky!

Komentár

Pracujem...
                                X