Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
 • Filter
 • Čas
 • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

 • No, ja som len chcela upresniť tú výpovednú lehotu, rozmýšľať o tom či zaplatí za ňu či nie, na to je čas. Pretože treba vedieť za čo má zaplatiť, za ktoré dva mesiace, lebo lehota musí mať presne stanovený začiatok a koniec. Ale možno to zbytočne komplikujem, všetko môže byť inak ako keď mňa vláčili po súdoch.
  To že kaly mám dať do vlastnej zeminy, to ma napadlo už včera podvečer, ale už bolo neskoro v tom niečo robiť. Dnes to urobím. Ak im to nebude svedčiť, vždy je čas presadiť ich do kupovanej.
  Párkrát som mala kvety posadené v našej zemine, ale iba živorili lebo je v nej veľa škodcov.
  Dávam ti sem babiele video - grif na to, aby boli kuracie prsia šťavnaté. Raz som to robila, chutilo mi to, ale moja trúba asi nevedela, že ich nemá vysušiť. Moja trúba je potvora.

  Juliana, asi mala babiele pravdu v tom, že slovenskí podnikatelia sú tiež šmejdi. Čo to len s nami robia? Vidia starších ľudí a namiesto toho aby nám pomohli, hneď im tie ich obmedzené mozgy prikazujú, aby nás oklamali, aby nás okradli. To je typické. Povedala si že ti končí zmluva a že ju potrebuješ predĺžiť. Taká jednoduchá vec, ale oni asi nerozumeli. A nevedia nič vysvetliť.

  Neviem, možno to je výhodné čo ti ponúkajú, ale už len logika veci vraví, že my starší ľudia predsa nepotrebujeme mať v mobile nejaké moderné zázraky ako mladí, pre nás je najvýhodnejšie mať len možnosť volať a posielať SMS či MMS. A voláme oveľa menej ako mladí, pre nás teda tieto ich moderné služby a všelijaké paušály nie sú. Prečo nám ich vnucujú?
  No som veľmi veľmi zvedavá, ako to všetko dopadne. Len aby ťa to veľa nestálo.

  https://www.youtube.com/watch?v=0G5SxP61XW8
  Teda tak.

  Komentár


  • Tak kapusta je vykysnutá ,je dobrá a som si aj urobila dusenú k mäsu s knedlou .Tiež som ju preniesla na balkón ,aby bola vonku
   a nezačala znova kysnúť ,potom by bola mäkká a nechutná .Už to mám vyskúšané ,vždy až do jari ju mám na balkóne .Na jar ak ešte
   niečo zostane dám do pohárov a odnesiem do pivnice .Takže kapusta je uprataná a vonku a pomaly si budem jesť vitamíny ,dúfam .
   že v tomto roku chrípku nedostanem alebo len slabú a prekonám ju .Minulý rok som si jej užila vyše mesiaca aj zápal plúc a neviem čo ešte
   .Nerobila som si kapustu ,možno mi chýbali nejaké vitamíny neviem .Vonku je sychravo a asi nepôjdem ani na prechádzku .Upiekla som si
   bábovku ,ešte som ju neochutnala ,prvý krát som piekla v latexovej forme ,hoci ju mám už vyše roka ,tak som sa odhodlala a je to ok .
   Vypadá celkom dobre ,dúfam že tak bude aj chutiť .V TV nie je nič zaujímavé tak si čítam knižku ,no čo už idem sa naobedovať a aj vám
   prajem dobrú chuť k obedu .

   Komentár


   • Telekom je jeden veľký odporný podnik, so mnou tiež tak jednali, tak som prešla do O2 a UPC. Ak sa dobre pamätám, zmluvu som podpisovala priamo v ich úrade, či ako to volajú. V telecome mi niečo zle vysvetlili a v dôsledku toho som musela platiť pokutu 300 korún. Tak nech idú do psej matere!
    Načo máš dve SIM, ja som myslela, že SIM je len do mobilu? Bolo by možno na mieste sťažovať sa na SOI, alebo v novinách, veď sme voliči, platíme dane a z našich peňazí žijú papaláši aj sociálne odkázaní, tak si zaslúžime ohľaduplné jednanie. Mladí nás považujú za otravnú háveď, ktorá ničomu nserozumie a na svete len zavadzia. Z tej bezmocnosti som až zúrivá! Potom ťa mimoridne poteší nejaký prejav ohľaduplnosti. Napr. dnes som čakala na trolejbus, ale pred mojím prišiel iný a hoci už mal dvere zavreté, nepotiahol ďalej a my, čo sme sa pripravili na nástupišti, sme museli behom dozadu. A ľudia, čo z nášho troleja vystúpili, bežali dopredu a ten šofér im OTVORIL!!!! on čakal na nich! No, to ma podrž!
    A druhé: keď som išla z kostola, čakala som na prechode, lebo svetlá cez víken nesvietia a išlo viac áut. Jeden zastavil, ale ukázala som mu, že nemôžem prejsť, lebo v druhom pruhu išiel ďalší a aj trolejbus. A predstavte si, že ten druhý tiež zastavil a mohla som prejsť! Úžas!
    Juli, ty si teraz oslabená, mala by si pre istotu užívať nejaké probiotiká, aby si sa vyhla chrípke. Pamätám si, ako si sa vlani natrápila. Kapusta je vynikajúca, najmä pre C vitamín, ale celkom nestačí.
    to som ja,koza,vaša mama!

    Komentár


    • Gizi, ak máš zeminu so škodcami, kúp si také tyčinky, ktoré zapichneš do zeme a nemusíš sa viac trápiť so škodcami. Nie je to drahé, ale veľmi účinné. To mi pripomína, že tebe radím, ale sama som ich ešte nedala do zeme, hneď to urobím.
     K výpovednej lehote len toľko, že dva mesiace sú dva mesiace a keby hneď dnes chcela ukončiť, musí zaplaiť za nasledujúce dva mesiace podľa zmluvy.
     to som ja,koza,vaša mama!

     Komentár


     • A kde tie tyčinky kúpim? V kvetinárstve?
      Spomenula som si že som chcela ísť presadiť tie kaly. Samozrejme sa mi nechce. A je to ťažká práca, treba s rýľom do hĺbky, ide to ťažko lebo sú korene rozvetvené, musím s tým rýľom sekať než jednu stranu uvoľním. Babiele zažartovala že to nemôže byť ťažká práca, ale je. Zajtra skočím do kvetinárstva či náhodou nemajú otvorené, ale najprv sa budem pýtať na tie tyčinky, až ich nebudú mať, kúpim zeminu.

      Ohľaduplnosť človeka poteší. Tiež keď ma vodič pustí, tak mu kývnem na poďakovanie hlavou. Ale ja vždy pri prechode čakám keď ide auto, ba ešte ustúpim dozadu aby mal istotu, že mu tam nevbehnem.
      Videla som video, stále ho mám v hlave a neviem či mu mám veriť. Po prechode išli dvaja ľudia, prvý mladík, za ním žena v stredných rokoch. Keď boli uprostred prechodu, vošlo naň plnou rýchlosťou osobné auto, mladíka zrazilo, vyhodilo do výšky a on z takej výšky padol na vozovku. Žena čo išla po prechode za ním utekala k nemu, cestou upustila svoju tašku a sklonila sa nad ním, tam video končí. V ohlasoch na toto video ľudia debatujú, že svedok videl, že sa ten šofér venoval mobilu a nedával pozor. Iný diskutujúci dáva vinu aj tomu mladíkovi, že predsa keby sa pozeral videl by to auto a mohol uskočiť. Tem mladík mal tuším hlavu sklonenú, už si to dobre nepamätám.
      So sestrou vždy žartujeme keď ideme cez prechod, že tam sa nám nemôže nič stať, aj keď nás prejde auto. Už žartovať nebudem, keď som videla to video.

      Zeló knedlo vepřo, mňam mňam. Určite si to dobre uvarila. Knedlíky domáce? U nás v jednej predajni predávajú tak dobré knedle, že sa ich doma vôbec neoplatí robiť.
      Teda tak.

      Komentár


      • Knedlu kupujem tiež tú menšiu 400 gramov ,to mi stačí ,tak som si urobila dobrý obed aj na zajtra .Všetko bolo super chutné
       aj kapusta je výborná .Zajtra ma čaká ten veľký problém ,ktorý mi ned spávať už týždeň .Neviem čo vybavím a ako to dopadne .
       Hneď som mala zrušiť zmluvu a nech mi len predĺžia ,ale kto to mohol vedieť .Už som dostala tri SMS ,že budem mať neobmedzený prístup,
       neviem kam ale mám poslať sms ,len neviem akú sms poslať .Bola som taká spokojná s tv aj it ,mám satelit ,bez problémov všetko ,
       a teraz takýto šok a neviem čo s tým ak ma odpoja ,budem nešťastná .Teraz je tu nová partia operátorov ,ktorý riešia všetko po svojom ,vôbec ich nezaujíma
       či s tým budem vedieť narábať a vôbec ako to nastaviť aby to fungovalo a tie dve sim karty ma dorazili .Ani som ich nerozbalila ,lebo je písané ,že keď to chcem zrušiť musí to byť neporušené .No vyznaj sa v tom stará baba .Keď som to hovorila kamoškám ,tak sa mi len rehotali ,sú odo mňa mladšie .tak si robia srandu .
       No zajtra uvidím zač je toho loket .
       To video určite nebolo príjemné aj ja dávam pozor na prechode a pozerám či niečo nejde a rejdem iba ak dá znamenie ,že môžem .
       Tu je taká silná premávka ani nemam odvahu prejsť kde nie je prechod .A že vodiči volajú pri jazde to je ako samozrejmé ako by nevedeli ,že ohrozujú aj sami seba .

       Komentár


       • Sme na tom všetky tri rovnako. Aj keď sme v práve, aj tak sa bojíme prísť do sporu.
        Juliana tak nech všetko dnes dobre dopadne. Ale ja na tvojom mieste by som dala najavo, že so mnou manipujujú, že využívajú moju neznalosť veci a nanucujú mi niečo, o čo nemám záujem. Žiadne tvoje prikývnutie nebolo relevantné, ten chlapík musel vedieť že tomu nerozumieš.
        Je to jednoduché, chceš mať len to čo si mala doteraz. Len to čo si mala doteraz.
        Píšem asi už neskoro, asi si Juliana už na ceste alebo sa na ňu chystáš, ale musela som to zo seba dostať, lebo ma udivilo že sa bojíš odpojenia (potom mi vysvetlíš akého odpojenia si sa bála), ale odpojiť nás od niečoho je možné snáď len v prípade, ak neplatíme. Je trestuhodné správanie toho mladíka, ktorý s tebou tak manipuluje. Ja by som už asi písala aj sťažnosť na neho.
        Našla som na nete tvoje dve fotky, na ktorých ťa poznám, na tej tretej neviem či si to ty. Snáď sa nenahneváš že som ich sem dala.        Teda tak.

        Komentár


        • Ja som si tie tyčinky vyguglila, lebo som stratila adresu na tú firmu, čo ich predáva. V kvetinárstve u nás som ich hľadala, ale nemali. Nevedela som, že je tá tvoja kala taká rozsiahla, ja ju mám v kochlíku, takže to nie je problém. Tak ma napadlo, že keby si ju rozdelila, ľahšie by sa ti s ňou pracovalo. Ešte by sa to dalo urobiť tak, že by si dala do jamy nejaké pletivo tak, aby okrej trčal nad zemou a pri vyberaní by to pomohlo uvoľniť okraj pletiva a potom vytiahnuť celý trs, ale to je neoverený nápad. Ja tak sadím cibuľoviny.
         Naši susedia išli cez prechod, lebo ich pustil jeden šofér, ale vedľa išiel iný, ktorý nezastavil a oboch zrazil. Boli dlho v nemocnici a pán má doteraz následky. Darmo je predpis, že keď chodec vstúpi do vozovky, vodič ho nesmie ohroziť, alebo že nesmie telefonovať alebo zbierať spadnuté veci, skrátka, že sa má venovať riadeniu! Keď to nedodrží a zrazí ťa, nie je ti nič platné, ani keby ho hneď obesili, lebo bolesti a starosti ti to nevynahradí.

         Neboj sa, Juliana, oni ťa neodpoja, veď si pre nich kšeft! Budú sa snažiť, aby si ťa udržali, dnes je veľká konkurencia. Ale viem, že nervozity ťa moja reč nezbaví, tak dúfam, že dnes nám podáš potešujúce správy, že si všetko dobre vybavila. To máš Telecom ? Oni sa budú snažiť uvŕtať ťa na nejaké nové služby, oni milujú tie ich "balíčky", ale ty máš právo žiadať len toľko, čo ti vyhovuje. Škoda, že tvoj syn sa do toho nevloží, mladí sa v tom lepšie orientujú. No, držím ti palce!
         to som ja,koza,vaša mama!

         Komentár


         • Je mi veľmi ľúto, ale na čas sa odmlčím. Prišla mi pred chvíľou sms-ka, že mi zomrela moja najlepšia kamarátka. Plačem a plačem, výčitky mám obrovské, a nedarí sa mi uvedomiť si, že tu už nie je.
          Teda tak.

          Komentár


          • Prijmi úprimnú sústrasť! Len sa vyplač a pospomínaj si na pekné spoločné chvíle. Všetko sa raz skončí, proti smrti nič nezmôžeme.
           Nič si nevyčítaj, proste život ide svojím behom a čo sa má stať, to sa stane. Pomodli sa za ňu a nech odpočíva v pokoji!
           to som ja,koza,vaša mama!

           Komentár


           • Aj ja ti posielam úprimnú sústrasť .Určite ste si dobre rozumeli ale čo už ,aj to musí prísť .Uchovaj si peknú spomienku na ňu .

            Tak heureka ,vec je vybavená a kameň mi spadol zo srdca .Mladý muž bol ako vymenený keď som doniesla SIM karty .Tak to hneď aj vyskúšal
            či sú v poriadku a že to je ako darček s 10 eur kreditom na mobil ,ktorý mám vyčerpať do troch mesiacov potom už nebudú platiť .Že sú dve ,tak
            je to jedna za TV a druhá za internet .a platiť budem ako doteraz 25,15 eur na mesiac .Konečne som si vydýchla a rozhodla sa ,že ich darujem vnukovi
            bude mať vnuk narodeniny na budúci týždeň 30.rokov a dám mu aj zlatý náramok ,dúfam že bude spokojný .Teší ma že ste ma podporili v tom
            mojom boji divokom a nebola som sama ,lebo na starosť je človek neistý a podozrievaví ,ale je to o.k. .
            Na tých fotkách som skutočne ja ani neviem kde sme boli spievať už je to stará fotka .A ta tretia ,to som tiež ja ,to sme boli v penzióne Vek nádeje .
            na MDŽ a sme spievali a ja som aj recitovala .Tak máš peknú zbierku mojich fotiek ,vôbec sa nehnevám ,som rada ja som ich ani nevidela .

            Komentár


            • Tak to sa teda radujem! Konečne máš pokoj. Len to s tými sim kartami nechápem, ako že na TV a na internet? Ty to máš v mobile? To je pre mňa španielska dedina.
             Včera som mala veľký problém s tou babou , čo tu býva, lebo som jej pripomenul, že má dvojmesačnú výpovednú lehotu a že keby odišla skôr, musela by platiť ako normálne platí. Vytočila sa, vykrikovala, že ona je učiteľka a má veľa voľna a musí platiť aj keď tu nie je a pod. Potom som jej dala potvrdenie, že mi dala na nájom a ona že ešte chce aj potvrdenie na 25 eur, čo zaplatilA za opravu toho sporáka. Ale že ona chce faktúru, lebo ako mi má veriť, že to skutočne toľko stálo. To som sa urazila a vysvetlila jej, že žiadnu faktúru nemá, že môžeme byť rady, že tebn pán zohnal ten gombík a prišiel to opraviť. Ale ona len svoje, že ako to mohlo byť bez faktúry, že faktúra musí byť a stále dokola. Tak som jej povedala, že jej tých posr..25 eur dám a vyprosila som si jej chovanie. Dnes som jej tie peniaze položila do izby a som na seba naštvaná, veď ona to pokazila a nestarala sa o opravu a ja na ňu musím doplácať. Tak sa mi motá v hlave myšlienka, či jej nemám dať výpoveď, veď ktovie, čo ešte vymyslí. A ja potrebujem pokoj, aby som nemusela hltať ďalšie lieky.
             to som ja,koza,vaša mama!

             Komentár


             • A ja som na tom ešte lepšie. Ja ani poriadne neviem čo je sim karta.
              Pohreb mojej kamarátky Majky je zajtra poobede v Trnave. Bytovková sestra pôjde so mnou. Za chvíľu, len čo sa bude dať ísť na bicykli, pôjdem objednať kyticu. Rozmýšľala som že by bolo dobré keby bola zo živých kvetín, no uvidíme.
              Je pre mňa strašné že tu už nie je. S ňou mi bolo lepšie ako s blízkymi, Boh mi odpusť. Je mi ľúto že tu už nie je najmä z toho dôvodu, že som sa vôbec nesnažila ju vyhľadávať, ani osobne ani telefonicky. To tá moja nemožná samotárska povaha. A ona tak túžila po spoločnosti, a asi sa jej toho nedostávalo. Mám veľké výčitky. Musím ich nejako zahnať.

              Tvoja podnájomníčka asi nechce odísť, ona chce zľavu z nájomného, ako nad tým rozmýšľam. Ako môže taká osoba, bez logického myslenia, učiť deti? Ak by naozaj mali mať učitelia nárok na nižšie nájomné z toho dôvodu, že byt užívajú menej ako iní ľudia, tak by nikto do podnájmu učiteľov nezobral! Vážená pani učiteľka by bývala pod mostom.
              A ďalšia vec ktorú jej hlava nevie asi pochopiť - nevie sa vžiť do situácie tvojej. Ty prenajímaš byt nie z toho dôvodu aby si zbohatlla, ale aby si si trošinku prilepšila. Ako jej teda môžeš dať zľavu z nájmu?
              Iná vec by bola, keby múdra pani učiteľka našla niekoho, kto bude v dni kedy ona nebude byt užívať, ten byt užival a platil za to. Aby si ty dostávala nájom na aký máš nárok. Páčilo by sa jej to? Síce by sa to nepáčilo ani tebe, ale aspoň to je aké-také vysvetlenie, že ty predsa nemôžeš prichádzať o peniaze len kvôli tomu, že učitelia majú viac voľna ako iní ľudia.
              Ale nej sa asi neoplatí nič vravieť, ona to totiž nechápe. Veď také niečo vykrikovala už pri tej prvej výmene názorov. Reku určite si uvedomila že povedala blbosť s tým nižším nájomným, ale nie, neuvedomila si.
              Ale nejde mi do hlavy ako mohla pokaziť ten sporák. Vyžadoval nejaké zvláštne zaobchádzanie a ona to nerešpektovala? Alebo použila väčšiu silu ako mala? Alebo to bola len náhoda že sa to stalo práve nej, lebo gombík už dosluhoval?

              Juliana takže to všetko bolo iba nedorozumenie? Nemohol to takto vysvetliť už na začiatku? Mohla si mať ušetrené nervy. Ale aspoň po zlých dňoch prišiel deň dobrý, a ak by si nemala predtým nervy na dranc, neprežívala by si ten dobrý deň tak radostne.
              Teda tak.

              Komentár


              • Musíš sas tým zmieriť. Si taká, aká si a nemôžeš za to. Ani ja sa nedokážem premôcť a ísť tam, kde by ma radi videli. A takisto by ma to zruinovalo, keby sa tým blízkym niečo stalo. Ale čas nemôžeš vrátiť a ani nevieš, ako a či jej to vadilo, že sa neozývaš. Veď keby bola chcela, mohla sa ozvať ona.

               Nájomníčka!!!! Chvalabohu, už skoro bývalá! Včera dala výpoveď! Chvalabohu!
               Viete, že som jej povedala, že jej tých 25 euro vrátim a tak som jej ich položila v jej izbe na posteľ. Prišla sa prezliecť, lebo mali ZRPŠ, preletela bez pozdravu a domov sa vrátila dosť neskoro. Práve som išla na wc a počula som, ako odomyká. Vyšla som a ona nikde. A počujem, že kľúč štrkoce, tak idem pozrieť, prečo si neotvorí. Bez pozdravu vošla a vraj "konečne sa vám uráčilo otvoriť mi!" No čo som ja vaša vrátnička, reku, máte spôsoby ako mäsiarsky pes. A že som jej to urobila naschvál, že jej robím napriek. A že končí, zostane do konca januára.
               A je to vyriešené, nemusela som jej dávať výpoveď ja. Uľavilo sa mi, Som zvedavá, ako budeme nažívať do konca.
               to som ja,koza,vaša mama!

               Komentár


               • Ďakujem babiele.
                Dobrá zpráva. Alebo správa? Neviem sa v tom vyznať. Ale bude sama so Sofiou keď ty budeš v Šnope, bojím sa aby jej niečo nevyviedla.
                Keď si začala písať o tých 25 eurách čakala som, že napíšeš že ti ich vrátila.
                Musíš si hľadať novú podnájomníčku. Škoda, učiteľka by bola ideálna kvôli voľnu, ale už asi budeš na to povolanie alergická.

                Dopisujem až večer po pol ôsmej vety, na ktoré myslím už pár dní ale na ktoré stále zabúdam: myslím že zajtra je pre babičkuannu deň D. Tak nech je operácia naozaj bezbolestná a pooperačné liečenie tak isto. A výsledok nech je radostný. Dúfam že budeme medzi prvými, ktorých babičkaanna "uvidí" aspoň prostredníctvom týchto stránok. Veľa šťastia želáme všetky tri.
                Last edited by Giza; 21.11.2018, 18:45.
                Teda tak.

                Komentár

                Pracujem...
                X