Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Ále kdeže Juliana, nedokážem robiť pekné veci, nemám na to trpezlivosť a asi ani vkus. To sú obrázky z internetu.
    Adventné sviečky zapaľujem len pár rokov, keď mi sestra priniesla adventný veniec ktorý jej bolo ľúto vyhodiť, a tak ma prinútila mať advent. Dovtedy som ani poriadne nevedela čo to je. Ostuda. A tak ma to chytilo, ža už pár rokov pálim sviečky nas adventnom venci ktorý mám od sestry. Ale tento rok som si kúpila svoj, nie je to veniec, je to podlhovasté, už som si kúpila aj sviečky, len ten svietnik budem musieť prizdobiť, aby to nebolo také fádne.
    Pozerala som čo je kolonoskopia a pochytila ma hrôza z toho čo ťa čaká. Ideš už vo štvrtok, tak ti budeme držať palce aby ťa to nebolelo. Ale aké máš problémy, že to musíš podstúpiť?
    https://www.zdravie.sk/clanok/55381/...a-kolonoskopiu
    Teda tak.

Komentár

• Mám to za sebou. Nebolo to nič príjemné, ale odstránili mi polyp a povedala dr., že tie problémy mám z toho, že mám veľké divertikuly a to dokáže narobiť veľkú paseku. Naštvali ma, lebo som vopred musela zaplatiť za injekciu proti bolesti 20 eur a potom mi ju nechceli pichnúť, že však to bude len chvíľočka a že to vydržím. Lenže ja mám s tým skúsenosti a viem, že je problém s mojím črevom, miestami je to neuveriteľná bolesť. Preto som si ju objdenala. Až keď videli, že vážne trpím, tak mi ju pichla, ale len pol dávky - peniaze mi nevrátili. Takže ani na súkromné zariadenie sa nemôžeš spoľahnúť, že ti za tvoje peniaze poskytnú stopercentnú službu.
      to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• No to je dobre že si už zase späť, lebo sa mi zdá že ak nebudeš písať, my dve s Julianou nebudeme tiež. Že môj príspevok bude v tejto téme ako posledný.
        Ak by som si bola istá že som zaplatila a oni mi neposkytli protináhradu, ozvala by som sa. Ale ty si pravdepodobne nevedela za čo si platila, keď si bola ticho a len si trpela a čakala kedy sa nad tebou zmilujú. Je to divné.

Včera sme sa stretli po prvý raz, a asi aj posledný raz, spolužiačky zo základnej školy. Boli sme len štyri, jedna po hodine odišla a my tri sme sedeli asi o dve hodiny dlhšie. Dozvedela som sa, že našu spolužiačku odložila jej neter do ústavu. To by snáď aj bolo pochopiteľné lebo má Alzheimerovu chorobu, ale nenormálne je to, že zakázala, aby ju v tom ústave ktokoľvek navštevoval okrem nej a jej muža. Je to možné? Jedna jej kamarátka sa za ňou dostala protekčne. Vraj ju síce Jana (tak sa tá chorá spolužiačka volá) nepoznala a viackrát sa pýtala kto je, ale inak dokázala rozprávať o všetkom. Na krku mala väčší kríž, lebo je pobožná a keď bola doma, chodila každý deň do kostola. Ale ani von ju nikto nesmie zobrať, je celé dni zatvorená ako väzeň, je to možné? O tej hnusnej neteri vieme že je zlá a chamtivá, ale že aj pesonál toho ústavu sa jej príkazov drží a nechce nás za ňou pustiť? A tá hnusoba za ňou chodí veľmi zriedka.

Ženy vravia že jej je tam dobre, ja som povedala že nie je. Doma má dvoch opsíkov o ktorých sa nikto nestará, vraj im susedia niekedy niečo hodia cez plot. Ale tiež by som rada uverila že jej je dobre, lebo mi je veľmi ťažko z toho všetkého. Nechcem si nič sľubovať, ale tiež sa pokúsim za ňou ísť, a keď ma nebudú chcieť pustiť, musím si pripraviť nejakú reč, možno aj nadávanie a vyhrážanie, veď odtiaľ neodídem ako osol čo vie len prikývnuť. A rozmýšľam kam napíšem, ak ma k nej nepustia.

Pekný poprašok snehu je vonku, idem ho pozmetať, pôjde to aj metlou. Píšte ženy moje, hocičo aj piate cez deviate, babičkaanna nám asi nič nenapíše, možno ešte dobre nevidí. Neviem ako vám, ale mne by tieto stránky chýbali, i keď sa chvíľami snažím odvykať, keď tu je prázdno.
        Teda tak.

Komentár

• Máš pravdu ,ale nikoho neprinútiš ,aby niečo napísal .Vieš je to ťažko s tou chorobou a aj podľa štádia v akom je .
          Možno nechcú ,aby ju videli v takom stave ,keď ona už nevníma a nikoho nepoznáva ,snažia sa aby si jú známi
          pamätali ako zdravú .Ja viem je to ťažké takto polemizovať ,keď nepoznáš jej stav a aj pre personál je to ťažké .
          Ja bývam vedľa penziónu aj tam chodíme vystupovať tak sa viem vžiť do tej situácie ,nikdy nevieš čo sa môže stať .
          Jeden príklad ,babička tiež postihnutá alzheimerovou chorobou si jedného spomenula že ide von ,vrátnička ju pustila
          lebo že bude len vonku na slniečku .Vrátníčka mala nejakú prácu a na babičku zabudla alebo čo ,myslela si že je už
          vnútri .Ale večer asi o 10.00prišli policajti aj s babičkou ale už bola nebohá .Začalo sa vyšetrovanie ako sa to mohlo stať .
          Vrátnička potvrdila ,že ju pustila von ,lenže milá babička si posedela na slniečku a stratila orientáciu a nevedela sa vrátiť
          do penzionu .A tak len išla kade ju oči viedli a pokým vládala a našli ju nejaký okoloidúci ale už nejavila známky života .
          Takže nesúďme aby sme neboli súdený .Následne bola riaditeľka prepustená ,že sa nepostarala o jej bezpečnosť .
          Veľmi ma potešila správa ,že už máš ten bolestivý úkon za sebou ,určite ťa poučila ako máš dbať o seba a všetko
          čo k tomu patrí ,dieta a podobne ,len dávaj na seba pozor nenamáhaj sa ,však všetko dobehneš ,keď budeš v poriadku
          Prajem skoré uzdravenie .

Komentár

• Neviem ako sa to stalo ale objavila sa mi tu správa ,keď som si písala s finajou (,mimochodom neviete niečo o nej), nevadí a tam som jej opísala
            o Austrálii ako som tam žila a celkom ma to zaujalo a možno by ste si to radi prečítali ale neviem ako to sam dať ,je to ešte z roku 2013 .14 ..
            Rozmýšlam či sa to dá poslať ,lebo sem na plac som to nedala ,iba v súkromnej správe a iba to čo som ja písala ..

Komentár

• Naposledy finaja písala, že nepíše preto, že sa vrhla na ručné práce a nič iné ju nezaujíma. Možno by ti poradil aDMIN, KEBY SI MU NAPíSALA, JA VERU NEVIEM, AKO NA TO. /caps/
              Babiana čaká ešte na operáciu druhého oka, ale vidí, lebo na FB napísala.
              Gizka, len choď za tou spolužiačkou, a nedaj sa odbiť, pýtaj si vedúcu, keby ti robili problémy. Oni sa boja, že keby za ňou niekto chodil, že by mu mohla niečo dať, alebo poručiť. zAžILA SOM TO S MOJOU šVAGRINOU, KEĎ kOPAL zomieral. Celé roky oňho nedbala, ale keď zavoňala smrť, hneď tu bola ako na koni a sociálnej sestre nakecala, že som mu vyrabovala byt, lebo mám jeho kľúče. Dúfam, že sa jej to všetko vráti, urobila to aj s pozostalosťou po rodičoch, manželovi nedala ani hrnček z kuchyne, všetko zožrala sama. Tá pani ťa iste nebude poznať, ale poteší ju návšteva a ty budeš mať dobrý skutok.
              Ja som vedela, za čo som zaplatila a hneď ako som vyšla na stôl, som si inj. pýtala, ale ony nevedeli, že ju mám zaplatenú a asi si mysleli, že by som si to nemohla dovoliť. A pýtať si naspäť 10 eur som sa hanbila. Kto sa hanbí, má prázdne gamby!
              Petra dala na FB inzeráť, že predám záhradu a hlási sa jeden pán a napriek všetkým nedostatkom, ktoré som mu opísala aj tak má záujem, čo potvrdzuje moju teóriu, že sa tam chystá zmena územného plánu a budú to stavebné pozemky. To znamená, že cena pôjde prudko hore. Tak neviem, čo mám urobiť, aby som neškodovala.

Komentár

• To je zlé. Ak by mala byť naozaj zmena územného plánu, tak sa na tých pozemkoch kšeftári napakujú. A napakujú sa aj na domoch, lebo domy na takom mieste a s takým výhľadom nebudú stáť málo. Zasa zničia kvôli peniazom úrodnú zem, tak ako ničia kvôli peniazom lesy. Na Slovensku po slovensky. Sme hlúpy národ.
                Aj by som tomu verila, že to raz budú stavebné pozemky. Rada by som ale verila tomu, že to až tak jednoduché nebude. Ale sme na Slovensku, už to je možno v plnom prúde a my ani nemusíme vedieť, že sa niečo deje. Len začnú rásť na úrodnej pôde domy.
                Rada je jednoduchá. Predaj, ak máš dobrého kupca, alebo nepredaj, ak vieš, že za čas dostaneš mnohonásobne viac peňazí.
                Najlepšie by asi bolo zasadnúť s rodinou za rokovací stôl a prebrať to. Poradiť sa s nimi, alebo s niekým iným kto je na tom rovnako ako ty. Majetky sú starosť. Ja nemám nič, ani ten dom v ktorom bývam už nie je môj. Mám len dôchodok a pár eur na účte. Radšej na to nemyslím, lebo mi vždy strach zovrie srdce.

Začala som s predvianočným upratovaním. Každý deň niečo, lebo mám toho veľa. Dnes zažnem prvú adventnú sviečku, asi až podvečer, neviem kedy vlastne sa má tá sviečka zapáliť.
                Postavila som na polievku. Vykostila som krkovičku, kosť som dala do polievky a mäso chcem pomlieť. Bude veselo, je to samá šľacha, neviem či mi ten mlecí grif pomôže. Kúpila som si aj kúštik hovädzieho, reku dám ho vyvariť do polievky a pomeliem do fašírky, ale je to vlastne kosť s milimetrom mäsa, žiadne mäso tam nie je, a platila som temer 3 eurá! Za kosť! Myslím že tam zasa dlho nepôjdem, som na nich nahnevaná. Tá kosť sa mi nedala do hrnca, ešte šťastie že mám taký väčší kastról. Obsluhovali ma dve predavačky, a žiadnu nenapadlo tú kosť preseknúť. A ešte sa predo mnou bavili, či to rebro je už v akcii alebo nie, a vraj nie. Tak som za kus kosti dala temer 3 eurá. Ešteže mám psov.
                Teda tak.

Komentár

• S rodinou sa ťažko poradím, im je voľné, za koľko to predám, len aby som to predala a oni nemuseli mať také malé štipkanie svedomia, že mi s ničím nepomôžu. A keď budem mať peniaze, nebudú mi musieť prispievať. Môj šiesty zmysel mi hovorí, že keď nezdvihnem cenu /ale o koľko? Nemám v tom skúsenosti!/ , tak sa napálim a ôomôžem niekomu naplniť si vačok. A keby som mala viac peňazí, mohla by som nechať nejaké Ríšovi, aby mal niečo do života, nikto nevieme, čo s ním bude po ukončení školy. Neprejavuje o nič záujem. A Daga nemá peniaze, lebo veľa nezarobí a všetko strká do Ríšu, aby ukončil vzdelanie a mal nejajkú perspektívu.
                  Máš pravdu, že úradníci niči naše dedičstcvo, veď už začali rúbať na Devínskej Kobyle a rúbu aj storočné duby! A ako vždy, nasadia smreky, lebo rýchlo rastú a môžu byť skoro na štiepku. A pozemky na hranici chráneného územia popredali potichučky po 50 centov za m2! Načo asi? Teraz sa nesmie stavať do 100 m od hranice chrán. územia, mne nedovolili ani búdku, tak na čo by to ľuďom bolo? No, len preto, lebo kupci dobre vedia, že sa tam bude stavať.
                  Dnes bolo v kostole svätenie adventných vencov. Každý rok ich ľudia nosia viac a viac, teraz boli obložené všetky stupne k oltáru, kňaz musel ísť okolo. To bol pohľad! Väčšina bola z čečiny, sviečky rôznych farieb a veľkostí, niektoré kúpené, iné doma robené, no nádhera! Ľutovala som, že som si nedoniesla aj ja.
                  Adventná sviečka sa zapaľuje v adventnú nedeľu ráno a má horieť kým nejdeš spať.
                  Ako, že tvoj dom nie je tvoj? To si ma prekvapila? Komu teda patrí? A čoho sa bojíš? Prezraď nám to, nech ťa môžeme utešovať.
                  Ty mi dohováraš, že som si nepýtala naspäť za pol injekcie a sama sa bojíš povedať mäsiarke, aby ti presekla kosť? Teda nie tvoju, ale kravskú!

Komentár

• Prečo má Ríša nárok na väčšie peniaze ako ostatní potomkovia? Nerozumiem.
                    To sú veci! Nevedela som že sa adventné vence posväcujú, respektive som zabudla. Muselo to byť pekné. Aký to má význam, neviete?

Dom (resp. podiel na ňom, lebo moje sestry vlastnia každá jednu štvrtinu a ja som vlastnila jednu polovinu) nie je môj od doby, keď sme boli s bratom v spore s dvomi nenásytnými zlými ľuďmi, bývalými spoluvlastníkmi firmy. Do poslednej chvíle sme neverili že to dajú na súd, pretože už boli napakovaní a my dvaja s bratom sme z firmy nemali nič len dlhy. Boli sme takí poctiví hlupáci. A oni nenásytní zlodeji. Ale naše právo niečo také ako slušnosť a dobré mravy nepozná. Takže sme vedeli od začiatku že budeme platiť ak to dajú na súd. Tak sme svoje majetky previedli na rodinu. Brat na svoje deti, ja na svoju neter. Bezplatne, lebo peniaze nikto z nich nemá. Súd dopadol relatívne dobre, lebo sa pošťastilo firmu predať a peniaze stačili akurát na dlh pre tie zrúdy.

Neter predpokladala že ten podiel na dome si prevediem späť na seba, ale odmietla som. Je to veľmi drahé, tie poplatky a podobne, a už som veľa nemala lebo veľa peňazí ma stál súd - súdne poplatky a právne zastupovanie. Dom zostal nej, a ja sa veľmi bojím, aby kvôli tomu nevznikli medzi potomkami nejaké spory. To by sa mi ťažko umieralo, keby som bola príčinou zlej krvi medzi deťmi.

I keď nie je o čo stáť. Dom nestojí za nič, práve pred pár dňami som si uvedomila, že som nemala chodiť po dovolenkách ale mala som dať peniaze na jeho opravu a údržbu. Budem rada keď mi nespadne na hlavu. Pozemky sú veľké, ale ich kvalita nicmoc. Ale hlavne že žijeme.
                    Tak som sa vyžalovala, a je mi dobre. Dúfam že tu nikto okrem nás nie je a nečíta to.
                    Beztak si myslím že ľudia v našom veku majú všetci nejaké problémy. Teda nie všetci, ale aspoň polovica. Tak ako aj mladí majú problémy, ale u nich je predpoklad že sa to zlepší, u nás je to stav trvalý.

Teda tak.

Komentár

• Zabudla si, že Ríša je postihnutý? Všetky ostatné vnúčatá sú samostatné /okrem Petry/ a schopné samé sa o seba postarať. Petra má bohatých rodičov a tetu, ktorá nemá nikoho len Petru a jej rodinu. No Daga žije z ruky do huby, lebo nemá veľký plat a väčšinu dáva na Ríšovo vzdelanie a jeho záujmy, Neviem, čo s ním bude, ako sa postaví k životu, hoci ľudia s Aspergerom mnohí boli géniovia, napr, spisovatelia, hudobní skladatelia, vedci, lekári, fyzikovia. No neviem,e, ako to bude s Ríšom.
                      S domom ste urobili to najlepšie, čo ste mohli. A ak niektorí príbuzní budú mať výhrady, môžu sa dohodnúť s neterou, veď ona ti vyšla v ústrety a nebyť nej, dom mohol byť stratený. Netráp sa takými vecami, veď mrtvý prd ví, ako hovorievala naša maminka a mala pravdu.

Panui učiteľka včera deklarovala, že ak ju v skúšobnej dobe neprepustia, zostala by tu bývať, lebo "by bola blbosť aby som cestovala do roboty z druhého konca, keď to tu mám blízko". Mne to v zásade vyhovuje, nemusím nikoho hľadať a ona teraz žere z ruky.
                      Aká som blbá! Teraz som začala písať, že Petra dala na FB inzerát a celkom som zabudla, že som to už písala.

Komentár

• Včera som bola na malej spoločenskej udalosti a to prvý vnuk oslavoval 30.narodeniny a tak sme sa zišli celá rodina
                        a zavinšovali všetko dobré ,zdravie šťastie .Keď píšem celá rodina tak nás bolo iba osem .Bola som ja ,svatka s dcérou ,
                        rodičia ,sestra a Robková žena a ich dcéra dvojročná ,sme taká malá rodina , tu bývam iba ja sama a u dcéry bola oslava .
                        No bolo fajn zaťko všetko zachytával na kameru .Najprv sme gratulovali ,potom si pripili a nakoniec sa krájala torta ,
                        Veľmi veľká a vynikajúca ,všetkým chutila .Malá Lenka nás zabávala a šantila a nakoniec vliezla pod stôl a stiahla
                        obrus aj so všetkým čo na ňom bolo ,na šťastie som to všetko zachytila a nič sa nerozbilo a všetko dobre dopadlo .
                        Trošku sa ukludnila ale zase veselo komolila svojou rečou ,ktorej rozumela iba jej mama .Nakoniec sme si pozreli video
                        z narodenín a išla som domov . Nebola som na obed ,lebo to bolo skoré popoludnie ,tak iba na oslavu .Svatka má 85 rokov
                        a jej slobodná dcéra je už tiež na dôchodku neviem presne koľko má rokov .
                        Bolo dosť zima fúkal silný vietor ,no ako v decembri a dnes je tiež sychravo poprcháva a je hmla .A tak máme prvú
                        adventnú nedeľu za sebou .Tiež som 30 rokov vdova ,manžel zomrel 25 novembra a prvý vnuk sa narodil 29.novembra 1988
                        a tak ani svojho prvého vnuka nevidel ..

Komentár

• Často používaná fráza - starí robia miesto mladým, alebo tak nejako podobne.
                          Keď už boli naši vo vyššom veku a pomaly odchádzali na večnosť (za našich pokladám aj tetu a strýca, ktorí bývali u nás vo dvore), vždy to bolo tak, že keď sa v rodine narodilo dieťatko tak niekto zo starých zomrel, a naopak. Teraz to píšem ako samozrejmosť, ale vtedy som prežívala muky keď niekto zomrel.
                          Idem do mesta vybaviť si na mobil outú, Orange je pre mňa zlodejisko najhrubšieho zrna. Nechcem už o ňom počuť. Idem sama, musím si na to navykať, sestra už nechce chodiť vlakom alebo autobusom, má problémy s chôdzou. Tak snáď to zvládnem. Kedysi za mlada som chodievala všade len sama, dokonca aj na dovolenky, lebo som nikoho nemala. Ale teraz som si tak navykla na sestru, že mám mindráky keď idem niekde sama.
                          Nie je to najhoršie, keby tá pani učiteľka zostala bývať. Už aj kvôli tomu že má domov, teda má kam chodiť keď má voľno, nebude stále okupovať izbu ako Vladko. Tak vidíš, všetko zlé je na niečo dobré. Síce bude asi dlho také napätie medzi vami, ale aj to snáď časom pominie.
                          O Riškovi som to nevedela, možno si spomenula, ale nepamätám kedy. Je mi to ľúto, myslím že som ho videla na fotke. Je to ťažké.
                          Juliana takže si prababka. Ešte to nemám napevno uložené v pamäti, len viem že si to spomínala.
                          Idem sa chystať, najvyšší čas.
                          Teda tak.

Komentár

• To j e dobre, Juliana, že máš takú rodinu, ktorá sa s tebou tak často stýka! Ja už som si zvykla, že som piaTE kolo na voze. Tvoj manžel zomrel skoro presne ako môj Števko, ten zomrel 23.11. Už bolo dva roky.

Chválim ťa, Gizka, že si nabrala sily na samostatný výlet! A dobre robíš, že ten Orange posielaš do čerta, aj môj muž na nich nadával. Tie pohľadnice súpekné, ale tá prvá je najkrajšia. Skoro ako od Ladu. Z jeho pohľadníc mám zbierku.
                            Zajtra už idem do šnopu, vrátim sa asi za týždeň, počítam, že v utorok. Zatiaľ buďte dobré a poslúchajte!

Komentár

• Dneska je dosť sychravo ani nie zima ale nejaká som celá zmrznutá .Bola som meste aj u nás v klube ,lebo zajtra máme také Mikulášské
                              posedenie pod stromčekom a dnes sme zdobili stromček a všade dávali Vianočné ozdoby .Vypadá to celkom sviatočne a krásne ako doma .
                              Potom som ešte išla do obchodu a kúpila som si čižmy ,lebo staré som vyhodila a mám len také nízke kotníkove .Tak sa mi podarilo kúpiť ,
                              dúfam že budem spokojná lebo vždy mi je zima na členky a do týchto môžem dať aj nohavice sú dosť veľké a nebudú ma tlačiť .Neboli moc
                              drahé iba 20 eur .Tak zajtra sa stretneme pripomenieme si celý rok ako nám bolo spolu v klube a kde sme všade boli čo sme videli a prežili .
                              Aj trochu hudby bude ,hovorené slovo tiež chutné jedlo a s každého rožku trošku .Neviem cítim sa nejaká unavená ,keď som prišla domov
                              som sa najedla a zaspala pri telke až mi bolo zima .No čo už roky sa nedajú zaprieť ,začínam to pociťovať na svojom tele .Tak uvidím ako
                              to dopadne zajtra .Začíname o 11.00 hodine doobeda .príhovorom ,potom poviem báseň a budeme spievať ,no a potom začneme jesť a
                              baviť sa .Prídu aj dvaja hostia z Bratislavy .Verím že si neurobíme hanbu ....Len aby som neochorela .

Komentár

• Babiele veľmi ten čas letí! Už sú to dva roky a smútok a žiaľ taký ako pred dvomi rokmi.
                                Tak sa zrekreuj. Spolubývajúcej sa prispôsob alebo ju obráť k obrazu svojmu. V žiadnom prípade si nenechaj pokaziť náladu.
                                Už teraz som zvedavá čo tam všetko budú s tebou robiť a ako ťa budú stravovať. Teším sa až budeš referovať.

Juliana dúfam že okrem únavy ťa nič nebolí. Ja som tiež unavená raz dva. Napríklad teraz by som asi aj zaspala keby som si ľahla, ale čo potom v noci! Musím vydržať aspoň do desiatej. Ale určite si "před spaním krapet zdřímnu", ako povedal Kopecký v akomsi fillme.
                                Tiež si musím kúpiť čižmičky, nekúpila som si už aj 7-8 rokov. Stále nosím tie isté, ale sú to riekerky, pohodlné ako papuče, len sú už trochu ošúchané a nie sú elegantné. Mám vyhliadnuté zase riekerky, ale sú veľmi drahé, tak asi od nich upustím.
                                Dobre sa zajtra zabav a ak budeš večer unavená, tak aby to bolo z tancovania.
                                Teda tak.

Komentár

Pracujem...
                                X