Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Si super baba ,vždy trafíš do čierneho a povieš pravdu ktorú si ani sama nepriznám .Ale je to v pohode
    poteším sa všetkému čo napíšeš ,aj keď mám niekedy iný názor .No čo už ,každý sme nejaký a práve v tom je to čaro
    že človek začne rozmýšlať a hodnotiť život okolo seba z obidvoch strán .Buď taká aká si ,povedz na rovinu čo si myslíš
    aj tak si každý z toho vyberie čo uzná za dobré
    Prosím ťa čo je to do šnochu ,kam to išla babi ele a čo tam bude robiť vôbec nemám ani šajna čo to je .To sú kúpele
    alebo masáže či niečo podobné .Ja nechodím po doktoroch tak som z toho celkom zmagorená .Len aby sa jej polepšilo a bola zdravá
    Je toho na ňu strašne moc .
    Posedenie pod stromčekom s príchuťou Vianoc a Mikuláša bolo super .Bolo príjemne a veselo .Zabávali sme sa spievali ,tancovali
    a všetko prekladali chutným jedlom a zapíjali vareným vínom .Nechýbala ani hudba a na parkete sa už tancovalo ,no krása .
    Prišli aj dve dámy z Bratislavy ,ktoré už poznáme a tak sme sa stretli ako starý priatelia .Boli spokojné aj oni aj my v družnom
    ​​​​​​​rozhovore sme si povedali naše radosti a starosti a nakoniec sme si zaželali

Komentár

• Včera som bola na fantastickom koncerte pod názvom OTOKAR KLEIN a jeho hostia .Oto je náš primátor mesta a predtým alebo aj teraz je operný
      spevák .A tak každoročne pozýva svojich priateľov spevákov pred Vianocami a urobia nezabudnuteľný koncert operných árii .Aj tento krát to bol zaujímavý výber ..
      Spevali Michaela Šebestová ,Adriana Kučerová ,Otokár Klein ,Simon Boglárka ,Jenei Gábor .V druhom vstupe bol hudobný výber v podaní Sisa Sklovska
      Felix Slováček a Richard Rikko ..Všetci boli úžasní a sála bola zaplnená do posledného miesta vyše 500 divákov .očarene počúvalo a nezadržateľne tlieskalo .
      Spievalo sa z opier ako Carmen .Tocsa.,Sedliacka česť ,Rómeo a Júlia ,Čardášová princezna ,,Veselá vdova a ďalšie .Bolo to super predstavenie v krásnych
      šatách Pre .všetkých to bola oslava ducha v príjemnej poetickej atmosfére na nezaplatenie .Takmer troj hodinové vystúpenie bez prestávky bol veľký umelecký zážitok ,.nielen pre nás ale všetkých čo boli na predstavení .Všetko podfarbené Vianočnou výzdobou a všetkým čo k tomu patrí .

Komentár

• Text som napísala aj odoslala ale žiaľ nebol uverejnený ,neviem prečo .Aj dnes som napísala druhú správu a tiež nie je uverejnená ,.Prečo ?
        Kde som urobila chybu posielam stále rovnako .

Komentár

• Juliana tie príspevky tu sú. Myslím že sú to tie o ktorých si myslíš že sa stratili. Hovoríš v nich o Mikulášskom večierku, a o trojhodinovom koncerte
          Takže jedna záhada je vyriešená. Ale je tu aj druhá záhada, a tú mi musíš vysvetliť. Neviem komu sú adresované prvé vety v prvom príspevku, či mne alebo babiele, že vždy trafí do čierneho, že má tá dotyčná iný názor ako ty, ale že je to v poriadku, atď.
          Prešla som naše posledné príspevky a zdá sa mi, že nikde nehovorím ani ja ani babiele nejaké názory, ktoré by mohli byť diskutabilné. Takže naozaj neviem, na ktorý príspevok reaguješ, a strašne rada by som to vedela. Napíš prosím ťa, ak nezabudneš.

Šnop neviem presne čo je, ale z rečí babiele som sa dozvedela, že je to nemocnica, ale asi nie klasická. Babiele tam ide na doliečenie po operácii toho kolena. Niečo ako kúpele, budú tam s ňou cvičiť to koleno, a čojaviemčo ešte, snáď sa dozvieme, ak bude mať náladu. Neviem či je tam aj nejaká liečivá voda ako v kúpeľoch.

S tým koncertom si ma prekvapila. Z mien ktoré si menovala poznám len Felixa Slováčka a Sisu Sklovsku, o ostatných si hneď, ako tento príspevok odošlem, prečítam čo o nich píšu.
          Tak ty si už mala viackrát vianočnú náladu. Ja ešte nie, musím si pustiť nejaké vianočné koledy.

Teda tak.

Komentár

• To som myslela teba Gizka ,napíšeš čo si myslíš ,že je správne ale nie diskutabilné .Poradíš aj babi ele v každom probléme či
            zdravotnom alebo susedskom otvorene a bez príkras a mne sa to páči ,akože dobrý sedliacky rozum v ktorom je mnoho múdrosti .
            Za to som ti minule písala či si bola učiteľka ,vieš o všetkom písať a diskutovať .
            Tie príspevky neviem či ich správne odošlem ,lebo ťuknem na odpovedať a ono to niekedy neodíde .Možno robím chybu .Mám problém aj s
            ,PC ,neviem ho dobiť ,mám ho stále v nabíjačke ale stále mi bliká červené svetielko a niektoré písmeno musím kliknúť znova .Už som volala synovi
            ale sú v Polsku na výlete alebo nákupe neviem ,možno je vybitá batéria ,neviem .Dúfam že si nebudem musieť kúpiť nový PC.
            No áno u nás sú už Vianoce ,námestie je prekrásne vysvietené a vyzdobené ,večer je to nádhera sa tadiaľ prechádzať .Včera sme spievali na námestí
            obidva súbory v ktorých spievam .Spievali sme osem pesničiek aj hovorené slovo a tiež bol veľmi vydarený koncert ,len nebolo až tak mnoho ľudí na
            námestí čo bolo škoda .Aj dnes ideme spievať do klubu poézie ,už sa na to teším a tým ukončíme tento týždeň
            Tak naša babi išla na rehabilitáciu ,to jej bude fajn ,si tam s ňou zacvičia a bude v poriadku ak pôjde do Prahy .Nech si to tam užije v zdraví .
            Tí operní speváci boli naší ale aj z Maďarska a spievali taliansky a aj po maďarský .Všetci sme boli spokojní ,predstavenie sa vydarilo .Za to som ti
            aj ich mená ,aby si si to mohla vyhľadať ,teba to baví to vyhľadávanie .
            Práve som vyprala aj povysávala ,aj okná a nábytok umyla a nakoniec som umyla vonku chodbu a schody .Som dosť unavená a tak si dám obed a
            oddýchnem si lebo o 16.OO hodine spievame .Tak prajem pekný víkend .

Komentár

• Prečítala som si, ale našla som len článočky o tých dvoch slovenských umelkyniach, no o tých maďarských umelcoch nič, len v maďarčine. žiadne slovenské či české informácie o nich neboli. Závidím ti že si mohla niečo také vidieť a počuť na vlastné oči a uši. A potešilo ma že bola tak veľká účasť, plná sála a veľa tlieskania, to by sa mi páčilo.
              Len sa ti zdá že som správna, že viem poradiť a tak. To som len sčítaná, kedysi som veľa čítala, ale zasa nemám praktické skúsenosti, tie máte vy ktoré ste vychovali deti.
              Umiera mi pes, mám stále slzy na krajíčku a je mi ťažko, nedokážem sa na nič sústrediť. Ja každého psa nechám zomrieť, nebehám s nimi po veterinároch. Lebo ich mám z ulice a tak neviem či nezomierajú na starobu. Ale potom mám obrovské výčitky, že som im mohla aspoň ušetriť bolesti, keby dostali injekciu.
              Nesmiem sa tak poddávať smútku. Idem nájsť nejaké pekné vianočné obrázky, a budem myslieť na pekné veci.
              Teda tak.

Komentár

• Pred chvíľou tu bol veterinár a môjho psíka Miška uspal smrtiacou injekciou. Asi sa chvíľu neozvem, napíšem až môj žiaľ aspoň trošku poľaví.
                Tuším zajtra by sa mala vrátiť babiele. Opatrujte sa obidve, po tieto dni nebudem pc ani zapínať.
                Teda tak.

Komentár

• Je mi to ľúto ,posielam ti úprimnú sústrasť .Presa si sa odhodlala a skončila s jeho utrpením .Je to dobre aspoň sa už netrápi .
                  Možno ti bol blízky ale aj najväčší žiaľ prejde ,chce to čas .
                  Dúfam že babiele pomohli a bude mať čo písať ,ako bolo a či sa cíti lepšie ,som zvedavá ale nech si oddýchne a potom napíše .

Komentár

• Hlásim príchod!
                    Vy ste ale boli usilovné! Myslela som, že tu nájdem len jeden - dva príspevky a vy ste písali ako spisovateľky. A samé zaujímavosti.
                    Gizka, je mi ľúto Miška, ale on sa už má dobre v psom nebíčku, nič ho nebolí a pozerá sa na teba, aká si k nemu bola dobrá a ako za ním smútiš. Je to normálne, naše zvieratká sú ako naše deti A bolí nás, keď odídu. Teším sa, že si ho dala uspať, aby sa netrápil. Je to strašne ťažké rozhodnutie, ale si statočná. Len si poplač, tak to má byť. Slzy bolesť odplavia a budeš sa už len tešiť z tých, ktorí ti zostali.

Juli, normálne ti závidím ten koncert! Voľakedy sme so Števkom chodili do Reduty na rodinné koncerty a bolo to krásne, ale potom z fin. dôvodov sme prestali. Chýba mi to, hoci mám hromadu platní a CD s opernou i inou vážnou hodbou, ale aká som lenivá, tak si ich ani nepúšťam. Mala by som sa zmobilizovať.

Tak ŠNOP je špecializovaná nemocnica ortopedickej protetiky a sídli na Záhradníckej. Je to malé lôžkové oddelenie, má len 12 izieb, z toho 4 jednoposteľové. Bola som na rehabke, ale tak, ako som tam kedysi s radosťou chodila, tak som teeraz sklamaná a znechutená. Veľmi sa pokazili. Naberajú pacientov ako krava na rohy a sú preplnení a preťažení a snažia sa to zvládnuť na úkor pacientov. Nemajú čas na rozhovor, vizita by mohla byť telefonicky, tak rýchlo preletia cez izbu a o nejakom poradenstve môžeš iba snívať. Hlavne, že majú dotazník spokojnosti, kde ti kladú otázky, na ktoré sa dalo odpovedať tak pred piatimi rokmi, ale teraz je to výsmech.
                    Prišla som v stredu, doktorka ma prijala, ľahla som si na izbu a zúfalo sa nudila. Vo štvrtok mi nabrali moč. či môžem ísť do bazéna. Cvičili sme spoločne na izbe na posteliach pod vedením študentov. Na vizite som sa ohradila, že to som tam ani nemusela ísť, tak primár zariadil, že už v piatok som cvičila sa terapeutom. To som bola aj v bazéne. V sobotu a vnedeľu bazén nebýva, ale v sobotu som svičila s inou terapeutkou. V nedeľu celý deň nuda. V pondelok iný terapeut /vynikajúci/ a bazén. Vyše hodinysom sedela v čakárni na poukaz vložiek do topánok, dnes som si ich objednala, budú v januári. Takže keď si to spočítate, cvičila som trikrát a plávala dvakrát. Strava sa zase zhoršila , všade plno múky, nechutná ako v závodnej jedálni. A studená - ako ostatne po celé tie roky. Pýtala som sa, na čo majú ohrievací pult, keď nás nútia ohrievať si jedlo v MW - je to nezdravé a zničí to všetky hodnoty jedla. Okná nepriliehajú, ležala som pod jedným a fúkalo mi. Partia na izbe bola dobrá, veľa sme sa rozprávali a nebol problém dohodnúť sa, čo budemev telke pozerať. Ale televízor je na stene uprostred izby a ja som bola v rohu, tak som si ničila krčnú chrbticu a pozerala som len sporadicky. V nedeľu som objavila puzzle, tak som začala skladať, ale chýbalo veľa kúskov, tak som to včera poobede vzdala.
                    A to je asi tak všetko. Veľmi sa teš
                    ím, že som doma, aj z dobrej noviny, že mi poisťovňa poslala 75 eur vianočné.
                    to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• Heureka ,tak už si doma odpočinutá vymasírovaná ale samozrejme s pripomienkami a tak to má byť ,treba napísať pravdu .
                      My si tu zo Zuzkou vymýšlame kde si ako sa máš a ako ti je dobre .O nič sa nemusíš starať a prídeš domov ako rybička čerstvá .
                      No žarty nabok dúfam že ti to trošičku pomohlo a cítiš sa lepšie napriek podmienkam aké tam boli .My si tu vypisujeme ako milenci
                      a snažíme sa udržať konverzáciu ,lebo už nie je ani o čom písať .Teraz má veľký smútok ale dúfam že sa spamätá ,veď má ešte mnoho
                      zverencov doma a má sa o koho starať .Ja ako zvyčajne pred Vianocami koncertujem skoro každý deň ,niekedy sa nám lepšie darí ,
                      inokedy nie ale musím sa pochváliť v piatok na námestí sme prekrásne spievali a na záver Tichá noc ...bola dokonala ako trojhlas .
                      Zajtra tiež spievame na námestí o 18.00 hodín spolu štyri súbory a jeden detský a to sa bude spievať po celom slovensku ,v ten istý čas ,
                      tie isté piesne ,tak sa na to teším .Neviem ako to dopadne ale určite to bude krásny zážitok nielen pre nás ale aj tých ktorý nás budú počúvať .

Komentár

• Bude to určite krásne! Prečo som ja taký jazvec a nevyleziem z nory, aj keď by som sa chcela zúčastniť takých krásnych programov, to teda neviem. Za mladi som bola ako blcha, stále som niekam chodila, všetko ma zaujímalo, ale teraz som ako suchý strom. Stále ťa obdivujem, koľko toho zvládneš. A to je dobre, uchovávaš si tým mladosť.
                        Ja nemám pocit zlepšenia, naopak, operované aj druhé koleno ma už bolia rovnako. Vraj to vychádza z bedra, mám povolené väzy aj svaly a vyžaduje to dlhé a veľmi bolestivé rehabilitovanie, ale ako vidiíš, v nemocnici sa nemôže /?/ konať a na súkromné cvičenie mi chýbajú financie. Ale zaumienila som si, že až budem v januári po operácii, zájdem za tým dobrým terapeutom, zistím, koľko berie a aspoň raz mesačne budem k nemu chodiť cvičiť. Ináš on ma veľmi naliehavo prehováral, aby som si to druhé koleno dala operovať, kým mám ešte artrózu III.st., lebo pri štvorke sa to už nebude dať operovať, prídem o meniskus a všetky chrupavky, injekcie už nezaberú a budem mať hrozné bolesti. Tak ma zviklal, porozprávam sa so Smetanom a asi sa na to dám, hoci sa mi absolútne nechce.
                        Teraz už som začala byť nervózna, že sa nestihnem pripraviť na Vianoce, nakúpiť darčeky, niečo upiecť a ozdobiť ten obrovský ystrom. Požiadam suseda, či by mi ho neskrátil, lebo do izby sa mi taký veľký nezmestí. A bude aj menej práce s ozdobovaním.

Komentár

• Ten koncert bol ozaj veľmi pekný a prišlo si ho vypočuť mnoho ľudí .Bolo nás na javisku viac ako päťdesiat .
                          Odbila šiesta hodina na kostolnej veži a po zahlásení programu sme začali spievať ,až mi chodili zimomriavky
                          po celom tele a do očí sa mi tisli slzy .Začali sme koledou ,Šťastie zdravie pokoj svätý ,vinšujeme vám.Potom
                          Do hory do lesa valasi ,Daj Boh šťastia tejto zemi ,Poďme bratia do Betléma a na záver sme zaspievali
                          Tichá noc ,svätá noc a spolu s nami celé námestie .No bolo to úžasné a krásne a všetci sme sa tešili na ten
                          prekrásny zážitok .Dookola vysvietené vianočné ozdoby ,veľký vianočný strom a pred ním menšie stromky
                          ktoré vyzdobili a osvietili deti zo škôl .Fakt máme pekné vianočné námestie zo všetkým čo tam patrí ,aj jarmočné
                          šiatre a vianočný punč voňajúci klinčekmi a škoricou .Krásne Vianoce prajem aj vám všetkým .

Komentár

• Je pre mňa dobré mať miesto kde sa môžem požalovať a kde ma (snáď) nikto neodsudzuje že som čudná či aká. Lebo tá ťažoba v hrudi ma už neprejde, sú to výčitky že som tým zvieratám ktoré som pochovala nedala lásku akú si zaslúžili. Ale mám zvieratá žijúce, a k nim sa správam rovnako, nepoučím sa. Tak čo so mnou.
                            Budem reagovať priebežne na vaše zaujímavé príspevky, lebo to nejde naraz. Teraz by som chcela reagovať na kritiku babiele čo sa týka ŠNOPu. Tak nestíhajú? Ale som rada že si otvorila ústa a povedala svoj názor. A tak pekne že sa nemohli uraziť, ale museli ti vyhovieť a dať na cvičenie terapeuta.
                            Síce sa tam pacientom pramálo venujú, ale k dobru toho zariadenia pripisujem, že ťa držali ako vo väzení, takže si nemohla chodiť lárom-fárom ale musela si sa šetriť. Určite tam nemajú ani nejaké vonkajšie priestory, kde by si sa mohla prechádzať pri slušnom počasí.
                            Nie je Záhradnícka ulica pešia zóna? Ale nie, teraz som pozerala na mapu, a dve Záhradnícke ulice sú aj v Ružinove, tak to na Záhradníckej ulici v Starom meste nemôže byť! Ako ma to len mohlo napadnúť!
                            S nervami že nestihnem poupratovať ani tie základné veci som na tom rovnako. Po tieto dni som sa len motala od ničoho k ničomu. Dnes by som rada začala, t večer si zrekapitulujem, čo som cez deň urobila. Bude to určite rýchla rekapitulácia.
                            Teda tak.

Komentár

• Gizka, ty si ohľadne psov nemáš čo vyčítať. Ujala si sa ich, dala si im domov a žrádlo a netýrala si ich. Na dedine majú ľudia celkom iný vzťah k zvieratám ako v meste. V meste sme ďaleko od prírody a preto zvieratám ako predstaviteľom prírody venujeme niekedy až premrštenú lásku a starostlivosť. A predsa za nimi smútime rovnako na dedine i v meste. Ukáž mi vo svojom okolí niekoho, kto sa tak ochotne ujíma nechcených psov a roky sa o nich stará na úkor svojho času i peňaženky!
                              Neviem o tom, že v Starom meste je Záhradnícka ulica - snáď Zámocká, nie? Síce na začiatku osídľovania Petržalky dali niektorým uliciam mená ulíc zo Starého mesta, zatiaľ čo

tie mestské premenovali a vznikali z toho zmätky. Ale v meste nemôžu byť dve ulice rovnakého mena, to by bol príšerný zmätok.

Keby som bola chcela chodiť von, mohla som, obchod je naproti a mohla by som si tam niečo kúpiť, ale moja celá hotovosť bola 10 eur a z toho som si päť musela nechať na taxi a vyše tri som zaplatila za vložky do topánok. A na posedenie vonku nebol dobrý čas. Ale niektoré baby v nedeľu migli aj na celý deň.
                              Od rekapitulovania svojej dennej usilovnosti som už dávno prestala. Len ma to utvrdzovalo v tom, že som nemožná. Moja suseda mi v takom prípade vždy povie: "No a čo? Niekto to za teba správí? My už nemusíme nič robiť a na nič brať ohľad, máme nárok na ničnerobenie:" A má pravdu.

Juli, to muselo byť krásne a dojemné, ako všetci spievali Tichú noc! Ty máš takto skvelú prípravu na Vianoce! Ja som dostala nejaké vianočné videá, dve som poslala Gizke, žiaľ, nemá tvoj mail, tak tebe som ich poslať nemohla.
                              Čas strašne letí, ešte mám týždeň pred odjazdom, ale povedala som si, že ak nestihnem nič napiecť, nevadí, možno kúpim čerstvé koláče na trhu a bude.

Komentár

• Tak to myslíš celkom správne ,veď načo sa trápiť s pečením ,keď si to kúpiš hotové a bez práce .Ani ja už nepečiem ,keď prídu mladý
                                tak kúpim a mám po starosti .Iba keď sa to nezje mám problém to zlikvidovať ,lebo mne to moc nechutí .Vy máte možnosť to dať zvieratkám .
                                Tak Vianoce sú u mňa už skoro mesiac spievame na skúške Vianočné koledy .Dnes sme boli tiež ale sme si iba raz precvičili čo budeme
                                v kostole v nedeľu spievať a potom sme trošku oslavovali ,lebo všade kde sme spievali nám dali fľašku vína a dezerty a tak sme to
                                teraz skonzumovali šesť fliaš vína aj šampus bol a dezerty ,vraj nebudeme nechávať na budúci rok .A tak sme jedli pili a spievali ,no bolo veselo
                                aj pesničky išli samé od seba ,tak sme v predstihu oslavovali spevácky koniec roka .Zaželali si pekné sviatky a rozišli sme sa .Ešte bude zábava
                                31.12 2018 na Silvestra ,tak bude veselo a privítame Nový rok .
                                Zajtra ideme do Piešťan aj tam bude Vianočné posedenie ,verím že aj tam to bude krásne a radostné .

Komentár

Pracujem...
                                X