Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Ťažko sa pozerajú fotky, keď ani neviem kde ich mám hľadať.
    Na FB som dala do vyhľadávača AkSen Nové Zámky, možno je to ono. Prezrela som zhruba všetky fotky, ale zo včarajška tam ešte neboli. Skopírovala som si fotky na ktorých si ty Juliana, a ak sa ti bude chcieť, napíš nám k tomu komentár, kedy boli urobené a kde.

V Bratislave máte takých múdrych primátorov, resp. primátora? Ale záleží to aj na ľuďoch, ak spísali petíciu či čo a v nej žiadali, aby mesto zakázalo nezmyselné strieľanie, tak mesto je povinné vyhovieť. Keby som nebola taký posera, zorganizovala by som to aj u nás. Ale nejakú žiadosť by som mala napísať, aby aspoň zakázali strieľať v chatovej oblasti v lese. Lebo minulý rok som odtiaľ počula petardy hocikedy, oslavovali a strieľali. Nevedia si tie hlúpe mozgy uvedomiť, že by také niečo v lese nemali robiť.

Vieš Juliana, ja som rada že vôbec niekto repce že sa zdražuje. Nevadí mi že repce taký čo má veľa peňazí, pretože my ktorých sa to najviac dotýka sme ticho. Nech sa niekto ozýva, to je dobre.
    Veď vláda ani nevie čo sa tu dole robí. Že podnikatelia pozdvíhali v koncom minulého roku ceny a nemali k tomu žiadny dôvod. V ktorom štáte toto ľudia nechajú bez odozvy? Len na Slovensku, myslím si. Ale môžem sa mýliť, možno bez príčiny pozdvíhali ceny aj v iných štátoch.
    Teraz budú zdvíhať ceny dôvodne, lebo sa zdražili energie a tak pôjdu všetky ceny hore.

Všimnite si na poslednej fotke toho milého muža vpravo, v bielo-čiernom pásikavom tričku. Akoby sa modlil, je to zlaté.

Teda tak.

Komentár

• Dnes som sa zobudila o 8 ej ráno a slnko svietilo mi na posteľ .Som išla skoro spať asi o 22,00.hodine .Tak som sa zobudila asi tretej ráno a tak som si čítala asi hodinu a potom som zaspala do bieleho rána .Ešte šťastie že mám tie rolety stiahnuté ,tak sa celkom dobre spalo .
      Včea som si dala na vred kúsok paradajky a celkom pekne sa mi to hojí ,tak sa vytešujem ,že som nemusela ísť pod nôž .
      Som pozrela cez okno slnko sieti ako na jar a tráva sa zelenie ,no čo je to za január sa pýtam sama seba ,kde sa tá naša planéta dogúľala ..
      Všetko je to naopak ,ale my sa prispôsobíme ,sme národ ,ktorý vydrží všetko .Už som vymenila kalendár ,nech ma to nepletie
      a v sobotu odložím aj Vianočnú výzdobu a dám bodku za krásnymi sviatkami ktoré nás preniesli zo starého do nového roku .

Komentár

• Včera sme mali skúšku spevu ,lebo ešte na Tri krále budeme spievať v kostole a Vianoce definitívne ukončíme
        Ale v marci bude členská schôdza ,tak sú na programe ľudovky .No aby nám ten nácvik išiel dobre ,tak sme tam
        mali ešte dve fľaše sektu ,tak sme to dopili ,no a potom sa spievalo ,a bolo veselo .
        Dnes sme boli na zimnej prechádzke v lese .Bolo slnečno ale sychravo a pofukoval dosť silný vietor .V lese bolo príjemne
        a cez konáre presvitali slnečné lúče ,no paráda ale ten sneh chýbal do zimnej rozprávky a keď sme zatvorili oči ,tak padal aj sneh
        Uzimené po dvojhodinovom pochode v lese ,keď bolo všetko zatvorené sme sa zastavili v dome kamarátky a uvarila nám čaj ,
        Manžel nalial niečo na zahriatie a gazdiná vyčarila vianočné pečivo ,bolo všetko ako má byť .Všetko sme spestrili vtipným
        rozprávaním a príbehmi počas Vianoc .Odchádzali sme ružové v tvári a dobrej nálade domov .Bol to super deň.

Komentár

• Ja tiež spím dlho. Chodím spať často po polnoci, za 3 hodiny sa zobudím vyspatá, no a keď znovu zaspím, zobudím sa po ôsmej hodine.
          Mám v týchto dňoch útlm. Sestra z bytovky začala mať zdravotné ťažkosti. Bez palice neurobí ani krok. K lekárom odmieta ísť, nemá žiadny pud sebazáchovy. Že na niečo zomrieť musí, to je jej filozofia. Je nám to ľúto, ako inak.
          Večer začalo snežiť, sprvu bol sneh suchý, všetko, aj cesta bolo biele, aj keď po nej jazdili autá. Nádhera, pozerala som dlho z okna. Ale keď som okolo pol jedenástej bola s Belou vonku, už padal mokrý sneh. A to pokračuje aj dnes. Sestra ho začala odpratávať, ja by som mala pokračovať. Vypijem si kávu a pôjdem, ak prekonám prirodzenú lenivosť. Sneh je ťažký, nadriem sa.
          Teda tak.

Komentár

• Človeka až poteší, keď číta tie tvoje radostné a optimistické opisy. Tak trochu sa priživujeme na tvojom živote.
            Ja sa tak rýchlo neponáhľam zlikvidovať Vianoce, nerobila som to nikdy a tento rok, keď Vianoce len tak mimochodom prešli okolo mňa, si ich ešte aspoň taktio predĺžim. Čo mi moja choroba ukradla a čo už nedohoním je vianočná omša. Strašne sa vždy teším, ako na konci omše zhasnú svetlá a celý kostol unisono spieva Tichú noc. Myslela som, že zajtra to ešte stihnem, už asi naposledy bude v tomto roku znieť, ale je taký hnusný čas, brečka, vietor, čo asi do zajtra neprestane. A bojím sa, aby som neuponáhľala svoje uzdravenie, a nepoškodila si. Lebo to by som mala aj po operácii a už na ňu čakám dosť dlho.
            Dnes je mi už skoro celkom dobre, kašlem síce, ale už sa mi vnútornosti netrhajú, hlava sa mi netočí,len som, samozrejme, veľmi slabá. V pondelok sa obrním trpezlivosoťu, vezmem si taxi a pôjdem si na pár hodán sadnúť na obvod. Jednak na kotrolu pľúc a druhak, ak bude už možné, začať s vašetrenami k operácii.
            Zatiaľ som strašne lenivá, nemusím variť, lebo dojedám vianočné zvyšky a ešte Zuzana mi doniesla ďalšie jedlá, a keďže mi nechutí, som zásobená na dlho. Len sa nudím. Telka ma nebaví, na lúštenie mám tupú hlavu, trochu čítam, ale ani to ma nebaví. Ale hlavne, že sa mi polepšilo, verzu si nepamätám, kedy mi v živote bolo tak zle ako teraz.
            Gizka spadla do firnajzu, asi má svoju obvyklú pauzu, keď sa jej zdá, že je nanič. Tak sa, Dievča, pochlap / a či podievči/ a pusti sa do písania, aby sme tu s Julianou nevyschli - myslím našu inšpiráciu.
            to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• Ja som už po sviatkoch a všetky ozdoby som pozbierala aj stromček ,mám len taký malý umelý asi vyše metra .
              Ale mala som pekné vetvičky vo váze aj za obrazmi ,vôbec neopadávalo ihličie keď som to oberala ,no a dala do
              igelitového sáčku a odniesla do smetí .Urobila som to preto ,že nebudem doma a nech nemusím s tým robiť ,
              keď prídem domov .Vrátim sa až o týždeň tak tu nebudem ani písať .
              Aj u nás v noci padal sneh až takmer do obeda ,ale keď som išla von zo smeťami bola všade sama snehová kaša .
              U nás sa sneh nikdy dlho neudrží ,iba ráno je potom zmrznuté a šmýka sa .
              Keď som zapla PC tak mi napísalo pozastavené ,tak som sa nemohla dostať na stránku .Tiež písali že si mám
              zabezpečiť všetko a taksom napísala len to čo mám a začalo to načítavať .Trvalo to dosť dlho ,tak som zavolala
              synovi nech mi poradí .Vždy mi napísalo nesprávne heslo a mám si dať nové ,aby som bola zabezpečená .sa to opakovalo niekoľko krát .
              Potommi syn hovorí aby som zatlačila caps lock a odoslala a ono mi to naskočila .Dúfam ,že nebudu problémy .
              Syn sa vrátil z Nemecka ,boli tam dva týždne a smola on aj nevesta ochoreli tak dovolenku preležali ,iba dievčence si to
              užili .Keď prišli domov išli na chatu v Krasne nad Kysucou .Tam začal padať sneh ,tri dni až dnes si mohol vyčistiť auto od snehu vraj bolo
              celkom zaviate ,napadalo asi meter snehu .Našťastie prišiel odhrňač snehu a mohol prísť domov do Žiliny .
              Tak prajem pekných troch kráľov a nech sa ti podarí ísť na omšu ,srdečne ti to prajem .

Komentár

• Mávam stromček veľmi dlho. Ostatní ho už majú dávno uprataný, ja ho ešte mám. Nie z nostalgie, alebo kvôli inému pochopoteľnému dôvodu, ale jednoducho sa mi nechce. Zdobím ho rada, na odzdobovanie by som ale potrebovala pomoc, tak veľmi sa mi nechce. Akoby sa mi nechcelo lúčiť s Vianocami. Takže ja ešte ani neuvažujem o tom, že by som ho upratala.
                V tomto roku som ešte nebola v obchode, posledný raz som bola tuším 29. decembra. Mám všetkého dosť, ale pokazila sa mi chladnička, tak neviem akú kvalitu budem z nej vyťahovať. Dnes si vysmažím filé kupované v Rakúsku, mám až dve balenia, čiže ešte mi jedno zostane. Na Štedrý deň som variť nemusela lebo sme boli u sestry na bytovke, a tá nám rybu aj zabalila aby sme mali aj doma. Takže mne filé zostalo.

Včera v noci ma napadlo, že sme zabudli na svojho dobrodinca, na admina. Ak tu ešte je stále ten istý, ani to nevieme. Ale v každom prípade mu v mene nás všetkých želám do nového roku zdravie a šťastie, úspešný súkromný i pracovný život, a samé dobré veci.

Teda tak.

Komentár

• Kamže, kam, dobrá víla? Daj si na seba pozor, aby si sa nám v poriadku vrátila.
                  V kostole som nakoniec nebola, lebo mi suseda vynadala, či nemám rozum. Pozrela som si omšu z Vatikánu. Ale zajtra aj tak už musím ísť von, tak dúfam, že to v zdraví prežijem. Ale mala som šťastie, prišiel pán farár s trojkráľovým požehnaním a doniesol mi aj prijímanie, tak som sviatok oslávila ako treba.

Gizka, Admin to tu nečíta, nemá na to čas. Ak mu chceš zavinšovať /aj za mňa/ vytiahni si jeho adresu a tam mu napíš.
                  Ja mám dnes veľmi silný pocit, že som prišla o jedny z mojich posledných Vianoc, cítim to tak smutne. Stromček oberiem pred operáciou, aby som tu potom nemala bordelík, keď sa vrátim.

Komentár

• Vaše lamentácie ukončím ako sa patrí ,aby ste sa trošku rozveselili .Prežili ste peknú trojkráľovú nedeľu a babiele aj s požehnaním
                    krásne .Aj u nás to bolo sviatočné Trojkrálova besiedka bala posledná bodka za Vianocami .Prišlo mnoho koledníkov a pastierov ,ktorí
                    hrali na husličkách a píšťalkách .Súbor ľudovej tvorivosti Zámčan zahral ,zaspieval vianočné koledy .a aj náš súbor pridal svoju
                    trošku do mlyna súborom piesni .Vyše dvojhodinový program mal úroveň aj patričnú odozvu u publika .
                    Na záver nás vedúci podujatia všetkých dospelých pozval na skorú večeru do blízkej reštaurácii .Boli sme premrznutý a tanier chutnej
                    teplej polievky nás rozohrial .K tomu viedenský rezeň .No bolo super .Detičky dostali balíček a odišli s rodičmi domov Tak a krásne
                    Vianoce ,Nový rok a traja králi sú za nami a pred nami celý rok .
                    Ozvem sa až sa nič nestane o týždeň ,zatiaľ všetko dobré prajem .

Komentár

• Vedela som že Juliana písala kam ide, ale zabudla som. Tak som si to znovu prečítala. Ide na týždeň do Dudiniec, dnes odchádza. Je to asi seniorská akcia, tam sú seniori naozaj aktívni. Ale aj u nás, každú chvíľu počujem vyhlasovať, že idú tam lebo tam, najčastejšie chodia do divadiel do Bratislavy a v lete do termálnych kúpalísk na juhu.
                      Nevadí že to tu admin nečíta, zaželala som mu a som spokojná. Nebudem mu písať do súkromnej pošty, musela by som sa pripomínať kto som a chlapec by bol popletený. Je dobre tak ako je, dobre že si nás veľmi nevšíma, aspoň nemusíme mať strach že nám to tu zatvorí.
                      Tak si to vonku uži. Ale asi nikam nepôjdeš lebo je klzko, v takých dňoch sa sedí doma. Máš balkón, vyvleč si naň jedno z tých svojich vynikajúcich húpacích kresiel, zababuš sa do deky a počúvaj. Počúvaj hlas Bratislavy, a mysli si že po nej chodíš. Neviem kam máš výhľad, ale asi nicmoc, keď bývaš na prízemí. Ale máš tuším výhľad na zeleň.
                      Teda tak.

Komentár

• Do Dudiniec by som išla aj ja, boli sme tam so Števkom, keď už zaínal veľmi upadať, ale bolo nám tam fajn, veľa procedúr, veľa bazénov, to je pre nás fajn.
                        Admin nás nepozná /okrem mňa ale podľa mena, lebo sme kedysi trochu korešpondovali/, ale vie, že si klubistka a nebude si hlavu lámať tým, či si malá alebo veľká. Myslím, že keď niekomu vinšuješ, mám to byť adresné, aby vedel, že si slušne vychovaná.
                        Vonku som si to užila úžasne. U obvodáčky som bola štyri hodiny, úposlala ma pľúciarke, tám má dovolenku a zastupujú ju v Petržalke na takom mieste, kam sa normálne dopravou nedostaneš. Takže som dnes pretaxíkovala 15 eur , domov som prišla o pol jednej uťahaná ako šteňa s ďalšími atb a inými liekmi a ešte musím ísť na rtg a potom do tej Petržalky zase zaniesť výsledok. Takže to je kľudový režim, ktorý mi predpísali.

Komentár

• Nie, nebudem mu písať. Až to bude potrebné.
                          V Dudinciach som bola s mojou kamarátkou Majkou, ktorá nedávno zomrela. Viem že mi tam išla strašne na nervy, ale teraz by som ju na rukách nosila, no už to nie je možné.
                          Včera či kedy som čítala o bratislavských taxikároch. Ľudia sa sťažovali na predraženosť, vraj pár km po Bratislave vyšlo na 100 eur, jedna zaplatila za 2 km 45 eur. Pýtali sa či sa s tým nedá niečo robiť, že je to okrádanie. A predstav si, nedá. Na vine sú vraj ľudia, lebo oni sa majú informovať než sadnú do taxíka, koľko ich to bude stáť. Lebo na Slovensku je sloboda či ako to mám nazvať, voľnosť v určovaní cien za taxislužby. Je toto možné? Takto si teda roduverní predstavujú demokraciu. Ako slobodu v kradnutí.
                          Chcela som sem nahrať obrázky čo mi rpišli emailom, sú to slovenské kroje a je to zaujímavé, ale nešlo mi to nahrať. A teraz nemôžem poslať príspevok, lebo to odo mňa žiada aby som nahrala aspoň jednu fotku. Tak sem niečo dám, aby som vôbec mohla príspevok poslať.
                          Našla som fotku z mladosti, nádhera. Asi 2 mesiace som bola členkou tanečného súboru, temer sa na to nepamätám, ale fotky mám.

Teda tak.

Komentár

• Aké ste zlaté!

Každá taxislužba má iné tarify a to nielen za km, ale aj najnižšiu možnú cenu, cenu, ak niekto cestou vystúpi, príplatok za zviera a neviem ešte čo. Je pravda, že na dverách má taxík cenu za km, ale po prvé si to nikto nevšimne, a po druhé, čo ty vieš, koľko km bude merať tvoja cesta? Preto je dobré objednávať si len telefonicky služby, o ktorých vieš, že sú za 5 euro, resp. ktioré majú nuižšie taxy. To chce cvik a skúsenosť. Viackrát sa mi stalo, že žiadna lacná taxislužba nemala voľný voz, tak som sa ich spýtala na nejakú lacnejšiu službu a väčšinou mi poradili. Teraz viem, že 16321 majú najnižšiu taxu 4,50 a celkove ich ceny sú z tých nižších. Pražskí taxikári sú už roky povestní tým, že cudzincom nasádžu také ceny, až sa im oči pretočia. Záleží to na úrovni a slušnosti jednotlivých šoférov.
                            Čo včera hovorili, že ak máš v mobile aplikáciu na nejaký taxík, vyjde to lacnejšie, to nie je pravdA Ja platím napr. za hocijakú adresu v Blave 5 eur, ale Petra rada používa aplikácie a tá istácesta s nimi vyšla na 17 eur, čo je viac ako 3x drahšie. Dnes som bola na rtg v Ružinove, čo je tiež špecialita slov. zdravotníctva: Tvoja doktzorka má dovolenku, tak musíš íst do prdeloviec k inej, ale tá ti rtg. nespraví, musíš ísť na svoj obvod a potom výsledok zase doručiť do Prdeloviec. To sa mi nepodarilo, lebo dnes taxík nezoženieš, spadli tri vločky aje kalamita. A dopravou z Ružinova k petržalskej žel. stanici je tak komplikované a v tomto počasí nemožné, tak výsledok som neodniesla. Čo na tom, že máš 80 rokov a zápal pľúc, však zdochni a bude menej pacientov a menej poberateľov dôchodkov.

Komentár

• Už streda. Dnes bude mať Juliana polovicu rekreácie či ako to mám nazvať, za sebou. Nám čas letí, nej plynie pomalšie, aspoň mne plynul pomalšie keď som bola niekde inde.
                              Včera som bola dosť unavená, ale asi tak akorát, lebo som večer zaspala už okolo pol jedenástej, keď som veľmi unavená, nemôžem zaspať.
                              Odhŕňala som dvakrát sneh, a pre mňa je to už namáhavé. Dnes ráno je už ale odmäk, ale ešte budem musieť ísť s lopatou za bránku, aby sa tam dostali popolári, lebo tam som to včera neodhrnula.

Neviem či som písala, že keď sme boli v Trnave na pohrebe, išli sme na cintorín taxíkom. Mala som popísaných veľa telef. čísiel, ale horko-ťažko sa mi podarilo jedného voľného objednať. Platili sme len 4 eurá, s tringeltom 5. Ale späť z cintorína na stanicu to už nešlo, žiadny nebol voľný. Ale mala som napísané aj autobusy, takže nebol problém ísť na stanicu autobusom. Takže som sa poučila, že sa nedá v Trnave spoliehať na taxíky, lebo ich asi veľa ľudí využíva, nie sú omnoho drahšie ako verejná doprava.
                              Rozmýšľam ako by som sa zachovala, keby nám naúčtoval 50 eur. Asi z úcty k Majke ktorej sme šli na pohreb by som sa nehádala, ale rozčúlená by som bola, a tak ľahko by som na to nezabudla. Možno by som aj vypisovala sťažnosti, ktoré ale v tomto štáte k ničomu nie sú. Som rada, že sme natrafili na slušného taxikára. Ale každá taxislužba mala na internete aj sadzby, a nenašla som tam sadzby premrštené. Tak asi len v Bratislave sú niektorí taxikári naničhodníci.

Idem dokončiť to odŕňanie snehu.

Teda tak.

Komentár

• Keď je preč Juliana, ty sa nemáš čo ulievať! Ja ťažko chorá osoba to musím všetko oddrieť za vás?
                                Dostala som ďalšie atb a ešte aspoň mesiac sa budem liečiť, lebo mám v krvi nejaké baktérie. A aby som si moc nevyskakovala, všera sa mi medzi rebrami zacvikol nerv a celý deň som jačala pri každom pohybe. Som oblbnutá od liekov a točí sa mi hlava. Ale už to trochu povolilo. Ako je dobre rakúskym dôchodcom, že si môžu zaplatiť opatrovateľku. Aj mne by sa zišlq! Nakúpiť, ísť do lekárne, k doktotrke pre nálezy, uvariť, upratať - ale nie som rakúska dôchodkyňa, tak si to musím urobiť sama. Ešte, že ma socializmus tak vycepoval.
                                Ešte stále odhŕňaš? Veď stále padá, aj Zuza išla na chalupu, či sa im neprevalila strecha.
                                Tak sa ozvi! Aj Juliana už bude doma, tak sa dozvieme novinky.

Komentár

Pracujem...
                                X