Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Veď som už o tom písala ako som si bola predĺžiť zmluvu na It.TV a dali mi inú že budem mať na telefóne 20 minút zadarmo a
    potom sa rozhodnem ako ďalej ..Telefón nefungoval a pretelefónovala som asi 5 minút ,viac mi to nedalo .Tak som bola o tri mesiace
    naspäť a vrátili mi cenu naspäť ,tak teraz platím ako pred tým špekulovaním 25 eur .Nič z toho čo reklama sľubovala sa nesplnilo .
    Tak som šťastná že sa nemusím stresovať ,keď volám sa nedovolám .
    Vy stále vymýšlate nové recepty ,ja zase sa vraciam k tým starým ,varím ako keď som mala celú rodinu pokope a varilo sa všetko ,
    čo mali deti radi .Síce nebol veľký výber ale jedli sa cestoviny ,omáčky ,rôzne mäsá a boli zdravé ,človek sa nemusel báť či je pokazené
    a chutilo všetkým .Teraz sa pridávajú rôzne zahraničné korenia ,pasty a čo ja viem čo ešte .Varím zdravým sedliackym receptom a čo mi
    chutí .a hlavne nemám problém s trávením .Včera som si orestovala kuracie pečienky ,zemiaky uhorkový šalát a paradajková polievka ,čo
    mám i na dnes na obed .Dnes budem mať k tomu cviklu ,ktorú si robím sama do zásoby ,mám ju rada .Tiež som si urobila cviklový kvas ,
    Je to starý ruský recept a pomáha pri viacerých neduhoch tela .Pije sa dvakrát denne za štamprlík pred jedlom .Robila som to prvý krát
    a ešte nie je hotový ,má kasiť ý-á dní .Uvidím aké to bude ,vraj nie je moc chutné ale zdravé .

Komentár

• No, ja tomu vôbec, ale vôbec nerozumiem. Juliana hovorí o akomsi It.TV a telefóne, babiele hovorí o PC a TV. Asi máte každá iného operátora.
      Mne Telekom poslal novú zmluvu k podpisu, vraj na čom sme sa telefonicky dohodli, to je v zmluve. Keď sme sa telefonicky dohadovali (mimochodom tam ma už dobre poznajú ako ukričanú babu ktorá sa dokáže hádať aj kvôli pár centom a vedia, že mi nemajú ponúkať žiadne ich "produkty") tak začala tá pracovníčka vetou, že sa finančne pre mňa nič nemení a teda že sa mi to bude páčiť. Zasmiala som sa od srdca, to sa mi teda páčilo. Pochopila som, že sa zaväzujem byť u nich ďalšie dva roky a nič iné sa nemení. No uvidíme.

Juliana ja veľmi ľutujem že som si nepísala jedlá čo maminka varievala. Takže si pamätám z tých všedných jedál len zemiakovú omáčku, slepý guláš, fazuľovú polievku a slíže s makom alebo prézlami. Žiadne iné jedlá si nepamätám, a to sa mi niekedy až z havy parí ako veľmi si chcem spomenúť. Nedeľné jedlá si pamätám lepšie.

Babiele, ja som donútila sestru platiť koncesionárske poplatky, lebo tiež neplatila, a teraz ma to občas mrzí. Je to síce "len" 2,32 eur mesačne, ale za rok to je temer 28 eur atď. Na mizerný dôchodok až-až.
      Ale mám v živej pamäti list, ktorým mi prišla platiť pokuta za to, že som jeden mesiac nemala zaplatený koncesionársky poplatok. Pokuta bola vo výške 500 tisíc Sk, ale vraj mi ju z dobroty srdca znížia na polovicu, teda 250 000,- Sk. Cítila som že je to nenormálne, že je to krutý žart, ale aj tak som bola vtedy z toho vykoľajená na maximum. Ono to žiadny žart nebol, vraj to bolo podľa zákona, podľa blbého slovenského zákona. Ale vykladá sa trocha inak, nie ako si ho vyložili vtedy tí podvodníci. Veď ja som ani nevedela že som jeden mesiac nezaplatila, a oni hneď polmiliónovú pokutu.

Tak som z toho popletená doteraz a preto som sestru donútila, aby koncesionárske poplatky začala platiť aj ona. Máš pravdu v tom že je to viazané na odber elektriny, kto odoberá elektrinu, musí ich platiť. Kedysi to bolo tak, že platil ten kto mal televízor a rádio. To bolo menej platiteľov, tak to hnusoby zmenili, teraz musí platiť každý, aj kto nemá tv a rádio.
      Neviem čo by si na tebe babiele zobrali, keby prišli na to že neplatíš. Nemala by si z čoho zaplatiť pokutu, nemáš ani na poriadne jedlo. Ostuda, že to nikoho nazaujíma.
      Ja ti teda neviem poradiť, či máš zo seba urobiť neznalú a neplatiť, alebo platiť. Ja som ukričaná ale zbabelá, ja by som platila, ale ja mám vyšší dôchodok ako ty.

Na mäso v jogurte je tu spústa receptov, námatkou som vybrala jeden.
      https://www.youtube.com/watch?v=duu6YrQ7gOE
      Last edited by Giza; 11.2.2019, 21:54.
      Teda tak.

Komentár

• Juliana píše, že má IT a ja mám PC a obidve teda máme to isté. IT je internetová technika /myslím/ a PC je Profesional computer.
        Ja varím tiež podľa toho, na čo som zvyknutá z domu, ale to s tým jogurtom sa mi zapáčilo, tak som to skúsila a teraz už budem vedieť, ako pripraviť kzuracie prsia, aby boli šťavnaté a nie ako suchý papier. Z toho mala osoh Sofia, lebo keď som kúpila kura, prsia mala ona a ja ten zvyšok. Najradšej mám chrbty.
        Ja padnem pod stôl, vraj 500.000! To si vymysleli, alebo čo? Včera som sa prihlásila a tŕpla, či mi napočítajú celý čas, čo som neplatila, ale zatiaľ sa tak netvária. Vraj čo by si zobrali? Byt, zariadenie, záhradu - mali by čo zhabať. Dnes mi poslali potvrdenie a okrem iného je tam otázka, či chcem, aby ma upomínali. Ja nechcem, lebo to idem dať do banky na trvalý príkaz a nemusím na to myslieť.
        Dnes som už bola na internom na odbere, v piatok bude výsledok a potom už len zavolám na ARO kvôli anestézii a mám to vybavené. Ovšem, ak nechytím niečo od učiteľky, dnes ráno kohŕňala ako najatá. Ráno som vbehla do jej izby a poriadne vyvetrala, ale ak bude fakt chorá, tak neviem, ako sa ochránim, keď máme celý byt spoločný.
        to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• Pochopila si to správne ,mám internet +televízor a platím 25,15 eur na mesiac ,tak dúfam že aj Gizke je to jasné.
          A prosím ťa dávaj pozor ,aby si nedostala chrípku alebo niečo podobné ,nech ti nedajú odklad operácie .Tá pokuta
          500 000 sa mi zdá tiež neskutočná ,tam musel byť nejaký omyl alebo čo ,jednoducho to nie je možné aj 250 000 je
          mnoho ,to by asi nejaký veľkopodnikateľ musel mať veľkú dlžobu inak si to neviem vysvetliť a ešte by ma zaujímalo
          či to aj vyplatila ..
          Ja som si tiež nepísala recepty čo varila mama a ani pri najlepšej vôli by som nezohnala potraviny čo boli vtedy doma .
          Domáce sliepky ,husy a kačice ,mali sme kravičky a bolo dobro mlieko smotana syr .Ovocie na strome zelenina zdravá ,
          bez rôznych postrekov .Tiež múka z vlastného obilia .Mali sme chov zajacov , vajíčka a všetko domáca produkcia .Každú
          zimu sa zabíjalo prasa a boli chutné bravčové dobroty ,klobásky hurky tlačenka škvarky a masti plné galatky ,nepoužíval sa
          žiadny olej a nikdy som ani nepočula že má niekto vysoký cholester .Teraz užívaš lieky držíš diétu a si chorá .Na dedinách ani
          lekári neboli iba babica sme ju volali bábasonka a to bola všetká lekárska starostlivosť u nás v dedine .No ale to bolo dávno ,
          všetko sa zmenilo ,aj my sme sa prispôsobili .Dýchame zlý vzduch pijeme špatnú vodu a jeme chemický ošetrované
          potraviny .Prichádzajú nove a nové choroby a musíme si navyknúť jesť to čo obchod ponúka a snažiť sa byť zdravý .

Komentár

• Máš pravdu. Čo sa dá robiť, ľudia boli očarení pokrokom, priemyselnou revolúciou a ovládaním prírody anemysleli, že to môže mať zlé následky. A tie teraz musíme niesť.
            My sme nemali hospodárstvo, ale malý obchod s potravinami a dedinčania nám nosili svoje prodkuty, mali sme už stabilných dodávateľov, takže aj po vojne sme mali čo jesť, hoci nie tak bohato, ako to ty opisuješ. Začal sa používať margarín, susšená zelenina /lebo čerstvá nebola/, VARILO SA NA PETROLEJOVOM VARIčI /caps/, lebo nešiel plyn a všetko bolo na lístky, takže sa nedalo kúpiť, čo by človek chcel. Ale postupne sa to zlepšovalo, až sa to zlepšilo natoľko, že nám zobrali obchod a otca zavreli na pol roka do Jáchymova. Mamičke nedali prácu, lebo sme boli buržuji a my sme často nemali ani len kúsok suchého chlebíka. To sú tie krásne časy, za ktorými mnohí tak smútia.
            Ale dovtedy sme žili slušne, mali sme čo jesť aj čo si obliecť a na Vianoce sme dostávali veľa darčekov. U nás sa okrem hračiek dávali hlavne knihy, všetci sme boli veľkí knihomoli a pobyt na záchode sa predlžoval podľa toho, aká bola kniha zaujímavá. V tom b ola preborníčka najmä moja mladšia sestra. Keď bola na rade umývať riad, dala si zohriať vodu a kým sa zohreje, tak sa schovala na záchod a tam čítala. Voda zovrela, aj vychladla a znovu sa musela zohrievať a tak to išlo do nekonečna. Dnes sa na tom smejeme.
            No vidíš, kam som sa dostala od zdravých potravín!

Komentár

• Nie je mi to jasné. Televízor sme mali odjakživa a nič sme nikomu nemuseli platiť. Ale trošku tomu rozumiem, platíme asi za programy.
              Krásne si Juliana popísala staré dobré časy. Čítala som si to viackrát, tak veľmi sa mi to páči. Ale asi to bolo ešte v časoch raného socializmu, keď sa ľuďom ešte chcelo pracovať, navyknutí na prácu z dravého kapitalizmu. Socializmus pekne pomaličky odvykol ľudí pracovať. A na družstvách sa začalo chemicky hnojiť, aby sa plnil plán na 200 percent. A zdevastovala sa nielen príroda, ale aj človek.

Babiele ja som úplne zabudla že nie si sama. A v prvej chvíli som nevedela o akej učiteľke hovoríš.
              Teraz budú jarné prázdniny, budeš sama. Odkiaľ ona je? Kde má domov? Cestuje za rodičmi, alebo má muža? Deti asi nemá, neodišla by od nich.
              A tiež som zabudla na tvoju operáciu. Tuším je teraz vo februári.
              Nebudú skúmať či si platila či neplatila koncesionársky poplatok. Sestra neplatila dobrých 15 rokov, a nič sa nestalo.
              Oni hnusoby tak nastrašili s tými pokutami ľudí, že teraz už asi platia všetci.

Tá obrovská pokuta ktorú mi vyrúbili bola podľa zákona. Štát postúpil vymáhanie koncesionárskych poplatkov súkromným firmám, a oni blbci si zákon vyložili po svojom. Na súde by neuspeli, lebo boli povinní najprv dlžníka upozorniť že dlhuje, a dať mu možnosť zaplatiť. Ja som dlhovala jeden mesiac, čo boli vtedy tuším 4,- Sk. Zákon im umožňoval dať aj nízku pokutu, aj obrovskú pokutu, a oni dali asi tie najvyššie pokuty aké im predpis dovolil. Blbci. Ak by dali nízke pokuty, my hlupáci než by sme sa hádali radšej by sme ich zaplatili, ale tie vysoké predsa nikto nemohol zaplatiť.
              Veľa sa o tom vtedy hovorilo, a mňa najviac hnevalo, že nikto z tých kompetentných najvyšších hlupákov nepovedal - ľudia, nebojte sa, neplaťte, tí čo vás tak vystrašili nepostupovali tak ako mali, a preto tie pokuty nie sú platné. Nie, takúto pravdu oni nepovedali, ale vyhlasovali, že sa nemáme báť, že to zatiaľ nemáme platiť, že oni vladári sa budú snažiť to nejako dať do poriadku. A tak som sa dosť dlho bála.

Mám dojem že teraz bude jaro. Cez víkend má byť až 12 stupňov. To nie je dobré, ešte je zima, ešte je čas prebúdzať prírodu.
              Teda tak.

Komentár

• Pozdravujem všetkých, som tu nový. Volám sa Milan. Pozývam vás na môj blog o živote seniorov v Bratislave :)
                http://zivotsenioravbratislave.blog.sk/

Komentár

• Neuveríte mi ale dnes som bola na Bowlingu.Máme u nás veľmi peknú bowlingovú hala a dnes sme s AkSenu tam boli .Bolo nás 12 a obsadili sme dve bowligové dráhy .Bola to zábava predtým sme to nikto nehrali .Mladý chlapec nám to ukázal ,dal topánky ,gule a seniori hádžte .Bolo smiechu a radosti ,keď padli všetky kolky a tešili sme sa ako malé deti ,no pohľad pre Bohov .Nešlo o výhry ,hoci sa to automatický všetko počítalo ,ale mi sme si fandili všetci pre všetkých .Bola to neplánovaná dvoj hodinová zábava bez víťazov a porazených .Proste bolo nám super a tešíme sa znova nabudúce ,keď sa tu stretneme .

Komentár

• K bowlingu sú treba zvláštne topánky? Alebo len na prezutie, aby sa nenanosila špina? Často vo filmoch ukazujú bowling, ale nikdy som si nevšimla čo majú na nohách.
                    Ale musel vám niekto aj ukázať ako treba tou guľou hádzať. Ako ju uchopiť, ako sa postaviť. Lebo hodiť ju niekomu na nohu by asi nebola švanda. Musí byť ťažšia aby sa vôbec dokotúľala tam kam má.
                    Včera sme s babiele poslali príspevok asi v rovnakom čase, uložil sa pred mojím príspevkom. Než som ho našla vravela som si, že babiele zasa nepíše.
                    Keď som ešte pracovala tak jedna kolegyňa vravela, že keď musela v detstve či mladosti vysávať, tak pustila vysávač a čítala. A že našla to isté robiť svojho syna. Našla ho v izbe s pusteným vysávačom, ako namiesto vysávanie číta knihu. Pobavilo nás to, a doteraz som na to nezabudla. Mňa by také niečo ani nenapadlo, odhliadnuc od toho, že my sme vysávač ani nemali. Kúpila som ho až ja keď som zarábala, a keď sa mi nechcelo prášiť koberce.
                    Teda tak.

Komentár

• Tak predovšetkým, VITAJ, Milan! Že by sa rysovala klubu dobrá budúcnosť? Zišiel by sa niekto, kto by oživil naše babské kecanie! Tvoj blog si určite pozriem, zaujíma ma to.

Juliana, ty máš akého poskytovateľa PC a TV? Ja mám UPC a proti tebe platím veľa, to ma štve! Musím si to porovnať a premyslieť, každý centík je dobrý!

Gizka, predstav si, že my sme vysávač najprv mali a to taký, s ktorým sme zažili my deti veľa zábavy. Myslím, že som to už písala, bol to taký hrniec bez koliesok a presúval sa pomocou takej podnožky s kolieskami, bol to taký kríž z plechu. My sme namiesto vysávania jazdili na tej podnožke po predizbe - mali sme predizbu cez celý byt, nejakých 8 - 9 mdlhú, tak sme si zajazdili, kým nás nepristihli a neprefackali. Potom ho náš obchodne nadaný otecko predal, bolo to po vojne a také veci sa ľahko predali a on predal všetko, moje náušničky, čo som dostala pri krste, plnú pokladničku strieborných dvadsaťkorunáčok, nádherný šporťák pre bábiku, čo mi vyrobil m.ôj milovaný strýko atd. Asi potreboval na zaplatenie daní alebo faktúr. Tak sme boli bez vysávača, každý sme si ho obstarali až vo vlastnej domácnosti.
                      Mýliš sa, že sme predtým neplatili koncesionárske poplatky, tuším mám ešte v papieroch starú zmluvu o ich platení. Neplatí sa za programy, ale za prenos signálu. Myslím.
                      Učiteľka je zo Žarnovice a na víkendy chodí domov. To je dobre. Najmä teraz už na to čakám ako kura na sopeľ, lebo sa bojím, aby som niečo od nej nechytila. Keď je doma, nosím rúšku, je to otrava. Myslím, že je slobodná, je ešte mladá a asi ani nikoho nemá.
                      Na operáciu sa musím pripraviť aj návštevou ARO, kázali mi okolo 18. feb. sa tam prihlásiť, ale ja som si zistila, že sa dá aj online, tak som si to našla a na moje prekvapenie, už nemali pred 22.2. voľné, len jeden termín 20. o 9,40. Tak som sa objednala, ale oni sa mi neozvali, či to platí, tak som tam včera volala, ale zistila som, že sa má volať len medzi 13. a 14. hod. no a samozrejme, som to prepásla. Neviem, čo urobím, ak sa mi neujde termín, ale snáď sa to nejako podarí.

Komentár

• Milý Milan, tvoj blog som nenašla, hoci som zadala tvoj link. Je tam kopa všeličoho, ale toto nie, alebo som celkom nekaľavná, ako správne hovoria v Bystrici. Tiež hovoria, že krepá.

Komentár

• No neviem, som z toho Milana dosť zmätená, neřku-li znechutená.
                          Dať si takú prezývku, ktorou akoby nás oslovoval! Také slová sa píšu v diskusiách, v ktorých sa ľudia navzájom nechutne urážajú, a pretože počítač nadávky neprijíma, tak v tých nadávkach tí ľudia napíšu miesto niektorých písmen bodky. A to urobil Milan.
                          Pozrela som sa predvčerom na ten jeho blog či čo to je, ale s veľkým strachom čo tam asi nájdem, ale chválabohu nič sa nedalo otvoriť.
                          A nerob si babiele ilúzie že sem príde niekto mladý! A ak by prišiel, nebol by to normálny človek. Kto by chcel debatovať s inou generáciou, keď tu má nepreberné možnosti debatovať so seberovnými?

Ešte stále prezerám rohové sedačky. Hebedám sa vyhýbam.
                          Viete čo som zistila? Že v januári tí predajcovia automaticky a bez dôvodu pozdvíhali ceny. Tie sedačky sú vyrobené ešte keď neboli zdražené energie, čiže s menšími finančnými nákladmi. Ich ceny by mali zostať nezmenené. Vyššie ceny by mali mať až veci nové.
                          A tak som si istá, že tak ako zdražovanie potravín prebehlo na dvakrát, prvý raz koncom minulého roku a to úplne bez dôvodu, a v novom roku sa zdražuje druhý raz s dôvodom lebo sú drahšie energie, tak aj zdražovanie vecí prebehne na dvakrát. Prvý raz teraz bez dôvodu, a druhý raz sa zdvihnú ceny keď tie veci budú vyrábané s vyššími nákladmi.
                          Je to bezdôvodné obohatenie, je to okrádanie spotrebiteľa, a to je v normálnom štáte neprípustné.
                          Teda tak.

Komentár

• Správne píšeš, " vnormálnom štáte".
                            Ten MIlanov nick je naozaj sprostý a ukazuje to na mládežníka, ale niekedy aj starí chlapi sú vulgárni. No či už je mladý alebo starý, asi nemal čo robiť, tak sa sem prihlásil a vymyslel si ten blog. Našťastie nás to nič nestojí ani nás to nebolí a ak by pokračoval, tak upozorním Admina na ten nick a on mu dá BAN . On neznáša vulgarizmy, už si raz aj Dada od neho vyžrala, keď odpovedala tomu bláznovi v jeho slovníku.
                            Dnes som bola v lekárni kúpiť si Urinal. 60 kusov stálo 16 eur ešte v decembri. Dnes stálo 18. Kam sa pozrieš, tam sú zvýšené ceny, len dôchodky sú furt nízke. Ale Ficovci sľubujú 13. dôchodok - bodaj by nie, pred voľbami! - tak sa blázni môžu radovať. Hovorí sa, že nikto nám nemôže dať toľko, koľko nám Fico a spol. sľúbi!
                            Hlásia na íkend až 14 st., to by som mala ísť postriekať proti srnám, lebio už tulipány lezú von, ale myslíte, že sa mi chce? Uvidím, či sa prinútim. Už určite odkvitla lieska a kvitnú krokusy a prvé februárové fialky.
                            Kala má kopu listov, už je ako kríček, ale ani stopa po kvete. A urobila som ako si nakázala, na jeseň som ju ostrihala, ale ona ani neprstala vyháňať, celú zimu sa rozširuje. Tak neviem - bude kvitnúť či nie?

Komentár

• Ja sa nepamätám odkedy sa platia poplatky za TV a internet ani to neriešim ,vždy som platila koľko bolo treba .
                              Mám T-com Mágio na satelit už niekoľko rokov a každé dva roky si predlžujem zmluvu .Vždy sú tam nejaké
                              balíčky zvýhodnené ale teraz mi to nejako nebolo výhodné ale už sa to dalo do poriadku a na dva roky mám po starosti ,
                              lebo keby som porušila zmluvu ,boli by nejaké finančné sankcie .
                              Ano Gizka na bowling sú špecialne topánky ,ktoré sme si tam zapožičali za 80 centov .Jedna dráha je pre šesť osôb je
                              6 eur a bolo nás dvakrát šesť tak sme na hodinu platili 1eur ale sme boli na 2 hodiny ,Tak sme platili 2 eura každý .a nejaké drobné .
                              Aj ja som si klikla na Milanov blok ,je to zaujímavé a skoro vedecké témy ,čo pre mňa je dosť náročné ,ale ako čítanie zaujímavé .Niečo
                              som si prečítala ale zatiaľ neviem ako by to komentovala ,napr .o Glváč

Komentár

• Dnes je u nás krásny slnečný deň a tak som dala prať prádlo a myslím že do večera aj uschne na balkóne .
                                Pomaly sa balím zajtra ideme na tri dni do vysokých Tatier ,pôjdeme sa pozrieť na Ľadový dom kde sú výtvory
                                z ľadu .Boli sme aj vlani ale dnes budú iné sochy ,však uvidím .Dnes hlásili o počasí aj tam je teplo ,už sa na
                                to teším ako sa prejdeme zimnou prírodou .Ide nás 8 žien ,takže dámska jazda to bude paráda .Budeme ubytované na chate ,
                                ešte som tam nebola ale vraj je tam super .
                                Ešte aby som nezabudla ,neviem či ste dnes pozerali Dámsky magazín tak tam dnes hovorili o AkSene a boli tam aj moje fotky .
                                Ja som to nevidela iba mi jedna pani z Aksenu písala ,že sme boli v Dámskom magazíne .No ani nevieš kde si sa dostala si hovorím .

Komentár

Pracujem...
                                X