Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Ja ťa fakt obdivujem, ty naozaj plne využívaš svoj čas a nemáš kedy nudiť sa. Fialkami v mojej záhrade sa dá preberať, sú ich rôzne druhy, rôzne farby. Na Devíne rastie 30 druhov fialiek. ťažko sa mi zbierajú, ale doniesla som si ich pár domov, no je to škoda, za dva dni je po nich a v záhrade kvitnú dlho. Kúpila som si tri hyacinty, jeden modrý už kvitne a krásne vonia. Potom si ich vysadím do kochlíka a o rok budem mať kytičku na balkóne.
    Včera som bola v záhrade, ale len dve hodiny, fúkal studený vietor a bolo nepríjemne. Ale hlavne po troche roboty ma už strašne bolel chrbát, budem si tam musieť doniesť kvapky proti bolesti, aby som tam mohla aspoň sedieť, ak už aj nebudem nič robiť.
    Ten taxikár nezavolal, dobre mu tak.
    Pekný deň!
    to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• Načo vstávaš za tmy? Veď už teraz je o pol siedmej svetlo a o siedmej už ani nazažínam!
      Samozrejme, žeb tam je nealko, veď skoro všetci budú autami, takže alkohol bude len v malom množstve. Biviu sa chvalabohu darí, v omkolí sú nejaké prevádzky a úrady a chodia aj ľudia mimo týchto zariadení. Oplatí sa to, lebo za 6,50 máš úplné menu a môžeš zjesť, koľko vládzeš. No my sme menu naechceli, o pol piatej sa už polievka nehodí ahlavné jedlo sme si vybrali mimo jed. lístka, ale aj tak ma konečná suma ohúrila. Ja som si to dopredu nespočítala, veď 5,20 krát 14 je samo osebe dosť a kde sú ostatné malé položky? Zuzana to schválila, Daga nereagovala, Zuzanovci mi dajú polovicu vykalkulovanej sumy, niečo si aj ja uškrtím a Daga hádam tiež prispeje. Tak to nejako zvládnem. Stále sa neviem rozhodnúť, či pozvať českú sestru. Ona už je trochu mimo, takže by ju musel priviezť syn autom a to by s ním určite chcela prísť aj jeho žena, takže by sa to predražilo. Ale zase nepozvať sestru, to mi pripadá hrubé. Radila som sa s bratom, ale ten sa z toho vykrútil, tak stále neviem, čo urobiť.
      Už som niekoľkokrát obanovala, že robím oslavu mimo domu, ale keď si predstavím tú robotu s varením, pečením, prípravami a kopou riadu, tak si hovorím, že snáď už v tomto veku si to zaslúžim, keď sa moje dcéry od toho odtiahli.

Komentár

• No je to tak ceny išli hore vo všetkom ,tak určite aj v reštaurácii čo narobíš .Buď objednáš alebo odmietneš alebo sa nejako dohodneš ...
        Dúfam že nebudem chorá ,dnes som bola cvičiť tie silové cviky ,ale som prišla domov taká unavená a hladná .Hneď som si ohriala kuraciu polievku
        ráno som si predvarila karfiol ,tak som ho len vysmažila v troj obale k tomu zemiaky zeleninový šalát a zjedla som niekoľko kusov .Veľmi mi to chutilo
        už som dávno nemala karfiol .Potom som zapla TV a pozrela si Policajti v akcii a tak som aj zaspala .Tak mi prešiel deň ani som nič nerobila .Ale cítim sa
        dobre hoci som chcela ísť na fialky ale som to nestihla .Tak som presadila primulku ,čo sme dostali od primátora na MDŽ. Dúfam že sa ujme .Zajtra
        ideme hrať bovling ,ide nás 18 osôb ,to bude zase paráda .

Komentár

• Včera sme boli v divadle a bolo Tri židle .Boli to herci z Prahy a venujú sa problematike Alzheimerovej chorobe (neviem ako sa to píše ,prepáč )
          Je týždeň postihnutých s týmto ochorením .A oni si nacvičili scénku z jedného dňa .Hrali v takom šerom prostredí ,tak dokonale pripomínal deň
          ako vstávajú obliekajú sa ,raňajkujú neuvedomujúc si nikoho a ničoho .Spomínali na deti ktoré už nepoznajú odmietajú ich pomoc ale čakajú
          kedy prídu .Sťahujú sa balia si veci a chcú ísť niekde a nevedia kam ,stratia sa .a po večeri sa uložia spať .
          Bolo to tak úžasné a bolestivé ,niečo také som ešte nevidela ,ako sa vcítili do svojej roly . Verte alebo nie tam bolo v sále také ticho .nikto ani
          nedýchal a len hľadel ako uhranutý na tri ženy ,ktoré stvárňovali tieto postavy .Každý zahlbený do svojich myšlienok stým ,aby to nemusel
          prežiť sám .Tú traumu života o ktorej ani nevieš a si presvedčený ,že máš pravdu a všetci okolo teba ťa nechápu To bezduché vnímanie samého seba .

Komentár

• Zasa si babiele nečítala môj príspevok. Ja predsa nevstávam za tmy, to ani náhodou.
            U nás stojí denné menu niečo vyše 4 eurá, a možno ho kúpiť v v štyroch reštauráciách. Vždy je výber z viacerých jedál. Moja sestra (a teraz aj ja) si nosí obedy z Domova dôchodcov, a tam stojí jeden obed 2,14 eur. Nic moc, ale účel to splní. A raz-dvakrát do týždňa je veľmi chutný obed.

Alzheimerova choroba je strašiak, ktorého sa veľmi bojím. Moja sestra začína byť dezorientovaná. Postupne sa so všetkým uspolieha na mňa, a mňa berú všetci čerti. Ledva sa dokážem postarať o seba, a teraz sa musím aj o ňu. Zatiaľ to zvládnuteľné je, ale čo bude ďalej vie len Boh.

Teraz jej musím ísť do lekárne pre lieky a chcem skočiť aj na cintorín zaniesť našim kale, sú nádherné. A chcem nakúpiť mne aj sestre už aj na nedeľu, aby som nemusela ísť ešte raz, len musím počkať až sa upečú rožky, sú v trúbe a musím na ne stále myslieť, aby sa nespálili.

Teda tak.

Komentár

• Škoda, že to nemôžem vidieť. Zážitok s Alzheimerom mám stále v živej pamäti, keď moja zlatá, múdra a chytrá maminka postupne strácala záujem o všetko, nedokázala sa obliecť, chodila špinavá, stávala pri bráne a žobrala od ľudí jedlo, že už tri týždne nejedla a nakoniec nás ani nepoznávala apostupne ako keby sa vyparila - raz sa už nezobudila.

Chodiť spávať za svetla a vstávať za tmy - kto to sem napísal? Kto nevie čítať? Alebo nevie, čo píše? Na Alzheimera sú lieky, ktoré jeho postup spomalia, takže pacient môže zostať dlhšie "v norme". Neviem, ako inak to napísať. Tu mámwe také denné stredisko, kam chodia alzheimerici na niekoľko hodín denne. Sú v spoločnosti a venujú sa im školení opatrovatelia, ktorí s nimi pracujú na tom, aby si čo najdlhšie zachovali svoje schopnosti. Ale myslím, že to poisťovňa nehradí. A to by mala, lebo čím je dlhší vek, tým viac je chorých a dnes ľudia žijú naozaj dlho. Alzheimera sa bojí každý, veď je to strašná degradácia osobnosti.

Komentár

• Zasa sa blíži letný čas! Ako ho nenávidím! Chodiť spávať za svetla a vstávať za tmy!
                Čo je na tom k nepochopeniu? Nepíšem že ja, nie som predsa na svete sama! Týka sa to každého. Ale je to obrazne povedané.
                Na konci marca: v piatok bude normálny čas, čiže keď sa zobudím o šiestej, bude šesť. Za dva dni v pondelok sa zobudím o šiestej, ale bude už sedem, lebo bude letný čas.
                A v máji-júni keď idem spať o desiatej ešte je svetlo, lebo v normálnom čase je len deväť hodín.
                Mne ako dôchodkyni by to malo byť jedno, horšie je to s deťmi a pracujúcimi. Ale mne to jedno nie je. Neviem sa prispôsobiť, i keď máme letný čas už tuším 38 rokov.
                Last edited by Giza; 14.3.2019, 19:45.
                Teda tak.

Komentár

• Tu u nás chorých schovávame, nechodí sa s nimi von. Jedna rodina dokonca svojho postihnutého syna ani nevozila na prechádzky. Mali dvor a záhradu, tak asi tam ho vyviezli. Len keď vyhlasovali že zomrel tak som sa o ňom dozvedela.
                  Nechcem si pripustiť že u sestry niečo zlé začína. Ale už ju nebaví ani internet, lebo zabúda ako sa ovláda. Pritom ešte nedávno si skoro denne písala s dcérou.
                  Rada maľuje a tak som jej posledné týždne vytláčala všelijaké ornamenty a všelijaké obrázky ktoré si v počítači vybrala, už ich musí mať desiatky ak nie aj sto. A keď som sa jej pýtala kedy uvidím jej tvorbu, tak vraví že sa ešte len pripravuje. Ale to mi povedala už veľakrát.
                  Ak niečo namaľuje, tak usporiadam oslavu a šampanské potečie prúdom. Ale to asi nehrozí. Zajtra pôjdem pohľadať, či aspoň začala niečo kresliť. Alebo či štrikuje, to všetko by boli dobré signály.
                  Teda tak.

Komentár

• Mám písacie dni, chce sa mi stále niečo drmoliť. Na rozdiel od Juliany, ktorá píše len vtedy keď má čo písať.
                    Včera som bola na cintoríne s kyticou kál a zistila som, že sú ešte všetky vodovody zatvorené. Reku musím ich vziať späť a mať s nimi oštaru, lebo som mala pred sebou ešte nákupy. Ale všimla som si, že pod lavičkou je pet fľaša so zvyškom vody, ktorú som tam nechala ani neviem kedy, ale lepšia nejaká voda než žiadna. A v duchu som ďakovala náhode, že som si tú vodu všimla.
                    Musím povyhadzovať niektoré kusy nábytku, lebo mám zaprataný dom a nebudem mať kam dať sedačku ak sa mi podarí kúpiť ju. Bude to pre mňa ťažké, ani nie vyhodiť tie skrinky, ako vyhodiť to čo v nich je. Už som to skúšala dvakrát, ale stále to nedokážem. Všelijaké serepetičky ktoré sú k ničomu, len ten sentiment mi stále nedovolí zbaviť sa ich. A iné veci, ktoré sa možno mne alebo niekomu inému raz zídu ... Alebo si to aspoň myslím. Mala by som zavolať neter, tá je so všetkým hneď hotová, u tej sentiment neexistuje. Doma nemá nič zbytočné, nič preplácané. Je rozumnejšia na tieto veci ako ja.
                    Dnes začnem vyhadzovať. Držte mi palce, aby som dokázala vyhodiť aspoň niečo.
                    Teda tak.

Komentár

• V tom ťa celkom chápem! Aj ja sa ťažko lúčim s vecami, lebo k väčšine z nich mám nejaký citový vzťah. Tento týždeň som sa zase pustila do izbičky, tiež chcem vyhodiť časť nábytku, aby som mala viac miesta, ale musela som prestať. Nemôžem. Bolí to. To moja Zuzna, tá vyhadzuje veci hlava - nehlava. Koľkokrát ma naštvala, keď vyhodila deťom obľúbené hračky, lebo už boli ošúchané alebo poškodené. To je citová antivýchova. Niektoré veci, ktoré som nedarovala dennému stacionáru a sú už fakt nadbytočné, buď vyložím ku kontajnerom alebo pred bránu. Väčšinou zmiznú a je mi jedno, čo s nimi kto spravil, hlavne, že som ich ja nemusela zničiť.
                      Včera mi učiteľka zaplatila na apríl a oznámila, že ešte ten mesiac tu bude, aby nemusela platiť nájom na dvoch miestach. To je v poriadku, len sa mi nedarí zohnať náhradu. Ako na potvoru, hlásia sa samí chlapi.

Komentár

• Nemám chuť ísť k voľbám. Neverím ani Čaputovej, ani Šefčovičovi, nikomu. Len trošku Bugárovi.
                        Počúvala som chvíľu Harabína. Ako keby som počúvala nejakého komunistu v bývalomn režime: nenáviďme západ, milujme východ. Západ nám chce zobrať samostatnosť, našu suverenitu a bohviečoešte. Hlúpe slová, hlúpy človek.
                        Prečo by sme nemohli vychádzať so všetkými štátmi? Prečo musíme zasa začať niekoho nenávidieť, ako v minulom režime? Máme samostatnosť už veľa rokov, a čo sme dokázali? Len to, že nevieme byť samostatní. A zviditeľňujeme sa naozaj trápne.
                        Prezident má v našom štáte slabú pozíciu, je to len reprezentant Slovenska. A tak si myslím že aj Čaputová aj Šefčovič by toto kritérium splnili. Nechám si to uležať v hlave, do večera času dosť.

Teda tak.

Komentár

• Myslím, že dať hlas Šefčovičovi ja voliť Fica. Prezident nemá veľké právomoci, ale môže nepodpísať blbé zákony, môže vymenovať alebo odvolať ľudí, ktorých uzná a Čaputová určite nepodporí nikoho, kto je blízky Smeru. Teraz sme na dobrej ceste vyhrabať spod koberca Ďalšie a ďalšie svinystvá a urobiť poriadky so zločincami, vidíš sama, ako sa zľakli a naraz ide to, čo nešlo dvadsať rokov.
                          Takže dúfam, že tvoj hlas nevyjde nazmar!

Komentár

• Myslíš že bude mať Čaputová vôľu na to, aby sa aspoň snažila napraviť niektoré neprávosti? Má akýsi bolestínsky a falošne skromný výraz. To je charakteristika, že? Ale je lepšou voľbou ako Šefčovič.
                            Ale aj keď má prezident niektoré právomoci ako píšeš, sú len na papieri. Už vidím ten jej bolestínsky výraz, keď bude vravieť - čo som mohla robiť, chcela som, ale nemohla som. To Bugár, ten by zatočil so všetkými ficami a fickami, aj keď by nemal k tomu právomoc. Neschovával by sa za slabými predpismi, ten by konal!
                            Teda tak.

Komentár

• Každý máme na vec iný názor a každý by chcel aby jeho hlas bol aj volebným hlasom prezidenta .Neviem na čo o tom
                              diskutovať .Máme svojho favorita o ktorom si myslíme ,že bude reprezentovať Slovensko .Človeka ,ktorý má rozhľad
                              vie o čom je politika a čo sa od neho vyžaduje .Nech reprezentuje náš štát nielen doma ale aj v zahraničí a nech nám
                              nerobí hanbu vo svete .Vypočula som si takmer všetkých ,je ich trinásť a je si z čoho vyberať ,hoci každý si z nich myslí
                              a chce nás presvedčiť ,že on bude ten najlepší ,nech má hocijaké tričko .Až potom môže povedať či na to má ,až keď si zasadne
                              za prezidentský stôl a zistí ako sa veci majú a čo od neho ľudia očakávajú .Všetci sľubujú a rozdávajú a ani nevedia čo majú .
                              To nie je iba o podpisovaní dokumentov ale treba vedieť niesť aj zodpovednosť za vypovedané a sľúbené .
                              Pani Čaputová je pekná princezná čo svojím vzhľadom pripomína aj vystupovaním ale verím tomu ,že nemá ani šajnu o tom čo ju
                              čaká a za čo bude zodpovedná .Počula som ju niekoľko krát hovoriť ale ani raz som nepochopila čo chcela povedať .Neviem či bude vedieť
                              obhájiť záujmy Slovenska v zahraničí a dôstojne nás reprezentovať.No ale čo si zvolíme to budeme mať a tak bude aj naša republika
                              prosperovať.Ja som bola voliť ,ale budem rešpektovať toho kto bude zvolený .

Komentár

• Dnes má moja Alenka 56 rokov a narodila sa asi okolo 18 00 hodín a bol pondelok .V nedeľu som bola ešte so štvorročným synom
                                na injekciu vtedy ,pichli injekciu aj v nedeľu u nás .Tak som prišla domov a dala som ohriať obed a zrazu pri šporáku mi odišla voda .
                                našťastie bol manžel doma a sused pod nami bol sanitkár ,tak ho zavolal ,lebo mal tam aj sanitku a išla som do pôrodnice .Ale nič sa nedialo
                                do rána som prespala ,bez bolesti .Ráno na vizite ,tiež sa nič nedialo ale potom prišla lekárka ,že niečo s tým máme robiť ,lebo ona musí odísť ,
                                lebo zasadá komisia a budú zadeľovať byty a nemá čas čakať .Tak ma zobrali na pôrodnú sálu a asi vyvolali pôrod a samozrejme boli aj bolesti .
                                a dievča sa narodilo ,som revala ako tur lebo sa na mňa navalila ,ženská raz taká ako ja ,tiež bola tehotná asi v polovici , som mala pocit ,že ju zo
                                mňa vytrhla .Ale všetko bolo v poriadku aj som zabudla na bolesť ,že sa narodila krásna dcérka .Pýtala sa ma lekárka ako sa bude volať ,
                                hovorím Alenka ale to vyznelo z mojích úst ako Adelka .Pozrela na mňa a hovorí ,v žiadnom prípade sa nebude volať Adela ,tak sa volá moja svokra
                                a asi si moc nesadli .Hovorím nie Adela ale Alenka ,tak sa uspokojila ,že môže byť Alenka .Na jeseň aj ona porodila dievčatko a aj spolu chodili do triedy
                                v škole .Tak zajtra budeme oslavovať narodeniny aj meniny v jeden deň .

Komentár

Pracujem...
                                X