Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Napísala som svoj príspevok asi nezrozumiteľne. Vôbec som nemala nič vysvetľovať. Chcela som len Juliane povedať (lebo začala rozmýšľať že v čom je iná ako my dve, tak aby neprišla na nejakú absurditu), že keď si povedala že je iná, že si tým myslela asi politické názory. Ale teraz ma napadlo že Juliana je naozaj iná ako ja. Je zmierlivá, nevie sa zbytočne rozčuľovať, a je aktívna. Má určite aj nejaké iné nie tak pekné vlastnosti, ale to na počítači nevidím.
    Voľby dopadli dobre. Nebudem sa musieť hanbiť že som Slovenska, ako som sa hanbila keď bol Mečiar premiérom. Myslela som že celý svet musí vidieť aký je to klamár, ako manipuluje s ľuďmi a ako kradne čo sa dá.
    Neviem či som už písala, že v stredu mi majú doviesť z Česka sedačku. Mám už urobené pre ňu miesto, ale stískam zadok, aby dopadlo všetko dobre. Či sa bude na nej dobre sedieť aj dobre spať. Obidvoje akosi k sebe nejde. A nie je mi príjemné, že budem mať niekoľko hodím v byte cudzích ľudí, som nerozhodná čím ich ponúknem. Ktovie koľko trvá zmontovanie sedačky, mali by byť dvaja. Ponúknem čaj a kávu, niečo na pitie, a urobím také vajíčkové chlebíčky, tie nedajú veľa práce.

Teda tak.

Komentár

• Drahá! Ty si zákazníčka. Za tovar, dovoz i montáž si platíš. Vykašli sa na občerstvenie, daj im 5 eur na pivo a máš to! Toto sú Slováci! Nie, aby si uvedomili a presadili, že oni sú PÁNI, ale klaňajú sa ešte aj robošom, čo sú za robotu platení, ako keby im robili milosť. To je pozostatok komunizmu, keď človek musel lízať zadok /pardon!/ ešte aj sprievodcovi v električke, aby sa na neho nemračil.
      Z volieb sa teším aj ja. No uvidíme, ako to pôjde ďalej. Keď sa budú voliť posranci, vtedy treba urobiť školenie našich ľahostajných spoluobčanov, aby sme konečne vymietli tie pozostatky hniloby, čo nám tu komanči zanechali.
      Sedačku si si iste poriadne prezrela na internáte a možno aj diskusie pod reklamou, aké občas bývajú, tak ver, že si dobre kúpila. K tomu ti držím palce.
      Zajtra idem na kontrolu ortopédovi, zavolám docentovi na kontrolu po operácii a v utorok idem zatou policajtkou. Tá bude zas morfondovať, že nemá dátumy obstarania tých ukradnutých vecí, ale nechápem, na čo jej to je. A tiež ma rozčuľuje, že poisťovňa robí to isté. Ukradnú ti povedzme televízor, ktorý máš napr. šesť rokov a stál nejakých 20 000, ale oni ti odrátajú amortizáciu a dajú ti toľko, za čo si nový nekúpiš. Ale tebe je jedno, aký bol starý, kým fungoval, v obchode ti amortizáciu neuznajú a musíš zaplatť znovu celú sumu. To mi pripadá ako okrádanie. Keď nás vytopili susedia tak, že sa rozpadol nábytok a koberce sa ani nedali vysušiťž, splesneli, lebo inšpektorka prišla až o pol roKA, keď koberce boli vyhodené, tak nám to neuznala, hoci chyba bola u nej. Kto bude pol roka opatrovať plesnivé koberce?
      to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• Oslava tretích narodenín mojej pravnučky bola super .Ako vždy nás bolo deväť ,ja som meškala asi 10 minút a Lenka sa
        nevedela dočkať kedy prídem ,tak mi išli naproti .Ono to ani nie mňa ale chcela si otvoriť darčeka a nedovolil jej ,pokým
        tam nebudem ,aby sme jej zagratulovali ,odovzdali darčeky a potom ich otvárala .No bože bola toho celá kopa .Kočík aj
        bábika ,auto dráha ,veľké auto ,hasičský výstroj knihy a množstvo oblečenia .No nevedela čo má chytiť do ruky bola šťastná .
        Vyskúšala hasičské náradie ,prilbu a príslušenstvo .Babulku dala do kočíka a vraj idú na prechádzku dala jej meno Žofia .
        Postavili auto dráhu a chcela chytať auto ako išlo po dráhe ,no proste bola šťastná a tešila sa zo všetkých hračiek ,vnuk
        hovorí dostala viac ako na Vianoce .No čo už detská radosť je veľká radosť pre všetkých a tak sme sa tešili všetci .Pripili
        sme si detským šampanským a potom ešte pre dospelých .Tak sa šťastný deň minul k spokojnosti všetkých .Nakoniec
        sme ochutnali tradičnú tortu tentokrát trojfarebnú a to modrú ,ružovú a hnedú plnenú tiež farebným krémom bielym čokoládovým
        ako ovocie ribezla v plnke .Trošku to bolo kyselkavá ale bola vynikajúca .Potom jej dali mobil a ona si vyhladávala čo chcela vidieť .
        Je zaujímavé ,že trojročné dieťa s tým zaobchádza ako profesionál .Bože tie deti sa už múdre rodia či čo .Domov som odchádzala
        spokojná a šťastná že je tam taká pohoda a že sa majú radi .Bolo krásne počasie tak som sa ešte prešla po meste a do
        obchodu si niečo dokúpiť a pekné popoludnie je za nami .

Komentár

• Za svetla chodiť spať, za tmy vstávať. To je letný čas. Dnes som mala budík na šiestu, a bola ešte tma. Išla som síce spať o hodinu skorej, ale dlho som nemohla zaspať, takže spánok som mala kratší.
          Slováci sú pohostinní. Nechcem, aby uprostred montáže povedali, že sú hladní a že sa teda idú niekam najesť. Nemám predstavu koľko bude montáž sedačky trvať. Ak by trvala hodinu-dve, nerobila by som si problém.
          Zbytočne ťa policajti mordujú. Asi kvôli tomu aby si padla na zadok, že koľko oni majú práce, čo všetko musia pozisťovať. A pritom to k vypátraniu páchateľa nie je potrebné. Žeby naozaj chceli pomôcť, aby ti niekto nahradil škodu? Poisťovňa? Ale si tuším písala, že to nemáš poistené. Alebo máš?
          Neprehnali ste to s hračkami Juliana? Stačila jej radosť na toľko vecí? Radosť mali určite dospelí keď na ňu pozerali.
          Tvoja rodina (teraz neviem či syn či dcéra, ale tuším syn) bývajú neďaleko, keď si išla pešo?
          Tiež sme sa včera poobede zišli, my tri sestry a švagriná. Posedeli sme si vonku, pokecali, a pred šiestou sme sa rozišli.
          Pozerala som Nové bývanie s Vladkom Voštinárom. Včera hľadala jedna rodina dom blízko Bratislavy a mala na to 300 000 euro, čo je viac ako 9 miliónov korún. Myslela som že im za tie peniaze nájdu nejaké parádne vilky, ale omyl. Jednu vilku im našli, zariadenú, ale za tú by si museli priplatiť o 25 tisíc euro viac. Tie ďalšie boli skoro holodomy, stáli 220 tisíc, že vraj im z rozpočtu zostane dosť aby si ten dom dorobili. No hrôza, ako sa dnes plýtva miliónmi. Na eurá to nie je veľa, prepočítané na koruny je to na omdletie.

Teda tak.

Komentár

• Veľmi obdivujem tvoju rodinu, Juliana, držíte spolu a schádzate sa v láske ako často sa len dá a všetci sa vždy potešíte. Také sme to mali aj my, kým maminka žila, ale po jej smrti to dlho nevydržalo. Fakticky ani niwe je veľmi príležitosť. Brat a sestra zomreli, zostal najmladší brat a sestra, ktorá býva v Č. Budějoviciach, to nie je na stretávanie vhodná poloha. No a brat z Myjavy, keď ide do Blavy, vždy sa zastaví aspo´ň na chvíľu, tak mám len obmedzené možnosti radovať sa s rodinou.
            Tiež ma prekvapuje, ako to tie decká vedia, ja mám problém s mobilom aj počítačom a keď niečo nefunguje s TV, tiež si neporadím. Ale za mladi som bola aj ja šikovná na mužské práce, lenže také, aké som ovládala, sa už ani nevyskytujú, všetko samá elektronika a ja mám tú slabosť, že chcem všetkému rozumieť, ako to funguje. Predtým to bolo jednoduché, bola to mecghanická záležitosť ale tieto mikroprocesory a iné záhady sú pre môj rozum nezvládnuteľné.

eru, búdku nemám poistenú, lebo nemá popisné číslo. Keď som ju bola prihlásiť, chceli aby som predložila architektonický plán, ten stál cca 5000 korún - kde by som ich vzala. A na búdku z dreva 2,5 x 3 m, však by sa mi architekt vysmial. Tak zostala bez čísla aj poistenia. A pri tom, aké štedré sú poisťovne, by sa mi poistné ani neoplatilo, vyhodené peniaze.

Komentár

• Tak si konečne kúpila tú sedačku ,len dúfam že je taká ako si chcela .S tou montážou a občerstvením si nerob starosti ,
              oni to budú mať určite za 2-3 hodiny hotové .Alkohol nepijú ani pivo tak nejaké nealkoholické nápoje .od smädu .
              Vieš s tými hračkami je to tak bolo nás osem a každý doniesol nielen hračku ale aj oblečenie či knižku a je z toho celý
              kopec vecí .a Lenka nevedela čo skôr .Ale s prázdnymi rukami nemôžeš prísť a dieťa najlepšie upúta hračka ktorá sa jej
              páči a o ktorej si myslí že ju bude baviť .Možno to nie je správne ale je to tak ,čím iným sa zavďačíš ,veď aj tak má toho veľa .
              Vieš tie moje deti je vzácnosť keď sme spolu a jedine Alenka je tu a tak sa aj ja pridám k ním a som rada že ma zavolajú .
              Vždy to tak nebolo ,že sme sa stretali spolu a ani sa nerobili také oslavy ,iba teraz ako sa narodila malá Lenka ,tak nás to
              dalo dokopy spolu oslavy ,ktoré sa robia vždy a pre všetkých v domácnosti dcéry .Bývajú v rodinnom dome so záhradou a
              tam sa všetci stretávame a ja som šťastná ,keď ich vidím ako si spolu všetci nažívajú .Ja tu okrem nich nemám nikoho
              a tam sa cítim dobre ,že vidím ako aspoň jedno z mojich detí si žije .Tí dvaja sú preč a viem len to čo mi povedia a stale
              samozrejme hovoria ,že sa majú dobre a sú šťastný .

Komentár

• Nuž, keď sa nesťažujú, asi naozaj nemajú veľké starosti a malými ťa nechcú zaťažovať. Zbytočne by si si robila aj ty starosti a pomôcť im aj tak nemôžeš, takto na diaľku.
                Dnes som bola na kontrole s kolenom a doniesla som si dobrú správu: operované je v poriadku a to druhé zatiaľ netreba operovať, to mi teda odľahlo! V septembri mám ísť zase na preliečenie, moc sa mi nechce, ale nechcem sa dotknúť doktora, keď ma tak ofukuje a nakoniec môže mi to len prospieť. Vseptembri už nebudú snáď také horúčavy a skúsim ísť zase na skrátený pobyt, tak to nejak prežijem.
                Zajtra idem k policajtom dúfam už poslednýkrát a potom budem len čakať, kým mi napíšu, že nič nezistili. Mám nutkavú potrebu vylepiť zlodejovi na bránu nápis "Zlodej a feťák", ale čo by som z toho mala? Trošku by sa mi uľavilo, ale keby ma niekto zbadal, bola by hanba, tak si nechám chuť "zajít".

Komentár

• Keď som na niekoho nahnevaná, tak mu dávam v duchu päsťou do nosa. Je to bez rizika. Vylepiť zlodejovi na bránu nápis že je zlodej a feťák je pekné ale naozaj rizikové, že ťa niekto uvidí. Daj mu radšej päsťou do nosa.
                  V noci sa mi zasa snívalo o mojej prvé láske. Bola som do neho veľmi zamilovaná, a po rozchode ma tá blbá zamilovanosť ešte dosť rokov držala. Ale potom prešla, nezostalo po nej nič. Ani stisnutie srdca keď som sa dozvedela že zomrel. Bolo to asi pred šiestimi rokmi. Ale začalo sa mi v poslednej dobe o ňom snívať. Hnevá ma to, lebo mi pripomína odchod na onen svet, a to sa mi nepáči.
                  Nervy v kýbli, lebo by som mala poupratovať pred zajtrajšou návštevou cudzincov. Nechávam si to ako obyčajne na poslednú chvíľu, a potom som ako šialená.
                  Isteže treba doniesť malým deťom k narodeninám hračku. Ale neviem si dobre predstaviť ako sa s toľkými hračkami dokážu hrať. Možno si z nich vyberú len niektoré a ostatné nechajú ľadom. Závidím závidím. Nemala som v detstve žiadnu hračku, len panenku Alenku a tú mám doteraz.
                  Máme rozkvitnuté narcisky, minulý rok neboli skoro žiadne, tento rok sa to zažltelo veselo. Mala by som zaniesť na cintorín, ale vyjde mi to až zajtra poobede, dúfam že nezabudnem.
                  Teda tak.

Komentár

• To je vynikajúca správa s tým kolenom a teším sa s tebou ..Na to preliečenie choď a nezanedbaj to ,veď koľko si sa stou bolesťou natrápila
                    a teraz si to užívaj ,keď nemáš bolesti .Ja asi tú chôdzu preháňam aj včera som prešla najmenej desať kilometrov okolo Berku a celý lesík
                    som obišla dokola urobila som niekoľko fotiek .No ale som zosmutnela ,lebo ten lesík je vraj súkromné vlastníctvo niekoľkých majiteľov a čuduj
                    sa svete oni sa rozhodli zatiaľ iba niektorý na kompletný výrub ,čiže zostáva holá zem .Celé stromy vypílené a hneď to aj spracúvaju strojmi .
                    Tenké haluze okliesnia a rozdrvia a hrubé stromy odvážajú popílené a tiež ich berú preč .No je to ich pozemok a nedá sa stým nič robiť ,keď
                    chcú si drevo popredajú ešte pokým si to môžu dovoliť .Najprv začal jeden a postupne asi budú všetci tej mienky ,aby si mohli speňažiť drevo .
                    Bolo to pekné miesto na prechádzky v lete ,boli osadené informačné tabule ,lavičky pri lesnom chodníku ,odpočívadlá a podobne ,no neviem
                    ako to bude ďalej ,či bude ten výrub povolený aj naďalej alebo ochranáry zasiahnu .Alebo budú musieť spraviť výsadbu nových stromov .V meste
                    totiž prebieha akcia výsadby stromov a nových alejí ,iba čas ukáže ako to bude .

Komentár

• Ľudia sa tešili, keď sa obnovil urbár, ale, žiaľ, dnešní urbárnici nemajú k lesu vzťah, len k peniazom. Ako keby nežili na tejto zemi a nevedeli, aký dôležitý je les pre všetkých ľudí. Len peniaze, peniaze, peniaze! Tie sa zakrátko minú a nebude ani les, ani peniaze, len holina, vyprahnutá a prašná, horúčava a sucho. Nielen, že si sami pília konár pod nohami, ale pília ho aj nám. Mal by bať zákon, ktorý by upravoval práva urbárnikov a obmedzil toto bezhlavé plienenie. Aj tu v meste, vyrubujú sa stromy, ktoré stavebníkom nezavadzajú, ale keď už, tak nech to stojí zato! Pilčíci si zarobia a mestu stačí, že sa sľúbi vysadenie nových stromkov. Ako môže tenká palička /o ktorú sa nik nestará a za krátko uschne/ nahradiť 40- 50 ročný aj starší strom?

Komentár

• P....resne o tom som sa včera dozvedela .Takže vedľa rieky bola nemocnica ,stará ,tam som odrodila všetky tri deti ,už aj
                        vtedy bola v pokročilom štádiu ale nie o tom chcem písať .Postavila sa nová nemocnica a táto pomaly chátrala .Tak ju
                        odpredali s tým že majiteľ to zrekonštruuje a bude tam penzión pre seniorov .Upraví aj okolie ktoré bolo samá burina a
                        aj nejaké hlodavce a podobne .Tak sa majiteľ pustil do úpravy okolia aj za plotom a vyrúbal aj všetky stromy a kríky ,až
                        saotvoril pohľad aj na chátrajúci park okolo budov .Samozrejme veľká kritika a podanie na mestský úrad .Pod tlakom dalo
                        mesto priestor po rúbanisku vyčistiť a vysadiť stromky asi 3m výška .Bola som sa tam prejsť v pondelok a veru bolo to pekne
                        stromy zasadené ,no aj som sa zastavila a obdivovala ako je to pekné ,vedľa je jazierko seniorov občas tam chytajú ryby aj
                        ohnisko kde sa dá grilovať proste pekný pohľad .... Včera pozriem na FB a tam obrázky spolovice odpílené stromky ,ktoré
                        niekto nemilosrdne zničil cez noc .Na takýto vandalizmus sa ani nepamätám a čo tie úbohé stromy .Veď ten človek tu určite žije
                        a tiež by slúžili aj jemu aj jeho deťom .Čo je to za nenávisť takto sa pomstiť celému mestu a okoliu .Mesto sa snaží ,zakúpi stromky
                        dá posadiť a výsledok ,vandalizmus hrubého zrna ....Nie je k tomu čo dodať ,v akom svete to žijeme ,nič si nevážime .

Komentár

• Nemal byť socializmus, a keď už bol, mal trvať na Slovensku (a myslím že aj v Česku) večne. Bič na nás, nie slobodu.
                          Policajti dobre vedia kto tie stromky zničil, ale nezasiahnu.
                          Keď sa pozriete na radarovú mapu a porovnáte Slovensko a Rakúsko, nad Slovenskom zaplačete. Rakúske lesy sú jednoliate, žiadne rúbanisko. Keď ale pozriete lesy od Senice po Lozorno, ani žiť sa vám nebude chcieť. Samé rúbanisko, prázdne plochy, ak to bude týmto tempom pokračovať, lesy zmiznú. Preboha, kto vládne v tomto štáte? Banda primitívov?
                          Ale veď my máme zákony na ochranu lesov, len ich dodržiavanie asi nikto nekontroluje. A nikoho nepotrestajú, ak aj zistia vinníkov.
                          Sedačku už mám doma. Hodí sa na mňa rčení že kto veľa vyberá ten preberie. Sedačka je perfektná, len je pre mňa tvrdá. A pritom som si vybrala najkvalitnejšiu výplň akú mali. Tá výplň je asi kvalitná na vydržanie, že vydrží veľa rokov v nezmenenom stave, ale ja mám rada mäkkučké sedenie, nech aj presedené, ale mäkkučké. Ale ja niečo vymyslím, aby som bola spokojná.
                          Teda tak.

Komentár

• Nemusíš nič vymýšľať, nájdi si na googli matrace a vyber si taký tenký matrac, ktorý dáš navrch a vec je vybavená. Aj ja to tak mám.
                            Máme zákony na všetko, ale kde niet žalobcu, nieť ani sudcu a niekedy niet ani sudcu. Mňa až žalúdok bolí vždy od bezmocného jedu, krucinál, oni to nesadili, neopatrovali, ale ničia to s chuťou. Buď sú to pubertiaci, ale nejaký šahnutý človek toho druhu, čo hádže na trávu špekáčky so žiletkami. Pán Boh má všelijaký hyd! Aj dnes som cestou do záhrady videla, ako pípia a už aj odpílili stromy s priemerom pňa vyše meter, stromy, ktoré rastú na okreji brehov a držia breh pred zosutím. A však čo, postavia tam zábranu z betónu a bude. Bodaj by ich všetkých voda vzala. Dnes som našla v záhrade vytrhané mladé cesnaky, ktorým som sa veľmi tešila, lebo vlani mi vykapali v tom suchu - sú to paličáky, veľmi dobré, také ozajstné, silné. Pár ich vzišlo a ktovie, komu vadili? Vy asi neviete, že?

Komentár

• Mám doma dva vrchné matrace, ale úzke 60 cm, dala som ich na seba na tú dolámanú a knihami podloženú sedačku a spala som na nich. Ako v perinke, až na to, že sa mi z tej sedačky skĺzavali, lebo bola len 50 cm. Skúsim si zvykať spať na tvrdom na novej sedačke, a keď si nezvyknem, buď si kúpim nové vrchné matrace, alebo použijem tieto čo už mám.
                              Izba je teraz tak ako má byť. Je tam obývačková stena, stará sedačka, nová sedačka a konferenčný stolík. A plno miesta, lebo kreslá som vyhodila. Páči sa mi to.
                              Tiež ma veľmi mrzí že sú ľudia až tak hlúpi že ničia prírodu kvôli peniazom. A nemá kto im dať po prstoch. A tie poničené stromky o ktorých píše Juliana, tak to by si zaslúžilo dereš.
                              Som zasa ja akási bez života, nachladnutá. Pijem čaje a ničím vreckovky. Zatiaľ sa chémii vyhýbam, ale málo som spala a hlava mi duní, tak nejakú tabletku užijem.
                              Teda tak.

Komentár

• To som ešte nepočula, aby sedačka mala len 50 cm. Čo som mala válendy a gauče mali okolo 80 cm a teké som si kúpila aj vrchné matrace. Sedačka má aj vankúš za chrbtom, ten, keď odložíš, nerozšíri ložnú plochu? /inak mi počítač oznámil, že máš pivo široké 60cm. To vládzeš vypiť? chacha!/ Ja mám také tvrdú poslednú válendu, čo som kúpila Števkovi, jemu to nevadilo, ale ja som si museladávať navrch matrac. Nechápem, ako to môžu robiť také tvrdé, veď to je len pre fakíra.
                                Lieč sa, daj si medík, citrón, C-vitamín, vypláchni si noštek slanou teplou vodou a vydrž, neliečená nádcha trvá 7 dní a liečená týždeň! Skoro sa uzdrav!

Komentár

Pracujem...
                                X