Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Musím vám niečo napísať.
    Občas pozerám Nebezpečné vzťahy. Dnes tam riešili problém mladej dvojice, ktorej dievčini rodičia veľmi bránili v chodení s chlapcom, ktorý vyrástol v detskom domove. Údajne nemali nič proti jeho osobe, ale bola to prvá láska, dievča bolo mladé a nechceli, aby sa už viazala. Mladému páru bolo niečo čudné na tom, ako to jej rodičia odôvodňovali.
    Moderátor si pozval chlapca, potom diečinho otca a nakoniec aj matku, lebo ona bola najviac proti tomu. Najskôr vyšlo najavo, že dcéra nie je ich dcéra, ale že si ju adoptovali ako bábätko. To bol pre ňu šok, no to nebol koniec. Moderátor hovoril, že matka má ešte jeden veľmi vážny dôvod, ktorý najprv nechcela prezradiť, ale nakoniec porozprávala svoj príbeh-. Ako študentka prišla do druhého stavu a chalan ju opustil. Porodila dieťatko, ale ešte nemala 18 rokov a matka ju presvedčila, aby dala chlapca do kojeňáku. Matka bola rozhodnutá po doštudovaní dieťatko si zobrať k sebe, ale išla na vysokú, potom sa zoznámila s terajším manželoma nechcela, aby to vedel, tak si chlapca nezobrala. Ale zaujímala sa o neho, vedela o ňom všetko, len sa mu neprihlásila. No keď dcéra presadila, že chlapec môže prísť na návštevu, matka so zdesením spoznala v ňom toho svojho syna.
    To bol taký šok pre moderátora, obecenstvo aj mňa, že sme zostali paf. Matka sa odprosovala syna, a ja som myslela, že ju bude nenávidieť. Ale on vstal, povedal "máma je jen jedna" a išiel ju objať. Bolo to krásne a veľmi ma to zasiahlo.
    to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• Život je už raz taký ,vie prekvapiť aj vtedy keď to nečakáme a zmení všetky naše plány ,tak ako v tomto prípade .
      Obdivujem chlapca ,ktorý nezanevrel na matku ,ale povedal mama je len jedna .Je to krásne gesto a verím ,že po
      takomto šoku ,ho rodina prijala ako svojho syna .Miesto zaťa ,ašli syna a dcéra brata ,s ktorým si bude určite rozumieť .
      Počasie sa nám znova zmenilo ,pršať môže len nech nie je zima .Zajtra majú byť u nás veľké oslavy a to oslobodenie
      mesta ruskou armádou .Je zvykom že je ukážka bojovníkov o oslobodenie .Striela sa a bojuje ,podávajú sa hlásenia
      a vidíme i padlých hrdinov .Situácia sa odohráva na nábreží rieky Nitry a mi pozeráme na bojové aktivity .Hádžu granáty ,
      vybuchujú bomby ,delostrelci strielajú a pozeráme ako sa to odohráva .Sú tam s
      Slováci ,Maďari ,Rusi a samozrejme Nemci ,bez nich by to nešlo .Ale má pršať tak neviem či sa zúčastním

Komentár

• Nie ruská armáda, ale sovietska, sa mi zdá. Vraj mal Hitler v pláne zlikvidovať nielen Židov a Rómov, ale aj Slovanov. To by sa im teraz žilo! Pokiaľ by nezlikvidovali aj sami seba.
        Nikam Juliana by si ísť nemala. Je ochladené, je apríl aký asi by mal byť, teda všelijaký.
        Babiele nepozerám Nebezpečné vzťahy, i keď viem že sú zaujímavé. Ale dávajú to na Barrandove, a ja viem kam sú komečné televízie schopné zájsť, aby prilákali diváka. Ten príbeh je šokujúci, ale neverím mu tak ako ho naservírovali.. A už vôbec neverím, že sa pravda odhalila až pred kamerami. Na druhej strane takéto príbehy neškodia, a ľudia si ich žiadajú.
        Mňa kedysi podobne šokovala slovenská Pošta pre teba s Katarínkou Brychtovou a Jankom. Na to som občas pozerala, lebo príbehy neboli vymyslené a aktérov nezastupovali žiadni herci ako tomu je občas v Nebezpečných vzťahoch. Takže raz tam ktosi kohosi hľadal, a Pošta pre teba nenašla jedného, ale tuším 5 bratov, krásnych dobrých ľudí, aspoň sa mi zdalo že sú dobrí, a pekne som si pri tom poplakala.
        V českej Pošte zasa sa pred kamerami pohádala dcéra s matkou, dcéra matku nenávidela, a bolo vidieť že to nie je hrané, lebo moderátorka bola na smrť vystrašená.
        Ale už ani na Pošty nepozerám.
        Televízie vedia, že záujem diváka opadá a tak sa snažia šokovať.
        Mám obdobie kedy by som radšej nebola. Ale už mám miestami aj dobré chvíľky, ale väčšinou som v chmúrnej nálade a nič ma nebaví. Vymyslela som si že si budem háčkovať deky na tú sedačku, tak hľadám na nete nejaký najjednoduchší vzor, už som ho asi našla, tak ho idem vyskúšať.
        Teda tak.

Komentár

• To je pekný vzor, taký starodávny, teraz je to moderné. Dobre, že si si vybrala takýto relax.S ama som začala vyšívať keď som sa rozvádzala a bola som v strašnej depresii a napätí. To ma ukľudňovalo a tak sa mi to zapáčili, že som roky vyšívala a háčkovala, ba aj plietla a porobila som kopu krásnych vecí.
          Apríl je už globalizovaný, nám tu neprší a neprší a keď sa aj ochladí, je to okolo desať stupňov, to je na apríl málo. Strašná suchota. Včera trochu načuraloé, ale neviem, čo na Devíne. /Prepáčte samé preklepy moju otrlosť, že už ich ani neopravujem/. Mám také "tupé" ruky, hjemná motorika odchádza.
          Prekvapuješ ma, že Pošta pre teba sa ti zdá autentická a Nebezpečné vztahy podvodné.Kým to príde na obrazovku celý tím televízakov pátra a sleduje u susedov, kamarátov, v robote a všade, aby nenaleteli a neukázalo sa, že uverili nejakému podvodníkovi. To o tom synovi nepovedala matka ani manželovi, až keď prišiel na návštevu a ona nemohla ani zostať s ním v jednej izbe a odišla preč, musela sa už priznať mužovi, ale zakázala mu to prezradiť. Aj to, že dcéra nie je dcéra, ale adoptovaná, Musilovi síce povedali, ale dcére nie, až vo vysielaní. Dobré je na tom, že deti nie sú súrodenci a tak sa nemusia rozdeliť. A že to bolo prekvapenie ba šok aj pre MUsila, bolo jasne vidieť, bol otrasený až plakal. On dosť často pri riešení tých vecí plače, je taký zženštilý.
          O mne hovoria, že som podozieravá, ale niekedy sa ti veru nevyrovnám. Zatváraš sa do svojej škrupiny a pohŕdaš svetom, aby na teba nemohol a neublížil ti. A tým sa dostávaš stále hlbšie do izolácie a začínaš byť ako ja. Tak, teraz si sa zase naštvala, že som použila svoje psychologické postrehy na teba a poriadne mi vynadáš. Vopred sa omlúvam!
          Včera mi volala policajtka, že ešte potrebuje podpis, ale nebude ma ťahať hore k nim, ale príde za mnou do záhrady. To je, čo? Že by brala v ážne "pomáhať a chrániť?".

Komentár

• Gizka ,veď nebuď taká puntičkárka ,vtedy boli Sovieti dnes sú Rusi iba pomenovanie sa zmenilo .Iba tri dni pred
            skončením vojny prileteli Americké bombardéry a stovkami bômb zrovnali Nové Zámky zo zemou .Chceli zničiť
            železničný uzol v N.Z.a zničili celé mesto ,vraj boli špatne zameraní a tak mesto dostalo hlavný zásah .Ako zázrakom
            zostal kostol a okrajové štvrte mesto .Takže je celé mesto znova prestavané a žiadne historické pamiatky nezostali .
            iba nejaké sochy ,,ktoré sa ukryli ešte pred vojnou v katakombách kláštora ..Dnes som sa nezúčastnila na bojoch ,
            fúkal vietor a bolo zamračené ,iba som bola v meste na prechádzke .Tak neviem ako bolo .
            To je dobrý nápad tie ručné práce ,musíš sa sústrediť na vzor a nič iné ťa nebude zaujímať .Aj ruky sa precvičia
            a myseľ sa upokojí ,len aby si mala vytrvalosť a prácu dokončila a budeš mať dobrý pocit z toho ,že si to dokázala .
            U nás v noci trošku pršalo ale som to prespala .Snívalo sa mi že sa mala dcéra vydávať .Nevidela som ju ako nevestu ,
            šaty kvety a viac o tom hovorili ako o prípravách na svadbu .Som sa zobudila o tretej ,som chvíľu čítala a potom som
            zaspala skoro do deviatej ráno .Variť som nemusela iba som dala prať a upratala som .Tak prajem peknú nedeľu .

Komentár

• Keď hovorím Sovietsky zväz, nemyslím to ironicky, len sa snažím presne vyjadrovať. Vtedy tvorilo ZSSR pätnásť republík. Preto hovorím sovietska armáda, lebo v nej boli vojaci nielen z Ruska, ale aj z ostatných zväzových republík. Som v tomto puntičkárka, máš pravdu. A kde by som puntičkárka mala byť, tam nie som.
              Ešte som háčkovať nezačala, ani skúšobnú vzorku som si ešte neurobila. Som mdlá, choroba ma oslabila, ani čo mám urobiť poriadne neurobím.
              Moderátor Musil je gay. Možno preto je ľútostivejší, ale to nie je žiadna vada, byť súcitný.
              Teraz som pozerala zoznam známych ľudí ktorí sú gayovia, a je tam aj Michal Dočolomanský, Miroslav Moravec, Fero Fenič a ďalší. Jan Musil sa ním stal až neskoršie, sprvu žil so ženami.
              Nebezpečné vzťahy nie sú podvodné, len si vymýšľajú. Niečo pravdy vždy musí byť. Ale ja som nevidela ani jeden diel, tak je to len moja domnienka. Nie som vlastne kompetentná sa k tomu vyjadrovať.
              Nie je to tak ako o mne tvrdíš, tvoje psychologické postrehy sú trochu mimo. Ale pesimistka som riadna. Tvojej policajtke neverím, že chce pomáhať a chrániť.
              Závidím vám obidvom váš optimizmus!!!! Napadlo ma teraz, že vyhľadám odbornú pomoc, aby mi pomohli vidieť svet vo svetlejších farbách! Idem pozrieť zoznam psychiatrov v blízkych mestách. Zobrali by takú diagnózu, alebo by ma vyprevadili zo dverí?

Teda tak.

Komentár

• Veď som hovorila, že budeš nespokojná s mojím vyjadrením.
                Nechcela som písať, že Musil je gay, lebo stále sa na nich ľudia pozerajú cez prsty. Musil má aj deti. Musel sa veľmi trápiť, kým si priznal, že je gay a ako to oznámiť rodine - nezávidím mu.
                Závidíš mi optimizmus, ktorý nemám, len je vo mne páka, ktorá aj v tých najsmutnejších okolnostiach vždy musí srandovať.
                Chválim ti tvoje rozhodnutie navštíviť lekára, rozhodne ti to pomôže. Ak sa otvoríš a povieš z duše, čo ti vadí, určite sa ti uľaví.Ale neočakávaj, tak ako náš Ríša, že ti pomôžu pri jednej návšteve. Lekár sa potrebuje dostať do tvojho spôsobu prežívania a to sa aj samému pacientovi ťažko vyjadruje, niekedy sám nevie, kde je sever - to je môj prípad. Jednoducho povedané, sama seba nepoznám.
                Tak ti držím palce!

Komentár

• Tieto psychologické témy neviem akosi zdokumentovať .Gizka píšeš že sme optimistky .Ja si myslím že som realistka .Svoje
                  ťažké chvíle som sa snažila vyspievať ,alebo ešte lepšie ,som sa liečila hudbou a to Romantický klavír Jiřiho Maláska .To by
                  vydržala počúvať stále .Raz ma jedna priateľka nahovorila aby som išla k psychológičke ,kde aj ona chodila .Bola som tam raz
                  ale nič mi to nedalo ,tak som odkázala ,že tam chodiť nebudem .Odkázala mi ,že je to v poriadku ,ja si svoje problémy vyspievam
                  a určite mi to pomôže .Bolo to ,keď mi dcéra ušla s frajerom za hranice .Nič sa nedalo robiť ,iba to pretrpieť a dúfať že sa to na dobré obráti
                  Nikdy som neužívala ani žiadne lieky ale odvtedy mám problém s vysokým tlakom .No niekde sa to prejaviť muselo .Čiže ,každý by mal
                  vedieť čím si pomôže ,jednoducho sa vo všetkom spolieham iba sama na seba .Jedna pani v Austrálii ,zaťová teta ,dostala rakovinu .
                  Liečila sa ale neúspešne ,aby neprepadla hystérii ,lekár jej doporučil ručné práce .A tak keď som tam bola mi pyšne ukazovala že
                  začala štrikovať sveter .Všetci vedeli ,že je to len motivácia ,aby mala sa čím zapodievať .Ten sveter žiaľ nedoplietla .Ale pravdou je ,
                  že dokonca bola šťastná a dúfala ,že všetko dobre dopadne .
                  Držím ti palce ,aby si svoju deku dokončila ,je fakt pekná a dlhé roky sa z nej tešila s pocitom ,že si prekonala samu seba a vytrvala .
                  Neskôr sa pýšila svojím výtvorom .No je to ťažký úkol a možno na Vianoce s tým budeš hotová .
                  O tých gay mužoch vôbec nič neviem ,kto bol alebo je .Neviem ako to je keď v tridsiatke niekto zistí po počatí detí ,že je iný .Nechápem
                  to a je mi ľúto ,že rozumný vzdelaný človek začne uvažovať týmto smerom .Veď na to má človek rozum ,aby aj svoju sexualitu vedel
                  udržať na uzde a nerobil zle svojím deťom ,aj keď sa s tým už vyrovnali .

Komentár

• Rada by som chodila k psychiatrovi, ale zdá sa mi to opäť zbytočné. Včera poobede som si pospala, a prebudila som sa zdravá, Dunenie hlavy prestalo, nádcha už iba slabá, a optimizmus aký-taký je na svete.
                    Kedysi keď si ma babiele silou-mocou posielala k psychiatrovi som si pozrela zoznam psychiatrov v mojom okolí. Samé ženy, samé ženy. Jeden jediný muž, ale ten lieči alkoholikov a narkomanov. Bojím sa žien, aby som nedopadla rovnako ako u obvodnej, ktorá, ak by som ju poslúchla, by zo mňa urobila kaliku. Tak aby psychiatrička neurobila zo mňa blázna. Možno by som sa mohla nejako liečiť sama, lebo mne by stačilo keby som sa vedela ovládať. Poradíte mi niečo na sebaovládanie?

Juliana inú sexuálnu orientáciu si v prevažnej väčšine človek nevyberá, s tým sa narodí. Som rada že už to nemusia skrývať.
                    Faktom ale je, že tento režim priniesol obrovskú slobodu aj do toho. Ľudia skúšajú rovnaké pohlavia lebo je to moderné, a stávajú sa z nich bisexuálovia alebo aj homosexuálovia. A to sa mi nepáči, keď sú takí z vlastnej vôle. Asi toto si myslela poznámkou, že by človek mal byť schopný udržať svoju sexualitu na uzde aby nerobil hanbu svojej rodine. S tým plne súhlasím.
                    Teda tak.

Komentár

• Gizka, už som ti doporučila Guajacuran, sú to kvapky na upokojenie. Tiež trezalka alebo medovka pôsobia dobre na nervy a na dobrý spánok. Je viac takých byliniek, ale nie sú to zázračné lieky, treba to používať dlhodobo. Ja na rozlady používam Paretin, to je taký liek so serotonínom, ale niekedy, keď som celkom rozhodená a nevládžem to prekonať, tak si dám Oxazepam, ale to je výnimka. Snažím sa to vydržať. Ja som desiatky rokov chodila k psychiatričke, teraz to prevzal jej syn. S obidvomi som bola spokojná. Najlepšie mi pomohlo, keď som po vyhorení bola úplne zdeptaná, vtedy som sa dostala do psychoterapeutickej skupiny, chodilo sa tam dva mesiace denne akoby do práce. Boli tam ľudia s rovnakými problémami ako ja a bolo fajn sa o svoje problémy podeliť, to mi pomáhalo.
                      Ešte stále sme takí prudérni a nechápajúci, že považujeme homosexualitu v rodine za hanbu. Nečudujem sa takým rodinám, lebo sú pod tlakom verejnej mienky. Poznám viac prípadov, ked sa gay oženil, aby nevyčnieval z radu, mal deti a bol nešťastný a jeho žena tiež, lebo príroda na nedá prevrátiť a čo mu je dané, za to nikto nemôže. No je pravda, že dnes je taká sexuálna rozmarilosť, že to mnohí a mnohé skúšajú z rozmaru, ale prirodzenosť sa stejne prejaví. Ovládať svoju sexualitu v rozumnej miere by mal každý, ale pozri sa na kňazov - koľko nešťastí spôsobili kvôli celibátu, keď sexuálne uspokojenie hľadali tak, že zničili životy mnohým mužom, alebo mníšky, ktoré tajne museli porodiť deti a potom ich usmrtiť a zahrabať . Tak, ako nikto nemôže trvale žiť bez jedla a pitia, tak ani sexualita sa nedá potlačiť a vždy si nájde spôsob, ako sa ukojiť. Čudujem sa katolíckej cirkvi, že za tisícročia nezrušila toto neľudské a nezmyselné nariadenie, ktoré snáď žiaden človek nemôže bezo zbytku dodržať. Je z toho len hriech a nešťastie.

Komentár

• Si ty rodená spisovateľka babiele! Vystihla si pár slovami hrôzu celibátu - neľudské a nezmyselné, ktoré snáď žiadny človek nemôže bezo zbytku dodržať. Je z toho len hriech a nešťastie.

Sexualita a sexuálne pudy sú na to, aby sa živé tvory rozmnožovali. Bez nich by asi život zanikol. U kňazov cirkev vyžaduje, aby ju úplne potlačili.
                        Rozmýšľala som nad dôvodom, prečo tomu tak je. Žeby z úcty k tradícii? Žeby tým dávala naša cirkev najavo, že jej viera je jediná správna?
                        Ale škodoradostne som rozmýšľala nad tým, že ak by bol celibát zrušený že ako ako by som pozerala na kňaza o ktorom by som vedela že vykonáva tamtie veci.

Teraz ma napadlo, že sexualita sa dá udržať na uzde, že to nie je až tak nenormálne. Napríklad ja som v mladosti žila striedmo až chudobno čo sa týka sexuálneho života, a úplne som prestala sexuálne žiť málo po tridsiatke. A nemôžem o sebe povedať že som frigidná ale tiež nemôžem povedať že mi to chýbalo. A takých žien je asi dosť, u mužov si nie som istá, či je to možné. Keď pomyslím čo to s nimi robí keď vidia peknú ženu!

Nech je ako chce, trošku aj chápem prečo sa naša cirkev tak veľmi drží sexuálnej zdržanlivosti u duchovných. Nie je jednoduché vzdať sa toho a byť ako tisícky iných cirkví. Teraz som si prečítala, že celé jedno tisícročie sa kňazi mohli ženiť, že celibát bol zavedený až v roku 1022. Jeden článok vraví že to bolo hlavne kvôli majetkom, že aby majetky zostali v rukách cirkvi a nie aby ich dedili iní.
                        Žeby bol aj teraz hlavným dôvodom celibátu majetok? Je to možné.
                        Teda tak.

Komentár

• Pokiaľ ide o sex, muži všeobecne sú vzrušivejší ako ženy. Je to asi pozostatok z praveku, keď bolo prvoradé zachovanie rodu.Sv. Pavol v jednom svojom liste dáva naučenie svojim učeníkom, aby sa neženili, aby sa mohli lepšie venovať šíreniu evanjelia. Ale hovorí, že kto chce, nech sa ožení a kto nie, nech nasleduje jeho príklad - on nemal ženu. Všetky ostatné cirkvi /kresťanské/ majú kňazov, ktorí sa môžu ženiť, aj sa ženia a majú veľa detí, lebo dodržiavajú príkaz mať pomer len za účelom plodenia, nesmú používať antikoncepciu. Veľa detí rozširuje cirkev, lebo šíria vieru rodičov. Neviem, aké majetky majú nekatolícke cirkvi, ale keďže existujú už stáročia, majú kostoly a bohoslužobné propriety v eľkej ceny, ktoré nie sú nikoho majetkom, asi netrpia nedostatkom. Chudobní kňazi sú v každej cirkvi. Takže dnes to už určite nie je o majetku, ale o skostnatení cirkvi a asi aj o nástroj ovládania kňazov, aby boli poslušní. Služobník cirkvi má nasledovať Krista a má byť chudobný ako on. Keď si spomenieš na video, ktoré sem niekto pred časom dal,aký palác má jeden arcibiskup, alebo v akom aute sa vozí arc. Sokol, tak o chudobe nemôžeš hovoriť ani zo srandy.

Komentár

• Za týždeň sú sviatky. Veľký piatok som mala vždy rada. Nesmie sa hýbať zemou, teda nesmie sa pracovať v záhrade.
                            Naša záhrada bola vždy miestom otročiny a ja som ju nenávidela od chvíle keď som si to uvedomila. Síce ja som tam v detstve a ani v mladosti veľmi neotročila, ale maminka áno. A ja som ju veľmi ľutovala a mala som rada dažde a Veľký piatok, kedy v záhrade pracovať nemohla. Až po jej odchode som si uvedomila, že ona záhradu milovala.
                            Veľký piatok mám rada, Veľkonočný pondelok nie. Ale čo sa dá robiť, tradície sa musia dodržiavať.
                            Akosi mi vyschol prameň nápadov, sedím a neviem o čom mám písať. Možno neskoršie, v priebehu dňa. Tak idem niečo užitočné robiť, nemám ešte umyté ani jedno okno.
                            Teda tak.

Komentár

• To mi ani nepripomínaj! Dúfala som, že mi Petra príde pomôcť aspoň umyť okná, ale povšdala, že ona príde unavená z roboty a musí ísť ešte so psom, či si to viem predstaviť. No, veru, to si predstaviť neviem, veď ja som nechodila do ropboty a nemala som tri deti a ZPMP - ale čo narobím? Tak bude na Veľkú noc neupratané a z toho ma bolí srdce. Už pár týždňov rozmýšľam, či a čo budem piecť, veď nikto nepríde, mladí idú na chalupu, šibači už nechodia, tak pre koho? Ale mám chuť na punčovú tortu, to bola Števkova obľúbená a možno si urobím aj vanilkáče, budem mať čo k čaju. A som z toho veľmi rozladená.
                              Ale teší ma ten dážď, síce mohol by byť aj výdatnejší, ale keď neprší, aspoň kvaqpká. Zemička si vydýchne.
                              Keď sa ti nechce písať, nepíš. Nedávno som si uvedomila, že môj kamoš mi už neposiela tie videá, ako predtým, to som vám aspoň mohla preposlať.
                              Už niekoľko dní sa o mňa pokúša môj obľúbený črevný záchvat, zatiaľ ho premáham, ale musím sa napiť rumu a potom som ako mechom udretá.
                              Tak si vylož nohy a povedz si, že keď ja nič nerobím, nemusíš ani ty - ovšem, ak ti neprídu návštevy, to by som ťa ľutovala.

Komentár

• Toto sú také pôstné reči o ničom alebo jarná únava ,neviem to definovať .Ale prvý krát počujem že sa v piatok nemá robiť v záhrade .
                                Ja som už okná poumývala aj záclony vyprala a aj koberce vyčistila .Potrebovala by som zimné šatstvo odložiť a vybrať letné ,ale v
                                takomto počasí na to neviem nájsť čas ,čo keď bude ešte zima .No na budúci týždeň to budem musieť urobiť .
                                Aby som nezabudla ,včera sme boli na turistika .Vlakom sme išli do Šale a potom popri váhu až k Vodnému dielu -Kráľová .Bolo nás šesť
                                traja muži a tri ženy .Keď sme prišli k rieke Váh začalo poprchávať a tak sme vybrali dáždniky ,dali si po pohári vínka o čo sa postarali muži
                                a dali sme sa s optimizmom kráčať lesným porastom Asi po hodine sme natrafili na záhon medvedieho cesnaku a dve zostali zbierať ,ale
                                ostatní sme kráčali ďalej aj pršať prestalo .Išli sme aj vedľa chatovej oblasti kde to sem tam kvitlo,pekne upravené záhony v záhradkách ,
                                no radosť pozerať .Na Váhu plachtili labute aj kŕdel kačic čo sa člapkali vo vode .Boli aj polámané stromy ktoré obhrýzli bobry a potom pri vetre sa
                                polámali .Ale inak bolo všetko krásne v kvete ,stromy kríka a nepreberné množstvo kvetov ktoré ani nepoznám .No krásna prechádzka ,až po
                                Vodné dielo Kráľová .Ešte som tam nebola a tak sme fotili zvlnené vody priehrady čo sa javili ako jazerá ktoré vetrík vlnil až k brehu ..Chvíľa oddychu
                                a išli sme naspäť .No to už bola aj únava v nohách ale sme to zdolali pomalým tempom .Na stanicu sme sa odviezli taxi .Bola to zaujímavá túra
                                na dobrom vzduchu v prírode ale aj patričná únava sa prihlásila .Prešli sme viac ako 15 km ,čo bolo fajn .Ale mňa ešte o 18.00 čakal nácvik spevu
                                do 20.00 .No zvládla som to bolia trošku nohy ešte aj teraz ,zostal aj pekný pocit s vychádzky v jarnom lese za švitoru vtákov .

Komentár

Pracujem...
                                X