Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Tak to je smutné. Lenivá Petruška. Nechce sa jej, ak by sa jej chcelo, prišla by ti pomôcť aj keby mala dve práce a doma tretiu. Bolí takýto prístup najbližších.
    Ak nebudeš mať na veľkonočný pondelok návštevy, uvaríš a upečieš čo máš rada. Upeč si punčovú tortu a vanilkáče, a aj ďalšie veci čo máš rada. Dáš na mrazník ak sa nepojedia.
    Čo sú vanilkáče? Punčové veci nemám rada, tie má rada bytovková sestra, a veľmi.
    Ja návštevy mávam, ale aj tak si uvarím a upečiem čo ja mám rada, lebo návštevy jedia málo a všetko musím pojesť sama. Teraz to bude kritické, lebo nemám chladničku a budem musieť nachystať len čo je trvanlivé, čo nepotrebuje chlad.
    Náš otec píjal rum. Keď sme sa ho ku koncu jeho života spýtali - tato, koľko rumu si vypil? Povedal že hektolitre, doteraz sa na tom smejeme, lebo už nevedel temer nič, ale na rum sa pamätal.

Juliana na Veľký piatok by sa nemalo hýbať so zemou z úcty k uloženiu Ježiša Nazaretského do zeme. Neviem či sa to dodržiava všeobecne, ale u nás sa to dodržiavalo. Maminka išla dokonca do takých extrémov, že ani nevymetala.
    Ale iné ma trápi. Tvoja poznámka, že ste prešli v tom dni 15 km. Považujem to za preklep, lebo si to neviem predstaviť. Pozerala som na mapu a vodné dielo Kráľová je od stanice v Šale ďaleko. Museli ste prejsť nielen pol Šale, ale aj celú Kráľovú nad Váhom, podľa mapy. A až hodný kus za Kráľovou je vodné dielo. Všetci v tej 6-člennej skupine ste takí vytrvalci? Obdivuhodné, nepamätám či som za mlada vôbec naraz toľko prešla, snáď len v Tatrách.
    Teda tak.

Komentár

• Vanilkáče sú vanilkové rohlíčky, poznáš moju záľubu v skracovani! Punčovú tortu som robievala na Štefana, lebo sa mi zdala málo pracná a nebolo na nej čo pokaziť. Okrem toho veľmi dlho vydrží, tak keď je veľa napečené, dá sa bez problémov odložiť.
      Ja Veľkopiatočný zákaz dodržiavam, je to len ľudový zvyk, ale dva dni pred Veľkou nocou máš aj bez záhrady čo robiť, tak mi to aj vyhovuje. My sme dodržiavali všetky zvyka. Na Kvetnú nedeľu musel mať každý nový kus oblečenia. Na Zelený štvrtok sa jedol špenát s vajcom. Na Veľký piatok prísny pôst, len raz za deň zjesť hlavné jedlo, po zvyšok dňa sa postiť. Dnes už je dovolené aj niečo zjesť okrem toho hlavného jedla, človek nemá hladovať. Na Bielu sobotu bývalo Vzkriesenie o štvrtej poobede, Slávnostný obed bol až potom. My sme mávali šunku, nádivku, varené vajcia, chren a iné pochutiny a po obede zákusky. V nedeľu nebývalo u nás zvykom nosiť jedlo do kostola na posvätenie, to sem prišlo z východu, teraz sú schody pred oltárom plné jedla v košíkoch.. Bývalý farár akoby žartom hovorieval": Je tam niečo aj pre farára?"
      V pondelok bývalo vyprážané kozľa a vlašský šalát, keď sa nedalo zohnať kozľa, tak králik. Chodievala k nám spústa šibačov, od skorého rána až do tretej - potom sa už nepatrilo chodiť šibať. Ja som to neznášala celý život, stáť ako tĺk a nechať sa mlátiť šibákom - trápne! Nebolo možné, aby známi - či deti alebo dospelí - neprišli vyšibať domáce ženy a dievčatá, to sa považovalo za hrubú urážku. Dnes už to v meste zakapalo, nepríde šibať ani najbližšia rodina. Buď sa im nechce, alebo sú na lyžovačke, alebo na chalupe. A mne to vyhovuje. Bývala som dobrá gazdiná a dobrá hostiteľka, ale už som len stará jazvečica a chcem mať pokoj.

15 km za deň je naozaj dosť, najmä pre netrénované nohy a chrbát, ale keď to Juliana zvládla, tak klobúk dolu. Z Bystrej sme chodievali nakupovať na Mýto, keď bol konzum zavretý, bolo to okolo 5 km, ale naspäť s plným ruksakom sme išli busom. Aj tak sme rzuksaky ešte museli vliecť vyše kilometra od jaskyne na chatu. Ale vtedy som to zvládla ako nič. Kým mi nohy slúžili, chodili sme s deťmi každý víkend na túry a veru sme neraz prešli aj 10 km, ale sme si oddychovali, keď sme už mali dosť chôdze. Potom ma opustili kolená a bolo po túrach. Ale mám aspoň na čo spomínať, videli sme veľa krásnej prírody.
      to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• Neviem prečo si myslíš že je to veľa km ešte som išla ráno na stanicu čo je asi tri km peší ..Asi to v Šali dobre poznáš ,tak zo
        stanice sme sa odviezli Taxi až k obchodu Bila a odtiaľ sme išli pešo k Váhu a vedľa Váhu až k priehrade ,čo sme museli obísť okolo oplotenia
        až k vode .Bolisme tam iba toľko čo sme sa pofotili a išli naspäť po lese až k Bila OD a zavolali si taxi na ktorý sme čakali skoro pol hodiny .
        Zaujímavosťou bolo ,že pod stromom na tráve spal mladý muž a nič ho nezobudilo ani auta a podobné veci a samozrejme ani zima mu určite nebola
        .Chcela som ho odfotiť ale nikto na neho nereagoval tak som si to rozmyslela .Aj v parku na lavičke spal jeden asi bezdomovec a tiež keď sme prišli na stanicu
        tiež si niekto sladko spal .Takže sme celú tú trasu od mosta až k priehrade pekne prešlapali tam aj späť .Jeden mal krokomer v telefóne a sme prešli
        3O OOO krokov ,neviem aká dlžka kroka sa tam počíta .Až k priehrade sme išli iba štyria ,dve zostali zbierať medvedí cesnak a ponáhlali sa domov .
        Bola to namáhavá túra ale v krásnom lesíku po turistickom chodníku .No bolo super aj keď všetko bolelo na celom tele .
        Doma sme sa na Veľký piatok tiež postili upratovali a podobné prípravy ., a piekli sa zákusky ,pripravovali sa veci na sobotu .Ráno sa zamiesilo na koláč
        dala sa variť šunka a klobása a vajíčka .Tiež huspenina .,ale sme sa postili ďalej iba na obed sme jedli tvarohové koláče rovno s peci ,lebo sa pieklo v peci aj chlieb
        ešte aj pre susedky .poobede sa nalievala huspenina aj všetko čo sa pripravilo dalo vychladnúť ,ešte aj kapusta sa varila .Keď bolo všetko hotové sme sa poumývali ,obliekli do nových šiat a išli do kostola na vskriesenie .a na procesiu .Niesli s a sochy ako malé deti sme držali stužky neskôr sme niesli malého Jažiška a
        keď som už bila ako 16.ročná sme niesli panenku Máriu .V dedine boli spravené oltáre a všade sme sa modlili a išli spevom ďalej a potom naspäť do kostola
        s hlasným spevom Aleluja ,chváľme boha .....Celá ceremónia trvala aj do 22.OO a my hladný ako vlci sme jedli všetko čo bolo nachystané .Už potom sa mohlo jesť .
        Na veľkú nedeľu bola slepačia polievka ,rezne a zemiaky .V pondelok sa dojedali veci ,spravili sa chlebíčky pre oblievačov a šibačov No a bolo po Veľkej noci .

Komentár

• Nepamätám sa žiaľ na žiadne dodržiavanie tradícií či ako to mám nazvať. V našej rodine sa nič také nerobilo, alebo som zabudla. Vy dve si to dobre pamätáte aj preto, že ste v tom pokračovali keď ste mali svoje rodiny.
          Nikdy som v Šale nebola, nepoznám ju.
          30 000 krokov sa mi nezdá. Ak by sa do jedného metra vošli 4 kroky, bolo by to 7 500 km. Alebo zle počítam?
          Lebo keď chce niekto krokami odmerať vzdialenosť, tak krok natiahne a počíta ho za jeden meter, čiže 1 krok = 1 meter. Tak by to bolo 30 000 km. Ale možno nepoznám krokomer, tak neviem ako počíta kroky.
          Včera mi menili vodomer, prišli takí dvaja chlapci a správali sa ku mne ako k blbej. Keď som sa niečo opýtala, boli posmešní. Keď odišli zistila som, že sa mi bude veľmi ťažko pozerať spotreba, vodomer je namontovaný opačne, ale to bol aj ten predchádzajúci, len tento je ešte viac nečitateľný a navyše sú v ňom kvapky vody. ktoré čísla skresľujú. Mala som ich zavolať späť, no som naozaj hlúpa keď som to neurobila. Ale ak tie kvapky vody tam budú stále a znemožnia mi správne vidieť čísla, zavolám im.
          Neviem prečo nemám rada šibačku. Od mala ju z duše nenávidím. Tento raz by ale malo byť šibačov málo, možno aj nikto! No uvidíme proč nic nevidíme, ako povedal Hurvínek.

Teda tak.

Komentár

• Krok sa počíta za 75 cm. Keď to vynásobíš 30.000, vyjde ti 42 km, čo je blbosť, toľko by neprešla ani Julka. Myslím, že maratón meria 42 km.
            Bývali pekné tie sviatrky, boli bohatšie aj o to kresťanské prežívanie a ako mladí sme sa vedeli nadchýnať, čo ja už teraz neviem. Ba viem, ale len nad kvetmi a inou prírodou.
            Náš vodomer v hajzlíku je tak blbo namontovaný, že ani pomocou zrkadla ten čo to odpočítava, sa k tomu nevie dopracovať. V zime sa tým trápil asi pol hodiny, kým niečo vypátral, ale či ma neoklamal, nemôžem sa spoľahnúť, lebo to nemôžem overiť. Kvapky vody v merači nemajú čo robiť, okamžite tam zavolaj, aby ti to nenarátalo 330 000 kubíkov ako mne. Ja som v merači nikdy nemala vodu, ani neboli zvnútra zarosené. To má byť vodotesné.
            Dnes som zo seba sklamaná a naštvaná. Celý týždeň ma trápili črevá tak, že do 10. h som sa nemohla pohnúť od wecka. Dnes som veľmi chcela ísť do kostola, lebo milujem tie veľkopôstne obrady. Ráno som sa pomodlila, aby ma črevá neodradili od kostola. Obyčajne musím ísť ráno tri aj štyrikrát, ale dnes som bola len dvakrát aj to len tak, aby sa nepovedalo. Stále som čakala, čo bude a do kostola som nešla. Nebolo nič. Pozerala som omšu z Vatikánu, trvala dve hodiny a bolo mi tak dlho, že som párkrát aj zaspala. Bola pompézna, ako vždy, ale nebola som účastná tej atmosféry., nemala som kočičky na posvätenie a nepočula som poriadok slávení na celý týždeň. Tak vidíte, Pán Boh ma vyslyšal a nemala som ťažkosti, ale neverila som tomu a pripravila som sa o krásny duchovný zážitok. Taká som ja verná ovečka!

Komentár

• Juliana ďakujem že si sem dala taký fajn hlavolam. Lebo ani výpočet babiele mi nesedí, mne to vychádza 22 500 km a nie 42 km. A tak budem namáhať svoje mozgové závity ďalej aby som prišla na to ako babiele počítala že jej vyšlo 42 km. Možno na to prídem a možno nie, ale v každom prípade je príjemné používať mozog aj na matematiku, resp. logiku v matematike. Vidíš ako ma potešilo jedno číslo v tvojom príspevku.

Babiele nič nie je náhoda. Napríklad to že si nešla do kostola. Možno by si si zlomila nohu, alebo by sa ti stala nejaká iná nepríjemnosť.
              Z čoho si mala tie črevné ťažkosti? To je asi najnepríjemnejšia vec ktorá sa môže človeku udiať keď je medzi ľuďmi.

Nedávno som videla vtip že ako možno zamaskovať prdnutie. Zdalo sa mi to nechutné. Ale včera som čítala, aké nebezpečné je zadržiavať vetry, ako to môže vážne poškodiť zdravie. A že ak vetry zadržíme, beztak vyjdú von iným otvorom - ústami. Takže vtip o zamaskovaní prdu môže byť poučný.
              Sú veľmi neslušné slová prd a prdnutie? Hľadala som náhradu, no nič iné sa mi tam nehodilo.

Ako viete, už ma dvaja opravári sklamali, sľúbili že prídu a neprišli. Jeden na chladničku, druhý na televízor, chcela som aby mi pripojil k tv videorekordér. Ani jeden neprišiel.
              Ale teraz nám prestali ísť televízne stanice ktoré chytáme na anténu. Mne to ani veľmi nevadí lebo mám aj mágio, ale sestra mágio nemá a tak je odkázaná len na tv stanice cez anténu.
              Zohnať u nás opravára aby povedal čo televízoru je, je temer nemožné. A opravára na antény, ktoré sú na streche, je úplne nemožné. Kto dnes bude liezť po streche? Našla som si na internete tri telefónne čísla, na prvých dvoch ma odmietli, lebo že oni televízory predávajú ale ich servis nerobia. Keď som vytočila tretie číslo, tak som sa najprv ospravedlnila že ho obťažujem takou vecou, ale že sa pre úplnosť chcem spýtať, či opravuje televízory. Povedal že nie, a už som chcela poďakovať a položiť, ale neviem ako ale spomenula som antény, a on povedal, že antény áno, že antény opravuje. Bol to šok, a on mi sľúbil že príde v utorok, teda zajtra. Som zvedavá či slovo dodrží. Ak nie, tak som zvedavá či nájdem odvahu otravovať ho aby predsa len prišiel.
              Teda tak.

Komentár

• Som rada ,že ste prejavili záujem a začali rátať moje turistické matiné .Teda ja som to počítala tak,že na krokomere bolo 30 000 krokov .
                Krok sme počítali na 50 cm a tak výsledok jasný ,15 km .Rébus je vyriešený a km sem tam nie je až tak veľa na pomýlenie .
                Raz som pozerala nejaký film ktorý sa odohrával v kláštore a tak ma to napadlo keď sa mníšky rozprávali o zadnej časti tela a nazvali
                ho prdka ,.Najprv som to nechápala až to mníška bohabojná vysvetlila že je to krajšie pomenovanie a nazvala sedaciu časť tela Prdka .
                To iba na margo tvojej pripomienky Gizka .
                Na pripojenie TV a Video stačí iba kúpiť kábel ,zasunúť do dierky a je to u mňa je to tak a funguje to .
                Opravári sú teraz vyhľadávaní ,keď nemaš známeho tak je to ťažko ,tu musíš doniesť TV a PC zaniesť k opravárovi ,inak nepríde .
                Teraz ma napadá včera som sa nevedela dostať na facebook na internte .Stále mi vypísalo že nemám tam prístup ,nieje to môj
                počitač a vraj som už dávno nebola na stránke a stále dokola .Trvalo to skoro hodinu a nakoniec som sa tam dostala .Podvečer jedna
                známa písala ,že má podobný problém a nevie čo stým .Neskôr to bolo vysvetlené ako technická závada už som zabudla aká ,ale proste
                nie problém u nás ale niekde v sieti .Teraz je to ok.a FB som prinútila naštartovať teším sa ,že sa mi to podarilo .

Komentár

• Hlásili v telke, že Fb mal výpadok, tak preto si sa nemohla pripojiť.
                  Ak počítaš krok 50 cm, tak to sedí, ale bežne sa krok počíta 75 cm a tak má Gizka pravdu. No ako som vypočítala 42? Blbosťou. Čumím na to a nedochádza mi, ako som pripočítala tú trojku a kam - Alzheimer!!!
                  Ja keď mám problém s TV, volám UPC. Mám s nimi zmluvu a tak pribehnú rýchlo, ovšem, keby bola chyba v prijímači, tak by som musela volať servis. Našťastie som už dávno nemusela, tak neviem, či by prišli hneď alebo nie, ale z predošlých skúseností si pamätám, že do troch dní vždy prišli. My už dávno nemáme anténu, ale kábel, takže tvoje problémy nepoznám. U vás nezavádzali káblovú telku? Však to je už dávno tuším všade. Niekto má tanier aj kábel, neviem, či tanier bez kábla urobí tú istú službu.
                  Moje črevá si robia čo chcú, aj celé zažívanie. Žalúdok si vymýšľa, ale s tým si ľahko poradím, no keď sa splašia divertikuly, s tým si neporadí nikto, len rum.Už som za ten týždeň vypila štvrť fľašky! Ešte sa zo mňa stane alkoholička. Zatiaľ sa mi to darí deržať na uzde, že to neprepukne naplno, ale zase to trvá o to dlhšie. Keď som to nevedela ovládať, presedela a pregrcala som pár hodín a bol pokoj, ale teraz ma to denne drží doma najmenej do desiatej a znepríjemňuje mi to život. Povedala doktorka na kolonoskopii, že divertikuly dokážu riadne potrápiť a mala pravdu. Našťastie sa plašia vždy na jar a na jeseň, inak čušia. Uvidíme zajtra. Už musím začať piecť tie dve veci, čo som písala, v stredu ešte pôjdem do záhrady a potom až v pondelok. Tak musím poliať.

Komentár

• Nemala som pravdu. Plietla som si kilometre a metre, vychádzali mi absurdné čísla. Ale až pred pár sekundami som na to prišla. Nezvládla by som ja univerzitu tretieho veku, ani náhodou.

U nás chytíš Novu, Primu a Barrandov iba na anténu. Mne tieto stanice nechýbajú, ale sestre áno. Pozerá tie Nebezpečné vzťahy, a tie sú na jednej z týchto staníc. A tiež pozerá niektoré seriály na Nove.
                    Zakže s UPC môžeš sledovať tie tri stanice ktoré som uviedla?
                    Teraz som pozerala na UPC, ale napísalo mi to, že na mojej adrese nie je UPC dostupné. Ale pozerala som aké programy ponúka, a nie je tam ani Nova, ani Prima a tuším ani Barrandov. Ponúka tie samé programy ako Magio. Tak nie je o čo stáť.
                    Last edited by Giza; 15.4.2019, 21:37.
                    Teda tak.

Komentár

• Mám UPC, káblovku a 170 programov, vrátane tých, čo uvádzaš + ďalších ani neviem koľko a ešte aj rozhlas. Všetky slovenské, české, dva rakúske, neviem koľko nemeckých, detské, o prírode, kanály len s detektívkami a neviem ešte čo. Takže tvoje informácie nie sú úplné. Ale ja mám v balíku aj internet mám od nich router a set top box. Platím 31,76 mesačne.
                      Včera som nedostala liek, ktorý mám proti nočnému cikaniu, tak som sa bála noci, lebo vtedy aj každých 45 min. musím na wecko, ale dala som si oxazepam a hoci som bola asi štyrikrát, predsa som sa vyspala.
                      Baba, čo by mala nastúpiť od mája, sa nehlási, takže asi budem zase bez peňazí, lebo v lete sa ťažko hľadá nájomník. Možno ešte cez majstrovstvá by sa niekto našiiel, ale to je v máji a len pár dní, takže by ma to nevytrhlo. Popravde by som bola rada aj bez nájomníka, ale neviem, ako by mi to vychádzalo, teraz všetko zdraželo a ja nemám žiadne odevné ani obuvné zásoby. No, bude ako nebolo.

Komentár

• Myslím že nemáš novu, primu a barrandov. Máš novu internacional, primu plus a news barrandov.
                        Nova, prima a barrandov sa dajú chytiť len na antény, Zatiaľ, ale predpokladám, že ani to dlho nepotrvá.
                        Ale asi ma to trápiť nemusí. Opravár sa nehlási, sedím, čakám, lebo si nechcem začínať žiadnu väčšiu prácu. Ak nepríde, budem musieť nahovoriť sestru, aby si dala buď magio alebo niečo iné. Ale za to by musela mesačne niečo platiť, ale ako ju poznám, nedá ani cent. Radšej nebude pozerať.
                        Teda tak.

Komentár

• Ja mám Magio cez satelit .Neviem koľko mám programov ,lebo stále pozerám tie isté a iné ma nezaujímajú .Keď som na prehladávači
                          vidím aké su programy a to športové detské ,filmy ,krimi ,varenie ,o zieratách všetky české atd..
                          Po Veľkej noci budeme mať program v Estráde a spievať tiež nejaké čísla z karnevalu čo boli ako masky majú taký krátky šot ,
                          na koniec bude tanec cigánov ,tak sme to dnes skúšali to bola sranda a smiechu traja muži a päť žien v rytme tanca ,ako sa bavia oni
                          podľa ich . hudby . Uvidíme ako to dopadne .

Komentár

• Ani mňa neohromuje množstvo programov, lebo tiež pozerám stále tie isté. A keď nič na nich nejde a chcem si z toho množstva niečo vybrať, nevyberiem si. Ale keby som bola mladá, asi by som si vybrala, cestopisné, dokumenty, atď. Ale teraz ma už nič z toho nebaví. Len tie dokumenty skutočných kriminálnych prípadov a o hľadaní nových bytov a domov. Nič iné si z toho množstva už nedokážem nájsť.
                            Len sa smej Juliana. Vraj to predlžuje život, a keď aj nie, chvíle keď sa človek baví bývajú veľmi príjemné. My s bytovkovou sestrou sa radi (rady?) smejeme. Brat už menej a sestra čo tu býva temer vôbec. Neviem či som ju za tých 18 rokov čo tu je videla zasmiať sa od srdca.
                            Tak už viem o jednom šibačovi. Príde synovec, vraj pôjde len k svojej mame a k nám. Som poctená. Ale mal by ísť aj inde, napríklad jeho ďalšiu tetu a strýca bude mrzieť ak k nim nepôjde. Musím sa s ním o tom porozprávať ak nezabudnem.
                            Babiele nedá sa nejako prísť k peniazom? Napríklad príspevky od mesta, ale asi je to ponižujúce. Ale od štátu je hanebné, že nechá poctivých ľudí takto žiť. Kiež by sa to nejako vyriešilo, lebo i keď je to už dávno, pamätám sa na časy, keď som doslova živorila. A stále mám obavy že sa tie časy vrátia, nedajbože!
                            Teda tak.

Komentár

• Tie Veľkonočné oblievačky sú už pre mňa skôr len spomienkou .Tu v meste býva len dcéra ,jej manžel už roky nechodí polievať a
                              a vnuk má ženu z Nitry tak tiež budú v Nitre polievať .A nemám takého blízkeho priateľa čo by ma prišiel poliať .Tak ani nebudem
                              chystať nič pre polievačov .Voľakedy na dedine chodili chlapci polievať z celej dediny ale tu nie takže mi nehrozí nijaká návšteva .
                              Dnes je krásne slnečno pôjdem sa prejsť k rieke .Včera som čítala na internete ,že keď sadíme paradajky na spodok jamky treba
                              dať čerstvú žihľavu posekanú zasypať troškou kompostu a na to zasadiť paradajky .Vraj sú veľmi chutné a voňavé ,ja žiaľ nemám záhradu
                              tak to nemôžem vyskúšať ,možno si jednu dve dám do väčšieho koflíka ,uvidím ,aj vlani som mala a boli veľmi chutné .
                              Nemám ani šajnu ,čo si upečiem na sviatky ,na nič nemám chuť na sladké .Kúpila som si šunku aj klobásky kúsok ,uvarím si vajíčka .
                              a možno spravím zemiakový šalát .Kúpim si kura a bude s polky polievka a polku upečiem a bude sviatočný obed .
                              Včera mi Renátka poslala z Austrálie fotku vraj ju poštípal na záhrade ovad .Musel byť veľmi jedovatý celé stehno má opuchnuté ,
                              dáva si na to nejaké antibiotiká .Veľmi mi je jej ľúto ale neviem jej pomôcť .Austrália je taká divoká krajina ,nevieš čo sa ti môže stať .
                              Aj mňa tam raz niečo doštípalo ,obidve nohy som mala samý pupenec ,bola som s tým aj u doktora .Dal mi tabletky aj nejakú masť
                              už neviem ako sa to volalo ale strašne ma to pálilo .Dúfam že aj ju to prejde a nebude mať následky .

Komentár

• No teda! Od štípnutia ovada také problémy. Snáď jej to dlho nepotrvá. Kam vôbec chodia Austrálčania do prírody, keď tam je toľko nebezpečenstiev? Hady, pavúky, dokonca ovad je nebezpečný. Chodia oni vôbec do prírody?
                                Pripomenula si mi Juliana že si chcem zasadiť do väčších nádob rajčiny. Máme síce veľkú záhradu, aj miesto kde by sa im - možno - darilo, ale sú tu dva veľké protiargumenty. Jednak by mi musel urobiť brat ohradu lebo by mi psy všetko zničili, a druhé proti je, že je celá záhrada presýtená jedmi z tých parkujúcich autobusov. Zasadím si pár koreňov do nejakých nádob a do kupovanej zeme, snáď nejaké rajčiny dopestujem. Myslím že ani nádoby nemusia byť nejako zvlášť veľké, prezriem našu šopu čo tam nájdem.
                                Trošku som pracovala v záhrade a už som veľmi unavená. Posedím, pohrám sa s internetom, vyvenčím Belu, umyjem sa a pôjdem spať. Ale ako sa poznám potrvá mi všetko dlho a do postele sa dostanem určite neskoro.
                                Teda tak.

Komentár

Pracujem...
                                X