Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Vidím, že ste boli veľmi usilovné, ale ja dnes nemám chuť na veľké písačky, neskôr vám napíšem, prečo. Po prvý raz v mojom živote som na sviatky nič neupratovala a nič nepieklq. Mala som v úmysle tie vaniklové a punčovú tortu, moc sa mi nechcelo, ale náhou som zazrela v stánku na našej ulici pečivo z Maďarska, viedenské orechové, podobné ako linecké cesto a linecké zlepované, rôzne tvary. Tak som za 5,60 eur napiekla a je. Nebudem /tiež po prvýkrát/ robiť ani vlašský šalát, ale nádivu si neodpustím, no len z piatich rožkov.
    Gizka, nebuď tvrdohlavá. Keď raz nyapíšem, že mám Primu, novu a barrandov, tak ich mám, a to asi päť programov primy, neviem koľko novy, barrandovské ani všetky nepozerám. A anténu už nemám ani neviem, koľko rokov, Máme KÁBLOVKU!!!
    Možno by sa ti páčili programy o prírode, napr. na Prima ZOOM, čt 2, ANIMAL pLANET A AJ INé. zO MňA SA STáVA TELEVíZNY maniak /caps/ , už sa mi často stáva, že dávajú program, ktorý som už videla, ba je dosť programov, ktoré som nevidela OD ZAčIATKU, takže si film pustím a po chvíli zistím, že tento som už videla.

U nás neprší, je sucho a už mám len asi 60 l vody v sude, zas mi všetko vyschne. Ten gauner mi vvykopal hortenziu, tak som sa z nej tešila a zrazu je po nej! Teraz pôjdem do záhrady až v pondelok, včera som to najnutnejšie dobre poliala, tak snáď to vydrží.
    Mráz mi spálil poniklece, marhuľu, niektoré viniče, mladú jablonku, tak mám radosť! Čo sa dá robiť.

Prajwem vám obom pokojnú a požehnanú Veľkú noc a sebe dážď!
    to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• Neviem čo myslíš pod pojmom príroda v Austrálii .Napíšem takto :Kde sú nie domy alebo cesty , či voda ,tam sú stromy -buš -to je les
      čiže celá Austrália je lesný porast .Keď niečo chcú postaviť ,vytrhajú stromy aj s koreňmi ,zem zrovnajú a môžu stavať .Aj dcéra má postavený
      dom vedľa cesty a z druhej strany je buš .Takže je v prírode hneď ako príde von .Takže tam nie je problém ,aby ťa niečo uštiplo a veľa
      krát nevieš ani čo to je ..CHodili sme sa kúpať k rieke ale stále v buši .Pýtala som sa aj zaťa či majú chránené územie ,parky a podobne .
      Len sa usmial a hovorí celá Austrália je chránený park .Keď aj v mnohých požiaroch zhoria stromy za dva roky všetko vyrastie .Naprší
      príde teplo a stromy rastú ako z vody .Raz za päť rokou vypaľujú kríky a mladé stromky požiarnici pod dozorom ,aby všetko nezhorelo .
      No taká je Austrália ,nádherná voňavá a nebezpečná .Raz som napísala báseň ak chceš prečítaj si...
      I

Austrália ,ty krajina prekrásna a čarovná ,si v plnom rozkvete vôni a farieb.
      Zároveň tajomná a lákavá a obmýva ťa nedozerné more .
      Žiarivé slnko na oblohe páli ,ako ohnivá guľa mámi ,láska ťa .
      Azúrové modré more do nedohľadna sa pohojdáva pení a trblieta zároveň .
      Burácajúce vlny sa valia ,trieštia a vzdúvajú dovysoka jak víly
      v bohatých čipkách odeté, v spŕškoch morskej peny sa tratia .
      Keď kráčaš po pláži,kde horúci piesok voda chladí
      máš neskutočný pocit voľnosti veľkoleposti a zároveň pokory .
      Si malý ako zrnko piesku ,no cítiš v sebe silu obra ..
      v Opojení sa vznášaš až k oblohe a pritom v nemom úžase -
      Sedíš na brehu mora .

II.
      Tam kde slnko zapadá do hlbín mora a jeho zlatá žiara
      sťa ohnivý bič hladinu vody pretína a utápa sa v ňom .
      Tam kde sa obrovské vlny valia k pobrežiu a trieštia o bralá
      tam je ten nádherný kraj snov ,oáza pohody a krásy , Austrália .
      Tam kde sú celý rok kvetmi rozkvitnuté parky a omamná vôňa
      rôznorodých kvetov a farieb ťa mámi a opája ako nektár
      Tam kde sa snúbi divoký buš s tropickým a dažďovým pralesom
      ktoré pretínajú hlboké rokliny ,obrovské bralá ,široké kaňony .a
      vody vodopádov padajúce na červené a sivé balvany .
      Tam kde vietor červený piesok vlní a ako pochodeň ktorýsi strom
      vzplanie v buši .Tú všetku prenádhernú divú krásu Modré hory ,
      akoby stužkou obopínajú .Prírodnou hradbou vzdorne chránia .
      Jak na obranu stromy v buši stoja ,hoc zelenomodré listy od
      horúčav k zemi klonia .Bo za týmto lesným predelom
      Modrých hôr do vnútrozemia ,je len holá do diaľky sa
      rozprestierajuca neľútostná piesková púšť ..
      Last edited by juliana3333; 18.4.2019, 19:34.

Komentár

• Gratulujem, krásne si to vyjadrila. Iste ľutuješ, že už sa tam nemôžeš vrátiť. A či predsa ešte aspoň raz?Chcela som sem dať zábery z Austrálie, ktoré nafotil môj brat, ale neviem ich nájsť.
        Tak spomínaj a teš sa, že ti to bolo dopriate!

Komentár

• Babiele nemáš pravdu, čomu som rada lebo by som ti závidela.
          Mám všetky programy o ktorých píšeš, napríklad prima zoom, prima plus, prima cool atď, ale nemám primu. Mám barrandov plus a barrandov kino, ale nemám barrandov. Mám novu international, ale nemám novu. A myslím že to samé máš aj ty.
          Žiadna spoločnosť u nás - ani UPC, ani Magio, ani Digi TV - neponúka Novu, Primu a Barrandov. Len tie odnože o ktorých píšeš.

Juliana pod výrazom chodiť do prírody som myslela chodiť do prírody. Dať si na chrbát batoh a ísť zliezať kopečky, chodiť po horách a lesoch, kochať sa prírodou. Alebo len tak sadnúť na bicykel a ísť do lesa a posedieť si tam na nejakom pni. Ale určite tam majú zasa iné spôsoby ako si uživať prírodu a prežiť to.
          Zaujímavá krajina. Vidím že ty máš celkom iný pohľad na svet ako väčšina ľudí. Nevidela si v Austrálii slnko, ale ohnivú guľu ktorá mámi a láska. Nevidela si nepokojné more, ale burácajúce vlny ktoré sa vzdúvajú a pripomívajú víly odeté v bohatých čipkách. A tie pocity ktoré máš pri pohľade na také scenérie a vieš ich aj opísať, no to je zaujímavé.

Včera poobede som zasa škaredo spadla. A po prvý raz v živote som bola rada že nie som chudá, lebo by som bola určite dolámaná. Ale zasa keby som nebola tak ťažká, nemusela som sa tak udrieť. V noci ma budila bolesť a tak som si boľavé miesta natierala mastičkou. Dnes budem polihovať, len si niečo uvarím a pôjdem ležať.
          Čo je babiele? Na upratovaní nestojí a nepadá svet, som na tom tak isto, možno horšie. Niečo nedobré sa deje? Si nedajbože chorá alebo ti niekto ublížil?
          Teda tak.

Komentár

• Prima ako taká už neexistuje, je len Prima love atd. a rovnako aj Barrandov. Ale na tom nezáleží. Aj tak nepozerám všetky. Najviac Prima love, Nova internacional, Barrandov neviem aký, kde býva Kurňa alebo Nebezpečné vzťahy, Joj cinema a Film +, na Markíze oteckovia a správy. Väčšinou len surfujem, kým sa nevynorí niečo, čo ma zaujme. V poslednom čase sa zo mňa stáva televízny maniak, dobre, že už je záhrada, čumím už do toho menej.

Nie som chorá, ale v rodine ma trápia. Vieš, že Veronika bola môj miláčik, bola akoby moje posledné dieťa, však to som už písala. Teraz som potrebovala opraviť list do Hong Kongu, tak som ju trikrát prosila, ale ani mi neodpovedala. V stredu prišla Zuzana a povedala mi, že som ju /V./ strašne urazila, lebo sa mi nepáčili jej svadobné šaty, ani svadba a dokonca som kritizovala mladého, že si vzal jej priezvisko.Ale ja som to nikomu nehovorila, len sem som to napísala. Tak som usúdila, že si to Veronika prečítala , nadula sa a zase ma ignorovala, ako to už raz spravila. To ma veľmi bolelo, snáď si vieš predstaviť. Medzitým asi po Zuzaninom dohováraní mi tan opravený list poslala a ja som jej napísala, že mi nemôže zakázať mať svoj názor a že som jej to nehovorila, lebo som jej nechcelapokaziť radosť. A že kto za dverami býva, sám o sebe slýcha. Na to mi krátko napísala, že mám od tých dverí nejaké čudné informácie. Tak ti v takom prípaDE prídu na um minulé veci, vzťahy, moja pomoc jej a celej rodine, ich opovrhovanie mojou osobou a ako ma Zuzana už dávno vystrčila zo svojej rodiny, že ja sa nedozvedám nič o rodinných veciach a potom neadekvátne reagujem na nejaké udalosti atd. Tak som bola z toho celkom vykoľajená a hoci hovorím, že som si už zvykla, predsa to vždyzabolí a urazí.
            Tož tak.

Komentár

• Nerozumiem tomu, lebo nemám vlastnú rodinu, nemám deti. Ale keď si spomínam na svoju mamu, nebola som dobrá dcéra. A ona sa nikdy na mňa nenahnevala, nehádala sa so mnou. Preto je stále pre mňa nepochopiteľné, že sa môže mama hnevať s deťmi. Ale môže, to viem zo skúsenosti iných.
              Čakať od detí vďaku za niečo čo si im dobrého urobila, sa asi nedá. Zbytočne to potom bolí.
              Kto za dverami býva, sám o sebe slýcha. Dobrééé. Takto sformované som to ešte nepočula.
              Ak by tieto stránky čítal niekto z mojej rodiny, asi by som prestala písať, si myslím. Neviem si to totiž predstaviť. To vedomie, že nemôžem napísať čo chcem. Nikomu zo svojej rodiny som nepovedala že som v pravidelnej diskusii, nemusia to vedieť.
              Mám niečo ako súkromnú správu od Petry, ale je tam len jedna anglická veta a za ňou jej meno. Myslím že to mi oznamuje počítač, že Petra niečo urobila, tak ako mi počítač oznamuje, že Dean sem vložil nový príspevok. Ale aj keď som si tú vetu preložila, aj tak som nerozumela, čo vlastne Petra urobila.

Je nedeľa a ja ešte nemám nič urobené, zhola nič. Ani poupratované, ani napečené či uvarené. A chcem všetko stihnúť. Už som urobila krik so zvieratmí, lebo sú to všetko nespratnící a naozaj neviem, či dokážem po nich poupratovať. Som nervózna na maximum.
              Teda tak.

Komentár

• No vidíš, sviatky sa minuli a ty si sa ani nenarobila.Čo už teraz chceš robiť? Však pomaly po zvyšok roka všetko porobíš, aj ja som si to tak naplánovala. Múdro hovorí moja kamoška, že načo sa chcem chrtiť, nik ku mne nechodí a keby chodil a nepáčilo by sa mu ako mám upratané, nech uprace za mňa.
                Myslím, že nejakú hmatateľnú vďaku nečakám, ale keď sa milovaná osoba začne k tebe chovať ako k cudzej nepríjemnej bosorke, tak to ťa nenechá chladnou.
                Škoda, že si neprepísala ten Petrin text sem, možno by som ho preložila. Aj mňa napadlo, že háklivé veci budem písať do súkromných správ,ale to by som musela všetko písať dvojmo.
                A čo, napísala som priateľkám svoje pocity a názory a na to mám právo.
                Prajem ti pekný zajtrajší deň bez stresovania a naháňania!

Komentár

• Neviem ako si k tomu prišla ,že si nebola dobrá dcéra ,to si si iba namýšľala alebo čo .Všetci sme svoju mamu občas neposlúchli ,
                  ale nikdy ma nenapadlo ,že som bola zlá dcéra .Iba vtedy keď som niečo chcela a nedovolila mi ,tak to už býva s deťmi .
                  Že nevďak vládne svetom je už dávna pravda ,ale najviac zabolí nevďak detí ,ktorým si dala všetko čo si mohla a oni si to ani po
                  rokoch nevážia alebo pozabudnú.Život je už taký a musíme sa s tým zmieriť a dožiť svoj život v domnení ,že všetko je tak ako má byť .
                  Gizka s tým upratovaním je to tak ,najprv si povieš ešte mám čas ,potom sa mi nechce ,a začne ťa niečo bolieť a potom už nemôžeš .
                  Veci si treba nielen naplánovať ale ich aj postupne dodržať tak je to aj s upratovaním a postupne to človeku vojde do krvi a už inak
                  nevie na nič zabudnúť .Si písala ,že čakáš aj návštevu ,neverím že si sa na to nepripravovala .Neviem aký máš veľký byt alebo dom ale
                  keď každý deň dáš niečo do poriadku tak to zvládneš aj keď máš rada psíkov musíš vedieť ako na nich dohliadať .Že k tebe nikto nechodí
                  tiež nie je argument ,veď ty si tam celý deň a dúfam že ti nie je jedno ako sa cítiš v upratanom byte alebo len tak ledajakom poriadku .
                  Ani mne nehovoria deti o svojich starostiach či radostiach ani o tom či sú choré alebo majú problémy ,Neviem ani ako by som im pomohla
                  možno sa len trápila s nimi a mala výčitky svedomia ,že nemôžem pomôcť .To je kolobeh života a na tom ťažko niečo meniť .
                  Sviatky už máme takmer za nami ,mnoho jedla zostáva nedojedeného ale čo už .Šunka klobáska a vajcia zostali a mám jedla na celý týždeň .
                  Je to škoda ale tak je to každý rok ani sladkosti sa nepojedli .Mladý zo Žiliny sú v Prahe celá rodina ,tak si pozriem iba fotky ako sa majú
                  a želám im skvelý pobyt a nech si užijú sviatky a nevesta to má bez roboty No a je po Veľkej noci .

Komentár

• To všetko čo si popísala Juliana dobre viem, ale som taká, že nie síce všetku, ale dosť práce si nechávam na poslednú chvíľu. Nič a nikto ma nedonúti aby som si ju urobila vopred pomaly a bez nervov.
                    Veď práve preto že som čakala návštevu som upratovala, inak by som nechala všetko tak ako je. Až nikto ku mne nebude chodiť, prestanem upratovať úplne.
                    Aj keď návštevy boli, aj tak sa nič nepojedlo. Ešteže mám psov, lebo bez chladničky mi jedlo dlho nevydrží. Včera som stihla upiecť dva náročné zákusky (od pol ôsmej do pol piatej som sa s nimi morila), ale sú také ktoré pojem aj sama takže neľutujem že som sa s nimi morila. A o piatej som začala doupratovávať a chystať potrebné na dnes, a to som sa motala až do pol druhej v noci. Spala som štyri a pol hodiny, a dnes od šiestej som zasa robila posledné veci, a všetko som stihla než prišiel prvý šľahač. A necítila som žiadnu únavu, ale aj tak som si poobede hodinku pospala.
                    Teraz som si spomenula, že som zabudla vybrať veľkonočné dekorácie!!! A to som pre ne išla veľakrát, ovšem než som sa k nim dostala zabudla som na ne! Nikomu ale nechýbali, a mne najmenej.
                    Babiele Prima, Barrandov a Nova existujú, teda nemáš pravdu keď tvrdíš že nie. To len ty ich nemáš, lebo UPC ich neponúka. A neponúka ich na Slovensku nikto, možno ich chytiť len na antény. A tie moje na streche síce sú, ale nefungujú.

Teda tak.

Komentár

• Včera v noci podľa slovenskej radarovej mapy v Bratislave pršalo. Z tej mapy nebolo vidieť či idú dažďové mraky hore či nie, a tak som dúfala že idú hore a prídu aj k nám. Ale neprišli, vonku je sucho, slnečno a veterno, tak možno ten vietor niečo prinesie, ako vravieval otec.
                      Som veľmi rada že je už po sviatkoch. Po vianočných sviatkoch je mi smutno že už sú preč, po veľkonočných sviatkoch som rada že už sú preč. Ak by veľkonočné sviatky nekončili šibačkou, boli by to pre mňa rovnako krásne sviatky ako Vianoce.
                      Predstavte si ale, že včera som po prvý raz v živote viazala na korbáč pentlu, či ako sa mám vyjadriť. Ale bola som upozornená že to mám urobiť, samú by ma to nenapadlo. A bola som poliata vodou, ale to som každý rok, síce len tak jemne injekčnou striekačkou, ale revala som, čomu sa prasynovec veľmi tešil.
                      Takže všetko je tak ako má byť. Len pre mňa je treba viac precítiť zmysel tých sviatkov, nesústrediť sa len na ten nešťastný pondelok, ale prežívať všetky dni tak ako sa má. Ale som rada že už je po nich.
                      A dážď nikde. Napriek českým predpovediam, že bude dnes na južnej Morave pršať. Tešila som sa že mraky prídu aj pár km za hranice, ale neprší nikde. Nevedia predpovedať.
                      Teda tak.

Komentár

• No tak vidíš koniec dobrý všetko dobré a boli aj polievači aj šibači ,aj si si zavrieskala ako v mladosti ,no to je pekné .Môj vnuk bol v Nitre
                        a tak neboli u mňa žiadne polievačky ani šibačky ,no čo už narobíš ,pozerala som rozprávky a jedla dobroty .Veľký vietor je aj u nás ale
                        vôbec nepršalo a asi ani nebude ,tak som zase len doma a rozmýšlam čo by som jedla .Mám ešte klobásku ,vajícka varené aj šunku ale tú
                        som už dala do mrazu ,som prejedená a sladkosti a ako píšeš je po sviatkoch .
                        Gizka ja som ťa nechcela dirigovať ale treba si vypracovať systém a dodržiavať ho lebo potom to zle dopadne .Je to aj akýsi systém alebo
                        terapia proti Alzheimera .Niekde som o tom čítala ,že tá neochota niečo urobiť až pokým nie je to nutné je prvým príznakom tejto choroby .
                        Tak sa musíme nejako zamestnať aby sa to oddialilo .Stále si myslíme ,že ešte mám čas na to a potom už robíme skoro do vysilenia ,aby sme
                        všetko zvládli ,Tak to nepodceňuj a snaž sa ,aby si to mala pod kontrolou čím najďalej .Nemusí to byť ale čo ak a potom bude neskoro .

Komentár

• Gizka, mám zoznam 170 programov, ktoré UPC ponúka a ja tam aj to, čo tvrdíš, že nie, ale kvôli tomu sa nebudem ondiať. Prima má teraz asi šesť programov, aj Barrandov, Nova má menej, ale ja pozerám len tie, čo som napísala a je mi jedno, aké ešte existujú, lebo deň nemá dosť hodín na to, aby som z každého kanála denne pozrela aspo´ň jeden program. Snažím sa obmedzovať v pozeraní telky, lebo potom si v noci musím kvapkať.

Juliana, ja som bola taká puntičkárska, že každá vec, ak ju nikto práve nepoužíval, musela byť na svojom mieste. Ja som tu mala ako na výstave. Aleprišiel čas, že ma depresia zbavila aktivity a privodila mi takú ľahostajnosť a nezáujem o čokoľvek, že som to začala zanedbávať.Spočiatku ma to ešte trápilo a keď mal niekto prísť, išla som sa potrhať, aby som všetko dala opäť tak, ako bolo predtým. Darmo si už v októbri naplánujem, že začnem po troche upratovať k sviatkom. Presne ako píšeš, dnes sa mi nechce, zajtra idem klekárovi a prídem unavená, pozajtra ma niečo bolí a potom mám zase nejakú inú prácu a tak prídu sviatky a ja mám ledva povysávané a umyté dlážky. V depresii si môžeš plánovať čo chceš a deliť robotu ako chceš, tá beštia ti rozkazuje a tak ťa otupí, že už ti to ani nevadí. Dosť sa nahltám liekov, dosť sa posťažujem doktorovi, nepomôže ti nič, len ak nejakým zázrakom vstaneš a urobíš to - ale to je už naozaj zázrak. Veru, sú rozličné choroby na svete, niektoré s bolesťou, iné bez nej, ale tie sú najhoršie. A jedno šťastie je, že už ma nemoria výčitky a neupadám do zúfalstva ako kedysi, keď mi ešte záležalo, aby sa mi vrátila predošla aktivita.

Komentár

• Máš pravdu ,už to nikdy nebude ako bývalo ,sme staršie možno ľahostajné alebo nám už nič nevadí a spokojné sme
                            s tým ako žijeme .Ešte keď som bola mladá jedna známa hovorila ,že :Načo budem upratovať .Keď je upratané nik nepríde ,
                            iba vtedy príde suseda keď nemám poriadok doma .Ja teraz hovorím všeobecne čo sa týka aj mňa ,načo si robiť starosti ,aj
                            tak nik nepríde ale to je akoby sme sa vzdali ,že už som stará a je mi dobre aj tak ,jednoducho nevládzem ,nech sa deje čo sa deje .
                            Viem teoretický sa to dá vysvetliť ,ale si hovorím Bože ,veď ja tu žijem a zaslúžim si byť v čistom a podľa možnosti zdravom prostredí .
                            A tak nemám od koho čakať pomoc tak sa snažím aby som bola spokojná a šťastná v prostredí v ktorom žijem .Ani ja som nie dokonalá
                            ani sa o to nesnažím ale chcem žiť na úrovni a štandarde ,ktorý si dokážem udržať .
                            Dnes už konečne aj u nás pršalo ,nič moc zatiaľ ,ale aspoň porosilo .Je zamračené a možno do rána sa viac rozprší .Tie veľké vetry
                            ​​​​​​​niečo dohnali a je celkom pekne zamračené a dúfam,že v noci naprší viac .

Komentár

• Tak ja už mám Alzheimera takých x rokov najmenej. Lebo neochotu niečo urobiť až pokým to nie je nutné mám odjakživa.
                              Ale niečo na tom Juliana je, a sama na to tiež pomaly prichádzam. Ten môj nedávny zlý pád bol preto, že som sa ponáhľala niečo urobiť.
                              Babiele tiež mám programov veľa a na prevažnú väčšinu z nich nepozerám. Mám vytipovaných pár programov na pár staniciach, a preto mi tie tri stanice chýbajú. A žiadne novšie stanice ktoré spomínaš ma nezaujímajú.
                              Pršanie nestálo za nič, ale úplne za nič, aspoň tu. Len bolo celý deň chladnejšie, občas pod mrakom, občas vykuklo slnko, ale na zem spadlo len pár kvapiek. Smutné.
                              Prikurujete si ešte? Kvôli sestre musím kúriť každý deň, väčšinou ráno a večer, ale niekedy aj celé dni, ona je zimomrivá. Dnes ráno som nezakúrila vôbec ale už som to pred chvíľou zapla, je akosi surovo.
                              Babiele naozaj berieš viac liekov? Možno by ti pomohlo keby si chodila medzi ľudí. Aspoň raz-dvakrát do týždňa si niekam posedieť, to na psychiku dosť pomáha. Keď ešte so mnou sestra nebývala, niekedy som upadala do príšernej depresie keď som bola dlho sama, a pomohlo mi keď ku mne prišla bytovková sestra, to mi veľmi pomohlo. A pritom som samotár, a predsa mi dlhšia samota vadila. Prosím ťa skús niečo v tom urobiť. Nemáš kamarátku či nejakú známu s ktorou by si chodila na kávu či čaj alebo len tak na prechádzku?
                              Teda tak.

Komentár

• To, že mi nezáleží na tip - top poriadku neznaMENá, že žijem po krk v neporiadku. Pravidelne vysávam, aj riad umývam, dokonca niekedy aj podlahy, pravidelne wc a kúpeľku, to už kvôli nájomníčke, ale nebežím s každým kúskom šatstva hneď do skrine a vypraté prádlo neskladám okamžite po usušení a žehlila som naposledy asi pred rokom. Ono sa aj zle upratuje, keď sa nemôžeš poriadne zohnúť, kľaknúť ani náhodou a keď chceš niečo robiť v predklone. okamžite letíš na hubu! Je to blbé, ale k tomu je dobrá tá depresia, že ma to nezožiera ako predtým.
                                Gizka, problém nie je v tom, že by som nemala s kým niekam ísť, ale v tom, že sa mi nechce zdvihnúť valagu z domova. Už môj anjelik hovorieval "doma je lepšie!" Liekov beriem naozaj dosť veľa, ale našťastie som taká zábudlivá, že niekedy si ich aj tri dni zabudnem zobrať.
                                Ja nemusím kúriť, máme ústredné, a oni kúria, keď je chladno a keď sa veľmi oteplí, tak nie. Teraz už by nemali kúriť, koniec vykurovacej sezóny bol 15. apríla, ale na noc a ráno trochu prikurujú a cez deň vypnú.
                                Neviem, či sa mi pokazil televízor, pozerala som Hriešny tanec 2, zbožňujem toho Swayze, a naraz to zmĺklo a obraz sa prestal pohybovať. Teraz už ani nesvieti. Zavolám do UPC, či nemajú oni poruchu. Dúfam, že Oteckov a Modrý kód budem môcť pozerať.
                                Bola som na kontrole po operácii a zajtra musím zaniesť moč, docent mi sľúbil, že sa pokúsi urobiť niečo s tým mojim cikaním.Tak uvidíme!

Komentár

Pracujem...
                                X