Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

O živote

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• A o čom hovorím ja - tiež o zdvihnutí valagy.
    Pozri na Julianu. Som si istá že sa jej niekedy tiež nechce ísť medzi ľudí. Ale ide a po návrate domov ju ani nenapadne aby riešila svoje ego. Je spokojná že niekde bola. A myslím si, aspoň u mňa to je tak, že ma doma všetko viac baví, keď som predtým niekde bola.
    Samota je zabijak, možno to už aj ty zisťuješ, lebo si už dosť dlho sama.
    S tým upratovaním som na tom skoro tak isto ako ty. Líšim sa možno len tým, že zatiaľ dokážem chvíľku robiť aj zohnutá a že na jedno koleno si ešte kľaknúť môžem. Ale inak - žehlenie tak isto. Mám veľké úložné priestory a tým veciam je jedno či sú tam naskladané vyžehlené alebo len čakajú na vyžehlenie. Ale vždy sa dočkajú.
    Ale sú mi sympatickejšie ženy ktoré nie sú prehnane čistotné, pretože také super čistotníčky veľmi znečisťujú prírodu. Majú nakúpenú hromadu chémie a nehanbia sa ju v honbe za ešte čistejším a ešte voňavejším bytom používať. Ostuda.
    Tak už máš novú nájomníčku? Alebo ju máš aspoň vo výhľade?
    Asi je chyba v prístroji, nie v UPC, a to je zlé. Som zvedavá či zoženieš nejakého opravára, mne sa nedarí.
    Juliana čo je nové tam na juhu?

Teda tak.

Komentár

• Tak si predstav, volala som zaťovi, čo sa stalo a on povedal, že aha, už odchádza - tak som si pomyslela, že mi dali obrovský televízor s dochádzajúcou životnosťou, zatiaľ čo môj malý šampion v dĺžke trvania fungovania odniesli do smetí a teraz nemám ani nový, ani starý. Ale zať povedal, že sem pošle Peťu, aj prišlaq, vytiahla jednu zástrčku zo set top boxu a zase ju vrátila a telka ide! Ona je lumen, čo sa týka elektroniky. Predvčerom mi opravila telefón. Keď som vytáčala číslo, tak to bolo počuť nahlas a keď som vypla reproduktor, zas mi nezvonil. Špekulovali sme na d ním traja, študovali manuál, ale na nič sme neprišli. Tak ho Peťa vzala, že zájde do opravy, ale za hodinku sa vrátila s fungujúcim telefónom. ona by mala byť ajťáčka a nie servírka!
      Ten slávny dážď bol taký slabý, že zo strechy natieklo do sudov asi po 20 l vody, to nemám ani na jedno poliatie. A teraz začínajú horúčavy, neviem, čo budem robiť!
      to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

• Aj ja som sestre podobne sfunkčnila televízor - pritlačila som vzadu všetko čo má byť pritlačené, a prístroj fungoval ako hodinky. Bolo totiž len niečo uvoľnené.
        U nás každú chvíľu vyhlasujú opatrenia proti požaru, je požiarna pohotovosť či čo. A tak som mala nad ránom príšerný sen, živý sen. Pri zapálenom plynovom horáku som mala položený zmetáčik a ten sa chytil. Než som zhasla horák, zapálili sa od zmetáčku záclony. Hodila som ho na zem a utekala pre vodu. Neviete si predstaviť ako sa ten oheň šíril, nebolo možné ho zastaviť. Kričala som aby mi išli pomôcť a zobudila som sa. A všetko si pamätám doteraz. Boh nás ochraňuj pred živlami.
        Musím ísť do obchodu doplniť zvieratám zásoby. A kúpim si muškáty a zeminu na ne. Sestra vravela že jedna sadenička muškátu stojí už 2 eurá. Ale kúpiť si musím, lebo mi prezimoval len jeden korienok, a aj ten je úbohý.
        Teda tak.

Komentár

• Každý si je doma u seba pánom a je len na ňom čo mu vyhovuje a čo môže alebo nedokáže urobiť .Ani ja som nie dokonalá
          snažím sa ale keď mám zdravotné alebo iné problémy ,tiež mi je všetko jedno ,lebo ani mne nikto nepomôže ...v ničom .
          Včera sme mali vystúpenie v Jarnej revue .Sme spievali a aj malé ukážky s karnevalovými maskami .Päť žien ako cigánky ,
          bola som jednou z nich a traja muži sme prezentovali cigánske tance ..Bola to super zábava ,ale nie o tom som chcela písať .Totiž aj sme sa fotili po vystúpení a
          ja som poslala svojím deťom Renátke a Lackovi fotku a napísala som ,že je to z vystúpenia ,no bola som celkom pekná cigánka .
          Ešte som bola na stránke ,Renátka napísala ,Super ,a aj od syna prišla odpoveď dva ??.Tak som mu napísala ,či si nepoznal mamičku .
          Hneď prišla odpoveď ,Co to má znamenat ,ako som si to dovolila a tu som si uvedomila svoj omyl ,že to je nesprávny príjemca ,že
          som poslala fotku môjmu synovi a mám ich spolu aj s dcérou na massengeri a omluvila som sa že neviem ako sa to stalo a ma to veľmi mrzí .
          Tak potom napísal ,že je to ok .a ešte raz som sa ospravedlnila .Keď som si to znova všetko prečítala ,tak som zistila ,že to bola moja chyba
          ktorú som si uvedomila aj som mu napísala ,že mám syna Ladislava a dceru Renatu a mená mi sedeli tak som to poslala a nevšímala som si
          fotku na ktorej bol muž a žena spolu .Neviem sa z toho spamatať ,že ako človek môže aj nechtiac narušiť niekomu život a celej rodine ,keď nedáva
          pozor a nechtiac ublíži .A ja ešte v parádnom prevedení cigánky sa niekomu nútim za mamičku .Je to pre mňa veľký otras a nielen že ma to mrzí
          ale sa aj hanbím za to čo som vyviedla .
          Last edited by juliana3333; 26.4.2019, 11:03.

Komentár

• Som z toho jeleň! Ako si získala cudziu adresu? A čo je na tom, že si sa predstavila v prestrojení, veď to bolo predstavenie? To musel byť pekný truľo, vraj čo si to dovoľuješ! Však mu muselo dojsť, že je to omyl! Koľko ľudí, o ktorých som v živote nepočula sa mi tlačí na Fb do priateľstva? Aký to má zmysel, byť priateľom celej zemegule, čo kto z toho má? Ja na to nereagujem.
            Len si ty nič nevyčítaj, ty si tolerantná a slušná osoba a hanbiť by sa mal ten chlap!
            Ja som prestala muškťy pestovať pred rokmi, mala som ich rada a veľmi sa mi darili, až som ich musela olamovať, čo tak husto rástli.Na zimu som si spravila aplégrea na jar som mala nové kvety. Raz som si spravila asi 30 priesad a ako vždy dala som ich na schodiko,tam sa im darilo. No jednoho rána idem von a muškátov niet! Mali sme nových susedov, on bol feťák, ona bola z cirkusantskej rodiny, ale nei z takej pravej, ale takej jarmočnej a tak neviem, čo mladí a či rodičia si zarobili na mojej robote a výdavkoch. Potom som už prestala s muškátmi. Ako vidieť, priťahujem asociálov.
            Gizka, pekne prosím, poslednýkrát mi napíš, či mám kalu teraz ostrihať, Listy jej žltnú.

Komentár

• To som posielala na Messenger ,tam nie je adresa .ťukla som na fotku zdielať ,na messenger a naskočil mi menoslov a tak som ťukla na meno
              Ladislav a Renata poslať a hotovo tak to odišlo a za 1o minút bola odpoveď a kolotoč začal ,čo ma veľmi mrzelo ale nakoniec napísal : no jo .
              Dnes sme boli vraj na kultúrnom vystúpení ,ale ..bolo to predvolebná kampaň novovzniknutej strany a predstavili aj kandidáta na poslanca EU.
              Najprv hovoril predseda strany a potom kandidát Bolo to celkom dobré hodnotenie .Hovorili o polnohospodárstve a zdravej výžive .a ako to zlepšiť .
              Potom bolo vystúpenie speváckej skupiny z Maďarska tak bolo veselo .Ďalej strašne mnoho chlebíčkov na také malé množstvo ľudí ,tak sme sa najedli
              čo do nás sa zmestilo .Na pitie bola minerálka a na záver ešte aj prípitok na zdravie ,Bolo fajn aj sme s nimi trochu diskutovali a išli sme domov ,.

Komentár

• Prečo poslednýkrát babiele, niekam sa chystáš? Trebárs aj každý deň, ale to by som asi pukla od pýchy aká som nepostrádateľná.
                Včera som presadila tie moje z kvetináčov do záhrady. pred presadením som ich ostrihala, ale neviem či dobre či zle.
                Teraz bude pre ne obdobie pokoja, lebo kvitli v zime. Jedna mi vykvitla aj teraz, tak tú som ešte nepresadila, nechám ju v kvetináči.

Čo sa týka tej tvojej - ona ti tuším sama hovorí čo potrebuje. Žltnú jej listy, tak má asi málo živín, chradne. Mala by si jej listy ostrihať a v každom prípade ju presadiť do dobrej zeminy. Ak si ju presadila na jeseň, tak teraz snáď stačí vymeniť jej len vrchnú zem.
                A pretože ju máš stále v kvetináči, mala by si ju po mesiaci začať trošku prihnojovať.

Juliana také omyly sa stávajú denne, väčšinou na mobiloch ale aj na FB. A niektoré sú fatálne, nie také nevinné a úsmevné ako bol tento tvoj omyl. Som si istá že príjemca ani nebol nahnevaný, že možno žartoval, len ty si to zobrala vážne a zľakla si sa. Takéto minizážitky nám spestrujú život, ak sú neškodné.

Blížia sa eurovoľby, budú 25. mája. Účasť bude asi mizivá. Ja som zástanca EÚ, ostuda ale asi pôjdem. Je mi to trapné, ale mladí voľby ignorujú, majú dôležitejšie veci na práci ako je ich budúcnosť. Ja mám totiž obavy že ak by sa únia rozpadla a Slovensko by bolo odkázané samé na seba, že by to bol malér.

Idem pozrieť ako skončil hokej Slovensko-Česko. Včera som chvíľu pozerala ale keďže tomu houby rozumiem, neviem kto bol lepší.
                Last edited by Giza; 27.4.2019, 07:57.
                Teda tak.

Komentár

• Zabudla som - ako inak - vložiť do príspevku fotky, tak to napravujem.
                  Teda tak.

Komentár

• Díky ti, Zdeno! Toto sa ujalo v našej rodine po tom, čo Zuzka dostala knihu z antikvariátu a bolo v nej venovanie, podpísané "Zdeno".Ona zareagovala "Díky ti, Zdeno" a odvtedy to používame.

Ďakujem za rady, už by som si to mala zapísať, ale kým dopíšem, tak zabudnem, takže ešte dlho budeš nepostrádateľná. Vidíš, to ma nenapadlo, prihnojiť ju, ale tým, že sa tak rozrastá do listov, pou,azuje asi na prebytok dusíka. Dnes ju teda presadím a ak sa bude dať, tak ju rozdelím na viac odnoží. Lenže to mzsím ísť do pivnice pre kochlíky - ha, nemusím, pošlem Peťušu. Ak sa tam nebude báť. Ja som sa strašne bála v pivnici, najmä tmavých kútov a to mám dodnes. Síce už nie strašne, ale je mi nepríjemne, keď zhasnem a idem von.

Juliana, nedá sa to nejako zariadiť, že by si mi počítačom poslala kúsok z tej tvojej aktivity? Ešte by ti zostalo dosť, nie?

Komentár

• Tiež mi je tma nepríjemná. Ak trvá dlho, prepadám panike.
                      Jiřinka Bohdalová bude mať v máji 88 rokov. A vraj na chalupe robí všetky záhradné práce. Ale to asi trošku preháňala, už sa mi zdá chvíľami taká - zas mi vypadlo slovo - taká neistá. Ale je to stále ona, rovnako vitálna.
                      Tak keď ide rastlina priveľmi do listov, má prebytok dusíka? Také veci vôbec neviem, nič nečítam. Ale je tu veľa článkov, najmä českých, dnes nie je žiadny problém niečo vedieť. Kedysi sme museli zháňať literatúru, teraz stačí kliknúť. Ešte keby to samé naskákalo do hlavy.
                      Ešte som od sviatkov nekupovala žiadne potraviny, všetko mám. Dnes si vysmažím rybie filé ktoré mám dokonca ešte od Vianoc, urobím si zemiakové pyré a buď otvorím kompót, alebo si postrúham mrkvu s jabĺčkom, to mám rada. Polievku som varila včera z kuracích krídel, dnes ju len dorobím. Zákusky som už pojedla, hrôza hrôz, ale mám nutelu, alebo si urobím palacinky s džemom. V nedeľu poobede musím mať niečo sladké, som rozmaznaná.
                      Teda tak.

Komentár

• Vy ste obidve pílne ako včeličky ,niekedy vám to závidím a tiež odborne zdatné čo sa týka záhrady a sadenia či pestovania
                        kvetov .Ja som v tomto smere takmer anti talent a nič sa v tom nedarí ,proste to neviem .V tom je Giza asi odborník ,každý
                        máme niečo iné čomu sa venujeme a to je dobre aspoň je svet pestrejší .
                        Včera som bola na zábave ,ako vždy bolo super .Zaspievali sme si ,zatancovali a pojedli strašne veľa jedla čo sme si doniesli
                        a popili vínka a hlavne vody .Bolo strašne teplo a vonku zase pofukovalo ,takže keď sa otvorilo okno bol prievan .Už si na to zvykli ,
                        a poznať to nielen na tele aj tvár je akási vráskavá ,len neviem pochopiť prečo sa to stalo takmer za dva mesiace ,je mi to záhadou .
                        Lekárka povedala že som menej jedla ,čo je pravda a žalúdok sa mi stiahol a keď nemám žiadne zdravotné problémy tak je to Ok .
                        Ja by som ti z tej aktivity poslala ale už ju asi budem potrebovať aj ja akosi sa už necítim medzi mladšími dobre sú divoké a predsa
                        mi je s nimi dobre ale myslím si v duchu že by som mala byť serioznejšia .Ale čo narobíš zaznie hudba a už si vtom tempe .Cítim sa zdravá
                        neviem čím to je a plná energie .Aj včera sme spievali prostred sáli a vôbec som nemala výčitky svedomia ,že robím niečo čo by sa nepatrilo
                        pre ženu v rokoch .Boli tam ešte dve odo mňa staršie a tiež sa veselo bavili .

Komentár

• Všimla som si Juliana že píšeš menej, väčšinou len keď si niekde bola a chceš nám povedať ako bolo.
                          Mne sa páčia odvážnejší ľudia. A v spoločnosti som vždy takých ľudí podporovala, potleskom, smiechom a podobne. A keď bol odvážnejší starší človek, tak som sa vždy tetelila od blaha. Vravela som si, že možno aj ja budem v tom veku taká pohyblivá, taká veselá.
                          Možno Juliana keď si v spoločnosti veselá ako píšeš, robíš mnohým mladším ľuďom radosť lebo si predstavujú seba, že aj oni budú v staršom veku fajn ako si ty. Nemala by si mať preto žiadne zábrany kvôli tancovaniu a spevu, je to pekné.
                          Niečo si vo svojom rozprávaní vynechala, lebo tak ako je to napísané som pochopila, že vrásky na tele a na tvári sú z otvoreného okna, z prievanu a že si na to zvykli, len neviem kto a na čo si zvykol. Žartujem, viem že to k sebe nepatrí, ale napísané to tak je.
                          Takže s vráskami už nebudeš vyzerať na 60, ale na 65, že?
                          Mne vznikli vrásky po prvý raz z pleťovej masky, paradoxne som si ňou chcela vrásky vyhladiť. Pleťovú masku som si urobila ja blbec sama a hlavnou ingredienciou bol bielok. Cítila som ako sa mi pleť napína, až na prasknutie, tak som si tvár rýchlo umyla ale už bolo neskoro. Za chvíľu som mala vrások viac a hlbších ako pred maskou. Po druhý raz som ovráskavela ešte viac keď som prestala fajčiť.
                          Už je po daždi, a pritom u nás pršalo málo, žiadne kaluže nie sú.
                          Teda tak.

Komentár

• Napísala mi babiele na mail, že má s počítačom stále nejaké ťažkosti a že teda musí čakať, či sa to utrasie alebo či bude musieť zháňať nejakého odborníka.
                            Požiadala ma, aby som ti napísala Julka-Juliana, že aj ona má 80, ale cíti sa bežne na 40-50 a jaší sa s Petrou ako malá a tancujú pri hudbe alebo aj sama tancuje, a že tak to je správne. Že si nemáš nič vyčítať a máš sa jašiť ďalej. A že vrásky môžu byť od slnka a vetra, alebo od schudnutia.
                            A basta. To som dodala ja.
                            Tak než bude mať babiele počítač v poriadku, napíšem príspevok ak bude treba miesto nej ja.
                            Teda tak.

Komentár

• To otvorené okno nesúvisí s tými vráskami .Jedná sa o to ,že ako som schudla celé telo sa mi akosi zvráskavelo a aj na
                              tvári to vidieť hlboké vrásky a že si už ľudia akosi zvykli na moju zmenu .Beriem to z humorom ale oni hovoria ,aj tak ,že
                              obdivujú moju vitalitu a všetko čo robím .Nikdy som nebola na kozmetike ani žiadnu masku som si nedávala a teraz to
                              určite nie je chémia ,čo sa mi stalo .Jednoducho som schudla a následky sa prejavili na pokožke .Neviem ako to bude ďalej ,
                              ešte tento týždeň budem užívať ten nápoj z cvikly a potom uvidím čo sa stane ..Cítim sa dobre jesť mi chutí aj spím dobre ,
                              len keď pozriem na seba som zmenená .No čo už roky nezastavím ,ani starnutie .
                              OK ,že ju pozdravujem a teším sa na jej príspevky ,

Komentár

• Zajtra nemusíme ísť do práce, máme voľno!
                                Myslím Juliana že práve preto že si nikdy neexperimentovala s pleťovými maskami a podobnými hlúposťami, mala si až doteraz pleť ktorú by ti mohol asi každý závidieť. Pretože podľa fotiek som ti hádala že máš niečo nad 60 rokov, než si ma vyviedla z omylu.
                                Zabudla som ako a prečo piješ nápoj z cvikly, ak si vôbec o tom písala.
                                Mám v byte fenku ktorá veľmi púšťa chlpy, vysávanie veľmi nepomáha pretože chlpy sú aj vo vzduchu. Je to na zúfanie a babiele mi poradila taký lepkavý valček, že možno ho majú aj v obchodoch. Bola som v obchode u veterinára kúpiť tabletky proti kliešťom, za dve tabletky som platila 30 eur!!! a bola som z toho tak vykoľajená, že som sa na valček ani neopýtala. Nemala by som už aj tak peniaze.
                                A tie dve tabletky som rozdelila medzi troch psov a štvrtému sa neušlo. Tak som bola opäť nahnevaná na našu stranu a vládu, ktorá vôbec nereguluje ceny a dovolí podnikateľom zdierať ľudí a škodiť zvieratám. Väčšina zvierat musí trpieť od kliešťov a bĺch, lebo ich majitelia nemajú peniaze na tak drahé tabletky. Aj môj Dunčo musí ešte nejaký čas trpieť, než mu pomôžem.
                                A to ich musím dať do konca októbra začipovať, je to drahé a je na to zákon, ak ich nedám dostanem pokutu. A mala by som ich dať očkovať proti besnote, na to dobrovoľne zabúdam už pár rokov, lebo to lezie poriadne do peňazí. Mať psov je drahá záležitosť v tomto poondiatom štáte. A to mám psov z ulice, žiadnu modrú krv.
                                Prestalo pršať, pršalo od skorého rána bez prestania, ale veľa nenapršalo, ale vďakabohu aj za to.

Teda tak.

Komentár

Pracujem...
                                X