Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Len tak - ďalšie pokračovanie

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Len tak - ďalšie pokračovanie

Myslím, že predchádzajúce "Len tak" má už hodne strán, tuším 106. Tak to skúsim odľahčiť. Ako ste prežili víchricu? Dúfam že nikomu z vás neodletela strecha.
    Dnešný deň je pre mňa deň blbec. Celý život som bola pyšná na to, že nikdy som nemala horšiu známku z matiky, iba jednotku. A teraz - ja blbec mám problém vypočítať príklad pre štvrtý ročník! Tak to je pre mňa rana pod pás! Môj vnuk prišiel za mnou, aby som mu pomohla s jedným príkladom z Maxíka (to je obdoba matematickej olympiády, ale pre prvý stupeň). Trápila som sa s tým pol hodinu, pokiaľ som prišla na výsledok - aj to nie výpočtom, ale odhadom! Idem sa od nešťastia opiť, mám v chladničke acidko.
    No,jo... Mandelinka

U nás dne fúka viac ako včera!!! S úsmevom chodím sem a tam, ďakujem v duchu sebe a chlapcom čo mi na jeseň rozobrali deravé a nefunkčné 3 komíny. Určite by som taká kľudná teraz nebola a možno aj moja strecha by nebola. S tou matematikou máš pravdu. Boli pre nás nové množiny a teraz aspoň u mojich / v Londýne/ starších zlomky. Ale dnes som sa zasmiala, lebo dcéra poslala SMS, že hovorila malému " Ty môj truhlík" a on jej odpovedal : " Ty moja truhla" . Ale povedal to gramaticky správne! - lebo si v slovenčine zamieňa ž. a m. rod.
    Pekný deň - finaja

Komentár

Pôvodne odoslal mandelinka Zobraziť príspevok
      Myslím, že predchádzajúce "Len tak" má už hodne strán, tuším 106. Tak to skúsim odľahčiť. Ako ste prežili víchricu? Dúfam že nikomu z vás neodletela strecha.
      Dnešný deň je pre mňa deň blbec. Celý život som bola pyšná na to, že nikdy som nemala horšiu známku z matiky, iba jednotku. A teraz - ja blbec mám problém vypočítať príklad pre štvrtý ročník! Tak to je pre mňa rana pod pás! Môj vnuk prišiel za mnou, aby som mu pomohla s jedným príkladom z Maxíka (to je obdoba matematickej olympiády, ale pre prvý stupeň). Trápila som sa s tým pol hodinu, pokiaľ som prišla na výsledok - aj to nie výpočtom, ale odhadom! Idem sa od nešťastia opiť, mám v chladničke acidko.
      Pôvodne odoslal finaja Zobraziť príspevok
      U nás dne fúka viac ako včera!!! S úsmevom chodím sem a tam, ďakujem v duchu sebe a chlapcom čo mi na jeseň rozobrali deravé a nefunkčné 3 komíny. Určite by som taká kľudná teraz nebola a možno aj moja strecha by nebola. S tou matematikou máš pravdu. Boli pre nás nové množiny a teraz aspoň u mojich / v Londýne/ starších zlomky. Ale dnes som sa zasmiala, lebo dcéra poslala SMS, že hovorila malému " Ty môj truhlík" a on jej odpovedal : " Ty moja truhla" . Ale povedal to gramaticky správne! - lebo si v slovenčine zamieňa ž. a m. rod.
      U nás fúka tak, že aj vtáky radšej chodia peši
      Vo vedľajšom baráku niekomu vyletelo okno a dopadlo na auto, stojace pred domom. Celá strecha, aj čalúnená sedačka je v čudu.

Ja starosti s matematikou nemám. Práve naopak! Bola som z nej vždy blbá, ale teraz sa môžem vyhovoriť na zlú pamäť.

Komentár

Pôvodne odoslal dada Zobraziť príspevok
        U nás fúka tak, že aj vtáky radšej chodia peši
        Vo vedľajšom baráku niekomu vyletelo okno a dopadlo na auto, stojace pred domom. Celá strecha, aj čalúnená sedačka je v čudu.

Ja starosti s matematikou nemám. Práve naopak! Bola som z nej vždy blbá, ale teraz sa môžem vyhovoriť na zlú pamäť.
        Ty sa máš, ja som denne skúšaná a nielen z matiky, ale aj z ostatných predmetov. Problém je, že učebnice sú tak dobre napísané, že sa z nich ani ja neviem naučiť! Najväčší gól bol z geografie (u nás to bol voľakedy zemepis - neviem čo bolo na tom názve zlé). Vnuk - šiestak - nevyfasoval Atlas ako voľakedy my a rodičia mu kúpili v obchode taký, kde - ako sme dodatočne zistili - nie je všetko, čo bolo vo voľakedajšom Atlase a z ktorého učí učiteľka v škole. Dostali slepú mapu Ameriky a mali zakresliť rieky, zálivy, mestá.... A 3 z toho neboli v našom novučičkom Atlase uvedené. Mladý bol nešťastný z výsledku previerky, tak doniesol svoj Atlas učke ukázať, že sa to nemal odkiaľ naučiť. Jej reakcia: MAL SI SI TO NÁJSŤ NA INTERNETE! Takže uznáte, že to nemám jednoduché!
        No,jo... Mandelinka

Komentár

Ty sa máš, ja som denne skúšaná a nielen z matiky, ale aj z ostatných predmetov. Problém je, že učebnice sú tak dobre napísané, že sa z nich ani ja neviem naučiť! Najväčší gól bol z geografie (u nás to bol voľakedy zemepis - neviem čo bolo na tom názve zlé). Vnuk - šiestak - nevyfasoval Atlas ako voľakedy my a rodičia mu kúpili v obchode taký, kde - ako sme dodatočne zistili - nie je všetko, čo bolo vo voľakedajšom Atlase a z ktorého učí učiteľka v škole. Dostali slepú mapu Ameriky a mali zakresliť rieky, zálivy, mestá.... A 3 z toho neboli v našom novučičkom Atlase uvedené. Mladý bol nešťastný z výsledku previerky, tak doniesol svoj Atlas učke ukázať, že sa to nemal odkiaľ naučiť. Jej reakcia: MAL SI SI TO NÁJSŤ NA INTERNETE! Takže uznáte, že to nemám jednoduché!
          To teda nemáš jednoduché!!! Potom sa divíme, že deti sedia pri počítačoch namiesto toho, aby športovali.
          Pekný deň - finaja

Komentár

Počítače

Všetkými zatracované počítače - vrátane mňa. Ale vypadla mi sánka, keď mi mladší vnuk (tretiak) oznámil, že sa na prírodovedu nemusí učiť, lebo všetko, čo sa má naučiť už vie z jednej hry. V nej stavia mesto, musí ho zabezpečiť domami, obchodmi, elektrinou - a to je to učivo, čo mal sa učiť - o elektrickej energii. Z počítača vedel. že si môže postaviť vodnú, tepelnú, solárnu, veternú alebo atómovú elektráreň. Pri výbere musí zohľadniť napr. či je tam uhlie - podmienka pre tepelnú elektráreň, negatíva napr. veternej alebo solárnej elektrárne. Teraz viem, že nie je vysedávanie pri počítači vždy zlé.
            No,jo... Mandelinka

Komentár

Všetkými zatracované počítače - vrátane mňa. Ale vypadla mizlé.
              Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré! Ale aj dobrého veľa škodí - tak potom ako?

Ja som pomáhala s matikou Petre, mala individuálny učebný plán a bolo pre mňa nepochopiteľné, ako môžu násobiť takým debilným spôsobom, akosi od zadu a podpisujú tie čísla inak ako som bola zvyknutá, tak som si to vždy očami v hlave usporiadala podľa svojho a tak kontrolovala výsledky.
              Inak, kde je napísané, že v každej rodine musí byť počítač? Učka si myslí, že každý je taký movitý, že si to môže dovoliť?
              to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
                Ako sa hovorí, všetko zlé je na niečo dobré! Ale aj dobrého veľa škodí - tak potom ako?

Ja som pomáhala s matikou Petre, mala individuálny učebný plán a bolo pre mňa nepochopiteľné, ako môžu násobiť takým debilným spôsobom, akosi od zadu a podpisujú tie čísla inak ako som bola zvyknutá, tak som si to vždy očami v hlave usporiadala podľa svojho a tak kontrolovala výsledky.
                Inak, kde je napísané, že v každej rodine musí byť počítač? Učka si myslí, že každý je taký movitý, že si to môže dovoliť?
                No,jo... Mandelinka

Komentár

"Ale je dnes krásny deň...."
                  poznáte tú reklamu..... no prial aj mne../ ten deň/.. Síce do blata som nestupila, ale vstávala som o 4-tej hodine, aby som bola načas u lekára a vybavila som troch, štvrtá ma už nezobrala, lebo tam bolo veľmi veľa ľudí, aj keď bolo len 10,00. Výsledok... jedna do zadnice, 2x brali krv - čiže z dvoch rúk, a keďže som nebola dostatočne vyspinkaná, poležala som si na denzitometrii. Vrátila som sa bohatá o nové lieky, injekcie a hlavne TERMÍNY, termíny a termíny... Nekúpite? Dám aj zadarmo...
                  Pekný deň - finaja

Komentár

poznáte tú reklamu..... no prial aj mne../ ten deň/.. Síce do blata som nestupila, ale vstávala som o 4-tej hodine, aby som bola načas u lekára a vybavila som troch, štvrtá ma už nezobrala, lebo tam bolo veľmi veľa ľudí, aj keď bolo len 10,00. Výsledok... jedna do zadnice, 2x brali krv - čiže z dvoch rúk, a keďže som nebola dostatočne vyspinkaná, poležala som si na denzitometrii. Vrátila som sa bohatá o nové lieky, injekcie a hlavne TERMÍNY, termíny a termíny... Nekúpite? Dám aj zadarmo...
                    ,mozem ti podarovať aj z mojich

Komentár

Pôvodne odoslal kopaniciarka Zobraziť príspevok
                      Aj ja rada prispejem_!!!
                      to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

Pôvodne odoslal kopaniciarka Zobraziť príspevok
                        Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
                        Aj ja rada prispejem_!!!
                        Nieže by som sa tým chcela chváliť, ale na mňa nemáte!

O odberoch krvi ani nehovorím!
                        Mesačne 3-4 krát. Stále sa čudujem, že vo mne ešte nejaká zostala. Za žily na mojich rukách by sa nemusel hanbiť ani dlhoročný narkoman.
                        Keď som sa pýtala, či by všetky lab.vyšetrenia nemohli urobiť naraz z jedného odberu, dozvedela som sa že nie, pretože každý doktor potrebuje iné a na to sú rôzne kódy a bla-bla-bla...
                        Takže ja trpím a Všeobecná zdravotná poisťovňa platí.
                        A okrem toho si štyrikrát denne pichám inzulín a trikrát denne sa pichám do prsta.
                        Teraz mi pripadá smiešne keď si spomeniem, ako som sa kedysi bála injekcií!
                        Príslovie "Zariekaného chleba najväčší krajec" u mňa platí do bodky.
                        Last edited by dada; 19.3.2014, 19:22.

Komentár

Na mňa nemáte.
                          O odberoch krvi ani nehovorím! Mesačne 3-4 krát. Stále sa čudujem, že vo mne ešte nejaká zostala.
                          A za žily na mojich rukách by sa nemusel hanbiť ani dlhoročný narkoman.
                          Keď som sa pýtala, či by všetky lab.vyšetrenia nemohli urobiť naraz z jedného odberu, dozvedela som sa že nie, pretože každý doktor potrebuje iné a na to sú rôzne kódy a bla-bla-bla...
                          Takže ja trpím a Všeobecná zdravotná poisťovňa platí.
                          Ale veď púšťanie žilou bolo kedysi dávno najpouživanejšou liečebnou procedúrou.A krv sa ti aspoň obnoví.
                          Na východe sa hovorí,keď niekto krváca,že "šak to ľem tota bitanska š ňoho vyceče."

Komentár

Pôvodne odoslal reeb Zobraziť príspevok
                            Ale veď púšťanie žilou bolo kedysi dávno najpouživanejšou liečebnou procedúrou.A krv sa ti aspoň obnoví.
                            Na východe sa hovorí,keď niekto krváca,že "šak to ľem tota bitanska š ňoho vyceče."
                            A čo ty vieš, koľkých takým "liečením" zmárnili?
                            Vtedy púšťali žilou každému. Aj keď mal zlomenú nohu.
                            Nevedeli robiť nič iné, len pijavice prikladať a hnusné vývary variť.
                            Ja bitansku krv nemám, tá moja má len vysokú hladinu cukru. Obnoví sa síce, keď mi z nej polovicu vycicajú, ale zase taká istá - prisladká
                            Last edited by dada; 19.3.2014, 21:50.

Komentár

A čo ty vieš, koľkých tým zmárnili?
                              Vtedy púšťali žilou každému. Aj keď mal zlomenú nohu.
                              Nevedeli robiť nič iné, len pijavice prikladať a hnusné vývary variť.
                              Ja bitansku krv nemám, tá moja má len vysokú hladinu cukru. Obnoví sa síce, keď mi z nej polovicu vycucajú, ale zase taká istá - prisladká
                              Reeb a co se bars len trocha pospacirovat a dade krv darovat? Nejde to?
                              Ale ne cukrovu, bo taku uz ma, len taku fajnovu - O Rh neg. To modra.

Pozdravuje Vanilka

Komentár

Pracujem...
                              X