Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Bojíte sa starnutia?

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Bojíte sa starnutia?

Fotografie známych ľudí vtedy a dnes.
    Priložené súbory

Starnutie?

Hovorme radšej tomu poproduktívny vek.Babi ele,dada,Mariette,atď...,čítam si Vaše príspevky a keby som nebola tu s Vami na tomto portále,nevedela by som určiť vek.Ste múdre,veselé,doslova iskríte.Čítam si i veršíky jemnej Juliany.Sú dobré.Skláňam sa pred Vami,dievčence.Niekedy veru musím utierať oči,aj monitor.Niektorí ľudia sú starí,keď majú 40 rokov,iní sú fyzicky i duševne plne výkonní,aj keď majú 70 rokov, či viac.Preto treba rozlišovať kalendárny vek/počet prežitých rokov/-a biologický vek/biologické starnutie/.Preto sa o ľuďoch nad 60 rokov často hovorí,že sú starší,alebo v poproduktívnom veku,alebo v treťom veku.Prvý vek - detský,druhý - dospelosť.Neznámy autor krásne vyjadril významné kvality staršieho človeka:"Mladosť nie je čas života;je to stav mysle.Je to rozvaha vôle,kvalita predstavivosti,sila citového pohnutia.Ľudia starnú len vtedy,keď opúšťajú svoje ideály.Roky zvráskavejú kožu,ale keď sa vzdávame entuziazmu,zvráskavie i duch.Sme takí mladí,aké sú naše túžby,aká je naša viera v nás samých a budúcnosť,sme takí starí,aký je náš strach,takí starí,aké je naše zúfalstvo."Toto je len krátka rekapitulácia starnutia a poproduktívneho veku.
    Slnečná nálada

Komentár

Bojíte sa starnutia?

Pôvodne odoslal Johanka Zobraziť príspevok
      Hovorme radšej tomu poproduktívny vek.Babi ele,dada,Mariette,atď...,čítam si Vaše príspevky a keby som nebola tu s Vami na tomto portále,nevedela by som určiť vek.Ste múdre,veselé,doslova iskríte.Čítam si i veršíky jemnej Juliany.Sú dobré.Skláňam sa pred Vami,dievčence.Niekedy veru musím utierať oči,aj monitor.Niektorí ľudia sú starí,keď majú 40 rokov,iní sú fyzicky i duševne plne výkonní,aj keď majú 70 rokov, či viac.Preto treba rozlišovať kalendárny vek/počet prežitých rokov/-a biologický vek/biologické starnutie/.Preto sa o ľuďoch nad 60 rokov často hovorí,že sú starší,alebo v poproduktívnom veku,alebo v treťom veku.Prvý vek - detský,druhý - dospelosť.Neznámy autor krásne vyjadril významné kvality staršieho človeka:"Mladosť nie je čas života;je to stav mysle.Je to rozvaha vôle,kvalita predstavivosti,sila citového pohnutia.Ľudia starnú len vtedy,keď opúšťajú svoje ideály.Roky zvráskavejú kožu,ale keď sa vzdávame entuziazmu,zvráskavie i duch.Sme takí mladí,aké sú naše túžby,aká je naša viera v nás samých a budúcnosť,sme takí starí,aký je náš strach,takí starí,aké je naše zúfalstvo."Toto je len krátka rekapitulácia starnutia a poproduktívneho veku.
      Je to aktualna téma pre nás,ale hoci je názov priliehavý,predsa by to trochu nadlahčila.Niekedy sme životaschopnejší ako niektorí mladý starci v uvodzovkách ,počitačovy maniaci.,to iba na okraj.
      Mne osobne starnutie nerobí problem,alebo lepšie povedaé, neriešim to.Občas ma napadne myšlienka, čo potom ked človek zostane nevládny alebo nedajbože zabudne aj to kto je.Hoci je to zle nič s tým nenarobíme.To čo nám je súdené, nás nemini,nechcem riešiť veci ,ktorým nik neunukne a sú zákonom prírody. Nechávam tomu volný priebeh a snažím sa žiť naplno každý den ,pokym vladzem.

Komentár

Presne! Ja som si zo starnutia nikdy nerobila hlavu, ešte pred rokom - dvomi som sa necítila vôbec stará, ale tá hnusná sedemdesiatka mi zaťala do žily a už sa všetko sype. Už viem, že som stará, ale nepočítamsivé vlasy, ani vrásky, čo je dobre, a vykašľala som sa na nadváhu, čo je zle.
        to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
          Presne! Ja som si zo starnutia nikdy nerobila hlavu, ešte pred rokom - dvomi som sa necítila vôbec stará, ale tá hnusná sedemdesiatka mi zaťala do žily a už sa všetko sype. Už viem, že som stará, ale nepočítamsivé vlasy, ani vrásky, čo je dobre, a vykašľala som sa na nadváhu, čo je zle.
          Po tom, čo som ťa vyhrešila, vrátila som sa ešte sem. Nie si vôbec stará,ale musíme si uvedomiť, že nemáme krásnych dvadsať a svet nám je gombička.
          Na obrázkoch je pekne vidno, že roky pribúdajú každému, či je "celebrita" alebo "necelebrita". Ani mne nerobí stárnutie problém ,/zatiaľ/ ale bojím sa bolestivých chorôb a prípadnej nemohúcnosti.
          Last edited by mariettaanna; 12.4.2012, 18:25.

Komentár

Aj Barbie je už penzistka

Click image for larger version

Name:	penzistka Barbie.jpg
Views:	1
Size:	6,1 KB
ID:	61783

Komentár

Stárnutie ako také mi problém nerobí.
              Horšie je to so sprievodnými javmi, ktoré ho sprevádzajú.
              Ale ja si vždy hovorím ako naša mamička, ktorá sa dožila 91 rokov,
              že nebudem sa zamýšľať nad tým čo už nemôžem, ale čo "ešte môžem." A tak sa snažím robiť to čo môžem a ostatné je minulosť.
              zmena je život

Komentár

Múdre slová babickaanna, múdre.
                Teda tak.

Komentár

Dvaja

Reportér sa spýta manželov:
                  Ako ste dokázali spolu zostať
                  65 rokov?
                  Žena mu odpovedala:Narodili
                  sme sa v dobe,keď sa niečo
                  pokazilo,opravilo sa to a nie
                  odhodilo...

Name:	295006_385212068175766_214640145232960_1171394_185312082_n starí manželia.jpg
Size:	21,0 KB
ID:	61850
                  Slnečná nálada

Komentár

To sa hneď tak nevidí

Name:	483378_376631229080674_1915907759_n.jpg
Size:	17,5 KB
ID:	63782
                    Verili by ste?
                    A potom,- že fajčenie škodí zdraviu!!!
                    Slnečná nálada

Komentár

Kolieskové korčule v našom veku?

Name:	306589_336907179716898_1221944189_n na korčuliach.jpg
Size:	61,5 KB
ID:	63797
                      Tie korčule by som zaručene zvládla!
                      Len tak by som fičala...
                      Ale by som potrebovala ešte jeden pár.
                      Na ruky.
                      Slnečná nálada

Komentár

[ATTACH=CONFIG]5058[/ATTACH]
                        Tie korčule by som zaručene zvládla!
                        Len tak by som fičala...
                        Ale by som potrebovala ešte jeden pár.
                        Na ruky.
                        A prečo nie? Tí starkí sú zlatí.
                        Vždy závidím mladým, keď okolo mňa prefičia na korčuliach.
                        Korčuľovať viem, takže by nebol problém. Horšie je, že posledné roky sa stal mojou "obľúbenou disciplínou" voľný pád.
                        A to by vôbec nemuselo dobre skončiť.
                        Skutočnosť, že zdvihnúť zo zeme takého mamuta by bola fuška pre dvoch silákov, ani nespomínam.
                        Tí však radšej zdvíhajú mladé devy niekde v Karibiku.
                        A neviem či by na mňa stačil nejaký síce ochotný, ale nedomrlý slabinger.

Komentár

Pôvodne odoslal dada Zobraziť príspevok
                          A prečo nie? Tí starkí sú zlatí.
                          Vždy závidím mladým, keď okolo mňa prefičia na korčuliach.
                          Korčuľovať viem, takže by nebol problém. Horšie je, že posledné roky sa stal mojou "obľúbenou disciplínou" voľný pád.
                          A to by vôbec nemuselo dobre skončiť.
                          Skutočnosť, že zdvihnúť zo zeme takého mamuta by bola fuška pre dvoch silákov, ani nespomínam.
                          Tí však radšej zdvíhajú mladé devy niekde v Karibiku.
                          A neviem či by na mňa stačil nejaký síce ochotný, ale nedomrlý slabinger.
                          Na ľade som sa vedela,a vlani som si to vyskúšala,ešte viem korčuľovať.
                          Mladí na mňa pozerali dosť skepticky,keď som vyplachtila na Zimáku na
                          ľad.Ani sa im nečudujem...
                          Kedysi ,keď chalani boli malí,poobúvali ma do kolieskových...Mami,však
                          len na našej ulici...Chlapci,však ja to neviem.Presviedčali ma,že to je to
                          isté,ako na ľade.A ja,"odvážna" mamina, dala som sa nahovoriť.Neviem,
                          či aj nezatajili dych tí moji chlapci,keď som si to šinula dolu zvažujúcou sa
                          ulicou.Len som sa zabudla opýtať,ako pribrzdiť.No, ani som to nepotrebo-
                          vala.Chvíľu predtým traktor vytriasol za vlečku hnoja piatemu susedovi
                          a korčule na nohách ma posunuli presne do toho ešte sa pariaceho hnoja!
                          Tak som padla mäkko.Ani som si neublížila.Poodsadla som na obrubník
                          chodníka,nešťastné brusle vyzula a pomaly som sa dvíhala hore.Najprv
                          som zaregistrovala päť úst,poskrúcaných od hurónskeho rehotu /však
                          počkajte doma!!/.Keď som si pozotierala tvár a poobzerala sa okolo,
                          pochopila som výraz "Lótova žena".Len som stála a pozerala.
                          Plno ľudí,ešte aj z áut povyliezali,keď nemohli ďalej.Potvrdilo sa,že vo
                          svojom trápení nie sme nikdy sami.Vždy sa nájdu ľudia,ktorí sa ochotne
                          prizerajú.
                          Keď som sa pohla smerom k nášmu domu,všetci sa mi vystupovali,ani
                          keby som mala lepru.A ja som " len " smrdela.
                          Kolieskové korčule som si nikdy viac neobula.
                          Last edited by Johanka; 12.4.2018, 23:12.
                          Slnečná nálada

Komentár

Na ľade som sa vedela,a vlani som si to vyskúšala,ešte viem korčuľovať.
                            Mladí na mňa pozerali dosť skepticky,keď som vyplachtila na Zimáku na
                            ľad.Ani sa im nečudujem...
                            Kedysi ,keď chalani boli malí,poobúvali ma do kolieskových...Mami,však
                            len na našej ulici...Chlapci,však ja to neviem.Presviedčali ma,že to je to
                            isté,ako na ľade.A ja,"odvážna" mamina, dala som sa nahovoriť.Neviem,
                            či aj nezatajili dych tí moji chlapci,keď som si to šinula dolu zvažujúcou sa
                            ulicou.Len som sa zabudla opýtať,ako pribrzdiť.No, ani som to nepotrebo-
                            vala.Chvíľu predtým traktor vytriasol za vlečku hnoja piatemu susedovi
                            a korčule na nohách ma posunuli presne do toho ešte sa pariaceho hnoja!
                            Tak som padla mäkko.Ani som si neublížila.Poodsadla som na obrubník
                            chodníka,nešťastné brusle vyzula a pomaly som sa dvíhala hore.Najprv
                            som zaregistrovala päť úst,poskrúcaných od hurónskeho rehotu /však
                            počkajte doma!!/.Keď som si pozotierala tvár a poobzerala sa okolo,
                            pochopila som výraz "Lótova žena".Len som stála a pozerala.
                            Plno ľudí,ešte aj z áut povyliezali,keď nemohli ďalej.Potvrdilo sa,že vo
                            svojom trápení nie sme nikdy sami.Vždy sa nájdu ľudia,ktorí sa ochotne
                            prizerajú.
                            Keď som sa pohla smerom k nášmu domu,všetci sa mi vystupovali,ani
                            keby som mala lepru.A ja som " len " smrdela.
                            Kolieskové korčul som si nikdy viac neobula.
                            Aj ja som si už kolieskové korčule vyskúšala.
                            Dávno-pradávno, keď sa piesok lial a voda sypala - a ja som vážila o 50 kíl menej.
                            Korčule boli ešte tie "archaické" - štyri kolieska na podvozku a remienkové zapínanie - nie na obutie a inline ako teraz.
                            A hlavne - bola som o polovicu ľahšia, takže to nevyzeralo tak komicky, ako keby som sa o to pokúsila dnes.
                            Ale bola by to sranda. Veď vidieť mamuta na korčuliach sa hneď tak nepodarí!

Komentár

Pôvodne odoslal dada Zobraziť príspevok
                              Aj ja som si už kolieskové korčule vyskúšala.
                              Dávno-pradávno, keď sa piesok lial a voda sypala - a ja som vážila o 50 kíl menej.
                              Korčule boli ešte tie "archaické" - štyri kolieska na podvozku a remienkové zapínanie - nie na obutie a inline ako teraz.
                              A hlavne - bola som o polovicu ľahšia, takže to nevyzeralo tak komicky, ako keby som sa o to pokúsila dnes.
                              Ale bola by to sranda. Veď vidieť mamuta na korčuliach sa hneď tak nepodarí!
                              No, ty mamut, ale aká by si bola raritná - a či len ritná? Pohyb lieči! To ti hovorím ja, čo si nenájdem čas a chuť odviezť sa výťahom do suterénu na stacionárny bicykel!!!
                              to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

Pracujem...
                              X