Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Bojíte sa starnutia?

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

Prekvapuješ ma! Mne sa teda už dnes nechce variť a varím čo najjednoduchšie a najrýchlejšie jedlá a ty že složiťé! Čo je zložité na tom, že necháš ryžu dojsť pod utierkou a nemusíš ju strážiť, aby sa ti nepripálila? Ja tak varím aj cestoviny - krem fliačkov -, že keď zovrú, zakryjem ich a nechám v pare dojsť , nemusím sa báť, že sa rozvaria a nemusím ich strážiť. To sú moje vychytávky, som v tom lepšia ako Láďa Hruška.
    Ako to myslíš s tým súpisom?: Čo by som mala napísať? Zoznam jedál alebo recepty?
    A prečo sme v tejto téme? Že by nám zostarli obedy?
    to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

No, nepamätám sa že by som rozvarila cestoviny alebo nedovarila ryžu. Čítala som kedysi, že pred dovarením sa cestoviny majú vypnúť, naliať do nich trocha studenej vody aby už nevreli, a nechať asi 10 minút tak. Robím ich teda podľa toho. Tvoja rada je jednoduchšia a uvedomila som si, že tak varím cestoviny pre psov. Vo veľkom hrnci nechám cestoviny zovrieť a vypnem varič.
      Keď je to dobré pre nich, musí to byť dobré aj pre mňa. Čiže nechať zovrieť, vypnúť a počkať, až budú mäkké. Okrem nervov že ich rozvarím ušetrím aj elektrinu. Ale pre seba varím cestoviny veľmi zriedka, tak dúfam že túto radu dovtedy nezabudnem.

No je to od témy, tak končím. Filozofovať o starnutí môžu mladí, tí sa starnutia boja. Chceli by chúdence len starobný dôchodok, ale nie starobu.
      Prezerala som fotky celebrít zamlada a v starobe. Mužom väčšinou staroba svedčí, ženám vôbec. Našla som tuším len jednu alebo dve ženy, ktoré nie sú v starobe kreatúry ale pekné babičky.
      Teda tak.

Komentár

Tak k nim pridaj aj mňa!

Komentár

Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
          A prečo sme v tejto téme? Že by nám zostarli obedy?
          Obe ste sa vôbec nepolepšili, Ty ani Gizka.
          Stále miešate témy, ako macocha Popoluške proso s makom ...
          Ale pobavila som sa na tom.
          Zmysel pre humor máte obe nevyčerpateľný, to je dobre ...

Slnečná nálada

Komentár

Tak som prekvapená ,neviem čo mám s PC som ho otvorila a sa reštartoval ,aby som nevypínala .Potom keď som sa dostala na stránku
            a prečítala si ,a prečo sme v tejto téme ? Že by sme zostarli ? Neviem o čom je téma .Potom je písané ,neviem od koho ,že Obe ste sa
            vôbec nepolepšili ,Ty ani Gizka .Neviem či je to v PC alebo čo .Bolo to písané ,dnes 00.45 hod.Vysvetlí mi to niekto?
            Včera sme boli v divadle v Nitre na predstavení ,Otec Goriot .Možno to niekto videl alebo čítal knihu je to divná zápletka otca
            a jeho dvoch dcér .,ktorým neodoprel žiadnu žiadosť ale nakoniec ,keď zomieral nemala ani jedna čas ,kvôli zábave prísť sa
            na neho pozrieť .Smutný príbeh ale i v dnešnej dobe je viac ako aktuálny .Bolo to strašne dlhé ,trvalo od 10.00 do pol druhej s jednou prestávkou .
            a náročné nielen pre divákov ale aj hercov .

Komentár

Ahoj, Julianka.
              To ja som tá " nočná sova".
              ​​​​​​Kárala som babielu a gizku, že ešte stále miešajú témy.

Nepísala som tu dávno, tak asi som aj ja narobila zmätok
              s písaním príspevku. Priznám sa, mám z toho hokej .
              Tuším je stránka prerobená ... Predtým to bolo lepšie.
              Želám Ti všetko dobré, Julianka.
              Johanka
              .
              Last edited by Johanka; 26.4.2018, 18:35.
              Slnečná nálada

Komentár

Som šťastná ,že si sa ozvala .Aj som myslela na teba ale som si nebola istá .
                Určite čítaš naše príspevky v poslednej dobe sme boli iba tri ,ale niekedy som im nerozumela ,
                tak som to neriešila a písala som čo bolo pre mňa podstatné alebo som si myslela ,
                že to niekoho zaujíma aj keď sa nezapojí do debaty .Babi Ela sa chystá na operáciu ,
                to si asi už pochopila ,len aby jej to pomohlo a mohla sem prispievať ale hlavne sa zbavila
                bolesti .Neviem prečo tie dve majú spor ale si myslím nech sa odvetilujú tu a budú v pohode
                ako sa v sebe trápiť .Jedným slovom ich nechápem a neriešim to .Ako sa máš ty čo robíš ?
                Dúfam že ti zdravie slúži a to je u nás najpodstatnejšie ,aby sme boli zdravé a ostatne nie je
                dôležité .Mám občas nejaké ťažkosti zdravotné ,ale zatiaľ to neriešim ,bolesť ustúpi a som
                v pohode .
                Ano nastali tu určité zmeny a ak mám pravdu povedať mala som s tým problém ,ale už je to O:K.
                Napíš niečo a povzbuď nás v tejto činnosti ,lebo sa mi zdá ,že tu zostanem sama .Babi ele
                držím palce aby všetko dobre dopadlo a vrátila sa ,ale aj Gizka v poslednej dobe málo píše ,
                no a to je všetko .Prajem všetko dobré .

Komentár

Chcela som sem vložiť vaše príspevky lebo chcem na ne odpovedať, ale buďto som už zabudla ako sa to robí, alebo ide naozaj vložiť len jeden príspevok. Johanka správne postrehla že sú tu zmeny, asi museli nastať, pretože čo bolo predtým mi tiež viac vyhovovalo. V tomto novom na niektoré veci neviem prísť a chýba mi to, a na niektoré veci si nedokážem zvyknúť.

Takže k miešaniu tém. Ani si to neuvedomujem. Zvyčajne píšeme len tak, napríklad čo sme robili, kde sme boli, a to píšeme do príslušnej témy. Keď sa nám medzi rečou objaví niečo z inej témy, nevšimneme si to a píšeme ďalej.

A na stránke Diskusie je nová úprava divná. Akosi nie sú poruke témy. Vždy je poruke z danej oblasti len jedna téma, na ktorú bola posledná odpoveď. Ďalšia téma, i keď v nej bola odpoveď len pár minút predtým, je už schovaná, takže sa môže stať, že zapadne do zabudnutia.
                  Tiež chýba stránka Dnešné príspevky. Síce tu je, ale nepomáha v ničom, v mojich očiach bola tá predchádzajúca neporovnateľne lepšia. Čiže musíme si zvyknúť, že Seniorklub už nie je o našich príspevkoch. Zostalo nás málo a tak musel admin asi v záujme udržania týchto stránok niečo pomeniť.

Ja nemám s babiele žiadny spor. Ale môže sa zdať že áno. Babiele išlo na nervy všetko čo som napísala. Jej kritiku som si nevšímala, ale keď napísala že som blázon ktorý sa musí ísť liečiť , tak som sa zľakla a povedala som si, že to snáď nie. Snažila som sa s ňou o tom diskutovať, ale ona si stála na svojom lebo ona sa nikdy nemýli, a tak som radšej prestala písať. Babiele mala veľké bolesti, pred sebou operáciu, a v okolí nikoho komu by mohla vynadať, tak som k tomu bola vhodný objekt. Dúfam že po operácii to bude lepšie.

Á propos - babiele má pravdepodobne už po operácii. Podľa môjho výpočtu išla do nemocnice tento týždeň v stredu. Možno ju operovali vo štvrtok alebo v piatok. Teraz má určite ešte stále bolesti, ale dúfam že operácia dopadla dobre.

Teda tak.

Komentár

Trošku v tom začínam mať jasno ,lebo ako píšeš ,keď hneď neodpovieš tak sa to stratí a nevieš o čom je reč .
                    Lebo nechodím každý deň sem ,mám určité povinnosti ,tak potom si prečítam len jeden príspevok a mnohokrát mi to nedáva zmysel .
                    Aj ja si myslím ,že už má po operácii a možno má bolesti čo je pochopiteľné tak nech sa skôr vylieči ,aby nemala bolesti .
                    Aj tie nálady asi boli zo stresu ,ja som to tak brala ,veď každý máme svoje starosti a problémy a niekedy nemám náladu ani sama na seba .
                    Ale tešme sa s pekného počasia teplého slniečka pokým svieti a nemárnime drahocenný čas domýšľaním si a potom
                    nechtiac ublížime niekomu a ani si to neuvedomíme .Prajem peknú nedeľu .

Komentár

Tak po prvé, som veľmi príemne prekvapená, že sa Johanka ozvala, hneď je to tu pestrejšie. Teraz naposledy sa vrátim k "sporu" s Gizou. Ja som s ňou nemala žiadny spor, a že by som bola napísala, že je blázon, to je čistý výmysel. Nemám vo zvyku urážať ľudí. Ale mám taký mesiášsky syndróm, že keď sa mi zdá, že niekto potrebuje pomoc, chcem mu pomôcť a ako vidno tu to bolo "zakaždú cenu" a moja snaha nebola dobre pochopená, tak sa Giza urazila. Nemalo to nič spoločné s mojimi bolesťami, veľmi ma mrzí, že to takto dopadlo. Nabudúce si dám pozor, aby som neposkytovala nevyžiadané rady.
                      Každý sme iný a ja bohužiaľ nie som taká distingvovaná ako Juliana a tak som mláku dlho a zbytočne rozmazávala. Julianu obdivujem v každom ohľade. A to je všetko.

Komentár

Pracujem...
                      X