Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Digitálna televízia, poruchy a iné.

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Digitálna televízia, poruchy a iné.

Nestala sa vám prosím niekomu taká nepríjemná vec, že sa vám stratili niektoré televízne stanice?
    Včera ráno mi nešla žiadna stanica, za chvíľu sa niektoré objavili, za ďalšiu chvíľu zas niektoré pomizli a niektoré sa objavili, teraz to mám ustálené tak, že fungujú iba štátne slovenské aj české. Ešte funguje ORF, ATV a to je všetko.
    To znamená že sa mi stratili všetky komerčné stanice ktoré som doteraz chytala, aj slovenské aj české.

Ak sa to niekomu z vás stalo, napíšte mi prosím kde bola závada. My tu máme obrovské problémy s opravou takýchto vecí, opravár mi jednoducho povie aby som televízor doviezla a viac sa so mnou nebaví. A čo ak to nie je vada prístroja?

Pretože toto je vlastne téma na jeden raz, poprosím neskoršie admina aby ju zmazal. Inak dúfam že nie som sama komu sa to stalo.
    Last edited by Giza; 26.4.2012, 13:49.
    Teda tak.

Pôvodne odoslal Giza Zobraziť príspevok
    Nestala sa vám prosím niekomu taká nepríjemná vec, že sa vám stratili niektoré televízne stanice?
    Včera ráno mi nešla žiadna stanica, za chvíľu sa niektoré objavili, za ďalšiu chvíľu zas niektoré pomizli a niektoré sa objavili, teraz to mám ustálené tak, že fungujú iba štátne slovenské aj české. Ešte funguje ORF, ATV a to je všetko.
    To znamená že sa mi stratili všetky komerčné stanice ktoré som doteraz chytala, aj slovenské aj české.

Ak sa to niekomu z vás stalo, napíšte mi prosím kde bola závada. My tu máme obrovské problémy s opravou takýchto vecí, opravár mi jednoducho povie aby som televízor doviezla a viac sa so mnou nebaví. A čo ak to nie je vada prístroja?

Pretože toto je vlastne téma na jeden raz, poprosím neskoršie admina aby ju zmazal. Inak dúfam že nie som sama komu sa to stalo.
    Závisí od toho, aký máš systém. "Tanier", UPC alebo čo.
    My máme Magio a keď niečo také nastane (stáva sa to pomerne často), volám na linku technickej pomoci.
    Neviem či to platí len pre klientov Telekomu, ale skús tam zavolať: 0800 123777. Pri volaní z z pevnej linky, je to hovor bezplatný.
    Ak budeš mať šťastie na ochotného operátora tak ti možno (ako možnej nádejnej klientke) poradí. Alebo ťa aspoň informuje, kam sa môžeš obrátiť.

Komentár

Gizka mne sa to stalo presne tak ako opisuješ. To znamená, že už nemáš predplatené. Mne to robí zaťko, lebo sme na jednom satelite, ale mám vlastnú skrinku, on to prepláca cez počítač.
      zmena je život

Komentár

Aj mne sa tak stalo, až kým som neprišla na to že sa mi uvoľnila v televízore príjmová sieť od SET-BOXu.
        Neviem aký máš príjem na TV programy, Satelit, UPS, a či máš SET-BOX... alebo kartu do TV prijímača,
        len radím, skús si televízor reštartovať, t.z. vytiahni si príjmovú (anténnu) koncovku od televízora a skús
        ju znova pozorne zasunúť, ak máš zúbkatú, dávaj pozor na presne vsunutie zúbkov.

Komentár

Ahoj ahoj Ana, život je chudobnejší bez týchto stránok, že?
          Podľa Tvojej rady som popreskúšala všetky pripojenia na televízore, dvakrát, ale v tom chyba asi nie je. Alebo ktovie, stále čakám že sa objavia tak náhle ako náhle sa stratili.

Babickaanna naplašila si ma, ale Ty máš asi nejaký iný príjem a iné stanice za ktoré treba platiť, ja som také stanice nemala, mala som jojku a markízu, novu, primu a barrandov, tieto mi zmizli.

Dada nemám ani tanier ani nič podobné, mám obyčajné antény vysoko na streche, preto by mi Telekom asi nepomohol.

Som veľmi rada že ste napísali, že som sa dozvedela že je to porucha nie neobvyklá a teda že mi ju niekto dokáže opraviť. Aspoň dúfam že dokáže. Zajtra sa pokúsim dotiahnuť sem synovca ak bude mať čas. Potom napíšem.
          Teda tak.

Komentár

Zdá sa mi, že nie je chyba na tvojom prijímači /telky/ ale tam, odkiaľ prijímaš programy, vlastne tam, kam platíš za TV.

Komentár

Babickaanna naplašila si ma, ale Ty máš asi nejaký iný príjem a iné stanice za ktoré treba platiť,
              ja som také stanice nemala, mala som jojku a markízu, novu, primu a barrandov, tieto mi zmizli.
              Ku prvému riadku; vieš Gizka že sa so mnou počíta robiť moderátorku v inom klube,
              keďže sa admin rozhodol tento klub vylepšiť tak som sa rozhodla priložiť ruku k jeho
              dielu lebo je najčitateľnejšie spracovaný.

Tak sa Gizka nečuduj že ti komerčné stanice zmizli, podla môjho predpokladu ste
              mohli tam u vás chytať komerčné stanice len zo dosahujúceho digitálneho vysielača
              lebo Česi u dávno majú digital, a teraz ho zakódovali ne-platiacim užívateľom.
              To sa neplatí za komerčné stanice (tie sa živia z reklám), platí sa za signál uložený
              v Set boxe alebo v karte do novších televízorov....

Ja mám UPC, tiež špekulovali zrušili Primu a presunuli ju do ďalšieho balíka takže
              som si musela priplatiť za Primu, Novu a Barandov pridali aj ich dcérske programy
              a kopu ďalších pre mňa zbytočných, najviac pozerám TV programy z divočiny...
              Teraz mám zase zakódovaný kanál MGM, škoda, bývali v ňom dobré filmy.

Nevŕtaj do tvojej TV mašinky je v poriadku, keď chceš vyhľadaj si http://www.upc.sk/televizia/
              ja mám balíček Digitál Basik s 85 staníc a presunula som si zvlášť len tie čo rada pozerám
              je ich myslím 15.

Komentár

...

Dada nemám ani tanier ani nič podobné, mám obyčajné antény vysoko na streche, preto by mi Telekom asi nepomohol.

Som veľmi rada že ste napísali, že som sa dozvedela že je to porucha nie neobvyklá a teda že mi ju niekto dokáže opraviť. Aspoň dúfam že dokáže. Zajtra sa pokúsim dotiahnuť sem synovca ak bude mať čas. Potom napíšem.
                Sedia tam odborníci a ak ti aj nepomôžu, možno budú vedieť určiť príčinu a poradia ti, kam sa obrátiť.
                Za zavolanie nič nedáš!

Komentár

Podľa Tvojej rady som popreskúšala všetky pripojenia na televízore, dvakrát, ale v tom chyba asi nie je. Alebo ktovie, stále čakám že sa objavia tak náhle ako náhle sa stratili.

Babickaanna naplašila si ma, ale Ty máš asi nejaký iný príjem a iné stanice za ktoré treba platiť, ja som také stanice nemala, mala som jojku a markízu, novu, primu a barrandov, tieto mi zmizli.

Gizka ja ťa nechcem naplašiť, máš satelit a takú skrinku pri Tv. ?Do tej skrinky sa prepláca karta na koľko programov chceš? Nám tak isto začali miznúť stanice, ja pozerám málo .ale syn pozerá.Všetky stanice ukazovali! kódované." Keď prišiel zať tak hovorí, že treba ich predplatiť, koľko to neviem, on to spraví, ale od nás nič nechce.Robí to cez počítač cez banku.
                  zmena je život

Komentár

Pôvodne odoslal babickaanna Zobraziť príspevok
                    Gizka ja ťa nechcem naplašiť, máš satelit a takú skrinku pri Tv. ?Do tej skrinky sa prepláca karta na koľko programov chceš? Nám tak isto začali miznúť stanice, ja pozerám málo .ale syn pozerá.Všetky stanice ukazovali! kódované." Keď prišiel zať tak hovorí, že treba ich predplatiť, koľko to neviem, on to spraví, ale od nás nič nechce.Robí to cez počítač cez banku.
                    Babickaanna ja nechytám stanice cez satelit, ale cez antény na streche, žiadnu modernizáciu nemám, určite sa pamätáš že kedysi boli len antény na strechách.

Digitálna televízia ma sklamala. Takéto problémy som pri analógovom vysielaní nemala. Keď prší, obraz sa rozkladá a zvuk mizne. Dnes mi opäť nejde žiadna stanica.

Hľadala som cez google nejaké informácie, nejakú debatu o vplyve počasia na digitálne vysielanie, ale nič som nenašla. Takže v počasí to asi nie je. Napadlo ma či nie sú vypnuté niektoré vysielače kvôli vode.

Vždy sa mi po určitom čase stanice objavia. Uvidím večer. Ale hnevá ma to, vždy ma tv sklame just vtedy keď chcem niečo pozerať. Chcem späť analógové vysielanie!!!!!
                    Teda tak.

Komentár

sklame just vtedy keď chcem niečo pozerať. Chcem späť analógové vysielanie!!!!!
                      Gizka, to bude na vine anténa! Skús sa spýtať svojho operátora, od koho máš telku _ telekom alebo UPC?
                      Ja som prešla od Telekomu do UPC kvôli druhému programu ORF, sväto-sväte mi tú stanicu sľubovali, ale nakoniec nebola. Tak som zavolala, vynadala im a potom sa omluvila: Nevedela som, že keď nezapnem ten oný vedľa televízora, ktorý preberá digi, tak mám normálnu analógovú telku a tam mám všetky stanice, ktoré som mala pred digitalizáciou.Tak to skús aj ty. Zrejme nemáš káblovku, ale podľa môjho sedliackeho rozumu, keď nezapneš digi, tak musíš mať analóg a tým máš problém vyriešený. A anténu si daj skontrolovať.
                      to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

Babiele ja mám nový televízor kúpený pred dvomi rokmi a ten už má v sebe zabudované to čosi na prijímanie digit.signálu, nemusela som teda kupovať žiadnu skrinku.
                        Operátor je pre mňa španielska dedina, nie som si vôbec vedomá že by som mala na tv vysielanie nejakého operátora. Mám antény, televízor - a basta.
                        Takže ak je chyba v anténach a žiadneho operátora ktorý by sa šplhal po streche nemám, tak som asi v koncoch. Mala by som si dať také niečo ako máte vy a antény zrušiť.
                        Kam zmizli opravári televízorov?
                        Teraz ma napadlo že na povale sú tiež nejaké káble, či tam nie je niečo odpojené, tak tam idem.
                        Babiele je fajn že sa máš v prípade poruchy na koho obrátiť.
                        Teda tak.

Komentár

Babiele ja mám nový televízor kúpený pred dvomi rokmi a ten už má v sebe zabudované to čosi na prijímanie digit.signálu, nemusela som teda kupovať žiadnu skrinku.
                          Operátor je pre mňa španielska dedina, nie som si vôbec vedomá že by som mala na tv vysielanie nejakého operátora. Mám antény, televízor - a basta.
                          Takže ak je chyba v anténach a žiadneho operátora ktorý by sa šplhal po streche nemám, tak som asi v koncoch. Mala by som si dať také niečo ako máte vy a antény zrušiť.
                          Teraz ma napadlo že na povale sú tiež nejaké káble, či tam nie je niečo odpojené, tak tam idem.
                          To máš aj ty! Komu platíš za telku? Telekomu, Satru, UPC alebo komu? Ten signál od niekoho ide, tomu platíš a ten ti musí poradiť v prípade ťažkostí. Kto ti to zapájal? Keď si kúpiš telku, niekto ti ju zapojí a ty niekomu platíš koncesionársky poplatok a to je tvoj operátor. Ten síce nikam nelezie, ale poradí ti, kam sa obrátiť, alebo čo máš urobiť, .Keď som mala novú telku a zmenila som operátora, často mi niečo vypadlo a ja som nevedela, čo robiť a operátor mi povedal: Svieti vám toto a tamto? Ak vám nesvieti tamto, skúste na minútu vypnúť toto a toto a potom zapnite a zavolajte mi, či to ide. A takto sme si klavírovali, kým to zase nebolo v poriadku. Ja myslím, že je pre teba riešenie, len si ho musíš nájsť.
                          Baby odborníčky - asi Dada - nekecám?
                          Moment, kecám, koncesionárske poplatky platíš RTVS, ale signál máš od iného oného.
                          to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

Gizka nie som najmúdrejšia, len predpokladám že televízor máš dobrý a chyba bude len v starých anténach
                            ktoré už mali byť zmontované

lenže, keď máš zabudovaný príjem na digitál signálu, tak nepotrebuješ len skrinku - SET-Box

- signál bez operátora - signál berieš na čierno keďže nikomu neplatíš

- dokonca aj za RTVS ešte zvlášť koncesionárske poplatky aj tí ktorí majú operátora ako napr. ja mám UPC

lebo každý kto má vlastný elektromer sa musí bez pokuty sa prihlásiť do RTVS do konca tohto júna
                            a neplatičovi sa odpustí odber signálu RTVS a dôchodcovia majú zľavu 50 %
                            Rada RTVS má brigádnikov ktorí robia výpis vlastníkov elektromerov, inak potom budú pálky pre čiernych odberateľov,

Otvor si: http://www.satelitnatv.sk/2013/03/rt...konca-mesiaca/

http://www.cas.sk/clanok/245778/upla...o-30-juna.html

http://www.omediach.com/tv/item/1082...riadnu-relaciu

Komentár

Neviem nájsť žiadnu tému na domáce zvieratá, ale to je jedno. Napíšem sem.
                              Mám problémy. V nedeľu by sme mali už ísť k moru a mne ochoreli dve zvieratká. Mačka Roxana má napuchnuté líce ako človek ktorého bolí zub. A správa sa ako maród. Málo žerie a je pomalá, bez života.
                              Nemala niečo také aj tvoja mačka babiele?
                              Fenka Bela má na chrbáte škaredú ranu a ja neviem od čoho. Mechanického rázu by to nemalo byť, to by som musela vidieť že sa poranila, lebo je stále v byte. Musí to byť nejaký prasknutý vred alebo čo. A ja v tom zhone som si nevšimla, že má ťažkosti.
                              Skúsim zavolať švagrinej či by mi vedela poradiť, alebo či musím ísť k veterinárovi. No je mi z toho nanič, temer som nespala. Zvieratká už nie sú najmladšie, že by to teda bolo vekom?
                              Teda tak.

Komentár

Pracujem...
                              X