Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Akadémia seniorov v Bratislave

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Akadémia seniorov v Bratislave

Moji milí spoluportalisti!
    Teraz sa obraciam na všetkých o morálnu podporu alebo úprimný názor.
    Celú sobotu som zvažovala argumenty pre a proti a napokon som sa rozhodla vybehnúť s polotovarom na verejnosť.
    Je to otvorená AKADÉMIA SENIOROV
    Trochu to vysvetľujem v článku na www.senior.sk. Keďže webmaster ho nahodí na web až cca po 22 hod, dovoľujem si ho sem dať celý (dočasne, potom nechám len hyperlink).
    Ak by ste sa vyjadrili k myšlienke, teda k predstave ako som to organizačne pripravila, budem rada.
    Ešte nemám zabezpečené jazykové kurzy (10 jazykových kurzov vo výbere v mestskom centre na Školskej 14 (http://www.staremesto.sk/index.php?o...3651&Itemid=34)
    na ktoré som žiadala dotáciu z Nadácie Orange a ešte neviem výsledok (až 4.11. bude), vrátane doobedňajších zdravotných cvičení pre seniorov.
    Tu je ten článok:
    Akadémia seniorov začína aj v Bratislave Vzdelávanie
    Naše občianske združenie regióny.sk k Mesiacu úcty k starším spustilo pilotne Akadémiu seniorov v Bratislave. V rámci Týždňa otvorených dverí (od 26. do 31. oktbra) môžu záujemcovia získať podrobnejšie informácie a zapísať sa do pripravených kurzov. Dobrovoľníci vo Vzdelávacom a poradenskom centre seniorov na Sklenárovej 14 v Ružinovskom domove seniorov budú od pondelka do piatku v čase od 10 do 17.00 hodiny pripravení prijímať prihlášky a súčasne získavať poznatky o záujme seniorov a ich návrhy na rozšírenie obsahovej náplne pilotného ročníka Akadémie.
    Na Slovensku tak pribudla k úspešným Akadémiám tretieho veku, organizovaných s podporou mestskej samosprávy v Trenčíne a Pezinku, aj v Bratislave - s podporou grantov z domácich zdrojov. Finančne projekt podporili Nadácia SPP a Nadácia detí Slovenska. Zápisné je 10 EUR a kurzy pre seniorov a doplnkové aktivity a služby na podporu štúdia sú bezplatné.
    Tzv. zimný cyklus potrvá od októbra 2009 do marca 2010 a zaradené sú v ňom kurzy:
    • Základy práce na počítači a internete (10 hod.);
    • Škola správneho dýchania (10 hod.);
    • Škola rodinných financií (10 hod.);
    • Škola zdravej kuchyne a životosprávy (10 hod.);
    • Škola občianskej demokracie (10 hod.).
    Pozvánka k spolupráci: organizácie aj jednotlivci
    Akadémia je otvorená pre spoluprácu so všetkými organizáciami, ktoré pripravujú prednášky, semináre, tvorivé dielne, kurzy z rôznych oblastí života, ktorých obsah obohatí neformálne vzdelávanie seniorov o nové zaujímavé témy. Organizátori od januára pripravujú aj výber z jazykových kurzov, pohybové cvičenia a tiež dielne zručností a umeleckej tvorivosti.

Projekt Akadémie vzišiel z požiadavok samotných seniorov, ktorí absolvovali počítačové kurzy a stretávajú sa v Klube seniorov na Sklenárovej, kde si rozširujú zručností a bezplatne využívajú denne aj na internetové služby s podporou dobrovoľníckych inštruktorov.

Otvorená akadémia: výber z aktualizovaných ponúk
    Okrem kurzov a osvetových, či vzdelávacích podujatí, ktoré sa budú organizovať pod hlavičkou Akadémie seniorov, budú si môcť absolventi aj sami vyberať a účasť dajú potvrdiť do študijného indexu. Napríklad odborné prednášky, ktoré absolvujú v klube dôchodcov alebo inej organizácii.
    Po získaní daného počtu absolvovaných hodín vzdelávacích aktivít získajú študenti vecné ceny, pre ktoré postupne získavame sponzorov.
    Pre absolventov prvých „30 hodín“ máme pripravený darček Aloe Vera telový spray prvej pomoci v hodnote 30 EUR. Je to užitočný pomocník doma i na cestách, ak treba rýchlo odstrániť následok popálenia, obarenia, odrenín, mierneho poranenia kože, pomliaždenia, alergickej reakcie na uštipnutie. Upokojuje postihnutú kožu a urýchľuje hojenie. Zvyšuje pružnosť pokožky, regeneruje, hydratuje, chráni pred kožným ochorením, mykózou a pod. Vhodný je aj na čistenie problematickej pleti.
    Počítačové kurzy sú základom
    Kurz Základy práce na počítači a internete, ktorý bude naďalej pokračovať až do Vianoc získajú záväzne prihlásení seniori v základnom (vyššie uvedenom balíku Akadémie) bezplatne.
    Za takmer 10 rokov činnosti lektori Klubu seniorov vyškolili vyše 2500 začiatočníkov i mierne pokročilých užívateľov v počítačovej a digitálnej gramotnosti a od októbra môžu seniori absolvovať 5-dňové kurzy každý týždeň až v troch bratislavských okresoch (Školská 14, Sklenárova 14, Pionierska 12) za symbolickú cenu (10-15 EUR). Uvedené kurzy môžu navštevovať aj v rámci novootvorenej Akadémie seniorov.
    OZ regióny.sk nemá zamestnancov a denné aktivity pre seniorov ako i aktualizáciu tohto portálu organizujeme na báze dobrovoľníctva. Snažíme sa nimi povzbudiť starších ľudí a motivovať staršiu generáciu pre aktívnejšie a kvalitnejšie prežívanie svojho života a v rámci svojej komunity aj pre širšie zapojenie sa do dobrovoľníckej práce. V tomto duchu je postavený aj projekt Akadémia seniorov, ktorá nadväzuje na národný a európsky program Celoživotného vzdelávania. Súčasne tiež poskytuje príležitosť neorganizovaným a osamelým seniorom včleniť sa do komunitného života a ochrániť sa tak pred sociálnym vylúčením.
    Autorka projektu: Zdena Skokňová, 0905 464006
    :o Charakteristika Barana: Barani sú dobromyseľní, ochotní pomáhať, veľkorysí, veľmi úprimní, priateľskí, so silnou vôľou. V negatívnom smere sú netrpezliví, nepokojní až jedovatí, sebeckí, nepokojní, so sklonom k podráždenosti, usilujú sa rýchlo dosiahnuť výsledok a nedokážu odpúšťať...http://baran.sk/charakteristika.htm

Akadémia seniorov

Bratislavskí seniori neváhajte! Ani si neviete predstaviť ako vám v dobrom
    závidím toľko aktivít pod dohľadom odborníkov.
    Ako by som sa ja potešila, keby som mohla navštevovať počítačový kurz, takto sa trápim sama, klik sem ,klik tam ,čo to urobí ? a ked sa mi niečo podarí, tak zabudnem ako som to urobila. No nie je to zábava ?
    zmena je život

Komentár

Kurzy pre seniorov

Pôvodne odoslal babickaanna Zobraziť príspevok
      Ako by som sa ja potešila, keby som mohla navštevovať počítačový kurz, takto sa trápim sama...
      V Nitre má byť nové seniorcentrum, kde sa organizujú pre seniorov rôzne aktivity. Nemáte tam obdobné zázemie? Myslím, že by bolo dobré sa aj cez poslancov domáhať!!! Iste sú v dosahu neziskové organizácie alebo školy, ktoré môžu takéto kurzy s podporou samosprávy dodať.
      :o Charakteristika Barana: Barani sú dobromyseľní, ochotní pomáhať, veľkorysí, veľmi úprimní, priateľskí, so silnou vôľou. V negatívnom smere sú netrpezliví, nepokojní až jedovatí, sebeckí, nepokojní, so sklonom k podráždenosti, usilujú sa rýchlo dosiahnuť výsledok a nedokážu odpúšťať...http://baran.sk/charakteristika.htm

Komentár

vzdelávfanie seniorov

Milá vlások, v Nitre je také centrum, ale ja to mám 24 km tam a 24 km naspäť a nepasuje mi doprava autobusov, takže akoby nič pre nás dedinčianky.
        zmena je život

Komentár

Dnes „Cudzí jazyk bez učiteľa“ pre seniorov - prednáška v BA

Žiaľ, kalendár sa moc nevyužíva a asi ani nečíta, tak ma napadlo vložiť oznam aj do témy.
          Pozývame vás srdečne na prednášku RNDr. Jána Krajčíka: „Cudzí jazyk bez učiteľa“ pre seniorov

O vlastných skúsenostiach s prekvapivo jednoduchou metodikou, ktorá okrem zlepšovania sa v cudzom jazyku prináša aj:
          · príjemnú zábavu
          · radosť z pokroku
          · cvičenie pamäti, mentálnych schopností a jemnej motoriky
          · spoločenský zážitok a pomoc iným
          Praktické ukážky a skúsenosti s nemčinou a ruštinou. Možnosť opakovaného stretnutia s tými z Vás, ktorímetodiku začnú používať.
          Dátum a čas: pondelok 15.marca o 15:00 -16:00 h Miesto: Lackova ul. 4, Karlova Ves - Klub seniorov (Vstup voľný)
          Viac: http://www.senior.sk/view.php?cisloclanku=2010011802, krajcik(at)dbc.sk

Komentár

Zvedavá.

Kto sa tej prednášky zúčastnil? Poinformujte nás prosím, téma bola zaujímavá.
            Teda tak.

Komentár

Akadémia seniorov v Bratislave

Pôvodne odoslal Giza Zobraziť príspevok
              Kto sa tej prednášky zúčastnil? Poinformujte nás prosím, téma bola zaujímavá.
              30.3. v Klube SENIOR na Sklenárovej 14, BA o 14:30 hod budeme robiť prezentáciu jazykových kurzov špeciálne pre seniorov, ktoré sa budú konať od apríla v učebni na Haydukovej dopoludnia, ale v prípade záujmu aj popoludní za zvýhodnenú cenu!
              Odpoveď:
              Ja som na nej nebola. Viac sa dočítaš v článku: http://www.senior.sk/view.php?cisloclanku=2010011802

Komentár

literarne listy

Ak má niekto zo seniorov záujem, môže prispieť svojou tvorbou do literárnych listov, ktoré vydávame s cieľom poradiť, zhodnotiť tvorbu píšucich.
                Recenzentka PhDr. B.Hábovčíková, CSc.
                adresa pre posielanie príspevkov
                literarne.listy@centrum.sk

Komentár

Akademia seniorov v Bratislave.

Tu na dedine,vzdialenej od Nitry 30 km, podobne ako babickaanka, nemame ziadnu sancu zucastnit sa na vzdelavani, akademie. Na dedinach su suchoty v oblasti vzdelavania seniorov. Mozeme vsak pisat a posielat - napr . ako ponuka Gerka - do literarnych listov..
                  Last edited by Ludmila; 27.3.2010, 20:57.

Komentár

Celoživotné vzdalávanie praxou...

Nuž , ozvala sa tá pravá, čo naberá denne svetobežnícke skúsenosti a má bohatú školu života...
                    My sa tu len snažíme podporiť tých, čo by mohli myť záujem a snáď aj zapojiť aj do komunitného života! ...ale akosi to ide ťťťťažko!
                    Upozorňujem aspoň Bratislavských, aby sa pozreli do kalendára na utorkové podujatia a prišli nás, ak im to vyjde podporiť. Dík

Komentár

Konverzácie v angličtine a nemčine

Oznam pre záujemcov o vzdelávacie aktivity Klubu Senior
                      v Ružinovskom domove seniorov na Sklenárovej 14 v Bratislave.
                      V auguste sa budú konať popoludní (od 16:30 až do 19:00 hod.) konverzačné jazykové kurzy pre tzv. večných začiatočníkov - "seniorov 50+" v anglickom a nemeckom jazyku. Prihlasovať sa môžu na tel. 0905 46 40 06 alebo prísť priamo do klubu. Pravidelne v pondelok sa budeme stretávať až do Vianoc. Uvítame začiatočníkov (s menšou slovnou zásobou) aj pokročilých. Gramatiku osobitne nepreberáme, iba súčasne s aktuálnou potrebou pri náprave konverzačných nedostatkov.

Komentár

Konverzačbý kurz angličtiny pre seniorov začiatočníkov - nová skupina

Pozor! Otvárame nový ročník konverzačného kurzu anglického jazyka pre začiatočníkov - seniorov nad 50 rokov. Prvá lekcia sa začína už v stredu 25. mája o 16:30 h. Bezplatné jazykové konverzácie pokračujú každý pondelok v Klube Senior na Sklenárovej 14 v Ružinove (BA), a to: nemecký jazyk od 15:00 h, anglický jazyk od 16:30 h. Informácie: 0905 464006. .
                        Last edited by Vlaskok; 24.5.2011, 13:53. Dôvod: zvýraznenie

Komentár

Temer po celý svoj život som sa učila nemecky, sama, ani na škole sme ju nemali, ale bez konverzácie nie je možné sa cudziu reč naučiť, aj ruštinu, s ktorou nás mučili od štvrtej triedy nevieme, lebo spôsob výučby bol zlý.
                          Každá túžba sa človeku vraj splní, ale v nepravý čas.
                          Mala som talent na jazyky ale nebolo kde sa ich učiť. Kto tie kurzy platí keď my platiť nemusíme?
                          Teda tak.

Komentár

Temer po celý svoj život som sa učila nemecky, sama, ani na škole sme ju nemali, ale bez konverzácie nie je možné sa cudziu reč naučiť, aj ruštinu, s ktorou nás mučili od štvrtej triedy nevieme, lebo spôsob výučby bol zlý.
                            Mala som talent na jazyky ale nebolo kde sa ich učiť. Kto tie kurzy platí keď my platiť nemusíme?
                            Komu sa nelení, ten dostane grant! A je to Vlaskok!
                            to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

Kto platí kurzy konverzácie? - odpoveď

Kurzy nemusia byť platené, lebo sa organizujú dobrovoľnícky!!!
                              Miestnosť klubu Senior je k dispozícii denne zadarmo aj na iné aktivity...
                              Keďže nám ide hlavne o to, aby v kurze ľudia hovorili, aktívne sa venovali cuziemu jazyku, nemusia ani pravidelne chodiť, všetko je na účastníkoch...nakoľko chcú takúto možnosť využiť na zlepšenie jazykových zručností. "Naši lektori" sú skôr moderátori, ktorí vysvetľujú zásady, opravujú výslovnosť, odpovedajú na otázky...a sú tiež radi, že si niektoré veci sami ozrejmujú v praxi. Vo firmách aj iných kluboch by mohli takéto "jazykové krúžky" neformálne vytvoriť aj iní. Dohodnú si čas stretávania, získajú "lektora - dobrovoľníka" a "idúClick image for larger version

Name:	Simi-lektorka.jpg
Views:	1
Size:	198,8 KB
ID:	61085"...

Komentár

Pracujem...
                              X