Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Pomoc

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

Vidíš a to ma nenapadlo. Hneď som si našla útulok ktorý nie je útulkom, pretože ho zriadila súkromná osoba a mesto na ňu kašle, ona chudera má tie zvieratá aj doma, v kúpeľni, na chodbe a bohviekde pretože vonku to má tiež preplnené, ale aj tak by pre túto fenku išla. Povedala ale, že som jej mala zavolať vtedy keď som vedela kde tá fenka je, že hľadať ju teraz nie je možné. Uložila si moje telef. číslo a ak by sa nejakým zázrakom stalo že ju dostanú k veterinárovi, povedala som že zaplatím výlohy. Aj že ju vezmem sem. No uvidíme, ale ak by som ju zobrala domov, bytovková sestra by sem už nevkročila. Má vyše hlavy tých piatich ktorých tu mám. A ešte dve mačky. A ešte je tu asi problém, že tá fenka je možno skotná, no bude to ťažké.
    Človek má stále aké-také ilúzie o ľuďoch, ale asi to je omyl. Táto pani mi porozprávala strašné prípady o ľahostajnosti ľudí k osudom zvierat. Strieľala by som ich.

Teda tak.

Komentár

To je dobre, že si sa s ňou skontaktovala, možno, keby si si zabicyklovala na tie miesta, kde si psinku videla, že by sa tam ešte našla. Ja tiež poznám spústu strašných podrobností o tom, čo koruna tvorstva dokáže spraviť zvieratám. Rada pozerám seriál Pre lásku psov na Viasat Natur, tam sú príbehy! Ale oni majú sponzorov a tak sa môžu o zvery starať a spolupracujú s telkou, kam dávajú ponuky na adopciu nájdených zvierat a veľa ľudí príde a zoberie si psa, hoci aj starého, slepého alebo inak chorého a nechá zvieratko u seba dožiť. To je krásne!
      Človek má prvý popud vziať si to chúďa k sebe, ale to nie je dobre, radšej treba podporiť takéto útulky a zohnať aj iné dobré duše a podporiť snahu o záchranu. Nemusia to byť peniaze, ale staré handry, žrádlo, misky a pod.
      to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

Ešte si spomínam na Mariettu, ako sa už roky stará o Garfielda na ulici, kocúr je opatrený, ona má radosť a nemusí si vziať domov. Aj tu za nami je penzión pre dôchodcov, nesmú sa tam brať zvieratá, tak sa obyvatelia starajú o uličné mačky, na zimi im urobia z krabice domček, dávajú im žrať a tak.

Komentár

Zorka býva na bytovke a má v byte Džonyho, Garfield by sa jej tam už nevošiel. Ja mám veľkú záhradu, i byt, ale trpezlivosť mojich príbuzných je už asi na hranici. Chvíľami keď som nervózna mám toho už i ja dosť. Je iné keď je človek starý a má starých pokojnejších psov ako keď je starý a má mladých psov, ako je moja Boba a jej syn Hugo. Volám ich pekelníkmi, sú živí a neposlúchajú ma. Ale tá pani s ktorou som rozprávala včera tá je na tom oveľa horšie, chúďa.
          Sestra mi povedala že počula, že sa uvažuje o zákone, ktorým by bolo zakázané chovať psov pre komerčné účely. A že zavedú ešte iné zákazy, aby sa predišlo stavu ako je teraz - veľa túlavých psov a mačiek. Trošku ma to potešilo.
          Teda tak.

Komentár

No chvalabohu, že už sa do toho obuli, však tí množiteia ani nemôžu byť ľudia. Zatvoria fenku do pivnice a pripúšťajú ju jedno za druhým, len aby boli štence na predaj. A chovateľská mafia zlegalizuje všetko, obstará rodokmeň a veterinárnu správu a fenka rodí tak dlho, až kým to ide a potom ju jednoducho vyhodia na ulicu, Vtej relácii, čo som ti spomínala, ukazovali veľa takých chúďať, čo niekto doniesol, vychudnuté, prašivé, bojazlivé, zle bolo na ne pozrieť. A robí sa to už roky. Túlavé zvieratá odchytáva nejaká organizácia, vykastruje ich, začipuje a zase pustí von, ony sú už na to zvyknuté a taká mačka by sa nenaučila byť domovou mačkou, je zvyknutá na slobodu.A túlavé mačky sú potrebné, nebyť ich, zožerú nás myši a potkany!

Komentár

Pracujem...
            X