Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Seniorturistika

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Seniorturistika

Otváram fórum pre zdatných záujemcov o turistiku. Kto má rád turistiku, určite nám dá dobré typy. Môže to byť aj turistika za kultúrou.

Moja srdcovka

Dedko Fúzik, ach ako rada by som išla na nejakú túru. Lenže som vo veku, keď sa moja turistika volá výhradne rodinnou. Teda raz cestujem s plecniakom k deťom a za vnúčatami a inokedy s proviantom na chrbte za mamou. Zdatnou turistkou som bola kedysi za socializmu. Teraz zdolávam končiare problémov tejto úžasnej doby. Ak vybehnem do prírody, tak len sólo do okolia. Už som utekala aj pred diviakom aj úchylákom. Adrenalín jedna radosť!

Komentár

Túra s mojou váhou by bola skôr tortúra!
      A potrebnú dávku adrenalínu bez problémov získam pri bežnej každodennej činnosti.
      Neverili by ste, ako vás dokáže nadopovať adrenalínom taký obyčajný nákup v supermarkete! (Nebudem menovať, lebo je to Billa).
      Ale ak by vám bolo ľúto, môžem prípadných záujemcov o takúto bohumilú činnosť sprevádzať aspoň takto - per huba.
      Vy budete túrovať a ja vám do toho budem kafrať, dobre?

Komentár

odporúčam

Pôvodne odoslal Aťka Zobraziť príspevok
        Dedko Fúzik, ach ako rada by som išla na nejakú túru. Lenže som vo veku, keď sa moja turistika volá výhradne rodinnou. Teda raz cestujem s plecniakom k deťom a za vnúčatami a inokedy s proviantom na chrbte za mamou. Zdatnou turistkou som bola kedysi za socializmu. Ak vybehnem do prírody, tak len sólo do okolia. Už som utekala aj pred diviakom aj úchylákom.
        Ja viem, že v našom veku to nie je jednoduché. Ale podľa možností treba sa turistike venovať, aj keď len po vlastnej obci, meste, či po " marketoch". Pohyb je život.
        Ja som vášnivý turista. V oblasti, kde prechodne žijem, je toľko vzácností, -
        chránená prírodná rezervácia Veľká Rača, národopisná expozícia kysuckej dediny v prírode - Skanzen vo Vychylovke, svetový unikát - úzkokoľajová železnička, ktorá je súčasťou Skanzenu, Vodné dielo v Novej Bystrici, či chránený prírodný výtvor Vychylovské prahy. V blízkosti Starej Bystrice sa nachádza aj rodisko legendárneho slovenského hrdinu Juraja Jánošíka - Terchová. No nedávno ma prekvapil dostavaný orloj. Slovenský orloj v Starej Bystricije prvým a jediným orlojom na Slovensku. Umiestnený je na priečelí domu kultúry v priestore zrekonštruovaného Rínku sv. Michala. Ide o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku - sediacu Madonu. Vo výklenkoch orloja je umiestnených šesť bronzových plastík, ktoré predstavujú knieža Pribinu, kráľa Svätopluka, kodifikátorov slovenského jazyka Antona Bernoláka a Ľudovíta Štúra, tiež predstaviteľov slovenského politického života z 20. storočia Milana Rastislava Štefánika a Andreja Hlinku.
        Senior turistom, ktorí ešte vládzu, odporúčam vidieť tú nádheru.

Komentár

trocha inak

dedko Fúzik, vieš, ja budem mať šesťdesiatku až o rok. Alebo už o rok ? Pohyb mi nerobí problém. (Veď aj teraz som si dolámala ruku na klizisku. Ha, ha !) Ten vek je taký, že je vhodný a potrebný na poskytovanie obsluhy troch generácií v rodine. Svojimi aktivitami a nápadmi ma zamestnáva najmä mama, ktorej prajem ešte dlhý život. Keď mám trocha času na seba, niet toho, kto by sa so mnou vybral na túru. Tvoj typ je úžasný. ( Keď sa budem môcť odpútať od povinností, iste tam pôjdem. )

Komentár

Senior turistika.

Dedko Fuzik,

S turistikou máš moju plnú podporu. Som už 18 rokov na dôchodku takže už nie som najmladšia, ale prikláňam sa k tomu, že pohyb je život. Mám rada hory a lesy v lete, chodíme tam s kamarátkou bylinkárkou a pri tom nazbierame aj bylinky. Užitočný pohyb.

Dedko Fuzik ak som si dobre zapamätala si Jozef, tak dodatočne k včerajším meninám všetko najlepšie, hlavne pevné zdravie , pokoj v duši a aby si dlho vládal pozerať tie naše krásne pamiatky.
            zmena je život

Komentár

Seniorturistika

Dedko Fúzik, odpoviem ti tu len na turistickú tému, ďalšie si nájdi v HBMP.

Ja mám obľúbené miesto na turistiku v Nízkych Tatrách, konkrétne v okolí dedinky Bystrá. Je tu prekrásne okolie, ktoré vo svojom diele Nevesta hôľ opísal tunajší rodák F. Švandtner.
              Spomína tam aj "grapy", ktoré som si nevedela predstaviť, kým som ich nevidela. Vyzerajú, akoby nejaký obrovský a mocný záhradník zterasoval celý kraj /ak vieš, čo znamená ten termín/. Je tu veľmi pekná krápniková jaskyňa, kam sa chodili liečiť deti s chorobami dýchacieho ústrojenstva. Neviem, či to ešte funguje. Neďaleko je hnusné mestečko Podbrezová, čo je vlastne železiareň, z ktzorej žil roky celý kraj a ktorá odhodlane znečisťovala a znečisťuje krásnu okolitú prírodu, lebo múdri mocipáni ju umiestnili do doliny.
              Z Bystrej sú to 4km na Tále, ktoré súčasní mocipáni zničili vybudovaním golfového ihriska s tuším 16. jamkami. Z Táľov je krásna prechádzka na Krpáčovo s vodnou nádržou a bývalým pionierskym táborom.Cestou možno navštíviť prameň Sama Chalupku.
              V tomto kraji za socializmu bola veľmi rozvinutá rekreačná činnosť turistov z NDR a MĽR ako aj z Čiech. Odkedy hnusný kapitalizmus aj týmto turistom otvoril možnosti vyraziť za hranice všedných dní aj bez Čedoku, nastal tu úpadok služieb a chátranie rekreačných zariadení, namiesto ktorých - nevyužitých - si súčasní magnáti stavajú nové, modernejšie. Väčšinu obyvateľov tvoria "lufťáci" z Bratislavy, ktorí tu starobylé krásne drevenice a stodoly prestavali na nevkusné a sem sa nehodiace vily Zimmer frei v nádeji, že si prídu na pekné peniaze, čo im však nežná revolúcia zhatila. Preto všetci majitelia penziónov a hotelov s radosťou uvítajú každého, kto sem aspoň na pár dní zavíta.
              Je tu ešte jedna pozoruhodnosť: reštaurácia so záhradou, kde uprostred dediny Černák choval svoje tigre. Boli pekné, ale som rada, že sú už preč.
              to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

Seniorturistika.

Dedko Fuzik, dakujem za typ na turistiku. Rada chodim do prirody a minuly rok na Juraja som " len tak " vypochodovala na Marhat. To je tu v okoli najvyssi vrch v Povazskom Inovci. Aj Tatry mam dost prechodene, hlavne magistralu a vrch Vysoka, ten dvojvrch nad Strbskym plesom. Sice to som bola trochenzi mladsia, ale turistika je skvely relax.
                Vcera som bola na vystave Dom a zahrada, tak posielam foto motylikov vsetkym clenom klubu a milym clenkam - nevsednu fialku.
                Pozdravuje
                LudmilaClick image for larger version

Name:	CIMG7478 (1024x768).jpg
Views:	1
Size:	95,7 KB
ID:	59741Click image for larger version

Name:	CIMG7513 (1024x768).jpg
Views:	1
Size:	90,2 KB
ID:	59742

Komentár

seniorturistika

Pôvodne odoslal ana Zobraziť príspevok
                  Takže potvrdzuješ, že ste rovnaká krvná skupina.Tak toto si prehnal.
                  Dada do určitej miery ponížila všetkých prispievateľov poetiky vetou - takže ide ti o poetické ego.
                  .... babské pletky... toto je vyjadrenie chlapa, ktorý ak sa mu nelichotí reaguje asertívne...
                  Tak toto, ale aj iné, naozaj do seniorturistiky nepatrí.Budem vďačný za to, keď mi túto tému očistíš.

Komentár

Seniorturistika

A ja vám dávam takýto TIP: prestaňte sa urážať napádať kvôli kravinám, pozrite sa, čo to robí s babianinou a keď je niekto taký asertívny, že si bude písať ako sa mu zachce, nech si píše, ostatní, ktorí nie sú tá istá krvná skupina, si to nemusia všímať. Hádajte sa len o kapitalizme, o Bohu, o nesmrteľnosti chrústov atd.

Komentár

zdravá výmena

Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
                      A ja vám dávam takýto TIP: prestaňte sa urážať napádať kvôli kravinám, pozrite sa, čo to robí s babianinou a keď je niekto taký asertívny, že si bude písať ako sa mu zachce, nech si píše, ostatní, ktorí nie sú tá istá krvná skupina, si to nemusia všímať. Hádajte sa len o kapitalizme, o Bohu, o nesmrteľnosti chrústov atd.
                      Ale, babiele, .....
                      babiana je rozumná a správna žena a veci chápe reálne, nedávaj ju do polohy nemohúcej alebo chorej. A už som Ti napísal, že zapadnúť do "davu" znamená nudu!

Komentár

Seniorturistika

Pôvodne odoslal dedko Fuzik Zobraziť príspevok
                        Ale, babiele, .....
                        babiana je rozumná a správna žena a veci chápe reálne, nedávaj ju do polohy nemohúcej alebo chorej. A už som Ti napísal, že zapadnúť do "davu" znamená nudu!
                        Tak si prečítaj jej príspevok v HBMP

Komentár

Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
                          Tak si prečítaj jej príspevok v HBMP
                          babickaanna

hnusné baby milí páni.
                          Milí moji, ja turbulencie neznášam, tak sa sťahujem z placu lež sa tu ovzdušie nevyčistí. Srdiečko potrebuje pokoj.
                          Myslím, že je tu priestoru dosť pre každého a to čo niekomu nepasuje nemusí na to reagovať, treba rešpektovať každého človeka.
                          Ana, prosím Ťa ukočíruj to , si šikovná, babiele uplatni svoj humor a šarm.

Ľubim Vás !

Toto je kópia, originál si láskavo pozri aj v tejto téme v poradí príspevkov č. 17, zo dňa 21. t.m. strana 2
                          Last edited by ana; 23.3.2010, 15:12. Dôvod: doplnenie dátumu a strany

Komentár

Seniorturistika

hnusné baby milí páni.
                            Milí moji, ja turbulencie neznášam, tak sa sťahujem z placu lež sa tu ovzdušie nevyčistí. Srdiečko potrebuje pokoj.
                            Myslím, že je tu priestoru dosť pre každého a to čo niekomu nepasuje nemusí na to reagovať, treba rešpektovať každého človeka.
                            Ana, prosím Ťa ukočíruj to , si šikovná, babiele uplatni svoj humor a šarm.

Ľubim Vás ! [/QUOTE]

Stop, stop, sme tu všetci v pohode, koniec ! Turbulencie sa vyrovnali , ide Veľká Noc , tak budeme v pohode Chlapi budú pliesť šibáky my hb zase maľovať vajíčka, budeme v pohode ako jedna veľká rodina. Súhlasíte ?
                            Last edited by ana; 23.3.2010, 17:52. Dôvod: úprava bez avataru v citáte plus dopísanie S
                            zmena je život

Komentár

Seniorturistika

Ja sa držím témy a hlásim sa z rodného Slovenska. Po príjemnej ceste z Toronta do Viedne v sprievode rakúskych paraolympionikov som opäť na dedine. Turbulencie neboli žiadne.
                              Všetkých srdečne pozdravujem. Nechajte už tých prekáračiek. Táto téma je o turistike a nie spisovnej slovenčine.
                              Last edited by Ludmila; 24.3.2010, 06:02.

Komentár

Pracujem...
                              X