Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Náhradný diel

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Náhradný diel

Predovšetkým ďakujem fúkačkám /ofukovačkím, pofukovačkám etc./ asi to pomáha, bolí to už menehj.
    Prepáčte za preklepy, ktoré sa určite vyskytnäú, pretože sa mi stále točí hlava a bolí ma sedieť na stoličke, tak to chcem rýcho napísať.

Prijali ma ôsmeho do Ružinova, večer mi dali klystír a ráno som išla ako prvý na stôl.
    PIchli ma do chrbta a už len viem, ako cirkulárkovali, zaTĹKALI kliny do kosti a tak. Prespala som všetko, ale to ožívanie bolo neopísateľne strašné.
    Dnes som sa pýtala operatéra, či kažDý TAK TRPí, ale on odoppweroval a odišiel k ďalšiemu, tak nevidel, ako trpím a keby videl, aj tak by nevedel zhodnotiť. či aj druhí maJú TO ISTé.
    Postupne ako mi ožívalo od pása tela, príšerná, ukrutná, neopísateľná a neznesiteľná bolesť sa šírila z rany. Najskôr ako keby som mala stotisíckrát zväčšené pocity nepokojných nôh a kažsdou sekundou sa to zvyšovalo, až som sa na stole krútila a nahlas stonala a prosila o kvapku vody. Párkrát mi kvapli do tlamy, ale bolesť len rástla, nevedela som si predstaviť, že taká bolesť ,môže exixtovať. Nakoniec sa mi roztriasla každá bunka v tele, bola som ako huspenina na vibrátore. "Dáme proti bolesti?", pýtali sa traja doktori jeden po druhom, ja neviem v akých interaloch,lebo každá sekunda bola večnosť. KOnečne mi napichli do infúzie a poastupne bolesť ubúdala, ale celkom neprestala ani po niekoľkých hodinách. PIchali mi pravidelne a tak na druhé ráno už mi bolo lepšie, už to bola len taká normálny pooperačná bolersť. Previezli ma na oddelenie, tam som bola päť dní. Od druhého dňa som musela rozcvičovať nohu, spustiť z postele, na druhý deň postaviť sa, potom na barle, to nevyšlo, skoro som odpadla, tak ma vrazili naspäť na lôžko. Ďalší deň ma previezli do ŠNOPU a ostatné příště!
    to som ja,koza,vaša mama!

.. no keď to tak čítam, veru žiadny náhradný diel nechcem!!!! Držím palce, keď si si toľko vytrpela, aby to aj fungovalo neviem či som vybrala správneho , ale chcem Ťa pohladiť...
    Pekný deň - finaja

Komentár

Pôvodne odoslal finaja Zobraziť príspevok
      .. no keď to tak čítam, veru žiadny náhradný diel nechcem!!!! Držím palce, keď si si toľko vytrpela, aby to aj fungovalo neviem či som vybrala správneho , ale chcem Ťa pohladiť...
      Ďakuejm ti! Stupid znamená sprostý!! Dobre si ma pohladila! Aspoň som sa zasmiala!

Komentár

Pokračujem:

V Šnope som dosiahla hneď pri príchode svoj vysnený cieľ a presadila som si, že smiem ísť na WC, lebo čo som zažila pri tej príležitosti v Ružinove, to už nikdy viac!!!!
        Prišla som tam nerozchodená, tak ma hneď naučili chodiť na barlách a už na druhý deň som mala nové, francúzske. Na izbe pre tri sme boli štyri, ale až na poslednú várku to boli fajn baby, tak bolo aj veselo. Bola som tam jediná operandka, tak mi pomáhali, koľko sa dalo.
        Strava až na to, že bola studená, bola chutná, celý čas som jedla na posteli, lebo keď som už mala ísť do jedálne, dostala som na motorovej dlahe hypoglykemický záchvat, čím som postavila do pozoru celú nemocnicu a zakázali samej chodiť. Malo to ovšem jeden pozitívny výsledok, že po 20 rokoch sa našiel doktopr, ktorý to vzal vážne a posiela ma k cukrárovi. Tak to ešte nemám, chýba mi to do zbierky!
        Cvičila som denne, veľmi dobrý chalan fyzioterapeut, nedal mi pokoj a mučil ma, čo to dalo. Odmenila som sa mu tým, že som ho nazvala sadistom. Pred odchodom som už na dlahe zohla koleno na 87 st!!!
        Lekári, sestry, sanitárky, všetci boli staršne milí a ochotní, mohli ste zvoniť kedy a koľko ste chceli, nikdy nedali najavo, že ich to obťažuje. Pred odchodom som sa objednala na súkromnú rehabku, pol hodina stojí 20 ojro, ale včera mi moj doktor napísal dlahu 6x a to ma celé stálo 13,20, takže fajn. Je to veľmi účinné cvičenie.
        Tak to je asi tak všetko, ešte dodám, že už teraz cítim, že koleno funguje lepšie.

Komentár

Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
          Ďakuejm ti! Stupid znamená sprostý!! Dobre si ma pohladila! Aspoň som sa zasmiala!

Ešte že som napísala čo chcem!!!!!! Prepáč....

Pri čítaní pokračovania ma napadlo a divila som sa že či Ty máš cukrovku!!!!! Lebo som sa nepamätala, ale zároveň si to aj vysvetlila! Tak dúfajme, že to bude len prechodné a možno natrvalo - musíš sa zoradiť k ostatným. Ja ju síce nemám, ale v mojom okolí jej je veľa. Som rada, že to koleno funguje ako má... Len prečo si si vybrala takú lacnú rehabilitáciu????? Štátna nebola? Síce keď sú tam mladý fešný, tak chápem... Drž sa!!!
          Pekný deň - finaja

Komentár

Pôvodne odoslal finaja Zobraziť príspevok
            Ešte že som napísala čo chcem!!!!!! Prepáč....

Pri čítaní pokračovania ma napadlo a divila som sa že či Ty máš cukrovku!!!!! Lebo som sa nepamätala, ale zároveň si to aj vysvetlila! Tak dúfajme, že to bude len prechodné a možno natrvalo - musíš sa zoradiť k ostatným. Ja ju síce nemám, ale v mojom okolí jej je veľa. Som rada, že to koleno funguje ako má... Len prečo si si vybrala takú lacnú rehabilitáciu????? Štátna nebola? Síce keď sú tam mladý fešný, tak chápem... Drž sa!!!
            Ružiniova mi stačilo do smrti!!!
            Môj DR je v Šnope, takpreto ŠNOP, ale však tú drahú som nepoužila, len tú lacnú a moje kolienko mi stojí za 13 euri, né?

Komentár

Babi ele, máš nové koleno, v tvojom humornom podaní je to náhradný diel. Náhradné diely predlžujú životnosť vecí, a naše telo vec je. Predlžuje sa čas našej mobility, a ja dúfam, že už čoskoro budeš skákať cez kaluže.
              Teraz som len zvedavá, ako to celé začalo. Bolesti kolena, stupňovanie bolesti, liečenie, ktoré nemalo očakávaný výsledok atď. Napíš prosím ťa všetko na čo si spomenieš. Začína ma bolieť ľavé koleno, tak nech môžem porovnávať a nech som múdrejšia, keď pôjdem k lekárke. Urobíš to až budeš mať náladu a až ti to zdravie dovolí, dobre? Teším sa.
              Teda tak.

Komentár

Pôvodne odoslal Giza Zobraziť príspevok
                Babi ele, máš nové koleno, v tvojom humornom podaní je to náhradný diel. Náhradné diely predlžujú životnosť vecí, a naše telo vec je. Predlžuje sa čas našej mobility, a ja dúfam, že už čoskoro budeš skákať cez kaluže.
                Teraz som len zvedavá, ako to celé začalo. Bolesti kolena, stupňovanie bolesti, liečenie, ktoré nemalo očakávaný výsledok atď. Napíš prosím ťa všetko na čo si spomenieš. Začína ma bolieť ľavé koleno, tak nech môžem porovnávať a nech som múdrejšia, keď pôjdem k lekárke. Urobíš to až budeš mať náladu a až ti to zdravie dovolí, dobre? Teším sa.
                Je to jednoduché! Naša rodina trpí na kolená a chrbticu. Takže už pred štyridsiatkou som mala gonartrózu. Brala som rôzne lieky, ale som aj priberala a to bolo zle. Okolo päťdesiatky som už nemohla chodiť na túry. Tak pomaly sa to zhoršovalo, potom som si dvakrát pri rôznych smiešnych príležitostiach odtrhla OBA MENISKY: RAZ SOM IšLA ZAPNúť TELKU A DRUHýKRáT SOM CHCeLA zobudiť ŠtevA . Injekcie do kolena POMáHALI len dočasne, už som nemohla poriadne plávať, potom bez palice chodiť, potom som mala úraz keď autobus zaflekoval a Števo mi spadol rovno na to choré koleno a ulomil mi chrupavky kus. Takže som už potom lenliezla a nemohla som sa zohnúť, bolelo ma až v kyčli a to aj v noci, až doktor povedal, že treba artroskopiu /vlani/, to som odložila a teraz už bola nutná totálka. Tešila som sa ako blázon, dobre, že som nebola podrobne informovaná o pooperačnom priebehu. Teraz je tretí týždeň, na nohu došliapnem. môžem sa zohnúť, v noci ani vodne ma nebolí, lem ma trápi syndróm nepokojných nôh.
                Stačí?

Komentár

Stačí. U teba to nie je choroba prichádzajúce s vekom. A čo druhé koleno? Myslím že by si sa dala operovať aj keby si vedela, čo ťa po operácii čaká, pretože by si dúfala, že teba to obíde. Syndróm nepokojných nôh - dúfam že si to len namýšľaš, čo som si teraz o tom prečítala, nie je príjemné.
                  Teda tak.

Komentár

Stačí. U teba to nie je choroba prichádzajúce s vekom. A čo druhé koleno? Myslím že by si sa dala operovať aj keby si vedela, čo ťa po operácii čaká, pretože by si dúfala, že teba to obíde. Syndróm nepokojných nôh - dúfam že si to len namýšľaš, čo som si teraz o tom prečítala, nie je príjemné.
                    Že namýšľaš! Trpím na to celé veky, je to hnus!
                    Druhé koleno je vraj horšie, ako prvé, ale myslím, že ani rok mi nebude stačiť na to, aby som trochu zabudla na to strašné peklo, ktoré ma po prebratí čakalo. A mám už kopu rokov, možno to ani nestojí za to!

Komentár

Že namýšľaš! Trpím na to celé veky, je to hnus!
                      Druhé koleno je vraj horšie, ako prvé, ale myslím, že ani rok mi nebude stačiť na to, aby som trochu zabudla na to strašné peklo, ktoré ma po prebratí čakalo. A mám už kopu rokov, možno to ani nestojí za to!
                      Nikdy som necítila tak rýchle plynutie času ako teraz, myslím že aj ostatní to tak vnímajú. Rok preletí ako raketa a ty sa začneš chystať na ďalšiu operáciu. Len už nebudeš očakávať od nej to čo si očakávala od prvej operácie. A práve preto všetko možno dopadne inak, bezbolestne.
                      Teda tak.

Komentár

Nikdy som necítila tak rýchle plynutie času ako teraz, myslím že aj ostatní to tak vnímajú. Rok preletí ako raketa a ty sa začneš chystať na ďalšiu operáciu. Len už nebudeš očakávať od nej to čo si očakávala od prvej operácie. A práve preto všetko možno dopadne inak, bezbolestne.
                        Môžem ti garantovať, že o rok to určite nebude!

Komentár

Môžem ti garantovať, že o rok to určite nebude!
                          ale bude bude,ked zistíš že jediné čo ta v tele nebolí je ten umelý klb tak pojdeš aj ked samozrejme s viac stiahnutým zadočkom

Komentár

Pôvodne odoslal kopaniciarka Zobraziť príspevok
                            ale bude bude,ked zistíš že jediné čo ta v tele nebolí je ten umelý klb tak pojdeš aj ked samozrejme s viac stiahnutým zadočkom
                            ,,,,,,,,,,,

Komentár

Pôvodne odoslal kopaniciarka Zobraziť príspevok
                              Len teraz vidím, ako dlho som tu nebola. A Ty si ako na tom? Už sa pracuje aj na kolenách? Podľa toho ako píšeš, náhradné kĺby sú už v poriadku. Tiež som nezachytila, či je Ježibaba už doma z nemocnice a či je v poriadku.
                              Pekný deň - finaja

Komentár

Pracujem...
                              X