Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Ďumbier ako liek

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Ďumbier ako liek

Zázvor "Je to aromatický koreň - hľuza rastliny známej v Ázii 4000 rokov. Používa sa ako korenie a v niektorých tradičných medicínskych prístupoch je považovaný za univerzálny liek."

Tiež som čitala, že:
    Očisťujúca kúra robí zázraky najmä s trávením
    O tom, že ďumbier (zázvor) má povzbudzujúce vlastnosti, vedela už svätá Hildegarda, mníška, žijúca v 11. storočí, ktorá bola aj slávnou bylinkárkou. Neodporúčala mladým mužom užívať jeho koreň vzbudzujúci predčasnú žiadostivosť.
    V stredoveku bol ďumbier taký populárny v Európe, že stál na stole ako dnes soľ a korenie. Známe boli aj liečivé účinky ďumbiera. Podľa východných učení v tele človeka horí "tráviaci oheň". Tento však rokmi slabne, horšie trávime a v organizme sa hromadia škodlivé toxické odpady. Vtedy by sme mali pridávať do jedál prísady podporujúce látkovú premenu.
    Ďumbier pritom robí zázraky. Očisťujúca kúra sa odporúča najmä ľuďom v zrelom veku, u ktorých "tráviaci oheň" pohasína. Proti prechladnutiu je výborný ďumbierový čaj, ktorý ideálne prečisťuje dýchacie cesty.
    Last edited by ana; 14.3.2010, 09:13. Dôvod: vymazanie citátu, presun do novej témy

Zázvor

Gerka, v mojom jedálničku, či nápojovom lístku zázvor nesmie chýbať. Vo februári som bola veľmi prechladnutá a stratila som aj hlas. To je pri mojej práci katastófa. Zázvorový čaj zázračne pomáhal. Zvyknem z neho nastrúhať jemne do polievok, či pod mäso. Sú chvíle, keď si z neho len tak odhryznem. Nie každý má však tú citrónovo-feferónkovú chuť rad a nie všade sa hodí. Aťka

Komentár

Už dávnejšie som si po dvakrát v Tesku kúpila zázvor a ani raz som ho nevedela využiť. Teraz by som už vedela, ale nikde inde ako v Tesku ho asi nepredávajú, aspoň som ho v našich obchodoch nevidela. Nedávno na ČT1 v programe Pod pokličkou o ňom rozprávali tiež veľmi zaujímavo. Ten čaj by mi určite chutil.
      Teda tak.

Komentár

Ďumbier ako liek

Aťka má pravdu, skutočne pomáha rýchlo a účinne pri prechladnutí, ale, Gizka, určite by ti nechutil, je veľmi silno štipľavý a ja ho môžem piť len osladený, hoci inak nesladím. Ale keďsom prišla z nemocnice taká nakapatá, nielen, že som ho vypila "holý", ale som aj zjedla ten zvyšok. Môj syn si ho nevie vynachváliť. Vôňu má krásnu, rada ho robím.
        to som ja,koza,vaša mama!

Komentár

Ďumbier proti záhe

[QUOTE=Giza;4090]Už dávnejšie som si po dvakrát v Tesku kúpila zázvor a ani raz som ho nevedela využiť. "

Gizka ja ďumbier používam,keď ma páli záha. Je veľmi účinný. 5 plátkov (na 1 šálku) si zalejem horucou vodou, nechám 10 min vylúhovať a potom vypijem a niekedy zjem aj tie zvyšky. A mám po záhe.

Komentár

Ďumbier ako liek.

[QUOTE=gerka;4110]
            Pôvodne odoslal Giza Zobraziť príspevok
            Už dávnejšie som si po dvakrát v Tesku kúpila zázvor a ani raz som ho nevedela využiť. "

Gizka ja ďumbier používam,keď ma páli záha. Je veľmi účinný. 5 plátkov (na 1 šálku) si zalejem horucou vodou, nechám 10 min vylúhovať a potom vypijem a niekedy zjem aj tie zvyšky. A mám po záhe.
            Gerka, toto vyskúšam, len ho musím zohnať.
            zmena je život

Komentár

Ďumbier kupiš v Bille

[QUOTE=babickaanna;4111]
              Pôvodne odoslal gerka Zobraziť príspevok

Gerka, toto vyskúšam, len ho musím zohnať.
              babickaanna, ja ho bežne kupujem v Bille

Komentár

Ďumbier ako liek.

Babče, doniesla mi dcéra ďumbier, kde to mám skladovať ?
                Ja som takýto čerstvý ešte nepoužívala, nemám s tým skúsenosti. Treba ošúpať ,nakrájať a zaliať vodou a potom piť nesladený ? Ako dlho vyluhovať ?
                zmena je život

Komentár

Babickaanna, dokiaľ Ti nepríde fundovanejšia odpoveď o skladovaní ďumbiera, tak zatiaľ moja rada, i keď tá moja pamäť.... Nedávno totiž som počula ako sa má čerstvý zázvor skladovať, ale či som si to dobre zapamätala to neviem:
                  Zabaliť do obrúska (servítka), vložiť do mikroténového sáčka a dať do chladničky. Vraj vydrží aj niekoľko týždňov.
                  Teda tak.

Komentár

Ďumbier ako liek

Pôvodne odoslal Giza Zobraziť príspevok
                    Babickaanna, dokiaľ Ti nepríde fundovanejšia odpoveď o skladovaní ďumbiera, tak zatiaľ moja rada, i keď tá moja pamäť.... Nedávno totiž som počula ako sa má čerstvý zázvor skladovať, ale či som si to dobre zapamätala to neviem:
                    Zabaliť do obrúska (servítka), vložiť do mikroténového sáčka a dať do chladničky. Vraj vydrží aj niekoľko týždňov.
                    Gizka, srdečná vďaka za radu.
                    zmena je život

Komentár

Ďumbier ako liek

Milá žiačka, ty si chýbala na hodine, keď sme sa učili Drbuka?
                      Zázvor treba nastrúhať alebo drobno pokrájať, za čajovú lyžičku zaliať vriacou vodou a 15 min. lúhovať. Kro má azbestovú h ... pusinku, môže ten spodok zjesť, veľmi účinné pri prechladnutí,ale aj na iné - viď 10 vecí ... od Drbuka!
                      Pac a pusu!!

Komentár

Ďumbier

babicka anna, Gizka poradila správne. Ja ho tiež skladujem v chladničke, vydrží aj niekoľko týždňov. Napíš, či účinkoval na Tvoje problémy....

Komentár

Ďumbier ako liek.

Babenky !

Ďakujem Vám všetkým za rady.
                          Babiele, prepáč mojej zábudlivej hlave, že si o tom už písala.
                          zmena je život

Komentár

Ďumbier ako liek

Babiele, varím si ďumbierový čajíček, hádam bude dobrý aj na herpes, čo povieš.?
                            zmena je život

Komentár

Ďumbier ako liek

No Buk tu píše, že zvyšuje imunitu, pôsobí proti baktériám a vírusom, tak by mohol pomôcť. Vieš, čo ešte skús? Zinok! Zvyšuje imunitu a ja ho dávam Števkovi keď mu pukajú pery alebo nos v zime a veľmi rýchlo pomôže. Len nech ti to rýchlo prejde!

Komentár

Pracujem...
                              X