Pôvodne odoslal finaja Zobraziť príspevok
Nie som tu najstaršia a nie som ani najmladšia. Dá sa povedať, že som taký stred, čo ešte niečo chce a na veľa vecí už nevládze. Som 8 rokov, môžem povedať, že na zaslúženom dôchodku. Tešila som sa na dôchodok. Už od mlada som zvykla hovoriť, že to budem robiť keď budem na dôchodku. Postupne toho bolo viac a viac. Kupovala som si a chystala, s presvedčením, že na dôchodku to všetko využijem.

Prišiel dôchodkový čas a ja vyčerpaná a zdravotne už postihnutá. Samozrejme, to postihnutie bolo a je len vekom, stratou sily, unavenou psychikou. Ako väčšina, aj ja som prešla operáciou, ale najviac mám problémy s nohami. Jednoducho ma nenosia tak ako by som chcela, musím veľa sedieť, potom prejsť a tak dokola. Musím dávať pozor na to čo zjem, pretože môj dvanástorník má plastiku a zostal dosť vyberavý na rôzne šťavy hlavne u zeleniny a množstva potravy.
Takže vytúžený dôchodok, hurá!!!
Spravila som si rozvrh. Ráno cvičiť, potom sadnúť a učiť sa / jazyky/,
do záhrady, zase sadnúť, krížovka, obed, prechádzka - alebo záhrada, zase sadnúť - krížovka, záhrada, posedenie vonku a večer s krížovkou pred TV. V zime záhradku vymenilo vyšívanie. Na čítanie bolo čas, ale nejako som si už po 8 riadku nepamätala, čo som čítala.
V tom roku som zdedila starý počítač, ale len som utierala prach. Na druhý rok mi to už nedalo a začala som skúšať Excel, Word. Zaujímalo ma, čo sa s tým všetko dá robiť a celkom ma to chytilo. Bola som pyšná keď som napísala dopis a vytlačila som si ho, potom som už dokázala napísať a vytlačiť adresu na obálku - wau ! Aká pyšná som bola, keď som niesla na poštu balík s nalepenou adresou čo som si vytvorila. Takže pochopili ste, počítač ma očaril.
Keďže mi menili mobil za nový, čuduj sa svete, dala som si tam internet - iný som nemala, ani len možnosť. Zrazu som mohla posielať dopisy mailom. Neskôr tu zriadili lokálny internet, samozrejme bola som medzi prvými, potom SKYPE, kamera. No poviem Vám ja som zrazu nemala čas na nič.