Kto povedal, že móda je len pre mladých? Tipy a triky, ako byť štýloví v každom veku!

V dvadsiatke alebo v tridsiatke nie je vôbec náročné vyzerať dobre aj v teplákoch. Okolo päťdesiatky a neskôr to už také jednoduché byť nemusí. S trochou chuti však určite zvládnete aj vy vyzerať štýlovo a pritom primerane veku – stačí si len uvedomiť svoje prednosti a nedostatky. Ako na to?

Kto povedal, že móda je len pre mladých? Tipy a triky, ako byť štýloví v každom veku!
(zdroj: unsplash.com)

Vždy voľte iba jeden módny trend

Hoci módne trendy nie sú len pre násť a dsať-ročných, vo vyššom veku sa pri najnovších módnych trendoch musíte trošku obmedzovať. Zabudnite na extravagantné a výstredné oblečenie. Stavte radšej vždy len na jeden módny detail, ako je napríklad farba alebo strih, ktoré sú práve v móde. Vyberte si teda šaty len s týmto jedným prvkom – buď moderný strih, alebo farba. Obmedzte výrazné výstrihy, no ak máte dodnes v oblasti dekoltu peknú a relatívne pevnú pokožku, úplne na ne zanevrieť nemusíte. Znova však platí pravidlo len jedného výrazného prvku – ak výstrih, tak určite nie minisukňa. Ak máte krajšie nohy, ako dekolt, tak si ich zvýraznite krátkou sukňou a výstrihu sa vyvarujte. Môžete tak pôsobiť zvodne a rafinovane zároveň. Nezabudnite na detaily, ako napríklad hodinky, ktoré môžu nielen skrášliť, ale byť do veľkej miery praktické – pozrite si napríklad online ponuku a využite Planeo zľavový kupón, vďaka ktorému môžete hodinky aj akúkoľvek inú elektroniku kúpiť výhodnejšie.

Kvalitné je v konečnom dôsledku lacnejšie

Pre ženy v najlepších rokoch sú dôležité aj správne strihy. Siahnite po takých, ktoré zvýraznia všetky vaše prednosti. Hoci niektoré staršie ženy siahajú po rovných a voľných strihoch, vyvarujte sa ich – budete v nich vyzerať ako vo vreci. Dobré je aj oblečením potlačiť slabšie stránky – ak máte problémy s ramenami, môžete ich napríklad prekryť menším rukávom. V zrelom veku nastal čas, kedy by ste si konečne mali začať kupovať a nosiť kvalitné veci. Lacné veci, ktoré si oblečiete párkrát a potom už nebudú v móde, sú pre študentky alebo mladé dievčatá. Vo výsledku zistíte, že pár kvalitných nadčasových vecí vás vyjde lacnejšie, ako trendy oblečenie, pretože ich môžete nosiť podstatne dlhšie. Kvalitným oblečením môžete získať aj na príťažlivosti a serióznosti – napríklad vďaka zaujímavému materiálu, ktorý je už na pohľad prvotriedny. Kvalitné oblečenie za dobrú cenu môžete nakupovať aj so všetkými zľavami a kupónmi, ktoré odporúčame.

Zožeňte si tajnú ženskú zbraň

Ak máte problémové partie, ktoré treba schovať, vsaďte na čiernu farbu. Pri čiernej sa hodia zaujímavé strihy, pretože táto farba až tak nevynikne. Opäť pripomíname, že materiál by mal byť kvalitný. Podobné to je aj pri krémovom odtieni, pri ktorom by ste mali použiť aspoň jeden výraznejší prvok. Oživením by mohla byť napríklad šatka okolo krku, výrazná brošňa alebo iný doplnok. Doplnky sú veľmi dôležité, pretože vám môžu dodať na elegantnosti – nakupujte ich online, aj s využitím Alza zľavového kupónu, vďaka ktorému nakúpite výhodnejšie a z pohodlia domova. Medzi farby, ktoré idú „na istotu“, patrí aj sivá. Táto príjemná neutrálna farba rozhodne nikomu a ničomu neuškodí. Pri nákupe sa však sústreďte na vhodný odtieň, aby zvýraznil vašu osobnosť. Kombinovať ju môžete s niečím výraznejším, napríklad výrazným rúžom. Sivá navyše patrí medzi farby, ktoré sú v móde veľmi dlho. Malé čierne šaty patria do šatníka každej ženy, aj tej po pätdesiatke. Môžu byť aj inej farby, mali by však dobre sedieť. Ideálna dĺžka je tesne nad kolenami, pretože nepôsobí príliš odvážne, ani babičkovsky. Ak svoje nohy už príliš na obdiv vystavovať nechcete, môžete zvoliť aj dlhší strih, len pozor, aby vás opticky neskracoval. Ďalšou povinnou výbavou je tvarovacia spodná bielizeň. Pocit pri pohľade do zrkadla bude po tom, čo si ju nasadíte, na nezaplatenie – opticky vám uberie kilá, krásne vyformuje postavu, uberie na problémových miestach a pridá na tých správnych. Skrátka tajná zbraň všetkých žien!