Oznámenie

Collapse
Zatiaľ žiadne oznámenie.

Chudnutie

Collapse
X
  • Filter
  • Čas
  • Zobraziť
Clear All
Nové príspevky

• Chudnutie

V SME teraz vychádza sweriál o chudnutí.
    /Prepáčte, bude to plné preklepov, lebo sa mi klepú ruky a nechce sa mi ku každému slovu trikrát zvracať!/

Viem, že ste v tejto téme všetky už dávno zdelané, aj ja, ale niektoré veci sú pre mňa nové a tak si myslím, že vám ich radšej posuniem, aby ste boli za pár dní aj vy také krásne štíhle, ako ja /nebudem/!
    Tak vraj telo si ukladá tuk preto, aby sa chránilo pred okysľovaním. Aj pri cvičení sa telo bude snažiť tento tuk udržať. Tí, ktorí dokázali obnoviť zásadité prostredie v tele, oveľa rýchlejšie chudli.
    Treba jesť denne dostatok zásadotvorných potravín, ako sú:surová zelenina a ovocie, olivy, sušené marhule, figy, hrozienka. Menej zásadité sú banány, marhule, čerešne, citróny, broskyne, ananás, mango, mandarínky, zemiaky, tekvica, rajčiny, zeler, mrkva.
    Slabo zásadité: jablká, hrušky, reďkovka, struková fazuľa a sója.

Najviac kyseliny vytvára mäso, údeniny, konzervy, biely cukor, bublinkové nápoje.

/tak teraz som veľmi rada, že sa obsah automaticky ukladá! Čopsi mi zabrbllo a počítač sa vypol. Keď som sa vrátila do témy, nebolo tam nič, len nápis "obnov automaticky uložený obsah! A vďaka tomu vás môžem ďalej vzdelávať, lebo písať to celé znova by ma ani nenapadlo!/

Jablčný ocot

hoci je kyslý, pomáha telu zbavovať sa nadbytočných kyselín a pomáha aj chudnúť.
    Ráno nalačno pol hodiny pred jedlom vypite lyžicu j. octu, zmiešanú s 2 dl vlažnej vody. Môžete primiešať lyžicu medu.
    iný variant: 3x denne čajovú lyžku octu v pohári vody - medzi jedlami. Žalúdkari pozor!!!

Vlažná voda

ráno nalačno pohár vlažnej pôsobí lepšie, ako studená, lepšie rozpúšťa tuky.

Ak málo pijete, do tukového tkaniva sa ukladajú odpadové látky, ktoré blokujú transport živín. Telo cíti hlad, takže viacej jeme. Pitie vody pomáha uvoľňovať z tela toxíny, ktoré sa musia vyplaviť, aby neohrozovali orgány.

Na 1 kg váhy treba denne vypiť 40 ml vody alebo slabého čaju.
    to som ja,koza,vaša mama!

Viem že sa má piť veľa tekutín, najlepšie vody, ale nechápala som dobre prečo, teraz som pochopila.

Nikdy nedodržím svoje predsavzatia, i keď sú jednoduché, ako napríklad pitie vody. Ale pohár vlažnej vody ráno, to by som mohla vypiť, sľubujem sama sebe že zajtra začnem. Ak nezabudnem.

Minulý týždeň som mala naštartované stať sa polovegetariánkou, jesť mäso iba v nedeľu, zákusky nepiecť, a po celý týždeň si variť bezmäsité jedlá. Vydržalo mi to štyri dni, čo som si uvarila to mi chutilo, boli to zeleninové jedlá a zhodila som dve kilá, no radosť žiť. V piatok prišla sestra a priniesla kopu zákuskov, že dostala na ne chuť. No a tak som porušila všetky zásady. Doteraz ich porušujem, ale chystám sa začať znova.

Babiele, čítaš noviny alebo len tu na internete? Kedysi bol Sme môj naj denník. Ale prestala som čítať všetko, aj tieto noviny.
    Teda tak.

Komentár

Pôvodne odoslal Giza Zobraziť príspevok
      Viem že sa má piť veľa tekutín, najlepšie vody, ale nechápala som dobre prečo, teraz som pochopila.

Nikdy nedodržím svoje predsavzatia, i keď sú jednoduché, ako napríklad pitie vody. Ale pohár vlažnej vody ráno, to by som mohla vypiť, sľubujem sama sebe že zajtra začnem. Ak nezabudnem.

Minulý týždeň som mala naštartované stať sa polovegetariánkou, jesť mäso iba v nedeľu, zákusky nepiecť, a po celý týždeň si variť bezmäsité jedlá. Vydržalo mi to štyri dni, čo som si uvarila to mi chutilo, boli to zeleninové jedlá a zhodila som dve kilá, no radosť žiť. V piatok prišla sestra a priniesla kopu zákuskov, že dostala na ne chuť. No a tak som porušila všetky zásady. Doteraz ich porušujem, ale chystám sa začať znova.

Babiele, čítaš noviny alebo len tu na internete? Kedysi bol Sme môj naj denník. Ale prestala som čítať všetko, aj tieto noviny.
      SME čítam ešte od študentských čias, keď bol ešte Smena a vždy to boli dobré noviny. Ale v poslôednom čase ma seeeú, lebo už sa stáva pravidlom, že mi nedoručia noviny, najlepšie piatkové alebo sobotné. Aj pred dvomi týždňami nedošli vo štvrtok, ďalší týždeň v piatok. Keď tam volám, ponúknu mi, že mi ich dopošlú, ale načo mi je denník s trojdňovým omeškaním? Ale v Piatok je tam magazín Sme ženy a tak keď mi sľúbila, že ich dostanem v sobotu, súhlasila som, V sobotu som nedostala ani jedny!! V pondelok som ich zjazdila jak financ kozu, čo reku naša brána sa nepáči doručovateľovi a máte sa postarať, aby človek dostal zaplatený tovar aj keď neskoršie. Nepovedali, prečo sa mi to tak často stáva a ja si myslím, že ich psou povinnosťou je, ak ich nedoručia ráno, obťžovať sa a doniesť ich aspoň poobede, nemyslíš?

Ak chceš čítať SME aspoň občas, klikni si na sme.žena.sk a tam si môžeš vybrať, čo chceš čítať.
      V tom chudnutí dobre robíš, že sa nevzdávaš, nevadí, keď človek zhreší, hlavne aby pokračoval.
      Ešte som zabudla napísať do článku, že maslo a tie preferované margaríny majú rovnaký obsah tuku, takže vysadením masla nič nezískaš a z tých článkoch o cholesterole tu na klube vieme, aké škodlivé sú tie umelé tuky. Masť je horšia, tá má veľa tuku a s tým som nepočítala, keď som sa začala stravovať podľa doktora Lukeše a pribrala som ešte pred Vianocami tri kilá a nevedela som prečo! Až potom ma osvietilo a masť som vyradila. Aj jogurty nízkotučné nič neriešia, lebo zase obsahujú veľa cukru, želatíny a všelijakých dochucovadiel. Jogurty do 4% tuku sú povolené,.ale na taký som nenarazila.

Dnes vyšla príloha s cvikmi, v podstate celkomjednoduchými a ľahkými, ale moje kĺby nechcú ani také, strašne to bolí. Mám DVD Pilates, ešte som si to nepustila, musím sa na to pozrieť, či tam niečo nevypátram. Inak som bola odhodlaná zase chodiť na tai-či, ale jednak mám teraz Števa doma a tri hodiny ho nemôžem nechať samého a druhak v tej zime moje cievy štrajkujú, po chvíli vonku je mi zle. Ale budem chodiť, až sa oteplí, lebo okrem cvičenia to má tú výhodu, že tam nejde doprava a musím tam ísť pešo, čím si vykonám aj prechádzku.

Komentár

Babiele

V januári a teraz v tieto dni chodím k lekárovi. Môj kardiológ mi kontroloval krv a všetky výsledky mám dobré len LDL cholesterol je
        vysoký, tak ma odvážili, výšku a roky zapísali a vraj budú skúmať prečo je to tak. Nasadil mi jedny lieky a o mesiac na kontrolu krvi.
        Mám 74 kg, chcela by som tie 4 kg schudnúť, tak vyskúšam tvoje rady.
        zmena je život

Komentár

Pôvodne odoslal babickaanna Zobraziť príspevok
          Babiele

V januári a teraz v tieto dni chodím k lekárovi. Môj kardiológ mi kontroloval krv a všetky výsledky mám dobré len LDL cholesterol je
          vysoký, tak ma odvážili, výšku a roky zapísali a vraj budú skúmať prečo je to tak. Nasadil mi jedny lieky a o mesiac na kontrolu krvi.
          Bohužiaľ tie rady nie sú moje, ale dúfam, že ti pomôžu. A nedaj sa nachytať na ich statíny, vieš, že mne nepomohli a prečítaj si zase doktora Lukeša, ten to vie najlepšie. Ale nedaj sa ovplyvniť, možno tebe nepomôže to, čo mne.

Komentár

Babickaanna to je veľmi potešujúce že máš všetky výsledky dobré. To sú výsledky ohľadom srdiečka, keď to bolo u kardiológa? Som zvedavá ale nemusíš mi odpovedať. Asi dodržiavaš nejakú životosprávu, diétu a pod., ak človek musí ani to potom nie je veľmi ťažké. Viem že si bola minulý rok (alebo predminulý) dosť dlho v nemocnici, je to asi dôsledok toho, že teraz chodíš na pravidelné kontroly, že? A ak lekár povie že máš všetky výsledky dobré, tak to je radosť.
            Teda tak.

Komentár

Pôvodne odoslal Giza Zobraziť príspevok
              Babickaanna to je veľmi potešujúce že máš všetky výsledky dobré. To sú výsledky ohľadom srdiečka, keď to bolo u kardiológa? Som zvedavá ale nemusíš mi odpovedať. Asi dodržiavaš nejakú životosprávu, diétu a pod., ak človek musí ani to potom nie je veľmi ťažké. Viem že si bola minulý rok (alebo predminulý) dosť dlho v nemocnici, je to asi dôsledok toho, že teraz chodíš na pravidelné kontroly, že? A ak lekár povie že máš všetky výsledky dobré, tak to je radosť.
              Kardiológ mi hovoril, že EKG sa nezmenilo, krvné výsledky až na ten cholesterol LDL sú dobré. Na kontroly chodím, beriem lieky,
              stojí ma to hodne peňazí, ale mám problém aj s očami a sluchom, však to sú tu už roky tak čo sa budem stresovať a sťažovať. Aktivity pomaly uberám a mala som ich dosť, tak ešte tento PC si nastavujem na väčšie písmená, tak tu sa bavím.
              Ďakujem za záujem Gizka.
              zmena je život

Komentár

Babiele

K výsledkom gratulujem. Predsa srdiečko je najdôležitejšie. A ten cholesterol, neverím, že by to bolo vo váhe.
                Mám tu jednu známu diabetičku. Raz išla od lekára nahnevaná, že taký pozor si dáva aby sa jej nezvýšil cukor a výsledky boli zastrašujúce. Nahnevaná si kúpila 4 francúzske krémeše, že nech aspoň vie prečo má zlé výsledky. Uľavilo sa jej, ale zle je nezostalo.
                Mne je skôr zle z tých light produktov.
                Pekný deň - finaja

Komentár

Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
                  Bohužiaľ tie rady nie sú moje, ale dúfam, že ti pomôžu. A nedaj sa nachytať na ich statíny, vieš, že mne nepomohli a prečítaj si zase doktora Lukeša, ten to vie najlepšie. Ale nedaj sa ovplyvniť, možno tebe nepomôže to, čo mne.
                  A čo tebe pomohlo?
                  Pekný deň - finaja

Komentár

Pôvodne odoslal finaja Zobraziť príspevok
                    A čo tebe pomohlo?
                    Light produkty sú zakázané, je to len pasca na ľudí, čo nesledujú cvrkot. Je v tom plno chémie a doplnkov, ktoré sú horiše, ako tuk.

Mne pomohlo prečítať si články tu na našom portáli v téme Ako je to vlastne s tým cholesterolom a najviac článok Dr.Lukeša.
                    Hneď som prestala užívať lieky proti Cholesterolu a vyradila som umelé tuky, všetky tie Flory a Sany a podobné. Jediné, čo som spravila zle, bolo, že som namiesto oleja začala používať masť, ktorá je síce zdravá, ale je mastnejšia ako olej a maslo a tak som pribrala, ale cholesterol sa mi znížil. Na chlieb si rada dávam arašidové maslo /krém/, ale teraz akosi zmizlo z trhu, tak si dávam Cottage, občas maslom zatriem dierky na chlebe, robím si tuniakovú nátierku a niekedy si dám nejakú nátierku z obchodu -bánoveckú a pod.

Komentár

K výsledkom gratulujem. Predsa srdiečko je najdôležitejšie. A ten cholesterol, neverím, že by to bolo vo váhe.
                      Mám tu jednu známu diabetičku. Raz išla od lekára nahnevaná, že taký pozor si dáva aby sa jej nezvýšil cukor a výsledky boli zastrašujúce. Nahnevaná si kúpila 4 francúzske krémeše, že nech aspoň vie prečo má zlé výsledky. Uľavilo sa jej, ale zle je nezostalo.
                      Mne je skôr zle z tých light produktov.

Doktor mi nehovoril nič o váhe, to ja sama by som chcela schudnúť o tie štyri kilá, lebo vtedy sa mi ľahšie dýcha aj zohýba.

Mávala som 70 kg a toto som pribrala. Srdiečko má problémy, ale od poslednej kontroly sa nezmenilo. Ten LDL cholesterol je na moje srdiečko privysoký, takže takto to je.Cholesterol sa vyhodnocuje inak u zdravých a inak u chorých.
                      zmena je život

Komentár

Doktor mi nehovoril nič o váhe, to ja sama by som chcela schudnúť o tie štyri kilá, lebo vtedy sa mi ľahšie dýcha aj zohýba.

Mávala som 70 kg a toto som pribrala. Srdiečko má problémy, ale od poslednej kontroly sa nezmenilo. Ten LDL cholesterol je na moje srdiečko privysoký, takže takto to je.Cholesterol sa vyhodnocuje inak u zdravých a inak u chorých.
                        Tak s tým ohýbaním sa, máš pravdu. To cítim aj ja a mne stačí, keď sa viacej najem.
                        Pekný deň - finaja

Komentár

Pôvodne odoslal babi ele Zobraziť príspevok
                          Light produkty sú zakázané, je to len pasca na ľudí, čo nesledujú cvrkot. Je v tom plno chémie a doplnkov, ktoré sú horiše, ako tuk.

Mne pomohlo prečítať si články tu na našom portáli v téme Ako je to vlastne s tým cholesterolom a najviac článok Dr.Lukeša.
                          Hneď som prestala užívať lieky proti Cholesterolu a vyradila som umelé tuky, všetky tie Flory a Sany a podobné. Jediné, čo som spravila zle, bolo, že som namiesto oleja začala používať masť, ktorá je síce zdravá, ale je mastnejšia ako olej a maslo a tak som pribrala, ale cholesterol sa mi znížil. Na chlieb si rada dávam arašidové maslo /krém/, ale teraz akosi zmizlo z trhu, tak si dávam Cottage, občas maslom zatriem dierky na chlebe, robím si tuniakovú nátierku a niekedy si dám nejakú nátierku z obchodu -bánoveckú a pod.
                          Tak teraz ja poviem : " Na floru mi nesiahaj". Mne jednoducho chutí a viem si natrieť dobre na hrubo. Arašidové maslo a rôzne nátierky s tých sa prejem, nechutia mi stále, ale flóru môžem vždy a necítim tam umelinu ako pri rame a podobne. Možno som si zvykla na jej chuť, preto necítim že je umelá.
                          Pekný deň - finaja

Komentár

Tak teraz ja poviem : " Na floru mi nesiahaj". Mne jednoducho chutí a viem si natrieť dobre na hrubo. Arašidové maslo a rôzne nátierky s tých sa prejem, nechutia mi stále, ale flóru môžem vždy a necítim tam umelinu ako pri rame a podobne. Možno som si zvykla na jej chuť, preto necítim že je umelá.
                            S Florou máš pravdu, je z umelých nátierok najchutnejšia, jedla som ju roky, ale keďže hydrogenované tuky, t.j. margaríny sú zdraviu škodlivé, vymenila som ju za zdravšie. Kľudne papaj, čo ti chutí, mne to nevadí!

Komentár

Click image for larger version

Name:	SUPER!!!!.jpg
Views:	1
Size:	40,8 KB
ID:	64436
                              ....................

Komentár

Pracujem...
                              X